credetzi ca o relatzie de distatza are viitor?

si eu traiesc o poveste asemanatoate..numai k noi ne vedem ceva mai des...-de cel putin o data pe sapt-cum ti au zis si ceilalti..u stii...dak simti k merita,aveti planuri...,ai incredere in tine,in voi si va fi bn!si nu in ultimul rand rabdare!
garbo005846
Postat pe 18 Iunie 2009 17:42
sa kompletam ka sa intelegem exakt

si eu traiesc o poveste asemanatoate si asemanatoti ..numai kg noi ne vedem ceva mai des...-de cel putin o data pe sapt sau trn -cum ti au zis si ceilalti..usa stii...dak si roman simti k, l, m , n, o, p, r, s merita,aveti planuri...,ai incredere in tine,in voi si va fi bn si bu!si nu in ultimul rand rabdare si mai ales SACZ
si_totusi
Postat pe 19 Iunie 2009 00:32
kyra
Postat pe 19 Iunie 2009 00:34
Totushico...mersik de komplektare.Ak am intzeles ce si km
Mama ei de limba ca si-au bagat-o copchii astia pe undeva si n-o mai pot scoate!
Aemulus
Postat pe 19 Iunie 2009 00:35
micabis, k sa fim in trend, tr sa vb k ei. nu credeam vreodata ,ca o sa ma familiarizez cu statiile orbitale, gen mirc
si_totusi
Postat pe 19 Iunie 2009 00:41
Nu degeaba in urma unui studiu s-a ajuns la concluzia ca oamenii pt. a comunica au nevoie numai de 100 de cuvinte si numai consoanele din alfabet.
Aemulus
Postat pe 19 Iunie 2009 00:45
Lb (nush daca inseamna laba sau alceva ) trendy flendy nu-i nimic sa vedeti pasareasca si limba intoarsa
crepedp capa nus
ajtia vb cifrat ka ja nu intzaleaga babetzi de pe aitizi
Astia nu au auzit de DEX in viata lor ca ala e scump. Mai bine cumpara un Guta
daria_
Postat pe 6 Iulie 2009 17:52
aurellyacavaltti, nu mai exista ca utilizator. Cred ca ne-a aruncat momeala si a plecat sa faca niscavai prunci pe mess sau sms.
daria_
Postat pe 6 Iulie 2009 18:00
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:54
Daca este cu adevarat interesat de tine si nu are nimic de ascuns, atunci va face tot posibilul sa fie cu tine, cat mai repede si pe termen nelimitat. Daca vine mereu cu scuze si mentine o relatie la distanta cu tine atunci e posibil sa fie si altceva la mijloc. Nu e normal ca doua persoane care se iubesc sa stea prea mult despartite. Acum depinde si de motivatiile lui, de cat de serioasa considera el relatia cu tine, ce asteapta de la aceasta legatura. In mod normal, o relatie amoroasa la distanta, nu dureaza mai mult de un an, poate chiar doi, dar atunci atinge deja un stadiu oarecum platonic, camaraderesc si rutinant, ceea ce nu e deloc de dorit, daca il iubesti. Vrei sa fii iubita lui, nu amica si confidenta. Am avut o astfel de relatie, in urma cu cativa ani, cu un cetatean strain, dar nu s-a concretizat in ceea ce mi-as fi dorit. Apoi am fost prieteni de la distanta, fiecare gasindu-si intre timp alt partener. Pana la urma s-a dizolvat si relatia de prietenie, pentru ca pe mine ma interesase ca iubit, nu ca amic si am suferit prea mult din cauza asta. Acum l-am uitat de mult, incat nici nu-mi mai amintesc prea bine cum arata, si nu regret deloc. Daca nu a facut nimic concret, ca sa ma cucereasca si sa fie langa mine, cand aveam nevoie de el, ce rost mai are sa-mi pierd timpul? Dar tu poate esti un caz fericit si iti doresc mult noroc in dragostea ta de la distanta, care poate deveni ceva mai mult, in scurt timp.
Sushi
Postat pe 21 Iulie 2009 02:26
De la: heartbraker_angel, la data 2009-02-23 23:58:05eu bucuresti ea in iasi
Suntem de 5 ani jumatate impreuna...intr-adevar sunt doar 400 km dar tot e nevoie de multa dragoste si dedicare..Planuim sa ne mutam impreuna ... din toamna
Daca merita ...pot sa fie si 10000 km bafta



Parerea mea e ca daca exista o stransa legatura intre cei doi,poate tine mult,ca in exemplul de mai sus.Depinde de fiecare cuplu,eu asa cred,oricum distanta raceste relatia.
Sebastian37
Postat pe 22 Iulie 2009 23:48
eu am avut o relatie la distanta timp de 3 ani...este vorba de actuala relatie :) .ne-am mutat impreuna de 1 an..si la anu' ne casatorim :).deci se poate.. eu eram in iasi,el in craiova..
tanasa_alinuta
Postat pe 13 August 2009 12:12
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 17:06
lovo,ce patisi mami??
eladaela
Postat pe 21 August 2009 17:12
nimic..par eu ca am patit ceva?? ma eczprim....
fleur_de_lis
Postat pe 21 August 2009 17:14
nu cred ca are viitor,mai ales daca unul dintre cei doi se satura.
syrenaa
Postat pe 21 August 2009 22:55
Da,da ar face bine sa se sature deodata. Si sa aibe ceva apa la`ndemana.
AMELYY
Postat pe 21 August 2009 23:04
De la: aurellyacavaltti, la data 2009-02-05 00:53:37Am cunoscut acum cateva luni pe cineva de care m-am indragostit.Este cred o relatzie de distantza,800 de km ne despart.Totul pare intr-un fel sau altul ok, dar ma intreb avem vreun viitor comun?Va rezista timpului aceasta relatzie,desi eu il iubesc , el ma iubeste?Daca mai suntetzi persoane in astfel de situatzie sau atzi fost as vrea sa imi spunetzi parerea.Va multzumesc.
..daca ma intrebai acum 3 ani radeam si ziceam ca e o nebunie..da rezista dar trebuie sa fie iubire adevarata..pasionala nebuna...
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 14:34
Draga mea, o sa te contrazic. Eu am o relatie la distanta de un an si 7 luni care merge extrem de bine. Trebuie doar sa stii sa
o intretii... o zi buna sa ai
garbo280271
Postat pe 9 Septembrie 2009 08:30
buna,si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine,iubitul meu este in spania iar eu in bucuresti...pleaca cate 4 luni si revine doar pentru 2 saptamani si tot asa,suntem impreuna de 2 ani si pana acum totul merge bine,trecand printr-o situatia la fel ca a ta,zic ca da se merita sa incerci,,,,P.S::atc cand el a plecat relatia noastra se cam racise dar parca acum este mult mai puternica......din parte mea eu zic ,,go for it''.succes
claudiabebe
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:01
fetelor...o relatie la distanta rezista,cu conditia ca cei implicati sa fie oameni de calitate,sinceri cu ei insisi.daca dragostea este puternica,se poate trece peste distanta.depinde si de sansa.sansa de a nu intalni "ispita" in aceasta incercare!
LILO
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:05
O relatie la distanta este frumoasa la inceput.O relatie prin sms sau telefon, nu se poate consolida.Ramane la aprecierea voastra daca dorita mai mult decat o relatie ca cele de mai sus mentionate.
ladyDY
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:17
d c nu
totul e posibil daca va iubiti cuadevarat si dak aveti incredereunul in celalalt...dak comunicati multtttt........bn p noi n despatre o distanta de 200.km....si suntem de 4 ani impreuna dintre care 2 la distanta.si avem planuri de viitor........mult noroc........
garbo042018
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:29
cum sa fie mai??
pai ce , aia relatieeeeeee??
fleur_de_lis
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:41
De la: si_totusi, la data 2009-06-19 00:41:54micabis, k sa fim in trend, tr sa vb k ei. nu credeam vreodata ,ca o sa ma familiarizez cu statiile orbitale, gen mirc




rosioara61
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:50
nu puteti pune in tipare . fiecare relatie e diferita. depinde de cei doi oameni ce-si doresc si cred eu ca depinde si de o anumita rezistenta. fiindca sa fii departe de un om pe care ti-l doresti cat mai aproape e o durere. am trecut prin asta si stiu ce spun.
se pune problema daca ti-o asumi sau nu .
blanca
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:52
De la: si_totusi, la data 2009-06-19 00:32:34sa kompletam ka sa intelegem exakt

si eu traiesc o poveste asemanatoate si asemanatoti ..numai kg noi ne vedem ceva mai des...-de cel putin o data pe sapt sau trn -cum ti au zis si ceilalti..usa stii...dak si roman simti k, l, m , n, o, p, r, s merita,aveti planuri...,ai incredere in tine,in voi si va fi bn si bu!si nu in ultimul rand rabdare si mai ales SACZ


"sacaz"??????????!!!!!
pai...ala nu-i pentru vioara(arcush)??!!!
rosioara61
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:54
draga mea si eu sunt tot in aceeasi situatie,dar vezi tu barbatii sunt mincinosi de cand se nasc si pina mor...vezi si tu ce faci,intre timp cauta-ti unul mai aproape,ca daca stai dupa fundul lui si-l astepti cand vine el i-ti cresc mustati...
pusy_aol
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:58
numai relatiile la distanta au viitor
sa explic. cele mai multe divorturi se inregistreaza in perioada imediat urmatoare vacantelor. de ce? pentru ca sotii, fiind mai multa vreme impreuna, ajung sa se cunoasca mai bine, si...fug mancand pamantul

pusy, ca un post scriptum, barbatii se nasc din femei, ca asa a hotarat lumea la revolutie
pik_nik
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:04
asaa....ai hotarat tu! ce tare!
fleur_de_lis
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Munastirea Tismana 3 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 12:34
oare cit de destepti sint barbatii? 63 De la: ratuscaceaurata 16 Noiembrie 2011 22:51
Minciuni albe... 338 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:54
Idee criminala 164 De la: garbo061190 4 Noiembrie 2009 16:28
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Setari Cookie-uri