sa fiu mama vitrega?

Va rog mult sa ma ajutati cu sfaturi, nu stiu ce sa fac. am cunoscut un cetatean iranian divortat de o romanca , copii au ramas la el , are doua fete.
Sunt indragostita de el si nu stiu ce sa fac , am vrut sa plec de multe ori pt ca toata lumea m-a sfatuit ca nu e o alegere buna pt mine sa raman cu el din cauza copiilor.
Are doua fete si m-am apropiat de ele f mult dar mi-e greu cu ele pt ca sunt f dificile din cauza trecutului , amandoua fetele afirma ca au avut o mama rea. sunt mereu schimbatoare, uneori amabile alteori isterice chiar.
Il iubesc mult pe el dar copiii de multe ori ma indeparteaza cu atitudinea lor , nu neaparat fata de mine ci fata de toata lumea. nu stiu ce alegere sa fac ; sa raman cu el si sa accept situatia grea sau sa fug?
VA ROG MULT UN SFAT...

Postat pe 9 Decembrie 2008 18:41
fatacuparuldeaur
Postat pe 11 Decembrie 2008 12:51
Personal ....te-as sfatui sa uiti de el..sti de ce fetele au ramas la el?Din cauza ca femeile nu au nici o putere in familiile iraniene,daca se intampla ca sa divorteze copii raman la tata,locuiesc intr-o tara cu multi iranieni chiar si cunosc, cateva familii ,inainte de a face un pas mai gandestete...iar daca e sa te duci in IRAN iti plang de mila....vei fi sclava si la soacra si la nurorile celelelate sau surorile lui mai ales dca sunt si mai invarsta si nu ai voie sa zici nimic ,mai ales trebuie sa te imbraci in portul lor...eu am fost in vizita la una din priettenele mele,,,,am plecat dupa 3 zile,am crezut ca inebunesc acolo,la masa unde sunt barbatii nu au voie femeile,chiar si la nunta , mai intereseazate,,eu intotdeauna am zis decat sa ma bata unul strain mai bine unul de al meu asa ca>....tu faci ce vrei
paulast
Postat pe 4 Ianuarie 2009 03:23
Nu copiii ar fi o problema..
Intreaba-te (sau intreaba-l) de ce a divortat de fosta sotie..de ce au ramas fetele la el...Incearca sa afli mai multe despre iranieni in general si despre el...acesti oameni au o gandire complet diferita de a noastra...afla mai multe despre asta apoi ia o deicize...
ramo_ptk_2008
Postat pe 23 Februarie 2009 12:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac????? 10 De la: picaturaderoua 30 August 2010 23:16
sunt indragostita de fratele meu vitreg 84 De la: ghelene_06 3 Martie 2009 16:08
Ma simt atras de sotia fratelui meu 76 De la: valentino 28 Aprilie 2009 14:35
Relatie cu un barbat divortat 56 De la: laura72 30 Iunie 2010 21:05
ajutor !!!!!!!!!!!! 1 De la: yullynar3 22 August 2010 09:56
Setari Cookie-uri