credetzi ca o relatzie de distatza are viitor?

mai, pik, eu inteleg ca o relatie la distanta dureaza pentru ca : nu-l speli, nu-l calci, nu-i pui masa, nu-l deranjezi de la meci, nu-i interzici sa mearga cu baietii la bre...dar cu partea intima cum ramane
..adeca fac copii internauti
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:28
fiecare e cu partea intima la el acasa, separat!
ana02
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:30
ai, mia daria ce copil esti?? pai cum cum ramane??/ ce tu nu stii cum?,k uneori si in casnicii ramane tot asa, doar se prefac ele k nu baga de seama
fleur_de_lis
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:31
.. m-am dumirit: ramene cum am stabilit
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:33
pai ce e asta o minciuna alba??/deja asat e ! ce nu se stie!
fleur_de_lis
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:35
O relatie la distanta are viitor, daca se respecta cateva reguli:
Viitorul sa nu fie prea indepartrat ca moare baba sau mosul de moarte naturala sau ros de boli.
Distanta sa nu fie prea mare ca face unul dintre ei infarct pe drum.
Sa dea amandoi sub semnatura ca nu au de gand sa dea coltul intre timp,sa se marite sau sa se insoare, iar in cel mai rau caz sa isi gasasca o amanta.
Fiti atente, dragele mele.Va veni o zi, cand popa va face slujba casatoriei pe internet iar voi veti semna electronic.
Ioana007
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:40
De la: Ioana007, la data 2009-09-09 17:40:03O relatie la distanta are viitor, daca se respecta cateva reguli:
Viitorul sa nu fie prea indepartrat ca moare baba sau mosul de moarte naturala sau ros de boli.
Distanta sa nu fie prea mare ca face unul dintre ei infarct pe drum.
Sa dea amandoi sub semnatura ca nu au de gand sa dea coltul intre timp,sa se marite sau sa se insoare, iar in cel mai rau caz sa isi gasasca o amanta.
Fiti atente, dragele mele.Va veni o zi, cand popa va face slujba casatoriei pe internet iar voi veti semna electronic.


Super! E tare ideea cu semnatura pe internet. La cate se doresc a fi informatizate, nu m-ar mira.
Fetelor, in opinia mea, merita incercat... ce aveti de pierdut? cand incepi pe net ai sansa sa finalizezi in realitate... e o sansa Cand incepi in realitate si te trezesi pe net, cum e?
dihoritza
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:55
asta nu-i rau. nu tu nunta, nu tu bataie de cap da, cu averea virtuala, cum ramane? tot electronic o impart? daca n-ai de impartit un scaun sau o masa, aia nu-i relatie
si_totusi
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:55
dap, o patura, o lingura
kyra
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:59
..daca o casatorie e virtuala nu are nici un farmec divortul. Nici nu stiti ce distractiv este sa-ti imparti: unghiera, pila de unghii, peria de ghete, peria cu care speli WC-ul, dulapiorul de papuci, aragazul, masina de tocat carne, vaza de cristal de la bunica...cum sa scapi o asemenea ocazie ? :
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:00
pai, virtual, daria, virtual. imparti si desparti pana nu mai ramaii cu nika on line

si_totusi
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:02
acum pe bune, ea poate incepe si virtual, dar pana la urma si la coada, trebuie trecut in real, mami ..

si-acolo vezi ce si cum...ca si daca il/o cunosti la coada la lapte, nu inseamna ca e mai credibil..

totul tine de oameni, pana la urma..
kyra
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:03
.. nap, divortul virtual nu-i asa de distractiv ca ala realu ....ala realu nu are ignor ..
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:05
De la: si_totusi, la data 2009-09-09 17:55:29asta nu-i rau. nu tu nunta, nu tu bataie de cap da, cu averea virtuala, cum ramane? tot electronic o impart? daca n-ai de impartit un scaun sau o masa, aia nu-i relatie


E drept, Totushico! Sa ramanem in limitele posesiei ca doar suntem romani.
dihoritza
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:26
De la: aurellyacavaltti, la data 2009-02-05 00:53:37Am cunoscut acum cateva luni pe cineva de care m-am indragostit.Este cred o relatzie de distantza,800 de km ne despart.Totul pare intr-un fel sau altul ok, dar ma intreb avem vreun viitor comun?Va rezista timpului aceasta relatzie,desi eu il iubesc , el ma iubeste?Daca mai suntetzi persoane in astfel de situatzie sau atzi fost as vrea sa imi spunetzi parerea.Va multzumesc.
garbo038316
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:38
hai ca-i tare cu slujba casatoriei pe internet si semnatura electronica.... dar m-ar tenta
syrenaa
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:51
Salutare draga , stiu un lucru adevarat "Ochi care nu se vad se uita".
L adistanta nu sepoate stabili o relatie adevarat intre doi oamneni care vor sa devina iubiti poate soti .
Se intretine o iubire imaginara platonica de amandoi.
Se poate cind veti trece la lucruri adevarate sa consatati amandoi ca nu aveti nimic in comun, ca sunteti straini, nu aveti compatibiliate cit de cit si altele.
Sa stii ca oamenii poarta cate o masca in functie de interesele lui personale si raportul care se dezvolta de socializare intre oamenmi adica ma refere la simatiti si antipatii.
Va trebui s aai mare vgrija de tine si sa te intrebi ce adevarat ce vrei? stii ce faci: stii ce va trebui sa faci? ai luat o hotarire buna sau? .
Nu te juca cu minte ta si incearca s afii cat mai realista si adevarata cu tin esi nevoikle tale prezente si viitoere .
Curaj iubestete casa cum iesti si fiimrealista sSucees.
garbo014651
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:00
daca nu ai alte compromisuri in viatza si iubirea e atat de mare precum spui raspunsul meu e da
foaxa
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:11
651, in romaneste ce inseamna ce ai scris tu acolo?
pik_nik
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:17
neat ma ajuta cineva sa ma ridic din pat?
margelatu_68
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:19
De la: pik_nik, la data 2009-09-10 11:17:24651, in romaneste ce inseamna ce ai scris tu acolo?

Pikule, da-mi voie sa subscriu. E grele... e usoara ceata...si asta doar pentru ca suntem ingaduitori... altfel, varza cu carne.
dihoritza
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:20
Margeluta, deunazi, cand te-am intrebat de unde esti de pamant, ai spus ca esti de pe "marteeeee".
Te-ai repatriat, guritza?
Cum e acolo, bibicii de acolo gandesc ca si noi despre relatiile la distanta ori sunt mai optimisti? Ia, lumineaza-ma ca mi-e drag de cum gandesti. Ai lipsit cam mult si mi-ai lipsit, chiar mi-a fost dor. Speram intr-o relatie cu tine la distanta.
Na, ca ma repetai, da' tu ma-ntelegi.
dihoritza
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:29
are legatura cu tastura sau cu observati de ortografie?ce e important?ce am scris sau ce vroiam scrie!sti ora venirii mele aseara sau de unde?sau sti ca sunt un vagabond gandind nu iarasi ci din nou negativ?nu inteleg trebuia intr-o parte scrisul sau mai in jos in sus ? cum?sau actualizat ceva?scrie-mi ca vad responsabilitatea ta e mare!
margelatu_68
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:29
asta era raspunsul tau? nu cred!"de cate ori ti-am spus ....nu mai sta cu fundu pe nisip!"
margelatu_68
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:34
dar am o veste buna ptr voi!
margelatu_68
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:35
De la: margelatu_68, la data 2009-09-10 21:29:50are legatura cu tastura sau cu observati de ortografie?ce e important?ce am scris sau ce vroiam scrie!sti ora venirii mele aseara sau de unde?sau sti ca sunt un vagabond gandind nu iarasi ci din nou negativ?nu inteleg trebuia intr-o parte scrisul sau mai in jos in sus ? cum?sau actualizat ceva?scrie-mi ca vad responsabilitatea ta e mare!

Na, te-ai suparat. Pai de ce? Eu doar te-am provocat, guritza, pentru ca imi placi.
dihoritza
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:39
De la: margelatu_68, la data 2009-09-10 21:35:41dar am o veste buna ptr voi!

Aud, sunt numai ochi si urechi.
dihoritza
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:41
Margelutz, ce facusi? Te scufandasi de nu mai continui sa dialoghezi cu mine? Eeeeeee, nu te mai iubesc. Ma dezic de tine, ma duc sa dorm. Sa fii cuminte pana maine. Pa! Noapte buna!
dihoritza
Postat pe 10 Septembrie 2009 23:45
Din propria mea experienta nu are sanse de viitor, mai sufar si acum, nu recomand nimanui mai ales ca relatia mea a durat 10 ani ( de necrezut) da, am sperat ca vom sta impreuna, pana cand ne-am racit,sentimentele s-au dus, s-au transformat in frustrari, neimpliniri.In timp ce altii au evoluat impreuna noi ne-am separat.Poate ca dragostea nu a fost puternica, poate distanta ne-a facut sa nu ne cunoastem cu adevarat, cine stie.Relatia la distanta e ca mersul pe sarma (poti sa cazi si poti sa iti rupi gatul)
nicol_71
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:07
Relatia la distanta e ca mersul pe sarma (poti sa cazi si poti sa iti rupi gatul)[/quote]

iarta-ma daca nu sunt de acord cu afirmatia asta...daca vb despre dragoste adevarata, distanta nu face decat s-o amplifice...Distance Only Makes the Heart Grow Fonder!
Ines
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ecxistenta 55 De la: tutankhamon 17 Octombrie 2009 00:59
coopiii 19 De la: snowflake 17 August 2009 13:21
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Barbatul scorpion 57 De la: stefanna 12 Octombrie 2015 12:57
Buna 2 De la: Sal_a_toi 27 Noiembrie 2011 18:37
Setari Cookie-uri