AM DIVORTAT INSA NU-MI GASESC LINISTEA

ea tinea balantza.. crez...
zambil
Postat pe 3 Iunie 2009 23:49
era chibitz ? nooo, nu crez...a jucat cu mana moarta...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 23:50
ba a jucat cu mana sparta...
zambil
Postat pe 3 Iunie 2009 23:51
cam tot era mort. pentru casnicie. nu doar mana...
gianiblue
Postat pe 3 Iunie 2009 23:52
si asta...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 23:52
a iesit pe zero atunci...daca nu pe minus..naspa...
gabitzza
Postat pe 3 Iunie 2009 23:52
DA' CUI II MAI PASA? mie sigur nu.
gianiblue
Postat pe 3 Iunie 2009 23:53
bai fetele... acu e doishpe... mai e putin si ne transformam in dovleci... ia vedeti pe unde va pierdeti papucii aia...
zambil
Postat pe 3 Iunie 2009 23:54
mai giani, cat e bucurestiul ala de mare, cum dreaq n-ai gasit si tu unu' de casa, soro ?
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 23:54
mdea, zambilu'...io am fost dasteapta...l-am trimis pe pro la somnic...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 23:55
pro, am cam stat pe la munca. nu am cautat...
gianiblue
Postat pe 3 Iunie 2009 23:56
..mai lasati pochereala..hai sa facem un whist sau un rentz mik!! un bridge..poate ma invatati...sau un sah ..va dau lectii!!
superbus
Postat pe 3 Iunie 2009 23:57
sau un iams...ioi...de-ala nu am mai jucat din faculta...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 23:59
io cred ca ma duc la somnic..

somnic pufos
gabitzza
Postat pe 4 Iunie 2009 00:00
ha...ploado...

somn usor sa ai...si arunca matza aia pe balcon...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Iunie 2009 00:02
, tre sa-mi pastrez ochii frumosi mami..
gabitzza
Postat pe 4 Iunie 2009 00:03
somn usor tuturor. va pup maxim. si va iubesc.
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 00:04
baga cateva picaturi de suc de portocale in ei, si ai rezolvat problemu...

mie mi-e cam foame...crez ca ma infig in frigider...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Iunie 2009 00:05
De la: gabitzza, la data 2009-06-04 00:03:50 , tre sa-mi pastrez ochii frumosi mami..



si corpul de felina Gabitzzule? noapet bunaa!!!
superbus
Postat pe 4 Iunie 2009 00:05
somn usor si tie...cred ca si zambil a sters-o englezeste...

gata...la somn cu voi...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Iunie 2009 00:06
Somn usor,la toti,eu am adormit deja.
scrichy
Postat pe 4 Iunie 2009 00:06
noapte buna tuturor!! si tie socrela!!! ce noutati mai ai!! am inteles ca ai suparat-o pe Nico...
superbus
Postat pe 4 Iunie 2009 00:10
ha ? eu am suparat-o pe nico ?

hmmm...nu stiu nimic despre asta...poate e o confuzie...

dimpotriva, am vazut-o on acum cateva zile si chiar i-am trimis un mesaj sa vad ce mai face...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Iunie 2009 00:12
e foarte usor sa judeci. este poate cel mai usor lucru din lume si poate de aceea e si foarte uzitat. daca a aparut altcineva in viata ta in timpul unei casatorii, pentru mine cel putin e mai mult decat clar ca lucrurile intre voi nu mai mergeau de mult. sunt multi "baieti buni" carora nu ai ce sa le reprosezi si totusi nu merge. nu te mai condamna, vezi partea frumoasa a lucrurilor si vezi si suferinta actualului. ai fi preferat ca acel copil, lumina ochilor tai, sa creasca langa o mama blazata, frustrata, nefericita (desi pentru unii fara motiv)? ce exemplu ii dai? suporti orice pt o familie care exista doar ca termen in dictionar sau incerci sa-i oferi o familie unde sa gaseasca o mami linistita, zambitoare si un exemplu de curaj. nu-ti garanteaza nimeni fericirea suprema cu un al doilea. dar ai incercat. pe langa mama si sotie esti femeie. ceri prea mult de la actualul pentru ca tu ai facut un sacrificiu? a fost decizia ta si cred ca si el sufera. ne exprimam diferit. dar daca inca sunteti impreuna ceva va leaga. mai mult decat ce-ai avut inainte. eu te admir din doua motive. curajul de a incerca si curajul de a spune.
mult noroc si multa fericire
penelopa
Postat pe 10 Iunie 2009 12:10
In divort nu gasesti linistea, ci numai singuratatea.
Ioana007
Postat pe 10 Iunie 2009 18:03
ioane..esti trist mai mami...
gabitzza
Postat pe 10 Iunie 2009 19:02
Am divortat si nu-mi gasesc linistea.. Tineri si nelinistiti, destul de neinitiati, cu parinti implicati, pana la urma a fost razboiul parintilor.. dar cei sifonati, am fost noi.. A fost greu, cu un copil mic, sa incerc sa inteleg viata, sa inteleg de ce.. Mai cu seama ca noi doi nu ne certaseram.. L-am asteptat inapoi ani de zile.. m-am trezit din visare in momentul cand s-a insurat..
Fiecare caz este o particularitate si nu se poate generaliza o concluzie.. Din punctul meu de vedere, daca mai exista o sansa de impacare, cu fostul sot, nu ezita sa o folosesti, pana nu e prea tarziu..
Si inca ceva.. pana nu clarifici foarte bine trecutul, nu poti avea nici prezent, nici viitor..
Cu respect, parerea mea..
MiraMi
Postat pe 11 Iunie 2009 00:57
casa_blanca77, nu cred ca ce simti tu acum se compara cu ce a simtit sotul inselat. Nu culegi ce ai semanat, ci mult mai putin. Nu realizezi cata suferinta ai provocat propiului copil... Nu dau cu piatra, dar nici nu-mi permit luxul de a te compatimi. Ideal ar fi sa-ti recuperezi viata alaturi de ex-ul (am inteles ca, privind cu obiectivitate in urma, ai mai multe de reprosat actualului decat ex-ului). Intrebarea este: poate sa ierte si, mai ales, sa uite clipele tale de ratacire?
Imi pare rau daca ti se pare ca nu sunt obiectiva, dar voi fi intotdeauna de partea copiilor si a partenerului inselat.
Catalin, eu cred ca vina se imparte la 3 : o parte mica sotul inselat (bietul naiv nu a stiut ca nevasta-sa are nevoie de mai multe uscaturi pentru intretinerea focului); o parte ceva mai marisoara o are amantul; cea mai mare parte de vina i-o rezerv infidelei care trebuia sa puna pe primul plan interesele copilului.
daria_
Postat pe 11 Iunie 2009 01:09
Linistea ti-o gasesti in tine insati daca faci un efort pentru propria persoana, nu ti-o da nimeni din afara.Am trecut si eu cam prin ce ai trecut tu, doar ca fostul meu chiar era un netrebnic.Si eu am fost casatorita 10 ani, dar in ultimii 3 de cand nu mai putea sta la nici un servici mai mult de 3-4 luni incepuse sa bea zdravan,cand era beat sarea la bataie si spargea geamurile si mobila din casa tatalui meu unde stateam noi si unde el nu contribuise cu nici un ciot, nu mai aducea salariul acasa si l-am prins si pe net cu 'fetitze' cu care isi dadea intalnire, le platea, ca erau de pe un site specializat cu o denumire rusinoasa pe care nu o reproduc aici.Prin urmare am divortat, chiar daca fata noastra nu a vrut sa inteleaga asta.Si unele neamuri si cunostinte ma judecau dupa principiul 'bun sau rau e sotul tau si trebuie sa-l suporti'.Mi-am luat inima in dinti si am divortat dupa mai multe incercari unite cu parintii lui sa-l aducem pe calea cea buna a casniciei, dar nu s-a mai putut,si nu m-am resemnat, am de-abia 36 de ani, nu meritam sa mi-i ingrop astfel.La un an dupa asta m-am indragostit de cel care m-a facut sa ma simt femeie iubita , respectata, dorita, m-am mutat cu el.Toate bune si frumoase pana la un punct.Fosta lui nevasta, care a fugit de acasa cu amantul si cu toti banii din banca ai sotului, a inceput sa ne sicaneze, telefoane peste telefoane,sta in fatza portii in masina si pazeste ore in sir dracu stie ce o fin in capul ei ca n-o primeste nimeni inapoi ca stam cu parintii si fratii lui si n-are curajul sa intre si daca o vede careva pleaca in fuga, dar tot stresant el.Intre timp si fostul meu dobitoc ma cauta tot cu ganduri de bataie si scandal in stil propriu lui dar nu stie de unde sa ma ia, desigur ca nu i-am mai spus asta omului meu ca sa nu-i dau un stres in plus.Barbatii majoritatea se complac in comfort si liniste acasa langa partenera dar o iau la fuga daca in relatie apar nori si greul tot pe noi pica sa-l ducem singure, m-am lamurit.In plus, n-are nici o intentie de oficializare a relatiei noastre, dupa tzepele mari care i le-a tras fosta, eu as vrea asta desi si pentru mie institutia casatoriei a fost un cosmar .Cu fostul nu numai ca nu vreau sa ma impac dar nu vrea sa-mi mai iasa vreodata in cale,a ramas doar o mare de ura pentru el.unde am scuipat nu mai ling, doar stiu ce-i poate pielea, nimeni nu se schimba radical.iar neamurilor care ma judecau fara sa fie vreodata de ajutor la greu le-am zis ceva pe limba pe care o meritau .Singuratatea dupa divort e un tranzit catre altceva.Mie mi-a luat cam 2-3 ani sa-mi gasesc linistea dupa multe valuri de zbucium si chinuiala, in care n-am regretat nici o secunda pasul facut, temeri de viitor insa mai am si acum dar le dau la o parte, merg inainte.Incotro...? as vrea sa vorbesc mai mult cu tine daca si tu vrei,caci numai cine a trecut prin necazuri asemanatoare le intelege pe ale altora fara sarcasm si judecata.
ioanabest
Postat pe 11 Iunie 2009 07:49
Daca tu numesti asta liniste, este bine.
Ioana007
Postat pe 11 Iunie 2009 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DRAGOSTE CU SILA 186 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
de cine sa ascult de realitatea ce se aude ,vede,sau de ceea ce este in interior adica suflet 37 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:57
Mi-am parasit sotul acum cateva luni,locuiesc 5 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 07:03
divort 44 De la: garbo_455882 24 Decembrie 2016 18:11
RE: salut 24 De la: prometeus_wife 13 Iunie 2009 15:45
Setari Cookie-uri