credetzi ca o relatzie de distatza are viitor?

De la: cretz0oolina, la data 2010-04-17 00:00:48unde l`ai cunoscut? il cunosti k l`ai mai vazut,sau il sti doar de pe internet?





iote la ea!!!
te-oi baga sa-i iei iubirea fetii!! curioaso!!!



mare grija...fetita ce-a deschis topicu`!!...oricat de ciufut si...de aruncat ar fi un barbat pe care l`ai gasit tu...tot se gaseste una...care sa te lase fara el!!
ovidiu42
Postat pe 17 Aprilie 2010 03:36
De la: garbo112453, la data 2010-04-16 21:11:54totul depinde de ceea ce se intampla in mod real. cuvintele?! sunt multe si frumoase, dar si doar forma fara continut. pana la urma e o decizie personala: te bagi, ti-o iei peste ce vrei tu, dar se poate sa te si alegi cu mai mult decat doar ceva, adica cu ce vrei tu. stii cum e: fapte, nu vorbe! dar mai intai, veni, vidi, vici. atunci vei sti. omul e un text, iar asta nu inseamna doar cuvinte asternute pe hartie sau aruncate ca un praf ametitor in ochi, ci registru neverbal. nu trebuie sa-ti explic, ca intelegi. fara acest sincretism, nu se poate. dar altfel, doar cu vraja, nu merge. sa fii bine!

pai cum sa iti zic, nu prea avem de ales: ori veni, vidi, VICII, or veni, vidi, VINCI.

asa ca, la un moment dat, riscam sa trecem de la sincretisme la sin-cretinisme...

in rest, sa fii iubita, atat de departe, cat si de aproape ;)
anticenzura
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:42
eu zik ca o sa rezistati un tymp,mai devreme sau mai tarziu o sa simtiti nevoia sa fiti impreuna fara distanta,atunci dak nu faceti nimic usor se dastrama tot,chiar dak va iubiti
estela
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:42
Buna.Si eu sunt in aceeasi situatie..el la Zurich eu un Bucuresti.Am fost impreuna vreo trei luni,dar eu a trebuit sa ma intorc acasa.Vorbim zilnic la telefon,stiu ca ii este dor de mine,dar...sincer...nu cred ca aceasta relatie va rezista.Nu are cum!Distanta nu are cum sa apropie doua persoane,ci din contra.Eu ma intaresc la gandul ca nu va fi nici un viitor si chiar asta-mi da curajul sa-i spun ca nu are rost sa mai fim impreuna.Mai bine acum decat mai tarziu!
kikirikimiki30
Postat pe 17 Aprilie 2010 21:37
Buna.Nu conteaza distanta atata timp cat va iubiti si aveti incredere unul in altul.Eu anul trecut in iunie 2009 am cun pe mess pe iubita mea,iar prima oara ne-am vazut la mare in august,pe urma in octombrie la iasi,iar de-atunci pana acum nu ne-am mai vazut,dar ne e dor unuia de celalalt,si abia astept sa ne revedem in vara la mare.Eu sunt din craiova,iar ea era din vaslui si in iarna s-a mutat in suceava,iar in toamna imi deschid firma,si o aduc in craiova,deci daca vreti se poate,conteaza doar increderea si iubirea pe care vi le purtati unul altuia.Deci se poate?...Da,se poate,nimic nu e imposibil pe lumea asta,cel putin nu pentru mine.Bafta.
garbo069165
Postat pe 18 Aprilie 2010 01:26
Hai sa mai vorbim si la toamna. Ok?
Doara
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:27
si da si nu
garbo051950
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:23
sansele sunt mici, mici de tot...
adica "mica, mica, cat un deget de furnica", parerea mea...
Tylly
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:30
Eu iti spun sincer ca depinde doar de voi. Am o relatie la distanta, iubitul meu se afla in italia si eu sunt in tara. cand ne-am cunoscut (acum 3 ani) era la fel, pe parcurc el a mai venit acasa si ne vedeam, ultima oara a stat vre-o 4 luni aksa in ideea sa nu mai plece si sa putem fi mereu impreuna dar pana la urma a fost nevoit sa plece iar. Eu nu pot pleca la el fiinda sunt la facultate. In fine ideea este ca daca voi va iubiti si vreti sa fiti impreuna nimeni si nimic nu are cum sa va desparta ;)...Si inca ceva, nu lua in seama cuvintele rautacioase spuse de cei din jur. multa bafta in continuare
blueladybug
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:59
De la: ovidiu42, la data 2010-04-17 03:36:04
De la: cretz0oolina, la data 2010-04-17 00:00:48unde l`ai cunoscut? il cunosti k l`ai mai vazut,sau il sti doar de pe internet?





iote la ea!!!
te-oi baga sa-i iei iubirea fetii!! curioaso!!!



mare grija...fetita ce-a deschis topicu`!!...oricat de ciufut si...de aruncat ar fi un barbat pe care l`ai gasit tu...tot se gaseste una...care sa te lase fara el!!

e na...
pai am intrebat`o k sa stiu cum sa`i raspund la intrebare
cretz0oolina
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:40
myrabela
Postat pe 19 Aprilie 2010 07:44
dak va iubiti cu adevarat va rezista cu conditia ca fiecare dintre voi sa depuna un efort minim de a fi impreuna si de a vb la tel cit de des puteti eu va doresc bafta si succes
garbo083932
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:13
Eu in bucuresti el in bacau, dureaza relatia asta de 2 ani si il iubesc din ce in ce mai mult. Ne vedem saptamanal sau in cel mai rau caz o data la 2 saptamani. In iulie ma mut la bacau iar in 2011 avem planuri de nunta. Iubirea e cea mai importanta, asculta-ti inima sa fa cum iti dicteaza ea. Bafta multa si putere.
anamariyea
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:41
ochii care nu se vad se uita .....ai grija
inderagostita
Postat pe 19 Aprilie 2010 14:47
De la: inderagostita, la data 2010-04-19 14:47:34ochii care nu se vad se uita .....ai grija
inderagostita
Postat pe 19 Aprilie 2010 14:48
De la: anticenzura, la data 2010-04-17 15:42:00
De la: garbo112453, la data 2010-04-16 21:11:54totul depinde de ceea ce se intampla in mod real. cuvintele?! sunt multe si frumoase, dar si doar forma fara continut. pana la urma e o decizie personala: te bagi, ti-o iei peste ce vrei tu, dar se poate sa te si alegi cu mai mult decat doar ceva, adica cu ce vrei tu. stii cum e: fapte, nu vorbe! dar mai intai, veni, vidi, vici. atunci vei sti. omul e un text, iar asta nu inseamna doar cuvinte asternute pe hartie sau aruncate ca un praf ametitor in ochi, ci registru neverbal. nu trebuie sa-ti explic, ca intelegi. fara acest sincretism, nu se poate. dar altfel, doar cu vraja, nu merge. sa fii bine!

pai cum sa iti zic, nu prea avem de ales: ori veni, vidi, VICII, or veni, vidi, VINCI.

asa ca, la un moment dat, riscam sa trecem de la sincretisme la sin-cretinisme...

in rest, sa fii iubita, atat de departe, cat si de aproape ;)
esme
Postat pe 19 Aprilie 2010 15:15
De la: anticenzura, la data 2010-04-17 15:42:00
De la: garbo112453, la data 2010-04-16 21:11:54totul depinde de ceea ce se intampla in mod real. cuvintele?! sunt multe si frumoase, dar si doar forma fara continut. pana la urma e o decizie personala: te bagi, ti-o iei peste ce vrei tu, dar se poate sa te si alegi cu mai mult decat doar ceva, adica cu ce vrei tu. stii cum e: fapte, nu vorbe! dar mai intai, veni, vidi, vici. atunci vei sti. omul e un text, iar asta nu inseamna doar cuvinte asternute pe hartie sau aruncate ca un praf ametitor in ochi, ci registru neverbal. nu trebuie sa-ti explic, ca intelegi. fara acest sincretism, nu se poate. dar altfel, doar cu vraja, nu merge. sa fii bine!

pai cum sa iti zic, nu prea avem de ales: ori veni, vidi, VICII, or veni, vidi, VINCI.

asa ca, la un moment dat, riscam sa trecem de la sincretisme la sin-cretinisme...

in rest, sa fii iubita, atat de departe, cat si de aproape ;)
uite cum vreau si aleg eu: `veni, vidi... amai`. still do. multumesc pt urare! sper sa fiu iubita si de la distanta si de aproape! cat mai curand!
esme
Postat pe 19 Aprilie 2010 15:44
uneori gasesti la distanta ce nu gasesti sub nasul tau.si eu sunt implicata intr-o astfel de relatie, la distanta.dureaza de 1 an si 4 luni.il iubesc din ce in ce mai mult, si din toamna ne vom muta impreuna.daca va iubiti , nu aveti cum sa stati despartiti, veti gasi o modalitate sa fiti impreuna.dragostea e tot ce conteaza, si increderea si respectul fac dintr-o relatie la distanta una perfecta.
ellyse83
Postat pe 20 Aprilie 2010 11:03
De la: ellyse83, la data 2010-04-20 11:03:32uneori gasesti la distanta ce nu gasesti sub nasul tau.si eu sunt implicata intr-o astfel de relatie, la distanta.dureaza de 1 an si 4 luni.il iubesc din ce in ce mai mult, si din toamna ne vom muta impreuna.daca va iubiti , nu aveti cum sa stati despartiti, veti gasi o modalitate sa fiti impreuna.dragostea e tot ce conteaza, si increderea si respectul fac dintr-o relatie la distanta una perfecta.

hmm,interesant raspuns ai dat
cretz0oolina
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:03
Eu chiar cunosc cazuri.
Si rezista o astfel de relatie daca partenerii chiar se iubesc si impartasesc aceleasi idei vizavi de relatii.
hot_coffee
Postat pe 21 Aprilie 2010 14:23
De la: aurellyacavaltti, la data 2009-02-05 00:53:37Am cunoscut acum cateva luni pe cineva de care m-am indragostit.Este cred o relatzie de distantza,800 de km ne despart.Totul pare intr-un fel sau altul ok, dar ma intreb avem vreun viitor comun?Va rezista timpului aceasta relatzie,desi eu il iubesc , el ma iubeste?Daca mai suntetzi persoane in astfel de situatzie sau atzi fost as vrea sa imi spunetzi parerea.Va multzumesc.


presupun ca tu ai gasit subiectul si ai scris titlul... DIATATZA?????decit sa fi pus un "z", mai bine puneai N-ul care lipseste...
garbo007525
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:42
De la: garbo007525, la data 2010-04-25 18:42:35
De la: aurellyacavaltti, la data 2009-02-05 00:53:37Am cunoscut acum cateva luni pe cineva de care m-am indragostit.Este cred o relatzie de distantza,800 de km ne despart.Totul pare intr-un fel sau altul ok, dar ma intreb avem vreun viitor comun?Va rezista timpului aceasta relatzie,desi eu il iubesc , el ma iubeste?Daca mai suntetzi persoane in astfel de situatzie sau atzi fost as vrea sa imi spunetzi parerea.Va multzumesc.


presupun ca tu ai gasit subiectul si ai scris titlul... DIATATZA?????decit sa fi pus un "z", mai bine puneai N-ul care lipseste...


DISTATZA
garbo007525
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:44
Relatia la distanta .... hmmm ... chiar merge! si o spun din proprie experienta. De aproape doi ani am o asemenea relatie, de fapt ne stim de-o viata, am fost prieteni in tinerete si acum ne-am regasit din nou ... e mult mai frumos si traim cu mai multa intensitate fiecare clipa. E si foarte greu, sunt momente cand ma intreb daca asta imi doresc. Toata viata m-am lasat condusa de ratiune ... acum ma las condusa de inima ... traiesc clipa! ... si e minunat!
Daca dragoste nu e ... nimic nu e!
anca_anka
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA 43 De la: clau2005 24 Martie 2010 20:21
Am si eu o intrebre 24 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 05:40
calatoria bebelusului cu masina 4 De la: victor68 27 Iulie 2010 11:51
o mica parere 9 De la: ana02 23 Septembrie 2009 21:05
ce parere aveti despre relatia barbatului Taur cu femeia Taur 3 De la: cinezee 21 Octombrie 2009 14:17
Setari Cookie-uri