Anti Sfantul Valentin + chin de 1-8 Martie

micass, ceata lui pitigoi. deocamdata suntem eu, tu si... noi
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2009 17:33
Ca sa fii antivalentin arde-i frate o scaltoaca sa nu-i mai arda de nimic.
Micass
Postat pe 14 Februarie 2009 17:36
asta fac si eu de vreo 2 ore. omor romantismul
cica in urna ,frumosul e mai frumos si uratul e doar cenusa
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2009 17:38
Cum, imparti scaltoace?
Micass
Postat pe 14 Februarie 2009 17:57
in real, din drepta spre stanga

in virtual, actionez asupra sistemului nervos, central .adica, enervez cat se poate ,lumetul
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2009 18:15
La mine nu ti-a iesit. Mai incearca.
Micass
Postat pe 14 Februarie 2009 18:22
micass, la noi e iubire. cred ca inca nu poate fi vorba de resuscitare. cel putin deocamdada.
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2009 18:25
salutare, Micass, ai schimbat avataru'? dc?
Totusico, aseara a fost o aiureala de zile mari pe garbo, ca am intrat pe contul Ellei.
Ati aflat?
Marisa
Postat pe 14 Februarie 2009 18:36
Si tu ti l-ai schimbat. De ce?

Si totusi
Micass
Postat pe 14 Februarie 2009 20:37
S-a tot dus topicul meu... ... eu imi spuneam oful meu cel de toate zilele, ca-s satula pana peste urechi de toate dulcegariile astea pe care le vad la tot pasul... vinovata pana la urma cred ca raman tot eu, ar fi trebuit sa stau in casa, incuiata cu trei lacate, si cu obloanele trase!! Daca tot trebuie sa ies sa ma duc la servici, o sa-mi pun o palarie cu borul mare si niste ochelari din aia de cal sa nu mai vad, sa nu ma mai vait!!
Nici de vaitat nu te mai lasa lumea!!!
Am anumiti oameni care m-au inteleg dar care vad ca s-au pierdut printre randuri...
Wife, draga, nu mai esti cu mine?? Am vazut ca deja ti-ai primit cadoul de la sotiorul tau... si bulionul e bun!!
Totusico... nu enervezi deocamdata pe nimeni.. keep on trying!!
Micas... nu ne este rusine sa sarbatorim aceste "minunate" zile, doar ca nu se mai merita sarbatorite!!!
O seara faina fetelor!!
Army... let it go!! Give up!!
Verarmy_38
Postat pe 14 Februarie 2009 20:45
"Micas... nu ne este rusine sa sarbatorim aceste "minunate" zile, doar ca nu se mai merita sarbatorite!!!"

Ai tu motivele tale de nu "se" mai merita sarbatorite. La mine merita.
Micass
Postat pe 15 Februarie 2009 08:14
De la: verona_380, la data 2009-02-14 20:45:48S-a tot dus topicul meu... ... eu imi spuneam oful meu cel de toate zilele, ca-s satula pana peste urechi de toate dulcegariile astea pe care le vad la tot pasul... vinovata pana la urma cred ca raman tot eu, ar fi trebuit sa stau in casa, incuiata cu trei lacate, si cu obloanele trase!! Daca tot trebuie sa ies sa ma duc la servici, o sa-mi pun o palarie cu borul mare si niste ochelari din aia de cal sa nu mai vad, sa nu ma mai vait!!
Nici de vaitat nu te mai lasa lumea!!!
Am anumiti oameni care m-au inteleg dar care vad ca s-au pierdut printre randuri...
Wife, draga, nu mai esti cu mine?? Am vazut ca deja ti-ai primit cadoul de la sotiorul tau... si bulionul e bun!!
Totusico... nu enervezi deocamdata pe nimeni.. keep on trying!!
Micas... nu ne este rusine sa sarbatorim aceste "minunate" zile, doar ca nu se mai merita sarbatorite!!!
O seara faina fetelor!!
Army... let it go!! Give up!!


Draguta mea , de ce ai tu nevoie de sustinere ca sa nu sarb. ceva ce-ti pare fals? Daca tu asa simti asa e!
Din ce-am citit ( nu chiar tot ca n-am avut rabdare ) lumea pare de acord cu tine... Uite daca vrei ma declar si eu Anti -chestii -artificiale si false .

Pe de alta parte cred ca trebuie sa ne bucuram de fiecare data cand avem prilejul. Mai ales ca in zilele cu pricina daca musai vrei sa cadorisesti pe cineva ai de ales mai mult decat altcandva.
Ce nu pricep eu e de ce Valatain-ul asta si 1 martie de asemenea e o zi dedicata exclusiv femeilor . Adica daca tot e ziua indragostitilor se presupune ca e vorba de un cuplu nu doar de un el care face un cadou unei femei de care e indragostit . Si ea ce D-zeului face ? Ii face onoarea de a accepta cadoul fara sa strambe din nasucul fin ? Slabut scenariu .
Cat despre 1 Martie multumesc SI totusi pt lamuriri. Mi se pare ca are sens ce spui tu . Din pacate prea putin ne cunoastem traditiile si pierdem pe drum verigi importante care dau sens unor sarb. pe care am ajuns sa le mimam, doar .


blanca
Postat pe 15 Februarie 2009 10:57
mielutza...ai dreptate...daca tot e ziua indragostitilor, ar trebui ca ambii parteneri sa se bucure de ea...

stai sa va povestesc faza de aseara...ca de-aia nu am mai intrat

au venit la noi, the best friend of pro. cu iubita. pe tip il cunisc, baiat deosebit...socul l-am avut cand i-am cunoscut pretena.

o pitzipoanca, excesiv vopsita, imbracata cu un petic de fusta, asta in situatia in care afara erau -3 grade. trec peste faptul ca mi-au daruit un ursulet de plus kichios...

aventura a inceput cand ne-am asezat la o cafa, si a inceput fata sa abereze cu talent...ioi, viata mea!!! eu si pro ne uitam la ea, ne uitam unul la celalalt si nu ne venea sa credem...prostie crasa, nene...

ne uitam la tip, crezand ca vom sesiza o urma de jena, ceva...el, tamaie...o manca din ochi, cu o privire de adoratie tampa, de ziceai ca ii iese aleia pe gura doar adevaruri esentiale ptr umanitate. si aia se vaita ca valentinu a fost cam sarac anul asta. nu-i facuse cadouri destul de substantiale : 23 de dtrandafiri, un inel de aur pe care ni-l tot arata faloasa, un parfum de la Cartier, si o plasa de smacuri de la Max Factor.

dupa ce au plecat, lu' pro ii venea sa planga...si ne tot intrebam cum dreaku a reusit aia sa il indobitoceasca in halul ala? ca tipul e sclipitor de inteligent...

wife_de_zmeu
Postat pe 15 Februarie 2009 13:01
he, he, he si iar he, he
ce spun eu de multisor pe aici? de fapt, ce ma intreb si nu gasesc raspuns

nu le vad pe divele de genul acesta, ca le iubesc. cand intervine sexul, un barbat e cu panza pe ochi

aici pot intelege. aia se culca cu el, e talentata in a-l face sa se simta printre nori si nu-i mai vede prostia, defectele,faptul ca-l manipuleaza la modul porc. nu vede nimic din toate astea. vede doar o zana cu toate calitatile evelor de pe mapamond, adunate in fizicul ei nemaipomenit

alta e nedumerirea mea. bun. in faza aceasta ,nu o mai vede asa cum e dar, pana a se indragosti de ea, pana a o avea la pat nu a vazut-o?
si_totusi
Postat pe 15 Februarie 2009 13:08
stiti ce e ciudat?

viceversa nu prea se intampla chestii din acestea. extrem de rar, o sa vedeti o femeie intelegenta care sa taraie dupa ea un prost ; si sa-l mai soarba si din priviri, stand cu gura cascata la ineptiile aluia.
si_totusi
Postat pe 15 Februarie 2009 13:17
nu stiu, scumpo...eu il stiu pe tip doar de 2 ani...pro il stie de mult...au fost colegi de faculta, realmente baiatu' e sclipitor, am pierdut multe nopti discutand despre Noica, sau subiecte grele...

de-aia am ramas siderati amandoi cand i-am cunoscut iubita...totusico...mai facea si dezacorduri gramaticale, te lua capu' si eu si pro, pana sa ne dam seama ce si cum e cu ea, incepusem conversatia pe care o aveam de obicei cu el, di vremurile bune...aia...nimic...o tinea cu smacurile si ultima posheta cumparata, care era o oroare rosie, cu fluturi galbeni, si aurii

wife_de_zmeu
Postat pe 15 Februarie 2009 13:19
Dupa ce o sa intre in rutina cu sexul nu o sa mai ramana nimic. Abia atunci o sa vada cu adevarat cu cine are de a face. Oricat de "buna" ar fi la pat, dupa un timp tot intra in obisnuinta. Aici se pierd multe cupluri.
Micass
Postat pe 15 Februarie 2009 20:01
micass...aia ma mir si eu, draga...sa fim seriosi, oamenii nu stau toata ziua in pat, se mai dau si jos din el, si cand se dau joas, tre' sa si discute. ca doar nu se uita ca mutii unul la celalalt.

ori, in cazul asta, pe noi ne-a frapat imbecilitatea ei. si a lui. ca statea ca un mameluc acolo, si zicea : 'da, puiutz, da puiutz "

ori el e nu era genul asta... sa-l dezmierde careva cu " iepurasu' meu "

pentru mine ramane un mister, cum de o imbecila de-asta, reuseste sa prosteasca un barbat inteligent...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Februarie 2009 20:08
Vero, pardonez-moi, normal ca ma nerveaza toata gretosenia asta cu valentainzdeiul. Nu ca n-as zice mersi daca barbatu'miu si-ar aminti macar ziua in care ne-am luat. Da' nici pe asta nu si-o aminteste. Ideea e defapt alta, ca nu avem identitate, noi ca specie de romani si inghitim iute orice galusca, mai ales daca e rosie si se lasa cu un sprit. Whatever... nici cu 8 martie nu-s prietena, insa de 1 martie mi-am pus de cand ma stiu un martisor in piept... si in anii in care mi l-am cumparat singura, singurea.
Marisa
Postat pe 15 Februarie 2009 20:46
Eu cred ca situatia despre care vorbiti se numeste inteligenta emotionala sau lipsa ei. Si daca Pro cunoaste familia baiatului ( sau a auzit vorbindu-se despre ea ) s-ar putea sa gasiti explicatii interesante.
blanca
Postat pe 15 Februarie 2009 21:28
mielusel...tipul e super-inteligent, rasat, educat, si ce vrei tu. nu are o relatie buna cu mama-sa, care e un fel de Hitler in fusta, dar se intelege bine cu tatal.

eu si pro nu pricepem, cum i-a anihilat fatuca aia inteligenta...ca ea e ramasa la stadiul de euglena verde...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Februarie 2009 21:35
Pai vezi? Omul vrea sa se simta iubit. Si cum pentru baieti imaginea idealului feminin e mama e f probabil sa faca o alegere de toata frumusetea .

Inteligenta asta emotionala ori o ai din nastere ori ti-o dezvolta familia .Si daca nu ti-o dezvolta esti in voia sortii.
Si mai e ceva ? La a cata relatie e ? Ca vezi tu daca genul asta de educatie nu-l ai de acasa trebuie sa dai de multe ori cu capul pana intelegi ce ti se-ntampla . Ca de, treaba cu dragostea e subiect tabu nu se vorbeste si nu se gandeste pe tema ei si ne miram cati oameni ajung la 2....de ani sa se casatoreasca "ca doar a venit timpul "si-abia pe urma constata ce-au facut .
blanca
Postat pe 15 Februarie 2009 22:35
Marisa,

hai ba mami las-o draq!

si te mai intrebi de ce iti pleaca mintea cu sorcova si te gandesti la gagic,ma rog,la un eventual gagic...

lasa ca eu am patit-o rau intr-un an,le-am dat bani sa-mi ia martisoare,vorba lu' o matusa de-a mea, care a fost declarata decedata si s-a trezit la morga in concelator:"iti ingheata mintea"

da' parca la tine e prea mult..nici asa...
iasomia
Postat pe 16 Februarie 2009 08:20
vero..

"Asta e raspuns prin invaluire??

Si daca tot vrei ca lumea sa nu te mai citeasca ... DE CE MAI SCRII???
TAKE A BRAKE GIRL"

hai ca ai reusit sa ma plictisesti..

iasomia
Postat pe 16 Februarie 2009 08:50
@ Iaso... daca te-am plictisit, te rog politicos sa-ti gasesti alt topic..
@ Wife: nu te mai chinui sa integelegi tipul asta de femei.. nu ai cum, nici ele nu se inteleg... Din pacate am si eu un amic, programator sofware, inteligent in orice domeniu, pot vorbi si eu si sotul meu despre orice cu el... de la literatura romana la cea universala, de la biologie la genetica...
A cunoscut genul asta de pipita si culmea, dupa o relatie de lunga durata (3 luni), s-au casatorit... Abia dupa o luna a inceput sa-si arate fata! Nu ii mai convenea ca el statea tot timpul la calculator (de, meseria lui cam asta presupune), ca nu o mai scoate in fiecare seara in oras la nu stiu ce restaurant fitzos. A inceput sa-l faca de ras in public facand glume nesarate dar mai ales ca facea haz de el si in ceea ce priveste "slaba" lui performanta in pat! Si-a data seama ca era prea tarziu si i-a propus sa divorteze! A cerut coana mare 10 000 de euro plus apartamentul sa-i dea divortul... Inca se mai judeca in tribunal pt apartament deoarece l-au cumparat parintii lui dupa ce s-a insurat pe numele amandorura...
Sfat: nu are rost sa ii spui si lui ce poama are langa el... daca se ajunge e casatorie e groasa... singurul care va ramane cu buza umflata nu va fi decat el! Ele stiu bine ce au de facut...
Verarmy_38
Postat pe 16 Februarie 2009 11:14
La inceput aceste fiinte "pitipongioase" ne par fermacatoare de cum pot ramane in centrul atentiei fara sa faca mare lucru sau sa spuna mare lucru... in pat, e o alta poveste... sunt ca la carte! Dar... Nu poti ramane vesnic in pat, vorba lui Wife, de aceea ele fac ceea ce pot cat se poate.. Nu ma mandresc cu asta, dar m-a prostit si pe mine una.. Haina nu face pe om, dar si cand se imbraca de iti ia mintilee... Cand apare rutina si ai timpul ala mort abia atunci descoperi cu stupoare " Sunt un mare fraier!!!"...
Nu am reusit sa mentin relatii prea mult timp, dar cele care au tinut au fost cu tipe cu care puteai discuta orice... o va lasa pana la urma... dar trebuie sa se loveasca singur de pragul de sus si sa-l doara un pic sa simta si el!!!
Verona: sotul tau e un norocos... Scuze, nu am stiut ca te-ai casatorit... la mesaje nu mi-ai raspuns, numai pe forum pot discuta cu tine... ms pt comm... Daca vrei sa vb iti las intr-un mesaj privat id-ul meu de mess... Scuza-ma inca o data... Am fost un ignorant, ca de obicei....
PS: I miss u babe...
Armyvero_38
Postat pe 16 Februarie 2009 12:18
K, no offence taken... He's verry lucky, I'm lucky... Don't need the ID.. I'm allright without u!
Verarmy_38
Postat pe 16 Februarie 2009 17:43


copii. sa va las singuri?
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Februarie 2009 18:16
Nu Wife, ne descurcam. Army trebuie doar sa-si revizuiasca un pic prioritatile si abia dupa aceea sa inceapa sa se vaite de singuratate.. Cum si-a asternut, asa doarme acum...
Verarmy_38
Postat pe 16 Februarie 2009 19:35
ouch...inima de mama vitrega...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Februarie 2009 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu ce am gresit eu si ce pot sa fac ? 17 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 09:54
de ce femeile sufera? 223 De la: moment31 11 Noiembrie 2009 15:25
relatia berbec - fecioara 11 De la: ilie_stoica 17 Martie 2010 20:59
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:04
BIZAR SAU....?! 4 De la: eu_butterfly 14 Noiembrie 2008 12:12
Setari Cookie-uri