Culoarea ochilor conteaza ?

nici nu ma-ndoiesc ca din acest motiv...yap si ochii verzi sunt frumosi si albastri,bine,ma gandesc ca mai mult forma si ce exprima e mai important,cred,nu?hei,si cei negri sunt superrr...uitasem
mia79x
Postat pe 5 Mai 2009 19:54
banuiesc...ca pur si simplu,wife...cica ar fi primul lucru pe care-l remarci la cineva
.asa o fi?
mia79x
Postat pe 5 Mai 2009 19:56

Mie caprui nu-mi plac. Sunt prea banali.

si caprui ii am...
Ella34
Postat pe 5 Mai 2009 19:57
nu stiu la tipi imi plac caprui sau negri ca par asa mai patimasi,mama ma-sii...dar la tipe merge orice culoare,atitudine sa fie,nu?
mia79x
Postat pe 5 Mai 2009 19:59
De la: pisi08, la data 2009-04-15 15:15:41
De la: DaMarkus09, la data 2009-02-08 13:08:08 Primul lucru pe care l faci cand vrei sa cuceresti o persoana e sa privesti lung in ochii acesteia...
Voi ce fel de ochi preferati ??
Eu am ochii albastri, la fel ca si cristalinul cerului



serios? Ii ai albastri "la fel ca si cristalinul cerului"? N am mai vazut asa ceva
Eu ii am negri precum intunericul din adancuri...sau ca intunericul din orice loc intunecat



Hmm , poi daca e chiar asa grava problema ta , atunci ma ofer eu sa te ajut Ce zici daca as pune cu penSULA o pata de culoare in ochii tai ai negrisori ? Adica m am gandit sa ti fac albastre zilele , de acum inainte ...daca pana acum au fost doar negre ori amare
DaMarkus09
Postat pe 5 Mai 2009 20:03
Vrajealaaa.
Micass
Postat pe 5 Mai 2009 20:13
maaaareeee vrajeaaalaaa...spusa la deruta d a dusmanii tai...care este...fara numar...
wife_de_zmeu
Postat pe 5 Mai 2009 20:40
...subiectul asta se duce binisor catre scandal,vaz eu....Doamne, ce dor mi-a fost de o barfa...i am back...

la ce sa conteze culoarea ochilor daca nu vedem sufletul omului?

am un amic..de fapt e cel mai adevarat si mai bun prieten al meu..e nevazator,dar al naibii vede de o mie de ori mai bine decat noi cei asa zisi normali...Dumnezeu i-a luat ceea ce avem marea majoritate,ochii,insa i-a daruit capacitatea de a "vedea" sufletul omului ca nimeni altul cunoscut de mine....Cine a zis ca ochii sunt oglinda sufletului,sigur nu a stiut ca pe lumea asta sunt suflete mari,generoase,oneste in spatele intunericului din ochi...

Ochii..ochii pot spune intradevar multe despre noi,insa m-am convins ca nu-s oglinda sufletului...
Roxxynela
Postat pe 7 Mai 2009 02:24
Mie imi plac ochii albasti inchis.
Insa asa cum s-a mai spus.. nu culoarea ochilor conteaza intr-o relatie.. insa daca ai avea de ales intre o persoana cu ochii albastri si una cu ochi caprui pe cine ai alege?

Eu cu siguranta pe aia cu ochii albastri - e mai de efect - dar acum depinde si de calitatile respectivului...
b_roxanna
Postat pe 14 Mai 2009 15:35
De la: taur_atipic, la data 2009-02-23 22:36:30Daca esti indragostit oricum esti orb si nu mai vezi culoarea ochilor.

BA O VEZI, eu am ajuns sa o vad, pt ca am fost dezamagita de ochii albastrii si mintita de ochii verzi. si nu a fost doar un singur caz si nu doar de relatie sentimentala. (nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta se intampla in viata mea)
eu ma uit la ochi si la maini, si intuitia nu m-a "abandonat" niciodata si am de-a face cu zeci de oameni zi de zi.
annutza84
Postat pe 18 Mai 2009 15:23
Depinde de gust.Vrei sa te pierzi in cei verzi ca marea,aminteste-ti ca sunt necrutatori.Doresti ochi albastri, pentru ca cerul sa nu-ti lipseasca nici in casa, ai grija sa nu zbori fara parasuta sau sa-ti pierzi mintile...Vrei caprui, ca seductia sa fie din plin sau negri pentru o hipnoza in toata regula? Tu alegi.Eu ii vad ca deschidere , ca fereastra a sufletului, iar albastru ma fascineaza ca vine de sus...
cercelmarilena
Postat pe 21 Mai 2009 12:53
Depinde unde stai Marinela.Daca stai deasupra, s-ar putea sa vina de jos...
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:06
eu am o slabiciune pentru barbatii cu ochi albastri sunt mai sexy........
garbo003632
Postat pe 9 Iunie 2009 21:01
nu mi se pare...cei cu ochi negri sau caprui sunt mai patrunzatori
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 12:21
Daca sunt ajutati si de maini.
Ioana007
Postat pe 10 Iunie 2009 18:07
sau...nu neaparat...he, he
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 17:46
Cert este ca daca te apuci serios sa iubesti, ori o iubesti toata, ori nimic.Pe bucatele nu am incercat.
Suzuki s-a intalnit cu prietena lui Suzuka si i-a spus:
-Vai, ce ochi frumosi ai.Cand ma uit in ochii tai, parca ma aflu la mare.
-Da?-i-a raspuns Suzuka.-Ai grija sa nu treci de balize, ca acolo este apa foarte adanca.
A stat Suzuki si s-a gandit, si i-a spus:
-Nu-i nimic, am sa-mi cumpar o barca.Dar tu draga mea, ma iubesti?
-Tot asa pe bucatele.-i-a raspuns ea.-Stii ce, te rog sa-mi imprumuti bucatica aceea dulce si mai speciala.De restul nu am nevoie.Ca sa vezi cat sunt de altruista, te las chiar sa ma inseli.
-Si daca te iau de nevasta?
-Este o idee buna.Dar eu sunt o femeie prevazatoare.Cred ca ar fi bine sa pastram ce avem mai de pret, dragul meu in seiful bancii.Cu atatea furturi care au fost declarate in oras, nu vreau sa ajung prea repede o femeie divortata.
Ioana007
Postat pe 13 Iunie 2009 20:11
Mi-era dor de Suzuka, Ioano!

Prevazatore mica
blanca
Postat pe 14 Iunie 2009 20:10
Off , cata frustrare se citeste in ochii vostri ...
degeaba incercati sa ascundeti lucrul asta ori cu masca sau cu ochelari cert e ca s-a urmarit un singur lucru cu acest topic , si anume: Ochii albastri - superiori celorlalte nuante ...
Nu stiu de ce am impresia de fiecare data am o senzatie de liniste , doar atunci cand privirea mea intalneste alti ochi, in special cei inchisi la culoare negri, caprui ..
Stiu ca o sa daram multe orgolii , dar trebuie sa spun de ce sunt usor de intimidat ochii de culoare inchisa, pentru ca asa e natura lor , nu pot sa o depaseasca...Cei cu ochi albastri vad lumea cu alti "ochi", fata de restul ...se pot considera norocosi. In plus ochii de culoare inchisa mi se par banali, nu exprima absolut nimic... glumind putin intr o lume cu ochi inchisi la culoare , stapani sunt ochii albastri , si astfel nu ratez ocazia sa fiu egoist sau sa iau la misto astfel de oameni.....scalvilor
DaMarkus09
Postat pe 15 Iunie 2009 17:31
IE: Sclavilor
DaMarkus09
Postat pe 15 Iunie 2009 17:32

god.
mia79x
Postat pe 15 Iunie 2009 17:37
muream si...asta nu vedeam !!!!
auzi!!!...culoarea ochilor...stabileste calmu` sau...cedva ...in viata!!!
o fi asa cum spuneti!!!
dar...rezolutia finala...cea cu...remarci...unde e?
ca fiecare are lozinca lui!!!
si...cum o fi pan` la urma?
care predomina?
si...care or fi mai in trend?
intreb si yo...ca omu`...deh!!
ovidiu42
Postat pe 15 Iunie 2009 17:44
mia79x
Postat pe 15 Iunie 2009 17:48
si...nu te mai radea!!!!
ovidiu42
Postat pe 15 Iunie 2009 17:49

esti scump...tu chiar ceri explicatii in amanunt...si nu vezi la aberatii precise?ca mi-a inchis si gura si tot
mia79x
Postat pe 15 Iunie 2009 17:51
ma intreb acu`...pe unde oi mai respira?

ca...nu te vad facand precum scafandrii!!!
ovidiu42
Postat pe 15 Iunie 2009 17:53
mai ales ca-s in tabara banalilor sclaviiiii...shame on me
mia79x
Postat pe 15 Iunie 2009 17:55

si eu ma intreb cum naiba?
mia79x
Postat pe 15 Iunie 2009 17:56
rushinica...rushinica da`...sper ca nu ramai tu cantonata acolo!!!
gasesti tu...pe un` sa iesi!!!...gandesc yo!!!
ovidiu42
Postat pe 15 Iunie 2009 17:57
stiu...lentila de contact mi-e salvarea...trec pe-un albastru-verzui...see?tot mai este o speranta
mia79x
Postat pe 15 Iunie 2009 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parerea voastra conteaza 6 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:44
Va rog ajutor 25 De la: Marian_Ignat_1 8 Mai 2016 15:27
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
drum inchis 16 De la: carmlinda 11 Octombrie 2014 04:01
Intr-o relatie serioasa dar indragostita de un barbat turc! Pe care dintre cei doi sa il aleg? 32 De la: liaiedera 17 Octombrie 2010 18:19
Setari Cookie-uri