AM DIVORTAT INSA NU-MI GASESC LINISTEA

uneori ma simt al dracului de singura.fosta barbatului cu care sunt acum nu se potoleste sa-mi arunce farmece si spurcaciuni in poarta,mi-e teama sa nu mi-l ia inapoi, ca asa l-a luat si la cununie cu 16 ani in urma tot cu vraji urate.5 persoane diferite care nu se cunosc una pe alta mi-au spus asta.nu puteau vedea toti eronat in acelasi sens,femeia aia nu se lasa pana nu-l ia,indiferent cat de indracit lucreaza cu magie neagra de mi s-a facut paru maciuca cate am auzit si simtit pe pielea mea ca dupa vizitele ei in poarta noastra mama mia ce scandaluri si ce ura capata barbatul pe mine si se potoleste de-abia dupa cateva zile de aghesmuit si tamaiat si ....te rog ia cumva legatura cu mine , chiar simt nevoia sa vorbesc cu cineva care are dureri sufletesti asemanatoare.ID ica_3337 pe yahoo mess.
ioanabest
Postat pe 12 Iunie 2009 13:38
nu exista magie neagra, alb, roz. fosta sta toata ziua in poarta - cum ziceai - si omul o vrea inapoi. altfel, nu-mi explic cum de se comporta urat cu tine. cum sa aiba ura un barbat care iubeste? lasa marturiile raspandacilor, atamaierile si agheazma si gandeste logic. vezi ce si cum , spune-i in cateva vorbe ce te deranjeaza , iar daca se mai repeta figura cu ura si scandalul, cauta-ti de drumul tau
si_totusi
Postat pe 12 Iunie 2009 16:03
eu poate nu sunt in masura sa dau sfaturi dar pot spune ca t-ai urmat destinul in care multi nu cred si defapt el ne impinge la totii pasii care ai facem asta nu inseamna ca ori de cate ori avem ocazia nu putem sa-i mai fortam mana atunci cand ne da ocazia...-ai o minune de copil pt care trebuie sa lupti cu viata sa-l inveti ce e bine si rau sa stie de ce sa se fereasca sa stie ce sa iubeasca. eu am fost un copil care nu a primit foarte multe invataturii de la parinti motivul tata mi-a decedat cand aveam o varsta fraceda iar mama a ales Micile placeri ale vietii(fumatul,bautura) desi orice copil are exemplu mama imimta fiinta cea mai draga dar eu cum nu prea am avut ce am urmat alte femei cu alte caracterea am cules ce e mai bun am invatat sa iubesc sa respect pe cine merita si de aceea iti zic nu-l lasa pe el sa sufere in mod prea putin intentionat din partea ta nu-l lasa sa vada cum ti-e sufletul in tine cu toate ca starea sufleteasca se afiseaza pe fata. ti-am dat cate o idee in privinta copilului ca el afost subiectul principal din povestea ta care mi-a atras atentia.Sincer!Partea cu dragostea...Stii ca orice Eva are Adamul ei si tu ca noi toti ai un loc sub soare.Stii nu?asta ar trebuii sa te ilumineze un pic. Deocamdata lasa lucrurile sa vina de la sine pana esti pregatita emontional sentimental si spre final vreau sa-ti spun ceva care suna ca o intrebare orie exclamare (ai asteptat dintodeauna o schimbare din partea persoanei respective)niciodata nici un om nu se va schimba conform asteptarilor tale crede-ma vorbesc din propia experienta schimbarea e de partea ta tu trebuie sa te schimbi sa alegi un drum pe care sa mergi pana la capat vei ajunge in cazul tau ai ajuns nu stanga sau dreata drept inainte fara sa privesti inapoi, dai de un obstacol te impiedici si cazi ridicate ca ai cel mai mare si de pret motiv. Crede-ma!si nu uita Capul sus viata ,erge inainte!Succes!!!
amoor
Postat pe 15 Iunie 2009 03:39
da, ai semanat vant, culegi furtuna.
D-zeu nu bate cu bota, ma bucur ca pe tine te-a batut , pt ca ai creat multa suferinta din egoismul tau si lipsa de ratiune fara margini.
D-zeu este totusi drept

Postat pe 15 Iunie 2009 10:45
319, lasa piatra aia jos...ca nu-i frumos

wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 10:51
DRAGA MEA SA NU UITI NICIODATA CA ATUNCI CIND TI SE INCHIDE O USA, IMEDIAT SE DESCHIDE O FEREASTRA ALTUNDEVA , TU STII CITI BARBATI BUNI ABIA ASTEAPTA SA TE CUNOASCA? DACA AI STII CA TE ASTEAPTA DRAGOSTEA CEA MULT VISATA undeva CE AI FACE? FII PUTERNICA CA CINEVA ACOLO SUS TE IUBESTE. cu respect. MANUELA_terapeut
garbo000199
Postat pe 15 Iunie 2009 11:12
esti terapeut cocos?

pe cine tratezi si de ce?

ca sunt o gramada de bolnavi p-acilea...
iasomia
Postat pe 15 Iunie 2009 11:15
De la: garbo011319, la data 2009-06-15 10:45:12da, ai semanat vant, culegi furtuna.
D-zeu nu bate cu bota, ma bucur ca pe tine te-a batut , pt ca ai creat multa suferinta din egoismul tau si lipsa de ratiune fara margini.
D-zeu este totusi drept


Nu te cunosc...nu stiu cine esti.....dar esti de o rautate fara margini,......
De ce nu iti dai id ul tau real?
Trimiti un mesaj,de pe id fictiv,si apoi dispari......
Nu ai coloana vertebrala,.....si nu ai nici curaj,......
TEODORRD
Postat pe 15 Iunie 2009 15:02
Draga Casablanca77, ti-am citit destainuirea, in ziua in care mi s-a naruit in suflet tot ce am cladit in decurs de 8 ani cu grija si migala. Sunt casatorita de 24 de ani, si am doi copiii mari, mari. Daca cineva poate sa-ti inteleaga suferinta sa stii ca eu sunt aceea. Am avut o casnicie urata in sensul ca barbatul cu care m-am casatorit nu era nici pe departe ideal nici macar acceptabil. A fost bine pana m-a luat, asa cum ai precizat si tu in descriea ta. As avea multe de reprosat, dar nu o fac. doar mi-am crescut copiii cu el. EU, nu am avut sange in ..... si putere sa fac schimbari majore in viata mea. Am ales sa sufar eu si sa nu fac sa sufere cei din jurul meu. Aceasta suferinta acumulata in timp dupa 16 ani de casnicie m-anpins in bratele altui barbat care a aparut pe neasteptate. Nu l-am ales eu, dumnezeu mi l-a trimis.Si, pentru a compensa suferinta il am de 8 ani. El si-a parasit nevasta imediat dupa ce ne-am cunoscut, cu care era casatorit de un an,(fara copiii).O perioada fosta nevasta ne-a cam facut zile fripte si pentru a avea liniste s-a mutat in alta zona mai aproape de mine ca uitasem sa-ti spun ca aceasta relatie a dainuit la distanta de 200km 4 ani si de 4 ani la distanta de 120km. La fiecare sfarsit de saptamana suntem impreuna 2 zile. Nu pot sa destainui, imprejurarile. Important este ca suntem impreuna. Este un barbat calm, grijului si atent.Am crezut ca este idealul, dar din pacate nu de mult am observat anumite schimbari. Nu-si mai lasa telefonul de la serviciu in raza mea. Cand am prins ocazia binenteles ca l-am verificat. Si spre surprinderea mea am gasit mesaje de care trimiteam si eu lui. Mi-am pierdut echilibrul interior. Nu am avut putere sa deschid o conversatie pe tema aceasta si atunci cand am deschis-o, a negat. Noaptea ma trezesc plangand nu-mi gasesc linistea. Azi,l-am pus in fata unor fapte implinite, care nu le-a putut nega. Sunt dezorientata. Sacrificiile mele, oare pentru ce au fost? sau primesc ceea ce merit? Sau,merit eu,asta?
myriam
Postat pe 15 Iunie 2009 17:48
. Sunt dezorientata. Sacrificiile mele, oare pentru ce au fost? sau primesc ceea ce merit? Sau,merit eu,asta. dc nu-l intrebi pe Dumnezeu...?,nu spui ca el l-a trimis pe "barbatul visurilor"tale?.off,mai fratilor...,s-a intors lumea cu sus-ul in jos...
roby_cado
Postat pe 16 Iunie 2009 22:14
ce-am pierdut nene..ajunse 199 terapeut

ce face web-ul din om..

gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 22:22
am vazt de ieri...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 22:25
eu acum, deh, de la "forfecar "..
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 22:46
agramato !!!
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 22:47
cum zise costi ionita. nu toti asculta Schopenhauer
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 22:50
sau sa interpretezi la pian merlucius.....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 23:07
asa a zis ala, gabelu ? pe bune ?

o fii baut apa dupa vanghelie care este el...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 23:38
zau ca asa a zis..
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 23:40
pai cica e stomatolog, soro...stiu ca la medicina nu se face filozofie, dar macar in liceu, si tot trebe' sa fii auzit...

maica mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 23:46
cred ca asta a stat in facultate cu microfonul in mana, nu cu freza..
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 23:57
mdea...da' daca se lasa de manele si vrea sa se apuce de stomatologie ? ha ?
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Iunie 2009 00:02
ptiu ! stucheste-n san!
gabitzza
Postat pe 17 Iunie 2009 00:04
asa ziceam si eu...
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Iunie 2009 00:06
Te inteleg perfect.Povestea mea seamana cu a ta, dar la mine sunt 20 de ani de trait impreuna. Eu nu am avut curajul tau de a rupe casnicia, si te asigur ca nu e o fericire. Despre copil, nu-ti fa griji, mai tarziu va intelege. Parerea mea este ca TU trebuie sa fii fericita, pentru tine doar TU contezi. Copilul va creste, va avea viata sa, departe de tine, si cred ca nimic (nici chiar copilul tau) nu merita sa iti irosesti viata in tristete. Despre ceilalti apropiati tie care nu ti-au acceptat alegerea nici sa nu iti pese, sunt superficiali, inchistati in niste reguli stupide cum ca TREBUIE sa accepti compromisuri, ca viata de cuplu presupune numai compromisuri, ca viata asa trebuie sa fie...ca oamenii vorbesc si rad........prostii. Avem o singura viata. TRAIESTE ASA CUM ITI PLACE, FA DOAR CE ITI ADUCE FERICIRE.Succes
magpie
Postat pe 17 Iunie 2009 10:02
bravo Magpie...
gabitzza
Postat pe 17 Iunie 2009 10:09
buna.te inteleg povestea ta seamana cu a mea.si me foarte greu.
iti sint aproape.succes.
iry
Postat pe 17 Iunie 2009 11:25
199 nu este stomatolog. Pe un alt topic zice ca este psiholog si debiteaza ceva de genul: barbatul inseala sotia pentru ca acasa nu are ce-i trebuie, iar aceasta ar trebui sa nu mai faca atata caz, ca doar nu-i un capat de lume, ci sa zica multam ca tot la ea se intoarce. Iar daca-i face bietului om observatii, sa aiba parte numai de scandal si sa fie de o mie de ori mai mult inselata. Eu am fost putin mai rautacioasa cu ea si am rugat-o sa-mi spuna unde a absolvit psihologia, ca sa nu-mi dau copiii la o asemenea facultate....
"Comentarii pe articolul Ce calitati sa aiba o sotie pentru ca sotul sa nu aiba o amanta?
Trimis de garbo000199 la 10 Iunie 2009, ora 11:28
pentru ca eu ai ofer totul, daca indeplinesti toate calitatile este imposibil sa te insele sotul, sint psiholog."
Trimis de garbo000199 la 11 Iunie 2009, ora 23:04
ATITA TIMP CIT BARBATUL DE LINGA TINE TE RASFATA SI_TI VORBESTE FRUMOS CE MAI CONTEAZA DACA TE INSEALA SAU NU?

daria_
Postat pe 20 Iunie 2009 23:41

Pai da, asta cam asa este, in viata ,culegem ce semanam, numai ca de cele mai multe ori nu stim ,nu cunoastem terenul unde semanam si nici nu stim ce semanam, pentru ca dragoatea,si justitia sunt oarbe. Din tot ce ne-ai povestit, nu ne-ai spus ce ai gasit in plus la amant,ce nu avea sotul:O VIRILIATE MAI PERFORMANTA, AVEA BANI MULTI SI NU AVEA CU CINE SA-I CHELTUIASCA,SI TE-AI OFERIT SA-L AJUTI, ERA MAI TANAR DECAT SOTUL, ERA MAI ASCULTATOR, MAI BARBAT LA PAT? In fine, oricare ar fi fost motivele, cert este ca ai mers pe un drum ,necunoscut, neexplorat,la capatul caruia ai gasit "iadul" nu raiul. Probabil, viata in familie cu primul sot,era intre iad si rai unde este oricum bine. Dulcele cu amar se tine,iar DOMNIA PROSTIA,LUXUL SI CURVIA, INTODEAUNA SE PLATESC. Gandeste-te ce platesti acum, si daca constati ca costa mai scump,fata de ce ai avut, intoarecete ACASA, DAR VERIFICA INTAI PE SEST, DACA TE MAI PRIMESTE FOSTUL, INAPOI PT. INTREGIREA FAMILIEI.


MULT SUCCES. DUPA O OAIE RATACITA , NU PLANGE CIOBANUL, CAT MIELUL DUPA EA.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 21 Iunie 2009 11:44
De la: alexandru_revnic_yhoo_com, la data 2009-06-21 11:44:28
Pai da, asta cam asa este, in viata ,culegem ce semanam, numai ca de cele mai multe ori nu stim ,nu cunoastem terenul unde semanam si nici nu stim ce semanam, pentru ca dragoatea,si justitia sunt oarbe. Din tot ce ne-ai povestit, nu ne-ai spus ce ai gasit in plus la amant,ce nu avea sotul:O VIRILIATE MAI PERFORMANTA, AVEA BANI MULTI SI NU AVEA CU CINE SA-I CHELTUIASCA,SI TE-AI OFERIT SA-L AJUTI, ERA MAI TANAR DECAT SOTUL, ERA MAI ASCULTATOR, MAI BARBAT LA PAT? In fine, oricare ar fi fost motivele, cert este ca ai mers pe un drum ,necunoscut, neexplorat,la capatul caruia ai gasit "iadul" nu raiul. Probabil, viata in familie cu primul sot,era intre iad si rai unde este oricum bine. Dulcele cu amar se tine,iar DOMNIA PROSTIA,LUXUL SI CURVIA, INTODEAUNA SE PLATESC. Gandeste-te ce platesti acum, si daca constati ca costa mai scump,fata de ce ai avut, intoarecete ACASA, DAR VERIFICA INTAI PE SEST, DACA TE MAI PRIMESTE FOSTUL, INAPOI PT. INTREGIREA FAMILIEI.


MULT SUCCES. DUPA O OAIE RATACITA , NU PLANGE CIOBANUL, CAT MIELUL DUPA EA.
...ca bine le spui omule.dar vezi aprobare lui Gabitzza la un comment de mai sus... .n-o sa ajungem la un consens niciodata...
roby_cado
Postat pe 21 Iunie 2009 15:12
Ingerasi ce sunteti voi. Noroc ca sunteti voi buni sa echilibrati balanta.
Micass
Postat pe 21 Iunie 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credinta in Dumnezeu 54 De la: garbo027119 22 Decembrie 2009 18:11
ajutor 20 De la: eu_geminy 4 Iunie 2011 11:33
cum pot sami yau copilu de la mama 18 De la: Vasilescu_Gebaru_1 19 Mai 2012 09:37
am facut bine??? 118 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 21:55
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:55
Setari Cookie-uri