Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani.

Pai am inteles ca-i suparata, da' sa fie suparata cumva sa nu mi se-ncreteasca mintea cand citesc.

Marisa si la mine trece orice cand pun sub lupa . Deci ,ucide misteru' . Dar gandeste-te bine daca-ti place fara el( tot de mister e vorba) Succes!
blanca
Postat pe 16 Martie 2009 10:41
Mielutza, am citit ucide mistretul, moama, ma si gandeam ca are pielea groasa
Cat despre mister, pana nu simt bine pamantul sub picioare nu ma vindec... ca e de la cap la mine, hopa, ma bag in top.
Marisa
Postat pe 16 Martie 2009 10:57
in aceeasi situatie sunt....

help...
liviagh_0379
Postat pe 16 Martie 2009 12:26
De la: liviagh_0379, la data 2009-03-16 12:26:23in aceeasi situatie sunt....

help...



adica!?
geo32
Postat pe 16 Martie 2009 12:33
Pai n-ai inteles ca este mister?Ce crezi ca ea stie?
Ioana007
Postat pe 16 Martie 2009 17:04
nu fiti jivine... ca livia e ca mine, suferinda din amor. hai livia pe privat ca baietii astia isi rad de indragosteala noastra.
Marisa
Postat pe 16 Martie 2009 18:31
Draga mea este o problema varsta? Descoperim sentimente ciudate si incercam sa le definim.Mai poti crede ca te-ai indragostit? Parerea mea este ca admiri acel fost coleg de serviciu si poate ca fiecare dintre noi ai dori sa te intorci putin la inocenta primelor sentimente nedefinite. Cred ca ar trebui sa lasi ratiunea sa te ajute in alegerea pe care o vei face.Mi-e greu sa-ti spun dar daca am putea, poate, am da toate frau liber sentimentelor...uneori(cu ce pret? ce descoperi? ai curajul sa afli?eu nu as avea niciodata.
larianajos
Postat pe 16 Martie 2009 21:55
salut.am 21 de ani de casnicie dupa parerea mea sincera
vb din experienta vieti mele .aceasta dragoste ,survine din esecul din casnicie,si sati spun de ce se intimpla asta,noi credem ca iubim pe sotii nostri,dar din nefericire acesti oameni dupa o anumita virsta de casnicie ei se satura de noi .sincer noi din relatia noastra de stres gasim compasiune in,colegi ne indragostim de pers cu care avem contact ,colegi find vb si respectind zis barbatul cu care ai contact zi de zi comportamentul sau te face sa-l iubesti este si se cheama la aceasta virsta IUBIRE si sa nu-ti para rau ca te-ai regasit dupa acesti anii .nu e pacat sa iubesti .sfatul meu este sa vb cu aceasta pers si sa-l cunosti mai deaproape si daca si el ar vrea acest lucru,pentru ca sunt pers care ascund acest lucru adik marea iubire .
acest sfat eu ti-l dau ca prietena mergi mai departe si cauta si iubeste ca viata e scurta .acesta fapta nu este un pacat .BAFTA.DAR VREAU UN RASP DE LA TINE
dafyta
Postat pe 17 Martie 2009 05:08
Singura modalitate de a scapa de o obsesie ca asta este sa-i cedezi. Numai asa verifici. Altfel construiesti castele de nisip si ramai cu frustrari. Fa-o si alfla!
astrid7711
Postat pe 17 Martie 2009 14:57
Cunoasterea indeaproape a unei persoane, nu se face in pijama nici in pielea goala.Daca are vreo boala de piele si se ia?
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 15:00
Cunoasterea indeaproape a unei persoane, nu se face in pijama nici in pielea goala.Daca are vreo boala de piele si se ia?
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 15:00
Ioano , deja imi dai idei ..
blanca
Postat pe 17 Martie 2009 16:03
Voi stiti de ce-a disparut Marisa?
blanca
Postat pe 17 Martie 2009 16:04
Ce vreti sa va povestesc???
Sunteti curioase?????
Deh...femei
TEODORRD
Postat pe 17 Martie 2009 16:10
Buna Angela,

Am trecut prin ceva similar si eu, cu vreo 4-5 ani in urma, cand aveam cam aceeasi varsta ca si a ta.

Si eu eram si sunt in continuare multumita de sotul meu, cu care am o relatie speciala. Nici eu nu mai sunt impreuna cu respectivul, dar nu mi-am schimbat locul de munca din acest motiv, ci pentru ca mi s-a oferit un job mai bun.

Singurul sfat pe care ti-l pot da e sa-ti impui sa treaca. Eu asa am reusit sa "scap" de relatie. Acum suntem buni prieteni, ne mai intalnim din cand in cand, discutam, glumim si inca mai simtim ceva unul pentru celalalt. Inainte de a rupe relatia care a durat 6 ani, am discutat toate aspectele. Nici unul din partenerii nostri nu a stiu si sper, banuit ceva.

Stiu ca doare, mai ales daca la mijloc sunt si sentimente, dar daca tu crezi ca e mai importanta casnicia (si eu asa am crezut), merita sa renunti si sa mergi mai departe impreuna cu sotul tau.

Succes si sa fii tare, ca trebuie.
noemiraduca
Postat pe 18 Martie 2009 09:09
PTR.TEODORRD=dar barbatii nu sunt curiosi?si cei mai mari birfitori, pe deasupra,.....iar indragostitul-marele subiect de aici,se traduce astfel:e autohipnoza;problema insa e alta,din ce cauza se produce si aici cautati inauntrul vostru dar sa fiti sinceri cind va raspundeti,altfel va amagiti,de specificat insa ca intre a te indragosti si a iubi pe cineva e o mare diferenta.
scrichy
Postat pe 18 Martie 2009 11:35
Dar dupa parerea ta nesincera, cati ani ai?Mai multi sau mai putini?Si dupa parerea altora?Te intreb, pentru ca circula mai multe versiuni.
Ioana007
Postat pe 18 Martie 2009 16:21
Intrebarea este pentru dafita.
Ioana007
Postat pe 18 Martie 2009 16:22
Preferam inauntru partenerei, ca sa ne convingem ca nu este vorba de autohipnoza, ci de dragoste cu chiuituri.
Ioana007
Postat pe 18 Martie 2009 16:24
Draga Marisa, intr-o postare mai sus ai scris ca nu ati sarbatorit niciodata anii ce au trecut din casnicia voastra. Pai vezi, de aici pot trage concluzia ca exista o monotonie, un plictis in relatia voastra si normal ca vrei ceva actiune.
Mai bine invioreaza relatia cu sotul si uital pe coleg.
Lasa ca stii tu mai bine ce faci.
Clm
Postat pe 18 Martie 2009 20:28
Clm , niciodata inseamna mai mult decat monotonie . Ma-ntreb daca poti inviora ceva inexistent ?
blanca
Postat pe 19 Martie 2009 14:25
De la: scrichy, la data 2009-03-18 11:35:36PTR.TEODORRD=dar barbatii nu sunt curiosi?si cei mai mari birfitori, pe deasupra,.....iar indragostitul-marele subiect de aici,se traduce astfel:e autohipnoza;problema insa e alta,din ce cauza se produce si aici cautati inauntrul vostru dar sa fiti sinceri cind va raspundeti,altfel va amagiti,de specificat insa ca intre a te indragosti si a iubi pe cineva e o mare diferenta.


Pentru cine este auto hipnoza?...
Pentru noi?Dar pentru voi ce este??
Voi considerati asta ca o vanatoare?
Daca pica ....cel bun,va indragostiti si voi?
TEODORRD
Postat pe 19 Martie 2009 17:37
Sigur ca nu poti sa inviorezi.Dar poti in schimb sa-l ingropi,
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 17:42
Da, Ioano asa ar fi logic . Dar Marisa stie mai bine ce are de facut .
blanca
Postat pe 19 Martie 2009 18:21
De la: Ioana007, la data 2009-03-18 16:24:07Preferam inauntru partenerei, ca sa ne convingem ca nu este vorba de autohipnoza, ci de dragoste cu chiuituri.
dar cu bolile de piele cum ramine atunci
scrichy
Postat pe 19 Martie 2009 22:04
De la: TEODORRD, la data 2009-03-19 17:37:01
De la: scrichy, la data 2009-03-18 11:35:36PTR.TEODORRD=dar barbatii nu sunt curiosi?si cei mai mari birfitori, pe deasupra,.....iar indragostitul-marele subiect de aici,se traduce astfel:e autohipnoza;problema insa e alta,din ce cauza se produce si aici cautati inauntrul vostru dar sa fiti sinceri cind va raspundeti,altfel va amagiti,de specificat insa ca intre a te indragosti si a iubi pe cineva e o mare diferenta.


Pentru cine este auto hipnoza?...
Pentru noi?Dar pentru voi ce este??
Voi considerati asta ca o vanatoare?
Daca pica ....cel bun,va indragostiti si voi?
DAAAAAAAAAAAAAA,ne autohipnotizam si noi,dupa voi,e mai inteligent asa
scrichy
Postat pe 19 Martie 2009 22:09
Daca n-ar fi fost nimic nu cred ca ar fi petrecut 10 ani impreuna. Ceva a existat mai Mielutza.
Clm
Postat pe 20 Martie 2009 10:36
Sigur ca da.Cei zece ani.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 16:22
Pai de aceea vorbeam si eu de bagatul pe sub piele.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 16:23
De la: Clm, la data 2009-03-20 10:36:28Daca n-ar fi fost nimic nu cred ca ar fi petrecut 10 ani impreuna. Ceva a existat mai Mielutza.


Normal ca a existat .Dar cand cineva nu face anumite gesturi niciodata nici cand sentimentele sunt puternice , nu e monotonie e altceva.
blanca
Postat pe 20 Martie 2009 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E mai bine cu un frate/sora sau singur? 13 De la: garbo075336 18 Iulie 2013 00:26
m-am indragostit de un barbat ,apoi afland ca este insurat si are si 2 copii!:( 10 De la: Dor_marunt 12 Decembrie 2009 09:33
l-am inselat ii spun? 177 De la: Ioana007 30 Iunie 2009 19:32
am devenit cam usoara dupa ce mi-a dat papucii 96 De la: valentino 7 Mai 2009 22:13
nasol 29 De la: tulipe 24 Iunie 2009 18:02
Setari Cookie-uri