dragoste sau...?! help !

fetelor,am nevoie de niste sfaturi din partea voastra si va rog sa ma ajutati daca va este cunoascuta situatia.am o relatie foarte frumoasa de 1 an de zile si totul e perfect,n-am mari reprosuri de facut ,ma iubeste si face orice pt mine doar sa ma vada fericita. problema e la mine..de vreo 2 -3 saptamani nu mai sunt foarte sigura de sentimentele mele...ma simt iritata si intr-o stare de nervozitate cand sunt in prezenta lui, parcama arde si mi se face greatza cand ma saruta si cand ma atinge,sa nu mai vorbim cand e vorba de sex...pentru ca ma simt ca o papusha :nu simt sh nu vad nimic . oare ce mise intampla.l-am iubit foarte mult.n-a facut nimic incat sa-mi schimb sentimentele pentru el.se comporta excelent cu mine ... in fiecare zi ne vedem si in weekenduri petrecem zilele impreuna. ma simt foarte aiurea cand vad ca el incearca sa faca totul bine iar eu mereu sunt nemultumita si nervoasa. va este cunoascuta situatia ? ce vrea sa fie asta ? o faza proasta ca petrecem prea mult timp impreuna ? sau..? va rog ajutatzi-ma sa-mi salvez relatia pentru ca orice as simti,am stat si m-am gandit si chiar nu m-as vedea langa un alt barbat.
Dsoara_T
Postat pe 11 Iulie 2012 10:06
"va rog ajutatzi-ma sa-mi salvez relatia pentru ca orice as simti"

esti sigura ca e o idee buna sa mentii relatia ORICE ai simti?
In cazul asta, multa lamaie si pretinde ca il iubesti.... ce sfaturi vrei, de fapt? Cum sa mimezi? Cum sa nu isi dea seama ca ti-e sila de el?
Vrei sa ti se spuna ca e normal? Nu, nu e normal.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2012 10:19
a pus ochii pe altu',parerea mea..

creatzo..
o fi de la caldura,multe femei dezvolta anumite trairi pe vipie.
iasomia
Postat pe 11 Iulie 2012 10:55
creca ai inteles gresit...situatia nu sta tocmai cum ai inteles-o..faza-i ca ma simt iritata cand sunt cu el..dar cand nu e cu mine ma gandesc non stop ce face ,dak e bine si ne povestim la tel si mesaje.. nu ma vad langa alt barbat si mi-ar fi foarte greu sa nu-l mai am langa mine...totul s-a intamplat destul de brusc,nici nu-mi dau seama cand..s cand ma gandesc ca ar trebui sa-l las parca imi ies din minti... am sentimente pt el si-mi pasa..dar cand sunt cu el parca toate astea dispar
Dsoara_T
Postat pe 11 Iulie 2012 11:27
pare mai mult o chestie de posesivitate ,decat o mare dragoste...
daca ti-e greatza cand te atinge,cand te saruta ,inseamna ca nimic nu mai e ce-a fost.

desi,pe parcursul multor realtii sunt perioade aride,si e valabil pt ambele sexe,asta pana se invata compromisul mai bine,pana se adapteaza

daca credeti ca o relatie pe viata in doi este compusa numa' din dulceata va inselati,e si mult amar,f mult amar...numa' ca in timp inveti sa traiesti ...sa respecti,sa oferi ,nu numa' sa primesti...

ehe,viatza nu-i usoara,fetelor...
iasomia
Postat pe 11 Iulie 2012 11:43
Nu l-ai iubit si nu il iubesti. A intrat probabil in viata ta,intr-un moment cand erai mai vulnerabila si ti-a oferit" siguranta".Tu nu vrei sa iti salvezi relatia pentru ca il iubesti,ci pentru ca in subconstientul tau ori iti e frica de singuratate,ori ai o fire mai posesiv-egoista.In ce il priveste pe el,banuiesc ca e indragostit de tine.......inca. Parerea mea,(ca sfaturi nu dau),este ca ar trebui sa iti faci mai intai o "radiografie" a sufletului si sentimentelor tale in profunzime.......
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2012 11:45
cretzo_cretzolina... sufar alaturi de tine... al naibi de creatza situatia ta.... asa ceva cretz, n-am auzit niciodata !!! imi pare rau pentru tine... !
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 11:52
te-ai gindit ca , atunci cind nu e cu tine, iubesti "reprezentarea" lui, ideea de relatie, faptul ca esti implicata intr-o relatie? Faptul ca exista undeva un X careia ii esti iubita, pe care il suni sa vezi ce mai face?
Omul in sine e cel din fata ta, cind e in fata ta. Uita-te cu atentie la el, si vezi fata de el, fata de persoana reala, ce simti. Din pacate nu iubim cu ratiunea. Iubim cu inima si cu fiecare particica a corpului noastru - daca ele ne spun altceva, atunci nu e dragoste. Poate fi un om nemaipomenit, poti sa il apreciezi, poti sa te intelegi cu el. Poate avea toate calitatile din lume si nici un defect. Daca nu e chimie sau compatibilitate - oricit ni s-ar parea de convenabil sa fi fost, nu e dragoste.

Perioade "aride" exista... dar sa nu ii suporti prezenta si sa iti fie sila de el e cam multa "ariditate". Nu stiu daca mai exista drum inapoi... sau cum ar fi drumul inainte. Si de ce sa il parcurgi... De ce insisti sa te minti.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2012 12:03
''parcama arde si mi se face greatza cand ma saruta si cand ma atinge,sa nu mai vorbim cand e vorba de sex...pentru ca ma simt ca o papusha :nu simt sh nu vad nimic''


Dac asta-i iubire...
Axl_R
Postat pe 11 Iulie 2012 12:11
Luatzi o pauza de 2 saptamani si vezi cum te simtzi fara el si banii lui... of barbatzii astia... de ce tre sa fie atat de buni incat unele se plictisesc repede in relatzie...? da cred ca problema e la mansarda
jeje2011
Postat pe 11 Iulie 2012 12:19
De la: barboneli, la data 2012-07-11 11:52:22cretzo_cretzolina... sufar alaturi de tine... al naibi de creatza situatia ta.... asa ceva cretz, n-am auzit niciodata !!! imi pare rau pentru tine... !

Aveai ceva de spus concret????
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2012 12:19
ntz... ! ce poate fi concret in situatia asta ? solutia cu lamaia, a lui Q, mi se pare cea mai buna... !
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 12:41
Lipsea storctorul.
Axl_R
Postat pe 11 Iulie 2012 12:46
De la: barboneli, la data 2012-07-11 12:41:25ntz... ! ce poate fi concret in situatia asta ? solutia cu lamaia, a lui Q, mi se pare cea mai buna... !

Intreaga situatie expusa de fatuca,e concreta(in ciuda greselilor) Da` tu cu ce parte anatomica citesti???
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2012 12:57
deja ne-am facut planuri impreuna..peste 2 saptamani plecam la mare 10 zile impreuna... in vitorul apropiat vrea neaparat sa-mi schimbe un inel de pe deget... poate si lucrul asta ma ingrozeste si ma sperie cumplit incat sa nu mai vreau nimic... chiar niciuneia nu i s-a intamplat niciodata ?
Dsoara_T
Postat pe 11 Iulie 2012 13:00
Fatuco!!! eu mi-am spus parerea la modul cel mai serios.....Daca asta e raspunsul tau.....fiii pe faza
Barbo, mii de scuze !
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2012 13:10
stai linistita... ! si nu conteaza cu ce citesc... principalul e cu ce inteleg... ! uneori.....
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 13:15
vrei un rapsuns pe bune? Ok, ni s-a intimplat. Mie mi s-a intimplat. Si ce ai fi propus tu sa fac? Cite dusuri pe zi? Sa imi fie sila de cite ori se intimpla sa ne intersectam prin casa, sa ma uit la el, sa dormim in acelasi pat (aveam copil mic, deci asta puteam sa evit) - sa imi stea mincarea in git cind ne asezam la masa, sa simt repulsie fata de toate obiectele lui, de tot ce a atins, de MINE? Sa nu pot trai eu cu mine, in pielea mea?
Problema nu era el. Eram eu. Conteaza??
Tu ai idee care e extrema cealalta? Cum e sa te hranesti din atingerile cuiva?
Nu iti bati joc de nimeni altcineva - iti bati joc de tine acceptind sa ramai cu el. De tine si de sanatatea ta fizica si mentala. Dar, desigur, esti libera sa o faci.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2012 13:17
De la: barboneli, la data 2012-07-11 13:15:23stai linistita... ! si nu conteaza cu ce citesc... principalul e cu ce inteleg... ! uneori.....

Rotty
Postat pe 11 Iulie 2012 13:21
Q... stai o tzara... sa-si primeasca inelul... !


http://arch4.okr.ro/auctions/2008/10/27/14326174-1-500_500.jpg
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 13:25
quasaria... si ce-ai facut pana la urma ? tocmai de 5 minute am avut o vizita de la el... a venit sa ma vada si mi-a aduc inghetata sa ma racoresc ...totusi in problema ta ce-ai facut ? adica scuza-ma daca ma infing prea tare dar mi-as dori sa stiu
Dsoara_T
Postat pe 11 Iulie 2012 13:36
Se iuita si el acum cand scrii?...Poate savurati inghetata pe Garbo
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2012 13:40
cr_cr.... n-ai inteles... ???? tu ia inelul nou si lasa-l... !!! e mai bine si pentru el... motivele lui Q erau altele... nu ca la tine !
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 13:44
De la: Rotty, la data 2012-07-11 13:40:11Se iuita si el acum cand scrii?...Poate savurati inghetata pe Garbo



ziceam ca de 5 minute a trecut pe la mine... nam spus ca e inca la mine
Dsoara_T
Postat pe 11 Iulie 2012 13:48
Concediu placut.....Pa .
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2012 13:52
nie-am despartit... i-am spus ca nu mia vreau sa fim impreuna - nu mia pot, nu mai am nimic cu el, imi pare rau dar asta e, asta simt si n-are rost sa ne mintim.
Initial n-a vrut, dupa aia s-a obisnuit cu ideea. Dupa citiva ani i-au trecut si resentimentele. Acum ne avem bine, sintem chiar amici.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2012 14:02
bravo... ! de fapt am inteles mai demult ! acum si inghetzata o mancati cu placere impreuna.... !!!!!
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 14:19
De la: Rotty, la data 2012-07-11 13:40:11Se iuita si el acum cand scrii?...Poate savurati inghetata pe Garbo



tu chiarcrezi ca el se uita la ce scrie ea... ??? eu nu cred... de fapt nu prea cred nimic in povestea asta ! dar macar... mai schimbam si noi pareri... si daca n-o luam prea tragic, mai ne distram !!! crezi acum ca eu sunt rau.... dar nu ! in tot cazul, cre_cre... sper ca nu mergeti in concediu impreuna, pe vre-un pisc prin Alpi sau Himalaia.... e riscant !!!!
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 14:25
mda... nu ii spune ce ne-ai zis noua - nu la altitudine, nu fara asigurare.
Eu eram la et. 2...si tot am riscat....
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2012 15:04
mergem la mare 10 zile ... ..fratilor,....eu chiar va multumesc ca ati incercat sa ma ajutati...e prima data cand cer ajutorul sau spun ceva personal pe un site..si acum sunt impacata...unii chiar si-au dat silinta sa ma ajute cu ce pot,si chiar apreciez foarte mult si le multumesc...oricum timpul va decide ce se va intampla cu noi..in fond suntem tineri si avem tot timpul inainte :)
Dsoara_T
Postat pe 11 Iulie 2012 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jocul cu dragostea 22 De la: garbo_1165 17 Aprilie 2012 01:54
Fetele bune nu au noroc 37 De la: garbo253072 6 Decembrie 2011 14:24
ajutor.... 19 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:58
de ce nu am baietii in unele fete? 37 De la: estela 29 Aprilie 2010 03:49
Mi-e dor 118 De la: daria_pet 16 Mai 2011 10:45
Setari Cookie-uri