Culoarea ochilor conteaza ?

sau...negru...spre caprui!!!
sa simti cum te patrunde!!!...
ovidiu42
Postat pe 15 Iunie 2009 18:13
privirea conteaza nene, nu neaparat culoarea..
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 19:59
De la: ovidiu42, la data 2009-06-15 18:13:12sau...negru...spre caprui!!!
sa simti cum te patrunde!!!...


pai daca nu simti asta nu am facut nik pe lumea asta
mia79x
Postat pe 16 Iunie 2009 09:55
nu atat culoarea, ci forma, umbrele sau luminitele din cei ochi, modul in care te oglindesti in ei...in ochi poti gasi multe raspunsuri, intrebari
daca stii sa-i citesti, ei sunt o oglinda a sufletului...........
sophia
Postat pe 2 Iulie 2009 22:18
mai ales umbrele alea...de avut grija cu/la...ele
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 18:45
topicul asta tinde spre varianta XXX. de vazut la noapte
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 19:43
hmmm....nu atat culoarea cat forma si puritatera lor:P ati prefera ochii albastrii si plini de rautate?sau caprui si inocenti? eu am ochii verzi spre albastru nu ma integrez da chiar is curioasa de ce ati prefera ;;)
garbo013895
Postat pe 4 Iulie 2009 15:07
si daca e noapte si nu-i vezi, ce faci?
garbo020210
Postat pe 5 Iulie 2009 01:01
Ochii reprezinta prima parte pe care o vad la o persoana. Nu conteaza numai culoarea, pentru ca degeaba ii are negrii, verzi, albastrii etc, daca nu are o forma frumoasa a lor. Niste ochi "zambitori" sunt mai importanti decat o banala culoare.. Si daca e sa vorbim de culoare.. Si eu am ochii albastrii si in general imi plac ochii deschisi la culoare, dar nu asta conteaza cel mai mult pentru o prima impresie.
just_me__
Postat pe 5 Iulie 2009 08:55
pt fiecaredintre noi conteaza un singur lucru in viata sa putem sa ne uitam in ochii partenerului sau sa ne putem privi in ochi in oglinda daca avem curajul atunci cand ne facem autocritica
dama_cu_camely
Postat pe 5 Iulie 2009 08:57
Asa este.Eu intotdeauna i-am spus iubitului meu, ca are cele mai frumoase lentile de contact.
Ioana007
Postat pe 5 Iulie 2009 16:44
mie imi plac ochii deschisi la culoare - mi se par mult mai expresivi. In special ochii albastri.
E drept ca sint indragostita de niste ochi albastri acum, asa ca as putea fi subiectiva. .
quasaria
Postat pe 6 Iulie 2009 23:06
imposibil
garbo013895
Postat pe 7 Iulie 2009 15:13
quasaria, ai un nume superb, pacat ca fata ta il strica.Pune-l pe iubitelul tau sa inchida ochii si vezi daca il iubesti numai din cauza lor si nu exista si alte motive nevazute sau palpabile. Acum inteleg de ce Geani imi scoate ochii mereu cand ma intalneste pe forum.Sa inteleg ca imi adoras ochii mei caprui care fac meee...meeee... pe langa patrul ei cand doarme?
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 07:48
Ioano, ciudat... din calau ai devenit victima... dar sigur nu esti a mea ci a inchipuirilor tale... cu ochi sau fara ochi
gianiblue
Postat pe 8 Iulie 2009 08:21
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:41
Mai bine, hai sa bem o cafea.
Ioana007
Postat pe 9 Iulie 2009 15:36
ce tema tampita.e o pierdere de timp sa zici ce ochi iti placa-ca forma, culoare etc.nu e cel mai imp lucru ca un barbat sa aiba ochii verzi de ex.conteaza si restul dar mai ales sufletul.degeaba e frumos de pica daca e prost,mincinos, prefacut, rau si te face sa suferi nu crezi?ai ramane cu el doar pt ca iti plac ochii lui verzi? ma indoiesc
laurita13
Postat pe 1 August 2009 15:46
De la: Ioana007, la data 2009-07-08 07:48:06quasaria, ai un nume superb, pacat ca fata ta il strica.Pune-l pe iubitelul tau sa inchida ochii si vezi daca il iubesti numai din cauza lor si nu exista si alte motive nevazute sau palpabile.


Depinde la care fat(z)a te referi... am multe. Si reiese din mesajul meu ca "numai din cauza ochilor il iubesc"???
Eu cred ca nu reiese nici macar ca il iubesc...

quasaria
Postat pe 2 August 2009 22:29
Nu tin cont de ce culoare sau forma sunt ochii partenerului. Daca are o figura frumusica si daca e macar la fel de inalt ca mine si destul de suplu si respecta o femeie (nu ca majoritatea barbatilor romani), atunci sigur are sanse sa imi placa. In trecut imi placeau ochii albastri, dar majoritatea partenerilor mei erau cu ochii caprui, actualul idem. Acum prefer culoarea si forma ochilor mei (negri migdalati). Si nu am fost niciodata sclava. Altii au fost sclavii mei.
Sushi
Postat pe 9 August 2009 17:17
cateodata ei conteaza cel mai mult - ochii, si culoarea are si ea importanta ei...
lady_corina
Postat pe 9 August 2009 17:19
Un om daca te iubeste te iubeste asa cum esti cum te-a dat D-zeu cu bune si cu rele.Cand deja vrea sa ai alta culoare a ochilor.sanaii mari,corp de misss univers nu te iubeste.Clar???
suraj39arun
Postat pe 17 August 2009 21:28
clar!
pik_nik
Postat pe 17 August 2009 21:30
vezi cum esti pikuletz?!!
stiam io ca nu ma iubesti....
acuma m-am prins de ce vrai tu sa-mi pun silicoane: ca sa ma faci misss hunivers d'aia...adica sa ma lipsesti din universu' tau...
preciouss
Postat pe 17 August 2009 21:34
lady_corina
Postat pe 17 August 2009 21:36
De la: cinezee, la data 2009-03-07 22:39:10pai eu inca nu am vazut barbati cu asa ceva sau sa se dea in vant dupa, poate doar actoriii sa poarte


Am eu un prieten , care poarta de 4 abni de zile aceleasi lentile albastre , desi este mai inchis la culoare , chiar foarte inchis, iar pe dedesubt are ochii negrii. Este atat de dependent de ele ca nici nu recunoaste desi se vad foarte ciudat fiindca nu lucesc nu nimic. Sincer multi oameni se iau de el si pe strada si mai rau este ca nu recunoaste. Foarte aiurea nu?? Plus ca nu exista armonie, e groaznic, zici ca are ochi bolnavi cu albastrul ala bolnav si mat.
d4rk_kalypso
Postat pe 27 August 2009 20:20
De la: ovidiu42, la data 2009-06-15 18:13:12sau...negru...spre caprui!!!
sa simti cum te patrunde!!!...


Eu ii am negrii , la lumina sunt roscati inchis, iar in rest toti oamenii zic ca ma uit criminal , ii am foarte mari , foarte migdalati, obisnuiesc sa privesc foarte fix si stiu ca de obicei patrund si prin stanca cu ei.
Ador intunecimea lor, toti azi sunt morti dupa cei verzi sau albastrii, eu am trecut de faza aceea deoarece am hipnotizat si inca o fac foarte bine cu ei atat de negrii si luciosi, in poze mi se oglindeste peisajul chiar si pe partea alba a globului ocular, si cand privesc dintr-o parte au un unghi foarte ascutit din cauza migdalarii foarte ciudate. Desi sunt putin rosii ca plang sau nu dorm des, omul care priveste fix si patrunzator va avea un impact foarte mare asupra cuiva. Nu mi s-a intamplat numai o data sa privesc pe cineva din coltzul salii, pana cand se intoarce si avem contact vizual repetat pe un interval destul de lung.

Oricum, tatal meu are ochii verzi, si mie imi plac ochii verzi, dar nu bulbucati, cat mai contractati in culoare cu marginea irisului bine delimitata.

Acum problema nu este culoarea ci mai ales privirea, trebuie sa fie fiva si decisa, cat mai expresiva. Ma ingrozesc oamenii care nu privesc fiz si cei cu privire mata, deoarece imi dau impresia de spirit gol. Sper ca n-am suparat pe cineva :

d4rk_kalypso
Postat pe 27 August 2009 20:27
ochii,oglinda sufletului nostru,au un rol f.important intr-o relatie.cine stie sa "citeasca" ce mesaje transmit este un om implinit..nu atit culoarea,forma,orientarea conteaza ci expresivitatea lor.am vazut destui oameni "frumosi fizic" chiar si ochii erau sa zicem frumosi,dar nu transmiteau mare lucru...pe cind alte persoane au o putere de patrundere fantastika...te simti fascinat in prezenta unor astfel de oameni (ma refer atit la femei cit si la barbati}. suntem atit de putin constienti de "puterea" concentrata intr_o privire
LILO
Postat pe 27 August 2009 20:33
asa e Lilo!
blanca
Postat pe 27 August 2009 20:35
De la: LILO, la data 2009-08-27 20:33:21ochii,oglinda sufletului nostru,au un rol f.important intr-o relatie.cine stie sa "citeasca" ce mesaje transmit este un om implinit..nu atit culoarea,forma,orientarea conteaza ci expresivitatea lor.am vazut destui oameni "frumosi fizic" chiar si ochii erau sa zicem frumosi,dar nu transmiteau mare lucru...pe cind alte persoane au o putere de patrundere fantastika...te simti fascinat in prezenta unor astfel de oameni (ma refer atit la femei cit si la barbati}. suntem atit de putin constienti de "puterea" concentrata intr_o privire

mie imi plac barbatii cu ochi albastri...sunt foarte seducatori si imi place sa-i privesc in ochi..ochii fiind oglinda sufletului unui barbat au un rol important in relatie si imi place sa citesc mesajele pe care le transmit si expresivitatea lor....
garbo003632
Postat pe 28 August 2009 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Superstitii si traditii de Dragobete 13 De la: malinad 29 Februarie 2012 19:55
In situatia de fata ce sa fac mai intai? 102 De la: ellyse83 11 Aprilie 2010 18:31
Cum Poti cuceri o femeie 66 De la: mitnarut 8 Octombrie 2015 13:36
2 luni de relatie si azi iubita mea vrea 3 zile pauza pur si simplu 43 De la: garbo_407059 23 Noiembrie 2014 13:34
VASILI si VALY 1 De la: garbo270496 20 Martie 2012 00:40
Setari Cookie-uri