credetzi ca o relatzie de distatza are viitor?

Sincer nu stiu de ce simti tu nevoia neaparat sa intrebi pe altii daca va merge sau nu, cine poate sa spuna exact daca o relatie va merge si aproape sau nu. Tu fa cum simti si ati convenit daca e iubire adevarata nu va conta distanta iubirea poate fii mai puternica pentru ca nuintervine plictiseala si monotonia, credema ca stiu ce vorbesc sunt si eu in situatie. fiecare persoana iti poate da un sfat dupa experientele personale sau nu, dar e a lor n u a ta
Tu fa-ti experienta ta si vezi daca va merge sau nu.
nagy_ikako
Postat pe 28 Mai 2009 22:00
Faceti tot posibilul sa reduceti distanta, altfel...totul moare oricat v-ati iubi!cu timpul intervin si alte "probleme" semnele de intrebare, nesiguranta, gelozia, neincrederea sau chiar obsesia! probat iti spun asta

Postat pe 30 Mai 2009 08:27
Invatati sa percepeti semnele.Exista trei directii mari in care puteti sa va manifestati curiozitate:Comportarea in copilarie si familia parintilor,
Comportarea dupa casatorie fata de noua familie, si comportarea la serviciu.Uneori monotonia unei relatii poate sugera o obisnuinta si un posibil moment de criza care se prefigureaza in viitor.
Ioana007
Postat pe 30 Mai 2009 21:40
in viata dupa parera mea orice e este daca vrei cu adevarat in viata ceva se poate sa fiti inpreuna asta numai daca vreti depinde de voi pa succes
garbo004173
Postat pe 31 Mai 2009 15:14
si eu sant in aceeasi siutatie si totusi in viata trebe sa speri sa nu zaci niciodata niciodata pa
garbo004173
Postat pe 31 Mai 2009 15:16
Nu cred ca relatia la distanta se poate numi relatie?E mai bn sa i sp prietenie la distanta.STII CA ESTE CINEVA ACOLO CARE POATE TI DA UN SFAT SI O PARERE CAND AI NEVOIE DE EA. :

Postat pe 31 Mai 2009 16:32
Sunt intr-o astfel de situatie... Ce pot spune este ca nu se intrevede o apropiere... desi sms, telefoane, din cand in cand vizite, exista... totusi... parca de fiecare data trebuie sa o luam de la capat... Micile bucurii ale vietii nu le putem impartasi impreuna... Si apoi, fara sa vrei, te trezesti tot singura... Anii trec repede... deciziile se iau din ce in ce mai greu... Iti doresc succes...
MiraMi
Postat pe 2 Iunie 2009 09:01
da , daca iti doresti cu adevarat , va functiona si eu am fost in situatia ta , la inceput a fost greu dar daca exista incredere si va iubiti reciproc va functiona , cu timpul poate ajungeti mai aproape unnul de celalalt, eu sunt din Baia Mare , iar sotul meu din Moldova mai exact de langa Focsani ne-a fost greu la inceput dar cu timpul el a venit la Baia Mare si acum suntem impreuna ai incredere in Dumnezeu si totul va fi bine.
evarika
Postat pe 2 Iunie 2009 11:49
Si relatiile din imediata vecinatate pot fi deficitare.Invata din propria ta experienta, acceptand si riscurile care se pot ivi.
Ioana007
Postat pe 2 Iunie 2009 16:09
Nu va merge.............ochii care nu se vad se uita.
E lege............amandoi veti simti la un moment dat nevoia sa aveti pe cineva alaturi in anumite momente............nu poti astepta sa mai treaca o luna ca sa va intalniti..........pt ca atunci e foarte posibil sa nu mai simti aceiasi nevoie!!!!!!!111
Dar never say never........succes!!!!!!!
mika_mika
Postat pe 5 Iunie 2009 11:52
acesta relatie poate dura,doar daca egzista incredere unul in altul.pana cand unul din voi nu se lasa coplesit de toate tentatiile care sunt in jur.la mine sa intaplat necazul cel mare si eram casatoriti.deci aveti mare grija de voi.si te tot ce faceti.va doresc sa fiti fericiti.luptati amandoi ptr fericire si iubire
adrian1978
Postat pe 12 Iunie 2009 02:39
eu am pe cineva care a plecat in canada pentru mai mult de sase luni, in cazul asta credeti ca mai rezista ceva?
:))
opicutz
Postat pe 12 Iunie 2009 09:30
Sigur nu are viitor, insa intensitatea este mai de durata pentru ca se bazeaza pe ce nu poti avea material, palpabil..
BVIVIB
Postat pe 12 Iunie 2009 09:52
din propria experienta iti sp ca o relatie la distanta nu are nici un viitor...am avut o relatie de acest gen timp de 3 ani...era totul bn cand eram impreuna insa cum plecam din localitate el deja era in brate la alta...iar ultima bomba acum o luna cand am mers acasa l-am prins cu alta...deci trage concluzia
nu are rost sa-ti faci mari iluzii pt ca nu are nici o sansa sa reziste....doar in cazul in care fiecare isi vede de viata lui, iar cand va intalniti sunteti impreuna...nu pierde timpu in astfel de ralatii ca eu ink imi plang cei 3 ani pierduti
diamda2005
Postat pe 12 Iunie 2009 10:43
are viitor ca nu te vezi cu el si asa nu aveti nimic de impartit, deci nu aveti de ce sa va certati
flo
Postat pe 12 Iunie 2009 13:44
Cu siguranta nu este raspunsul pe care il astepti,dar o astfel de realtie nu rezista,chiar daca va iubiti,sau mai bine zis aveti impresia ca va iubiti.Si nu uita:O relatie implinita este aceea in care ambii parteneri pot sa traiasca unul fara celalalt,dar aleg sa fie impreuna.
ninahgn
Postat pe 13 Iunie 2009 22:03
daca va iubiti sincer si aveti incredere unul in celalat,relatia poate continua.eu am o astfel de relatie de 6 ani,si ne iubim ca nebuneste.distanta intre noi e de 3000km
lizza4you
Postat pe 14 Iunie 2009 03:33
asta da, dar cu minim 15 cm era continuarea :P
garbo010789
Postat pe 14 Iunie 2009 07:34
Sincer am fost acum ceva vreme in aceeasi situatie, timpul trecea noi nu faceam efortul sa fim impreuna unul langa celalalt. Ne multumeam asa doar cu telefoane, mailuri, mesaje, mess zilnic si ne vedeam la 2-3 luni. O "amica" de langa el a profitat de situatie si inevitabilul s-a produs. A nu cred in "e normal sa insele, e barbat"... si asa s-au dus pe apa sambetei 6 ani dintre care 4 locuisem impreuna, iar alti 2 la distanta.

Acum, de cateva saptamani m-am indragostit de o persoana tot la distanta. Amandoi facem toate eforturile sa ne mutam in acelasi oras, dar fiecare doar pt el, pt a nu exista "M-am mutat pt tine! Stiam ca esti asa"..

Sfatul meu, daca va iubiti si vreti sa fiti impreuna, cautati acel compromis care sa fie convenabil amandorura pt a fi si fizic aproape.
Altfel, tot vecinul te va ajuta sa cari sacosele, tot prietena ta cea mai buna te va strange in brate...
Succes!!
garbo010789
Postat pe 14 Iunie 2009 07:49
sincer...nu...eu am avut o rel la distanta tot a fost ok..neam vazut de 2 ori in 2 sapt..tot bn ji frumos...ji....apoi el a zis k nu poate rezista aja...ji eu am suferit k o proasta..gandejtete k e mai bn dak ai pers respectiva langa tn...ce rel e aia la tel....nu are rost sa suferi mai tarziu,,,:d..eu aja zic...:d
paulika91
Postat pe 14 Iunie 2009 13:14
nuj altii cum sunt dar eu cand vad cum scrijaleaza unii pe acilea, park imi vine sa le dau pumni in ji anume kap
si_totusi
Postat pe 14 Iunie 2009 13:24
he...he...totusico...nik nu prijepi...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 13:26
wife, credeam ca omulenii mai scriu si in romana. am gresit. de cand cu europenizarea si modernismul, vorbesc astia tinerii ca pitpalacii.
si_totusi
Postat pe 14 Iunie 2009 13:31
limbaj de mess si haifaiv, totusico...stilul trendy flendy...ori tu te mai gandeai si la notiuni de gramatica elementara gen cratima si acordul subiect predicat ?
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 13:32
parca e o lume nebuna. nu au facut inca ochi si hop pe prietenii, iubiri, sex . alte preocupari, nu au . apoi, si cel scris.

de ce sa inlocuiesti litere ? pe "s "cu "j "sau pe 'c 'cu "k "?

tot grabindu-se sa traiasca intens si in viteza, prescurteaza orice cuvintel. mesajul lor seamana cu o telegrama cifrata.

unde si spre ce alearga zapacitii astia ? ma ia cu frig in spate deoarce, ei vor fi generatia care-mi va plati mie pensia.

parca si vad raspuns prin posta :

nu ajtetpa ka sati ap. pens. ka am papato noi la babaros. j keama popa dak mai vr. s ai parte de o mica placere p. lum. asta .
si_totusi
Postat pe 14 Iunie 2009 13:47
totusico...tradu-mi dreaku ultimele fraze...ca parca-i chineza...

mai bine o dam pe retete...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 13:50
Draga Aurellya,sunt si eu in aceeasi situatie ca si tine,doar ca intre noi nu sunt decat 150 de km.Exact ca si tine comunic cu el doar prin sms si de 3,4 ori pe saptamana vorbim la telefon.Cand am cateva zile libere(in weekend,de ex)merg la el.Situatia nu e usoara.Oricat de des l-as vedea tot mi-e dor de el.Ce-mi doresc e sa ma trezesc dimineata alaturi de el.Simt ca e dragostea vietii mele si de asta lupt cu departarea si cu timpul si mentin relatia cu el. Motive serioase exista intotdeauna pentru care el nu se poate stabili in orasul tau sau tu in orasul lui,dar trebuie sa gasesti o solutie.Raspunsul meu e:da,o relatie la departare are viitor,dar nu va dura o vesnicie.Fa ceva pana cand timpul sa ti-l ia. "Ochii care nu se vad se uita"
lissa89
Postat pe 14 Iunie 2009 17:59
tusica...ia si matale...un dictionar de actualitate...in ce priveste scrierea in limba...nush` cum sa-i zic ca...romana...chiar nu e!!!
copchiii astia de azi...nu mai stiu ce inseamna semantica in scriere...
care sunt literele care ar trebui sa reprezinte ceea ce ei vor sa comunice!!!
deci...cred ca avem nevoie de un dictionar...sau...sa-i rejectam de pe aici!!!
e mare lucru....sa stii sa scrii corect...in limba materna!!!
si totusi...iata ca avem specimene care se cred destoinici...chiar si fara sa stie sa scrie!!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 18:07
Are viitor doar daca unul din voi se muta la celalalt. Asta repede ,deoarece starea de ( indragostit ) tine cam sase luni. ...Mai trebuie sa fii convinsa ca are dorinta de a avea o familie. Bafta. Machiajtatuaj
machiajtatuaj
Postat pe 15 Iunie 2009 12:10
cred ca e limba ,,malgasha''n-ai cum sa o stii !!!
lavinia
Postat pe 15 Iunie 2009 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat adevar...despre femei!!! 52 De la: racovus 18 Iulie 2010 14:33
sa iubesti e poate tot cei mai frumos pe acest pamint..dar poti si suferi mult...doare doare si iarasi doare................ranile nu se pot vindeca usor.... 39 De la: garbro3 7 Mai 2012 21:05
Intrebare pt. barbatii din capricorn. urgent!!!! 19 De la: dalimi 5 Septembrie 2009 22:04
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
IMPORTANT PT FIECARE DINTRE VOI 8 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 13:43
Setari Cookie-uri