Culoarea ochilor conteaza ?

De la: Ioana007, la data 2009-09-12 08:33:47Te salut 009.

Si eu pe tine. Am intrat numai sa verific... n-am loc de fiu-meu pe net...tineretea are prioritate...ne mai "auzim".
dihoritza
Postat pe 12 Septembrie 2009 17:44
persoanele cu ochi caprui sunt cele care predomina.... Culoarea este la fel de intensa, se spune, ca si personalitatea. Culoarea capruie a ochilor imprima personalitatii hotarare si ambitie........................

Persoanele cu ochi caprui sunt deosebit de perseverente si fac totul pentru a obtine ceea ce isi doresc. Sunt adevarati luptatori si se concentreaza foarte mult pe cariera si pe obtinerea bunastarii materiale. Sunt persoane analitice si rationale, care se bazeaza in viata si in confruntari pe analiza logica..........

In ceea ce priveste relatiile, sunt in general persoane extrovertite, sincere si generoase. Le place sa intretina relatii de durata si nu isi pierd timpul cu relatii superficiale, de pe urma carora vor ramane doar amintiri si nimic alceva...........
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:25
zi sofi...si de ochi verzi...si albastri...please
nazirra
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:30
De la: nazirra, la data 2009-09-14 11:30:27zi sofi...si de ochi verzi...si albastri...please
................

..ok,.......Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii.

Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.....................
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:47
De la: sophia, la data 2009-09-14 11:47:12
De la: nazirra, la data 2009-09-14 11:30:27zi sofi...si de ochi verzi...si albastri...please
................

..ok,.......Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii.

Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.....................

si, bineinteles, ochii negri,......Sunt persoane curioase, le place sa incerce orice lucru nou ce le apare in cale, foarte rar spun NU la noi experiente. Sunt firi curajoase, nu le este frica sa isi spuna pozitia sau sa ia apararea unui prieten.

Au relatii am putea spune ciudate, deoarece desi se implica mult intro relatie, niciodata nu arata acest lucru. De multe ori ar putea parea reci, chiar daca inima lor de fapt are o viteza de 200 de batai pe minut.

Nu le place sa minta si nici sa fie mintite. Uneori accepta anumite situatii chiar daca nu le place ceea ce fac.

Sunt generosi, adora sa iasa cu prietenii si sa faca multe glume.

Se enerveaza repede si tin supararile destul de mult. Un alt defect este ca deseori considera ca parerea lor conteaza mai mult decat a celorlalti....
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:49
De la: sophia, la data 2009-09-14 11:47:12
De la: nazirra, la data 2009-09-14 11:30:27zi sofi...si de ochi verzi...si albastri...please
................

..ok,.......Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii.

Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.....................

si albastrii?
vero_20ab
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:54
nu ma intereseaza ochii albastri, ca atare, nus ce sa-ti zic........
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:57
De la: sophia, la data 2009-09-14 11:57:17 nu ma intereseaza ochii albastri, ca atare, nus ce sa-ti zic........

ei hai...poate stii totusi ceva
vero_20ab
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:02
De la: vero_20ab, la data 2009-09-14 12:02:02
De la: sophia, la data 2009-09-14 11:57:17 nu ma intereseaza ochii albastri, ca atare, nus ce sa-ti zic........

ei hai...poate stii totusi ceva


vrei sa-ti spun, poate de..." baietii" cu ochi albastri??? ....."ca cei mai rodnici beneficiari ai statului de drept sunt tot baietii cu ochi albastri"???.....
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:15
De la: sophia, la data 2009-09-14 12:15:12
De la: vero_20ab, la data 2009-09-14 12:02:02
De la: sophia, la data 2009-09-14 11:57:17 nu ma intereseaza ochii albastri, ca atare, nus ce sa-ti zic........

ei hai...poate stii totusi ceva


vrei sa-ti spun, poate de..." baietii" cu ochi albastri??? ....."ca cei mai rodnici beneficiari ai statului de drept sunt tot baietii cu ochi albastri"???.....


......."baietii cu ochii albastri".....asculta telefonul chiar si cand are conversatii personale, cum ar fi cele cu mama ei???
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:21
"Initial, noi am avut cu totii ochi caprui

Oamenii de stiinta au descoperit ca posesorii ochilor albastri din intreaga lume au o origine comuna, cauzata de o mutatie genetica.

Mai mult, cercetatorii sustin ca ochii albastri contin cantitati scazute de melanina in iris. In intreaga lume, doar aproximativ 8 la suta din populatie are ochi albastri

Culoarea ochilor, indicator al personalitatii individului


Succesul se bazeaza pe culoarea ochilor, iar cei cu ochi albastri sau verzi sunt mai predispusi la a realiza mai multe in viata, deoarece tind sa fie mai studiosi -arata un studiu al cercetatorilor americani. "



si_totusi
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:37
Nu cred ca acest aspect conteaza in mod deosebit, nu stiu cati mai privesc culoarea ochiilor, cand de cele mai multe ori conteaza ce e mai jos, cate relatii mai au profunzime, romantism...cati se mai bucura de aceasta metoda pe cale de disparitie. Ochii mei sunt verzi si spre uimirea mea, nu de putine ori cei care i-au privit nu si-au amintit culoarea lor, mai degraba si ar fi amintit masurile trupului meu. Din pacate acesta este adevarul, oamenii nu mai au puterea sa priveasca in ochi si sa fie sinceri.
andra4iubi
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:15
De la: andra4iubi, la data 2009-09-14 16:15:12Nu cred ca acest aspect conteaza in mod deosebit, nu stiu cati mai privesc culoarea ochiilor, cand de cele mai multe ori conteaza ce e mai jos, cate relatii mai au profunzime, romantism...cati se mai bucura de aceasta metoda pe cale de disparitie. Ochii mei sunt verzi si spre uimirea mea, nu de putine ori cei care i-au privit nu si-au amintit culoarea lor, mai degraba si ar fi amintit masurile trupului meu. Din pacate acesta este adevarul, oamenii nu mai au puterea sa priveasca in ochi si sa fie sinceri.
.. ba da, unii oameni au puterea sa priveasca in ochi si sa fie .......sinceri.....
eu, de exp, dar am ochii-negri..............
ochii negri,...... Sunt persoane curioase, le place sa incerce orice lucru nou ce le apare in cale, foarte rar spun NU la noi experiente. Sunt firi curajoase, nu le este frica sa isi spuna pozitia sau sa ia apararea unui prieten.

Au relatii am putea spune ciudate, deoarece desi se implica mult intro relatie, niciodata nu arata acest lucru. De multe ori ar putea parea reci, chiar daca inima lor de fapt are o viteza de 200 de batai pe minut.......
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:36
Mie nu-mi plac persoanele cu ochi albatrii. Adica albatrii deschis de parca nu au ochi. Imi place albastru inchis dar cei lipsiti de pigment imi inspira...teama.
RECUNOSC!!!!! Mi-e teama de persoanele cu ochi albatrii
Ciresica
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:45
Au nasa ce facem ai mei sunt albastru inchis...cenusiu
Ce facem?
sunset474
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:49
spuneti-mi si mie ce calitati sau defecte au barbatii cu ochii albastii...?ma atrag foarte mult ochii albastii siparul brunet...
garbo003632
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:08
Depinde de cei 7 ani de acasa. Crezi tu ca o culoare a parului sau a ochilor iti definesc caracterul?
Micass
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:27
De la: Ciresica, la data 2009-09-14 21:45:49Mie nu-mi plac persoanele cu ochi albatrii. Adica albatrii deschis de parca nu au ochi. Imi place albastru inchis dar cei lipsiti de pigment imi inspira...teama.
RECUNOSC!!!!! Mi-e teama de persoanele cu ochi albatrii

Nici mie nu prea imi plac. Sunt putini ochi albastri care mi-ar placea. Cei spalaciti in nici un caz.
Micass
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:28
iiio aaam ochi albastri ca ceru....si daca nu va place de mine ...nu o sa mai vorbim??????
nazirra
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:35
pai daca sunt ca ceruu......... firestye ca vorbim
fleur_de_lis
Postat pe 16 Septembrie 2009 08:12
De la: sophia, la data 2009-09-14 21:36:30
De la: andra4iubi, la data 2009-09-14 16:15:12Nu cred ca acest aspect conteaza in mod deosebit, nu stiu cati mai privesc culoarea ochiilor, cand de cele mai multe ori conteaza ce e mai jos, cate relatii mai au profunzime, romantism...cati se mai bucura de aceasta metoda pe cale de disparitie. Ochii mei sunt verzi si spre uimirea mea, nu de putine ori cei care i-au privit nu si-au amintit culoarea lor, mai degraba si ar fi amintit masurile trupului meu. Din pacate acesta este adevarul, oamenii nu mai au puterea sa priveasca in ochi si sa fie sinceri.
.. ba da, unii oameni au puterea sa priveasca in ochi si sa fie .......sinceri.....
eu, de exp, dar am ochii-negri..............
ochii negri,...... Sunt persoane curioase, le place sa incerce orice lucru nou ce le apare in cale, foarte rar spun NU la noi experiente. Sunt firi curajoase, nu le este frica sa isi spuna pozitia sau sa ia apararea unui prieten.

Au relatii am putea spune ciudate, deoarece desi se implica mult intro relatie, niciodata nu arata acest lucru. De multe ori ar putea parea reci, chiar daca inima lor de fapt are o viteza de 200 de batai pe minut.......


La naiba ca ai zis-o si ai zis-o bine ! Si eu am ochii negrii, ba ies cu reflexii roscate, ba spre auriu, cert e ca ii iuebsc si majoritatea oamenilor zic ca le ramane fixata in cap privirea mea, ca parca le disec craniul cu o privire. Eh, oricum la descriere ai zis-o bineee, ne plictisim repede , suntem uneori prea reci, uneori parca alergam dupa ceva doar ca sa ne demonstram ca puteam. Suntem impulsivi, imprevizibili, misteriosi si mai ales avem trairi intense, fiindca da si inima mea bate ca nebuna. Nu dorm mai mult de 4 ore pe noapte si mai fac si sport

Nici mie nu-mi plac ochii bulbucati albastrii, insa sunt pro ochii verzi, fiindca-i are tata si e un motan viclean la privire de zici ce-i aia poate m-am ofticat ca nu i-am luat, dar ii am pe cei negrii ai bunicului meu si acum nu mi i-ash schimba pt nimic in lume fiindca uneori simt ca-mi da asa o nuanta de fin la ten, plus ca se potriveste genial cu machiajul meu de shadow, contur turquaz pe dedesubt, sus nimic si pe interior linii argintii care dau reflexe interesante.

Si nu de multe ori mi-a zis lumea ca am ochii verzi sau albastrii fiindca ma uit la cer sau la o padure inverzita, si cand vad o poza de macro cum se vede raman tampita. Ochii negri lucesc extraordinar nu mi i-ash da pt nimic in lume ! Ma distrez grozav sa fixez masculii pe strada cu privirea, si sa intoarca ochii de la ideea de intimidare... nu ma poate intimida nimic dar eu pe ei... daaaa !
d4rk_kalypso
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:39
si am uitat sa mai precises ca ochii astia negrii ... majoritatea mi-au spus ca... pe intuneric se vad cum lucesc extraordinar, iar ceilalti albastrii verzi caprui culoriile pamantului... nu se vad atat de luminos

Plus ca a fost o faza funny, la un club aveau lumina fosforescenta pe hol.. si cand am iesit, am vazut ca toti amicii mei holbeaza ochii speriati la mine. Ma rog nu speriati, uimiti. M-am speriat si am intrebat ce am la ochi, ca doar aveam fete cu ochi verzi, alnastrii, baieti cu ei caprui caprui inchis, si nu se vedea absolut nimic. Bai nene si-mi da o oglinda, moment in care raman perplex. Ghiciti ce? Deci aveam tot irisul inconjurat pe din'afara de o aura de firisoare serpuite care se reflectau in afara , iar in interiorul conturului irisului, langa pupila, era inca o zona care venea in degrade tot din acea textura radianta serpuit spre exterior, cu zone dereflexie a verdelui ala , in afara !!!! Deci am ramas traumatizata in ziua aia dar asta nu mi-o explic cum doamne iarta-ma se poate intampla, mereu cand trec pe holul ala si acum, imi tin ochii in palmma sa nu zica oamenii ca-s posedata desi e rockoteca si ar fi funny deghizarea
d4rk_kalypso
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:11

eu atata stiu - ochii caprui sau negri au o privire calda - cei albastri si, mai ales, cei verzi - rece.
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:15
io nu crez...ai mei e albastri-fierbintzi!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:18
glumeam - pe undeva - nazirro - tata avea ochi cenusii schimbatori dupa vreme, stare si cularea camasii - cand albastri, cand verzi si era cel mai cald om pe care l-am cunoscut vreodata
panty_C
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:23
.............. SI, bineinteles, ochii negri,......Sunt persoane curioase, le place sa incerce orice lucru nou ce le apare in cale, foarte rar spun NU la noi experiente. Sunt firi curajoase, nu le este frica sa isi spuna pozitia sau sa ia apararea unui prieten.

Au relatii am putea spune ciudate, deoarece desi se implica mult intro relatie, niciodata nu arata acest lucru. De multe ori ar putea parea reci, chiar daca inima lor de fapt are o viteza de 200 de batai pe minut.

Nu le place sa minta si nici sa fie mintite. Uneori accepta anumite situatii chiar daca nu le place ceea ce fac.

Sunt generosi, adora sa iasa cu prietenii si sa faca multe glume.

Se enerveaza repede si tin supararile destul de mult. Un alt defect este ca deseori considera ca parerea lor conteaza mai mult decat a celorlalti....
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:26
io de pe la 37 m am simtit asa cica fierbinte!@!!!!!!!!!!!!!!!1
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:27
Dincolo de culoarea ochilor, invatati sa zambiti cu ei.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 18:41
Ochi verzi, niciodata sa nu ii crezi!Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii.
Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.
Sunt persoane profunde care admira chiar si lucrurile cele mai simple din viata, cum ar fi o perna foarte pufoasa pe care se odihnesc sau soarele de dimineata ce razbate pe geam.
Au capacitatea de a vedea calitatea ce mai buna din oameni si ii apreciaza pentru ceea ce ei sunt si ceea ce ei
reprezinta.
Au multe vise, si intotdeauna scopul lor este sa le implineasca; nu le place sa lucreze cu jumatati de masura.
Sunt misterioase si stiu sa pastreze un secret.
Ca si defecte trebuie sa punctam ca uneori sunt prea timide si isi arunca prea des ochii in gradina vecinului, fara sa se uite in a sa.



Ochi albastri ca seninul, te imbata... ... ca si vinul
Persoanele cu ochi albastrii sunt atractive, am putea spune chiar adorabile!
Idealuri de frumusete confera atat femeilor, cat si barbatilor cu ochi albastri un punctaj ridicat, si un sarm deosebit!
Le face placere sa faca surprize placute, sa ofere lucruri speciale persoanelor care le sunt dragi. Tot timpul sunt alaturi de tine atunci cand lucrurile nu merg prea bine, te sprijina si au harul de a te determina sa razi cu pofta. Fac orice pentru a le face placere persoanelor pe care le iubesc.
In urma unor statistici a rezultat ca persoanele cu ochi albastri au relatii de lunga durata. Au tendinta de a fi blanzi, frumosi si saruta foarte bine.
Dar pe de o parte, pot manipula foarte usor persoanele din jur, uneori se comporta ca si cum le stiu pe toate si doamne fereste ca cineva sa ii contrazica, deoarece le place ca intotdeauna sa aiba dreptate.


Ochi caprui, fura inima oricuiPersoanele care au ochii caprui se implica profund in relatii, le place sa faca persoana draga de langa ei sa se simta iubita si satisfacuta.
Sunt persoane placute, incantatoare, adora sa isi faca noi prieteni si sa si largeasca orizonturile. Pentru persoana iubita sunt in stare sa faca orice, pentru a o impresiona, pentru a mentine pasiunea din ei, si ca relatia lor sa reziste.
Sunt persoane amabile, politetea mai intotdeauna e un princiupiu ce-l respecta cu strictete.
Nu fug niciodata de responsabilitati sau de obstacolele ce le ies in cale. Le place sa zambeasca si sa-i determine pe cei din jurul lor sa faca la fel.
Sunt persoane "pupacioase", le place sa primeasca, dar si sa le ofere saruturi in cantitati cat mai mari. Sunt romantici si le place sa viseze; uneori devin confuzi pentru ca nu mai reusesc sa desluseasca realitatea de fantezie.
Se supara usor, dar le trece la fel de repede. Cand sunt suparati sau tristi doresc liniste, sa fie singuri, pentru a se gandi cum sa rezolve situatia cat mai bine posibil.
Sunt incapatanati si orgoliosi, si rar renunta la convingerile lor.


Ochi negri si blanzi, de dragoste sunt... ...flamanzi
Sunt persoane curioase, le place sa incerce orice lucru nou ce le apare in cale, foarte rar spun NU la noi experiente. Sunt firi curajoase, nu le este frica sa isi spuna pozitia sau sa ia apararea unui prieten.
Au relatii am putea spune ciudate, deoarece desi se implica mult intro relatie, niciodata nu arata acest lucru. De multe ori ar putea parea reci, chiar daca inima lor de fapt are o viteza de 200 de batai pe minut.
Nu le place sa minta si nici sa fie mintite. Uneori accepta anumite situatii chiar daca nu le place ceea ce fac.
Sunt generosi, adora sa iasa cu prietenii si sa faca multe glume.
Se enerveaza repede si tin supararile destul de mult. Un alt defect este ca deseori considera ca parerea lor conteaza mai mult decat a celorlalti.


Micass
Postat pe 25 Septembrie 2009 23:03
ai mei sunt doi. ce poti sa-mi spui despre ei?
pik_nik
Postat pe 25 Septembrie 2009 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie extraconjugala 51 De la: hannes 9 Septembrie 2013 03:25
Sex este tratament cosmetic 30 De la: estela 7 Iunie 2011 01:01
o idila fara nici un viitor 11 De la: 03fluturas 24 Mai 2010 19:20
Am fost un pariu 52 De la: faith74 14 Octombrie 2011 20:12
Îl iubesc muuult, dar el nu mă iubește. :( Ce să fac? 19 De la: Axl_R 6 Septembrie 2016 10:02
Setari Cookie-uri