Un barbat poate renunta la iubire din cauza zgarceniei?

Ba eu sunt cea mai frumoasa, cea mai educata si cea mai realizata profesional.
Micass
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:48
Asa, "Si totusi"..Eu credeam ca lucrezi la pompieri, nu la benzinarie.
Hei, fetelor, putina decenta, ce naiba.Fiecare dintre voi este unica in felul sau.Nu intre voi trebuie sa concurati, ci sa va concentrati toate fortele, impotriva dusmanului comun, a satanei care se numeste:BARBATUL.Nu conteaza cum ationati, daca ii turnati agheazma intre cornite sau ii rupeti cornul(pardon, coarnele).
Ioana007
Postat pe 20 Decembrie 2008 18:36
De la: zuzy, la data 2008-12-11 15:13:23Am avut o relatie de doi ani cu un barbat care locuia la 2000 km distanta de mine.Devenise costisitor si totodata obositor sa ne vedem. Singura solutie era sa ne mutam impreuna,numai ca asta insemna ca eu sa renunt la job-ul meu , si sa ma intretina el atat pe mine cat si pe copilul meu. Initial a fost el cu propunerea, spunand ca va trebui sa ma multumesc cu ceea ce ne poate oferi, dupa care s-a gandit mai bine ca ar trebui sa punem punct, caci el nu are forta mentala si economica. Situatia lui materiala nu este tocmai rea,dimpotriva, dar el are un mare defect: este foarte zgarcit. Credeti ca cineva poate renunta la iubire din cauza avarismului ?

...da cred ca da...si nu trebuie sa fie neaparat vorba de avarism...poate omul chiar si/a cantarit resursele economice pe care le are si a ajuns la concluzia ca..pe termen lung s/ar putea sa ajunga sa nu mai aibe cu ce....situatie la care nimeni nu vrea sa ajunga...nici un sac nu e fara fund....de unde iei scade...oricat de mare ar fi averea....si cred ca este de apreciat actul lui de sinceritate.....
.....pentru ca putea proceda si altfel....sa fie de acord sa te duci acolo...si pe urma sa fii pusa in situatzia ne/placuta de a nu mai avea cu ce trai...pe un teritoriu necunoscut...cu copil cu tot...
....cred ca omul asta a fost realist.
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 18:01
iubirea e oarba-daca iubesti cu adevarat accepti omul asa cum este, cu copil sau fara, cu bani sau fara...am cunoscut familii in care sotul lucra in 2-3 locuri ca familia sa nu duca lipsa de nimic, am cunoscut familii in care sotia lucra in 2-3 locuri, iar sotul se ,,relaxa'' in bratele altor femei, am cunoscut familii cu venituri modeste, dar care stiu sa-si aprecieze partenerul de viata, iar renumita fraza ,,si bogatii plang'' este foarte adevarata, e important sa-ti imparti viata cu cineva care stie sa te faca cu adevarat fericit/a
anisoaraf
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:35
...imi pare rau sa va contrazic...dar nu toate iubirile sunt oarbe!!...nu/i asha....din punctul meu de vedere omul ala a fost un om corect....o putea induce pe femeia aia in eroare foarte usor...dar a ales sa nu o faca...si asta e de apreciat...mie asha mi se pare..cel putin.
...iubirea nu e oarba deloc....adica cum...sa suferi orice din iubire??...pardon....cred ca iubirea...mai ales la maturitate....presupune altceva....poate fi iubirea oarba la vreo 16 ani...dar dupa 25/30...nu mai merge asha...si ma asteptam ca niste oameni maturi sa stie lucrul asta...nu se poate sa iti risti ziua de maine...de dragul iubirii...
....io inteleg ca daca iubesc pe cineva sa fac anumite chestii pentru fiintza aia...dar nu orice...am 28 de ani si ma bucur ca gandesc asha...ca am vazut ca sunt oameni...saritzi de 40 de ani...care mai gandesc ca la 16 ani...si cred ca nu ar fi cazul...dar pana la urma o fac pe pielea lor!!!
garbo055472
Postat pe 13 Ianuarie 2010 21:27
o sa te convingi la un moment dat ca daca iubesti-gasesti solutii optime pentru a depasi orice obstacol, cand o sa-ti gasesti iubirea adevarata o sa intelegi acest lucru
anisoaraf
Postat pe 14 Ianuarie 2010 08:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea sa invat sa nu ma mai plictisesc de oameni 47 De la: cercelmarilena 18 Ianuarie 2009 13:03
ma simt ca o prizoniera 192 De la: nicoleta_alexandra 13 Noiembrie 2011 20:45
Este bolnav sau asa este el 2 De la: iasomia 19 Februarie 2009 08:27
un sfat? 43 De la: fleurs_du_mal 21 Noiembrie 2009 17:41
BIZAR SAU....?! 4 De la: eu_butterfly 14 Noiembrie 2008 12:12
Setari Cookie-uri