Cand te indragostesti a 2 a oara. La 40 de ani.

cand raspunzi cuiva Pamon ....scrie nickul persoanei sa se stie cui adresezi ...sau da citat de la postul persoanei
cinezee
Postat pe 15 Martie 2009 15:52
Niciodata sa nu va para rau daca va-ti indragostit....Asta arata ca avem inima tanara....
TEODORRD
Postat pe 15 Martie 2009 16:00
Problema este alta.Suzuki s-a dus la Suzuka si i-a spus:
-Draga mea, te iubesc.
-Dovedeste-o.
-Nu pot ca am inima tanara.
-Dar eu nu-ti ceream inima ca dovada ci altceva.Parerea mea este sa te mai antrenezi si pe urma sa vii la mine.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:05
Ioana ca tot ai adus vb de ''dovezi de iubire ''

oare femeia din ziua de astazi cum vrea sa fie dovezile de iubire ?

si vice versa desigur , voi cum dovediti ca il /o iubiti?
cinezee
Postat pe 15 Martie 2009 16:13
Intotdeauna cand vrei sa dovedesti ceva, minti.Daca iubesti, pentru ce trebuiesc dovezi?
Suzuka i-a spart capul lui Suzuki si in timp ce acesta se vaita de mama focului, i-a spus:
-Dragul meu, ti-am dovedit cat te iubesc.Daca te prind cu alta, dovezile mele vor fi atat de intense incat s-ar putea sa devina de-a dreptul periculoase.Vrei sa iti arat?
-Nu, nu, a tipat Suzuki.M-am convins.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:37
Pamon, merci, stiam ca raspunsul e pentru mine. Problema a fost la cei care asteptau raspunsuri la intrebarile lor pe topicul meu, so, -

In ce zici tu acolo e ceva ce imi convine, stie Iasomia de ce, si stiu si ceilalati care au citit cu atentie... Merci inca o data.

In alta ordine de idei, ma mai intreba cineva, micabis, tu, parca? chestii cu zodii si cu varste. Nu serios, n-am de gand sa analizez in nici un caz cum e cu "compatibilitatile", cat despre varste, intre mine si sotul meu este o diferenta de cateva luni si nu sunt indragostita de un barabat mai tanar, hell no! E un pic mai mare decat mine.


Da, tu ai fost Micabis cu intrebarea cu varsta/zodia. Si m-ai intrebat si de cati ani sunt casatorita. Fac vreo 10 parca. N-am serbat niciodata, ca mai nimic dealfel.. In acelasi registru, de Dragobete pe bune daca stiu ce am facut. Nici nu cred ca stiu exact cand a fost. Pup fata.
Marisa
Postat pe 15 Martie 2009 16:45
Bai nene, iar a luat-o razna garbo.
Postasem si pentru Th si James ii salutam... da' garbo nu si nu. In fine. Va mai salut o data. Si indragosteala placuta.
Marisa
Postat pe 15 Martie 2009 17:02
Multumim Marisa.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 17:05
marisa....tu vezi cum lumea se ascunde...si...da cu vb?
cand vrei sa vezi cine da cu astfel de vb...te lovesti de...enigme!!!
pt ca...lumea nu are curaju` raspunderii sa spuna ceva...la lumina...sa stie lumea cine e...si ce ganduri are!!!
ce ti-e si cu netu` asta!!!
si...mai avem pretentia ca...in viatza...totul sa fie ok!!
pai...se poate asa...vorbind din...ascunzatori?
dar...asta e!!!...lumea...n-are curaj sa spuna ce vrea...la lumina!!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 17:39
Ovi draga mi-ai lipsit. pe bune daca pricep o iota. Ia scrie-mi tu pe privat,care e problema?
Marisa
Postat pe 15 Martie 2009 19:01
of, Doamne!..



"ochii tai caprui nu erau ca doua peruzele

ca ai nimanui nu aveau culori de ametist

trupul tau hoinar nu se ratacise printre stele

sufletul de jar

nu plangea, si nu era nici trist

siii.. intre noi vreodata vorbe nu au fost

ca sa ne impacam dupa furtuna!

si cu-toate astea s-a intamplat ceva:

si m-am indragostit de tineeee

de tineee,de tineee,de tineeee!"

la,la,la..


ti-e mai bine marisule?..
iasomia
Postat pe 15 Martie 2009 20:26
De la: Marisa, la data 2009-03-15 19:01:16Ovi draga mi-ai lipsit. pe bune daca pricep o iota. Ia scrie-mi tu pe privat,care e problema?



nu-ti scriu in privat...
incerc sa fac sa intelegi...aici...asa cum ma esprim yo!
e adevart ca...poate nici eu nu ma esprim...corect...da`...cuta si tu sa intelegi ce trebe!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 20:31
ovi,

ioi istenem...

berici ceva? mama ta de pungas...
iasomia
Postat pe 15 Martie 2009 20:34
Sunt atatea lucruri de aflat si eu de`-abia pot sa le tin in palma pe cele cateva cunoscute. Cu cat stii mai mult, cu atat poti decide mai lesne, indiferent de directie: asta ma supara, libertatea incertitudinii (prostiei) - chestia aia care mi-e carte de vizita mereu.
Sa umpli spatiul prin propriul efort, sa te arunci in traiectorii complicate, totul atat de rapid inteles si anticipat. Sa zbori! Trasezi arce de persistenta printr-un volum inaccesibil, vazut mereu limitat. Si toti ai tai, o natie de zburatori fara izbanda dar mereu mai ambitiosi.. Sa fii o musca, un tantar, o zburatoare dintr-astea plapanda dar foarte enervanta. Care e rostul tau? De ce ai avea tu un scop mai putin insemnat ca mine, eu vietate atat de restrictionata de evolutia mea, atat de dependenta de tot.

Cred ca afara burniteaza. E aiurea vremea asta, te face sa te simti mai singur decat esti.
Kyttysweet
Postat pe 15 Martie 2009 20:36
De la: iasomia, la data 2009-03-15 20:34:19ovi,

ioi istenem...

berici ceva? mama ta de pungas...



iaso...cum te prinzi tu de toate cele!!!
da`...nu e vb de bere...
yo...cu vinu`..acu...ca deh!!...la pastrama...nu oci altceva.
as impieta...!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 20:37
kitty,

oaliu maica!

greu este la tine acolo...lasa ca trece...
iasomia
Postat pe 15 Martie 2009 20:39
De la: iasomia, la data 2009-03-15 20:39:41kitty,

oaliu maica!

greu este la tine acolo...lasa ca trece...




ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 20:49
De la: Kyttysweet, la data 2009-03-15 20:36:20Sunt atatea lucruri de aflat si eu de`-abia pot sa le tin in palma pe cele cateva cunoscute. Cu cat stii mai mult, cu atat poti decide mai lesne, indiferent de directie: asta ma supara, libertatea incertitudinii (prostiei) - chestia aia care mi-e carte de vizita mereu.
Sa umpli spatiul prin propriul efort, sa te arunci in traiectorii complicate, totul atat de rapid inteles si anticipat. Sa zbori! Trasezi arce de persistenta printr-un volum inaccesibil, vazut mereu limitat. Si toti ai tai, o natie de zburatori fara izbanda dar mereu mai ambitiosi.. Sa fii o musca, un tantar, o zburatoare dintr-astea plapanda dar foarte enervanta. Care e rostul tau? De ce ai avea tu un scop mai putin insemnat ca mine, eu vietate atat de restrictionata de evolutia mea, atat de dependenta de tot.

Cred ca afara burniteaza. E aiurea vremea asta, te face sa te simti mai singur decat esti.


Kitty inteleg ca esti in "lumea cuvintelor tale". Nu ne bagam . pare periculos .
Da, si tu te-ai indragostit la 40 de ani ? sau ?

blanca
Postat pe 15 Martie 2009 20:58
oito,

e suparata mami...e suparata pe viata asta...
iasomia
Postat pe 15 Martie 2009 21:01
De la: Marisa, la data 2009-03-15 17:02:27Bai nene, iar a luat-o razna garbo.
Postasem si pentru Th si James ii salutam... da' garbo nu si nu. In fine. Va mai salut o data. Si indragosteala placuta.

Mersi...foarte mult,ce sa facem daca acum,, Ne-a trasnit Cupidon ''
vorba cuiva.......ce pot sa doresc fiecaruia e sa nu isi ,,puna paratrasnet anti Cupidon!!!!''
TEODORRD
Postat pe 15 Martie 2009 21:05
hai...nu fiti rele....
babelor!!!
:P

de parca voi...nu stiti cum era!!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 21:06
Mai am timp pana atunci sa cresc. Dragele mele, greu ne este tuturor intr`o anumita perioada din viata. Nu sunt caz special. Ca tot vorbim despre iubire, dragoste, fericire..imi dau si eu cu parerea, asa la ceas de seara..
Cand apare totusi fericirea? cea adevarataiata una din intrebarile la care va trebui sa rapunda cineva mai destept decat mineCauzele? Poate reprezenta si faptul de a gasi o moneda pe jos,binenteles ca durata fenomenului depinde si de importanta faptului,doar nu o sa fii fericit o luna dupa ce ai gasit 500 pe josDin cate am reusit sa observ la ceilalti cea mai buna sursa de fericire(te rog sa observi ca acum vorbesc despre drog,si il numesc fericire pentru ca asta e in conceptia noastra,muritorii care nu suntem in stadiul de fericire) in sensul ca dureaza cel mai mult este dragostea,sentimentul de implinire,de regasire a jumatatii pierdute(cine stie cand) el e sursa cea mai prelungita a fericiriisunt cazuri cand drogul a durat pana la moartea beneficiarului(ei),din pacate cazuri intalnite din ce in ce mai rar
Asa ca dragii meicautati fericirea,si drogati`va cu fericire,ca putini sunt cei ce rezistam farasi asta cine stie cat timp

Sa ne mai destindem putin..
O molie catre puiul ei: "puisor, papa ciorapel"!
Puiul: "nu pap ciorapel".
"Puiule, papa ciorapel!"
"Nu pap ciorapel!"
"Cine nu papa ciorapel, nu papa mohair!"
:))
Kyttysweet
Postat pe 15 Martie 2009 21:09
Inca o completare si promit ca imi fac mea culpa..:)
Este adevarat ca ne schimbam celulele corpului dar memoria ramane. Un prieten imi spunea ca , stiintific vorbind, dragostea, fiorul ei dispare dupa 3 ani de la ruperea relatiei. Dragostea inseamna lumina. Daca ai fost impreuna cu o femeie/barbat si nu ai avut acea lumina in suflet inseamna ca nu ai iubit-o. Dumnezeu este lumina. Timpul se scurge altfel alaturi de cei dragi si mai mult alaturi de cei pe care ii iubim. Dragostea moare pentru ca oamenii in general doresc altceva decat au sau nu sunt multumiti cu ce au. Dragostea trebuie sa fie atasata de credinta. Intre oameni lucrurile sunt mai complicate. Oamenii, trestiile ganditoare? de ce trestii si nu stejari? Pentru fragilitatea credintei lor sau a problemelor de sanatate? mai degraba a faptului ca se unduie sub intemperii si se pleaca sub vant? Se spune ca oamenii inaintand in viata renunta la multe, dovedind maturitate. Eu cred ca si la 70-80 de ani omul in spirit este la fel. Doar ca mai uita, nu mai poate.. Sa ai fluturi in stomac si sa doresti o seara fierbinte cred ca este la fel si la 40`45`50 de ani.:)
Barbatii este porci ... Nu. Sunt barbati. ce am face fara voi, barbatii, ce ati face fara noi femeile?!. Trebuie sa alegi persoana care este potrivita si daca intalnesti acel suflet pereche , cat mai apropiat de al tau, este un dar in viata, tinand cont cat de preocupat esti de supravietuire si apoi de acel dulce fior care iti mangaie sufletul.
Kyttysweet
Postat pe 15 Martie 2009 21:15
superba morala...
deci..iata ca...nu-i dracu atat de negru...cum pare!!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 21:17
Oricum..
Sa nu rzi niciodata de visele cuiva. Oamenii care nu au vise nu au prea multe.
Kyttysweet
Postat pe 15 Martie 2009 21:40



fusesi tareeeeee Ovidiu
De la: ovidiu42, la data 2009-03-15 21:06:13hai...nu fiti rele....babelor!!!

de parca voi...nu stiti cum era!!!
cinezee
Postat pe 15 Martie 2009 21:55
Nu esti implinit daca nu ai intalnit acel ,,suflet pereche'',si asta nu conteaza la ce varsta suntem,30,40,50,ani,abia apoi poti sa speri sa fii fericit in viata,si poate ii fericesti si pe cei din jurul tau....
TEODORRD
Postat pe 15 Martie 2009 22:24
Si odata ce intalnesti persoana potrivita,incerci sa faci...TOTUL ...pentru ea,si ziua si noaptea,si acasa,si la serv,daca se poate,intr-un cuvant,incerci sa ,,Ii dai luna de pe cer!!!!''si asa esti si tu fericit!!
TEODORRD
Postat pe 15 Martie 2009 22:27
teodoru, in ce film ai vazut tu sf-ul ista?
si_totusi
Postat pe 15 Martie 2009 22:30
E lulea ghiocelul sau mi se pare mie? Ia povesteste-ne ca ai tolba plina!
Iasomici, io sa fiu bine? Ha!
N-am venit bine ca au inceput sa circule undele alea, mi-am pus , dar tot degeaba.
In fine, am mai aflat lucruri noi intre timp, ceea ce nu-i rau deloc. Ca la mine asa trece, incetul cu incetul pana disec tot. Dupa care ma calmez. Si cu asta cred ca am raspuns la o intrebare mai veche a lui Casper. Sau o fi fost James.
Marisa
Postat pe 15 Martie 2009 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traditii la nunta 7 De la: cinezee 3 Martie 2009 23:29
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
confidential 51 De la: elodia 7 Aprilie 2010 11:45
ajutor !!!!!!!!!!!! 1 De la: yullynar3 22 August 2010 09:56
Fosta lui sotie nu apartine tocmai trecutului 28 De la: garbo_413281 12 Septembrie 2015 14:55
Setari Cookie-uri