credetzi ca o relatzie de distatza are viitor?

o relatie la distanta nu va avta niciodata viitor....e langa tine si face cel taie captul,iti jura credinta si el greseste in continuarie fara nici o retinere,deci nuuuuuuuuuuuuuuuu....
garbo098157
Postat pe 14 Februarie 2010 10:30
NICIODATA!!!!
marianela
Postat pe 14 Februarie 2010 10:32
tu dc nu ai mers la inmormantare dak e o relatie atat de serioasa? i-ai cunoscut familia? cred k nu va dura aceasta relatie......sorry.... dar dupa cate date ai dat pare a fi una superficiala.... sms-urile le dai cand nu poti vb la tel sau ceva de genul, nu poti in niciun caz sa creezi o relatie serioasa si de durata prin intermediul lor...
Karmenush_h
Postat pe 16 Februarie 2010 16:05
traieste fiecare clipa..pretuieste tot ce-ti ofera...ofera tu la randul tau..si.."go with the flow"..merita incercat..nu ai nimic de pierdut...multa bafta:*:*
Miss_L
Postat pe 16 Februarie 2010 21:57
Imi pare rau sa o spun dar o relatie la distanta e o gluma. Nu faci altceva decat sa te amagesti. Tu ca femeie, crede-ma.
O spun din proprie experienta. Am trait o poveste "ca-n filme" alaturi de un barbat de care ma desparteau 700 km.Venea in Bucuresti odata la doua saptamani, ca dupa 2 ani sa aflu ca cea care pretindea ca-i este sora era de fapt concubina. Doua suflete care se iubesc cu adevarat trebuie sa fioe alaturi. Rar se intampla ca increderea sa fie atat de bine "intepenita" in constiinta fiecaruia incat sa iasa ceva. Traim vremuri tulburi cand oamenii nu prea stiu ce vor, barbatii alearga dupa aventuri, femeile sunt sensibile, sentimentale si credule.
Sa fim seriosi si cat putem sa incercam sa ne imbunatatim viata, fara a incerca cu buna stiinta sa o complicam.
Mai discutam pe marginea subiectului ... :))
MihaelaMi
Postat pe 17 Februarie 2010 10:35
Slabe sanse....dar sincer...cand sti ca esti pe punctu de`a te amoreza de cineva de care te desparte atata amar de drum cel mai indicat e sa rupi legatura...ca altfel orice`ai face tot ajungi sa te amorezezi si degeaba!
Sansele sunt minime...+ ca sa fim serios...merita sa`ti bati capul cu cineva care nu`i langa tine?Ca stres si probleme ai si cu unul cu care te vazi zilnic...Sincer asa te termini psihic...ca sa nu mai zic ca lasi viata sa treaca pe langa tine DEGEABA...ca n`ai nici o garantie ca sentimentu`i reciproc si viitorul vostru impreuna e sigur!
Lasa`l in biata lui eu n`am decat 23 de ani dar chiar nu`ti recomand sa pastrezi legatura cu el...
Tu ai 28...in cazul asta,cand va veti oficializa relatia?Cand va veti casatorii?Cand veti mai face si copii?La 35?Ca impedimente sunt destule!
Fa`ti viata ta...si fi fericita...lasa iubirile astea de 2 lei!
Parerea mea...O zi minunata!
AdrianaR
Postat pe 17 Februarie 2010 10:51
Depinde la ce distanta te referi... Cea masurata in km nu are nici o putere asupra iubirii adevarate.
Luna_in_capricorn
Postat pe 18 Februarie 2010 09:42
eu spun sa fi optimista..sa nu te descurajezi..daca e iubire adevarata va rezista :) si eu sunt in aceiashi situatzie si sunt convinsa ca daca e sa fie, o sa fie..daca nu viata merge inainte :P dar nu trebuie sa renunti inainte de termen..lupta pentru ce iubesti si merita sa incerci! bafta :*
papushika19
Postat pe 27 Februarie 2010 22:35
Toate lucrurile bune se implinesc daca iti doresti din inima.
E posibil sa se intample acest lucru.
Este greu, dar de ce nu ar fi grea relatia cu vecinul din bloc ... ?
Pentru ca te poti intalni mai usor , pentru ca poti sa faci dragoste cand vrei , pentru ca nu mai stai singur sambata si duminica ?
Eu am trait ambele experiente si uite relatia la distanta este cea care ma face fericita.
Poate pentru ca distanta ne-a facut sa fim deschisi , la inceput am fost doar buni prieteni , dar uite ca astazi dupa trei ani ne-am intalnit .
El un barbat mult mai frumos decat am vazut eu pe camera web si mi-am dorit atat sa il cunosc incat bucuria a fost mult mai mare decat la toate intalnirile din viata mea.
E proma zi din primavara si sunt fericita ... sa fie si pentru tine la fel .
O zi buna !
Florenta
garbo003807
Postat pe 1 Martie 2010 16:46
Este foarte greu sa ai in grija o "relatie la distanta" dar nu imposibil. Si depinde in egala masura de amandoi partenerii, de ceea ce-si doresc si ce sunt dispusi sa faca pentru relatie.
blue_dream
Postat pe 1 Martie 2010 16:49
Eu zic ca are...si eu am i relatie la distanta,plus ca inainte ne vedeam destul de rar...si avem deja un an si 5 luni
garbo106638
Postat pe 17 Martie 2010 08:44
si eu sun t intr-o relatzie la distantza....si da are viitor...ideea e sa va apropiati cumva...uite la mien de exemplu ...ea e la facultate in bucuresti ...eu in cluj....cand ea va termina ...ne vom decide ..merg eu la ea sau vine ea la mine ...pana acuma totul merge f bine...avem 3 ani ...si inca ne iubim ca in prima zi...ce sa zic...e vb si de incredere...nu pune botu din prima...stai ...numai timpul iti va spune daca el merita ...
garbo109404
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:29
De la: pik_nik, la data 2010-02-11 17:22:53niste jumari proaspete, peste o mamaligutza fierbinte, cu gogonele...


Aoleu, sunt la cura si mananc mai mult legume , peste , bomboane... Cum , mamaliguta cu jumari si gogonele ? si cu usturoi ? si beti putin de vinut rosu dupa aia ? asa faceti voi?nu va e mila de oameni care mananca "o salata "dimineata , la pranz si seara si fara succes?adica fara sa slabeasca?ca acuma..
liaiedera
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:26
O relatie la distanta nu are viitor. CARPE DIEM!
liaiedera
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:29

io zic ca daca renunti la bombonelele alea s-ar putea sa ai si succes
zambila
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:29
De la: zambila, la data 2010-04-11 19:29:40
io zic ca daca renunti la bombonelele alea s-ar putea sa ai si succes

Imi plac dropsurile sticloase, cu aroma de menta , de lapte , de lamaie,de portocala etc.Nu manac bomboane de ciocolata (ca sunt la cura),nu mananc cartofi prajiti....dar chiar jumari cu mamaliguta calda si gogonele...si usturoi . si vinut rosu...Sa am succes? mi-e cam rusine sa gandesc ca tine, stii? varsta, intelegi?
liaiedera
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:57
liaiedera

235 mesaje
Membru din: 17/03/2010
Postat pe: 11 Aprilie 2010, ora 19:29 Citeaza Raspunde


O relatie la distanta nu are viitor. CARPE DIEM!

Raporteaza abuz de limbaj



QED!
mark_on
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:36
ce te face sa afirmi asta mark _on ?? ai trait o relatie la distanta ??? daca a picat la testul rezistenta poate nu a fost indeajuns de solida, sau ceea a stat la baza ei ..poate nu a avut la baza o motivatie solida.
reyya
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:39
Din propie experienta,stiu ca o astfel de relatie nu dureaza
Arabelle
Postat pe 16 Aprilie 2010 01:53
ba poate sa dureze...daca reduci distanta
rapsody33
Postat pe 16 Aprilie 2010 02:25
lamuriti-ma si pe mine...
"relatie de distantza"...
mai e vreuna cumva...de inaltime....de adancime.....sau...mai stiu eu de ce alta masura?
si daca tot e de distantza...tre` sa aibe si timpuri?
trecut...o fost? viitor...o avea?
ca prezent...se pare ca sigur n-are!!
mai...te ia ameteala ce poti descoperi uneori pe forumuri!!
chiar toti au fujit de la scolire?
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2010 03:50
viata frate....uite ce face din oameni
rapsody33
Postat pe 16 Aprilie 2010 03:58
vai de viata lor...saracutii!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2010 04:04
De la: ovidiu42, la data 2010-04-16 03:50:29lamuriti-ma si pe mine...
"relatie de distantza"...
mai e vreuna cumva...de inaltime....de adancime.....sau...mai stiu eu de ce alta masura?
si daca tot e de distantza...tre` sa aibe si timpuri?
trecut...o fost? viitor...o avea?
ca prezent...se pare ca sigur n-are!!
mai...te ia ameteala ce poti descoperi uneori pe forumuri!!
chiar toti au fujit de la scolire?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,don ovidiu,iar dau de tine...pe zi ce trece ma minunez de istetimea ta.de ce trebuie sa te lamureasca si pe tine?nu esti tu ala is cusit care le lamuresti pe toate si pe toti?
estela
Postat pe 16 Aprilie 2010 05:42
TU.......ai ceva de spus sau....
daca da spune si discutam pe subiect! dar nu unu` la fel de tras de par ca cel aruncat acolo...
mie unu` sincer nu mi-a starnit nici idee care sa dea navala sa iasa si sa se refere la ineptiile aruncate acolo!!
hai...nu fi supi!!...uite asa inveti pe masura ce cresti!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:55
asta depinde numai de voi daca are viitor sh mai ales de tine ce ii permititi...daca ii smecheras sh u ii permitit multe ii treaba ta mult nu va dura sh o sa iti para rau k i'ai permis multe fara rost...vb din propria experienta,punei limite
blondina_X
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:00
De la: mark_on, la data 2010-04-15 23:36:30liaiedera

235 mesaje
Membru din: 17/03/2010
Postat pe: 11 Aprilie 2010, ora 19:29 Citeaza Raspunde


O relatie la distanta nu are viitor. CARPE DIEM!

Raporteaza abuz de limbaj



QED!




ochii care nu se vad se uita...(in alta parte).


Experienta mea de viata A DEMONSTRAT.
liaiedera
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:11
fleurdelis
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:16
totul depinde de ceea ce se intampla in mod real. cuvintele?! sunt multe si frumoase, dar si doar forma fara continut. pana la urma e o decizie personala: te bagi, ti-o iei peste ce vrei tu, dar se poate sa te si alegi cu mai mult decat doar ceva, adica cu ce vrei tu. stii cum e: fapte, nu vorbe! dar mai intai, veni, vidi, vici. atunci vei sti. omul e un text, iar asta nu inseamna doar cuvinte asternute pe hartie sau aruncate ca un praf ametitor in ochi, ci registru neverbal. nu trebuie sa-ti explic, ca intelegi. fara acest sincretism, nu se poate. dar altfel, doar cu vraja, nu merge. sa fii bine!
esme
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:11
unde l`ai cunoscut? il cunosti k l`ai mai vazut,sau il sti doar de pe internet?
cretz0oolina
Postat pe 17 Aprilie 2010 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se spala creierii barbatilor? 54 De la: eu_geminy 30 August 2010 16:41
La cutite cu mama lui 28 De la: garbo_1650 3 Februarie 2014 08:50
S-a indragostit de o prostituata 4 De la: ana02 4 Octombrie 2009 17:50
Help, ceva idei 33 De la: AdrianaR 18 Februarie 2010 10:49
care este opinia voastra despre barbatii romani? 75 De la: charmelen 27 Martie 2017 18:57
Setari Cookie-uri