Un barbat poate renunta la iubire din cauza zgarceniei?

apropo...nu ti se pare mai frumoasa poza asta? tot pe mine ma infatiseaza, cu amantul... ...prostute mai sunteti

Postat pe 11 Decembrie 2008 22:30
sexoasa mica...

daca tu iti imaginezi ca lumea nu si-a dat seama ca pozele sunt de pe net,"ma dezamagesti",in sfarsit vad si eu o fata care stie sa lege niste fraze inteligente(chiar daca veninoase si jignitoare) si ar fi pacat sa tragi niste concluzii asa pripite,m-as simtii neamplinita...

pana una-alta pe tine nu te-a facut nimeni "prosuta,rea,sarcastica",pur si simplu ti-au ironizat chiloteii(acum fie vorba intre noi doua..doar nu te asteptai sa pui o poza cu niste chiloti care cad.. ca sa etaleze un tatuaj, si sa nu zica nimeni nimic)probail nici nu te ironizau daca nu incepeai "sa musti"...

emiteti tot felul de pareri referitoare la persoanele mai mature decat voi,va victimizati...dar uitati-va cum reactionati...

o sa mi se spuna (iar) ca ai fost extrem de obraznica ,si eu nu am reactionat pe masura,treaca de la mine... cand un copil are o problema..simt ..si cred ca tu ai,care?

stii tu mai bine,nu?...

bafta!
iasomia
Postat pe 12 Decembrie 2008 09:42
si ca sa nu o dezamagim pe micaela(cam seamana cu tine,ii place sa corecteze )repet:

da,din cauza zgarceniei s-au dus pe apa sambetei milioane de relatii,avaritia lui,avaritia ei..de la caz la caz..au facut ca partenerii sa o ia la sanatoasa..

nu mai departe de ieri..vorbeam cu o amica D,isi facea un titlu de glorie din faptul ca ea atunci cand ia cina(romantica) cu iubitu, plateste consumatia fifty-fifty cu el.

sa avem pardon! "oaliuuuu!"cum ar spune buna,relatia este la inceput..daca as duce mana la portofel sa-mi platesc partea mea din consumatie..s-ar duce draq momentu',as sta ca pisica pe lighean,parol...mi-ar scadea libidoul in mod dramatic,de fapt, cred ca as inventa o scuza ..si m-as cara acasa...

a! cand deja avem vechime,este alta discutie...da el.. dau si eu,sau "astazi fac eu cinste",dar asa la inceput...este o aiureala,aici este tot vina femeilor, vor sa fie tratate pe picior de egalitate?
sa fie..se duce draq "vraja care este"...
iasomia
Postat pe 12 Decembrie 2008 09:59
decizia lui imi pare normala ,trebuie sa fie mai mult decat dragoste la mijloc ptr a ti asuma o asemenea responsabilitate eu cred ca ar trebui s te gandesti ca nu te iubea suficent
yavrum
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:13
Iasomia psiholoaga "mica", zau ca imi devii simpatica, cu tot cu gherutele tale ascutile , dar pe cuvant daca stiu ce problema am...insa daca tu ai identificat asa ceva, mi-ar placea sa mi-o impartasesti (asta daca nu cumva cer prea mult de la domnia voastra), in felul asta fie imi rezolv "prb", fie devin constienta de ea, in ambele situatii imi faci un bine. ...intrebarea mea este...esti pregatita sa faci asta? :P

Postat pe 12 Decembrie 2008 13:19
sexi,sexi...

stiu ca ma vrei..cum era cantecul ala?...


nico-sexi-mica vrei sa fii fetita mea?

sa-ti dau na-na la poponeata?....
iasomia
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:29
Iasomia, nu elimin complet ideea asta...ai putea sa-ti iei in primire rolul de "mama virtuala", pt ca altul nu-ti pot oferi...am o mama superba din toate punctele de vedere pe care o ador, sincer...nu poate fi inlocuita ...in felul asta m-ai putea cunoaste mai bine, si ai avea marea surpriza , aceea de a nu gasi motive sa-mi dai nana la fundulet , nu te lasa indusa in eroare de aparente, la varsta ta ar trebui sa stii asta deja, nu ai nevoie de mine sau de altcineva pt a constientiza un lucru atat de simplu, si evident

Postat pe 12 Decembrie 2008 13:40
nico,

ooooo! dar eu nu vreau sa fii plodul meu....

tu imi dai senzatia ca te agati de fusta mea....

in acest sens te-am intrebat,pari sa cauti atentie,ori eu sunt prea incremenita in sistem,te sfatuiesc sa cauti pe altcineva care sa fie la inaltimea standardelor tale...
iasomia
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:47
mami rea ce esti... ...atentie?? si te-ai gandit ca tocmai pe un forum as cauta-o? o sa sune a lipsa de modestie viitoarea mea replica, dar chiar si cu acest risc, tot o voi spune...eu am parte de atentie oriunde merg, in familie, la serviciu, pe strada... iar te iei dupa aparente, sau dupa "vocile" care iti transmit astfel de prostioare...esti amuzanta..

Postat pe 12 Decembrie 2008 13:56
vocea mea interioara imi spune ca m-am plictisit....


mai bagam ceva? ....
iasomia
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:03
mi-ar placea sa mai stau cu tine la palavre, insa am si alte lucruri mai bune de facut, care nu suporta amanare...ai grija de tine rautate mica si iti doresc un sfarsit de saptamana minunat...alaturi de cine vei dori tu...bye

Postat pe 12 Decembrie 2008 14:08
pa-pa...

be happy d-ala...





si ma bucur ca ai lucuri mai bune de facut...


ar fi trist ca o fata de varsta ta, sa stea se se uite pe un forum daca "o babuta" i-a mai scris ceva....
iasomia
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:10
De la: yavrum, la data 2008-12-12 13:13:52decizia lui imi pare normala ,trebuie sa fie mai mult decat dragoste la mijloc ptr a ti asuma o asemenea responsabilitate eu cred ca ar trebui s te gandesti ca nu te iubea suficent


Sa stii ca si eu m-am gandit ca nu ma iubeste suficient, dar nu-i asa. M-am convins ca pentru bani sacrifica tot: pe el, pe mine, ceea a fost intre noi. imi pare rau ca am cunoscut un astfel de om. Cand am citit Hagi Tudose credeam ca este doar un personaj imaginar, si totusi exista astfel de oameni, carora placerea de a economisii bani se transforma intr-o zgarcenie maladiva, distrugatoare,halucinanta.
zuzy
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:29
nu te contrazic ,sunt eu sunt in Germania si aici cam toti sufera de aceasta zgarcenie e ceva tipic nemtesc si catusi de putin normal ,sincera sa fiu eu ii inteleg .Dar daca ar fii sa iei situatia ta la puricat ai fii renuntat ptr o scurta perioaa la slujba ta ma gandesc lgic ca ai i muncit acolo langa el deci nu e numai 100%zgarcienie si o mare responsabilitate ptr el.sa nu intelegi ca ii dau dreptate dar este o logica la mijloc.
yavrum
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:45
LA CAT ESTI DE NESUFERITA SI DE PROSTEDUCATA, NICI NU MA MIR CA TE-A PARASIT. N-O MAI DA COTITA CA N-A FACUT-O PT. BANI. ASTA ERA DOAR O ILUZIE PE CARE TI-A LASAT-O CA SA TE FACA SA TE SIMTI BINE.E UN TIP SUPER CHIAR PREA BUN CA SA SE COMBINE CU UNA CA TINE. BINE CA SI-A DAT SEAMA LA TIMP SI A SCAPAT DE O PACOSTE.

(ACEST RASPUNS ITI E DE FOLOS?) SPER SA TE TREZESTI.

SI, MAI FA SI TU SEVA SA-TI MAI REGLEZI HORMONII AIA STRESATI, CA O SA RAMAI SINGURA PE VIATA. TAFNOASO

IAR DESPRE CACOFONII, SPER CA-TI DAI SEAMA CA TU SI STILUL TAU DE VIATA SUNTETI O ADEVARATA CACOFONIE.
POTI SA TE IMPUSTI CA NU-TI VA SIMTI NIMENI LIPSA.
cameluta
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:14
vai,vai,vai....ce o sa se supere mica pe tine....


eu i-am spus ca aveai intentii bune....
iasomia
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:59
uite mai,ce se cearta fetele!





zgarcenia nu are ce cauta in iubire,cand iubesti,daruiesti...o masina,o casa,o...alea-alea


cat despre nico sexy...a inceput prost discutia si a continuat spre bine...
sa speram ca plinatatea de sine nu are ce cauta pe acest topic,poate doar la cel legat de sex.
nicoll
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:50
De la: nicoll, la data 2008-12-15 17:50:00uite mai,ce se cearta fetele!





zgarcenia nu are ce cauta in iubire,cand iubesti,daruiesti...o masina,o casa,o...alea-alea


cat despre nico sexy...a inceput prost discutia si a continuat spre bine...
sa speram ca plinatatea de sine nu are ce cauta pe acest topic,poate doar la cel legat de sex.

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:01
Se pare ca va lipsesc unora, daca imi pomeniti numele chiar si in lipsa mea. Azi nu am chef de discutii in contradictoriu, si pe acelasi subiect, mi-am spus parerea, si o mentin.....mai pe sleau, eu fac parte din tabara femeilor usor materialiste, sau egoiste (cum vreti voi sa-mi spuneti), care nu ar sacrifica totul in numele dragostei! Traim intr-o lume cruda, in care noi tinerii suntem nevoiti sa muncim din greu pt a ne crea un viitor, o cariera...am plecat de acasa de la 12 ani pt a studia, si pt a reusi sa realizez tot ce mi-am propus in viata...studii si iar studii....credeti ca as arunca totul pe fereastra doar pt ca iubesc pe "nu stiu cine", si cu care nu am nimic sigur ? a trecut vremea cand eu credeam in povesti cu zane si feti-frumosi prefer sa fiu realista, si sa gandesc de 10 ori inainte sa fac un pas! e o vb..."Crede in Dumnezeu, dar incuie-ti intotdeauna masina"

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:09
Draga kmyk nu stiam ca la spitalul 9 aveti acces la internet. Pentru frustrarile tale ai aici raspunsurile http://www.helpguide.org/mental/obsessive_compulsive_disorde r_ocd.htm
Succes!
zuzy
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:08
michaela, pai stai ca nu e cum zici.
sa reluam firul trebusoarei de la care a aparut scandalul

apari tu, spui ce spui si intrebi cum o fi cu zgarcenia asta
kamyk , crede ca vorbesti serios si te incurajeaza.

tu nu si nu
sari la gatul ei si o iei la omor. ba-i mai tragi si doua palme pentru cacofonii.

si atunci, nu e normal ca si ea sa urle la tine? zi si tu daca nu am dreptate .

partea simpatica e ca, dupa ce sari ca mingea, tot tu vii si spui ceva de toleranta, ca si cum , nici ceapa n-ai papat, nici gura n-a vorbit. mai corect, nici destele n-au tastat .
si_totusi
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:25
Iasomia iarta-ma, dar exact asa era. Aveam intentii mai mult decat bune.Numai ca fata voia sa.........? habar am ce voia.E deadreptul idioata daca a crezut vreun moment ca va gasi solutia vaicarindu-se dar fiind obraznica... Auzi tu, de cacofonii ii arde la asa o problema? O fi profesoara femeea. Bine-nteles fara catedra si mai ales fara educatie.

O zi excelent tuturor.
cameluta
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:25
Bai fato lasa-te de scris ca nu e pt. tine. Am invatat ca sfaturile se dau atunci cand ti se cer, dar nu ma lasa sufletul sa nu-ti dau unul gratis : echilibreaza-te si afla ce vrei defapt de la viata si abia apoi sa intri in discutii cu lumea.In ce priveste spitalul 9 se vede treaba ca nu ai loc nici macar acolo de aceea esti si frustrata draguto.

Viata asta e frumoasa, daca stii sa o traiesti.
cameluta
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:30
kmyk,


pai eu nu spusai asa ?

cum ar zice olteanu...

ai vazut? cand m-am vaitat eu p-acilea, nu ai venit sa ma consolezi,asa iti trebuie....


glumesc...

sper ca ati inceput sa ma cunoasteti,ce naiba?numa' nico-mica-sexi stie cine sunt?....

sau mai bine zis.."cum sunt"....
iasomia
Postat pe 17 Decembrie 2008 10:16
Kmyk nu ma pot cobora la nivelul tau, imi imaginez ce fel de persoana esti, vezi-ti de viata ta , fa-ti un pic ordine si dupa aceea poti sa dai sfaturi. Nu sunt profesoara, dar crede-ma ca am mai multe realizari in viata decat toata familia ta la un loc.
zuzy
Postat pe 17 Decembrie 2008 16:33
-Draga mea, te iubesc peste fire.Dar din cauza pensiei mele mici, dragostea noastra nu are nici un viitor.N-ai vrea sa platesti tu factura la apa, gaze, lumina si sa faci piata ?Ca de restul ma ocup eu.
Ioana007
Postat pe 19 Decembrie 2008 08:22
De la: micaela69, la data 2008-12-17 16:33:39Kmyk nu ma pot cobora la nivelul tau, imi imaginez ce fel de persoana esti, vezi-ti de viata ta , fa-ti un pic ordine si dupa aceea poti sa dai sfaturi. Nu sunt profesoara, dar crede-ma ca am mai multe realizari in viata decat toata familia ta la un loc.



fatooooo, nu ai tu atata imaginatie ca nu ai de unde.Si nu te mai vaicari ca nu te crede nimeni, desi fetele astea mult prea EDUCATE, tu nestiind traducerea acestui cuvant, incearca sa te ,,lumineze'', ca sa zic asa.
Ai trecut degeaba 40 de ani prin viata. Uita-te in oglinda, studiaza-te la rece si apoi da-ti o cola ca sa-ti distrugi ficatul, ca vad ca de impuscat nu ai curajul.
Mare noroc au avut barbatii care ti-au trecut ptin pat ca te-au descoperit la timp.
cameluta
Postat pe 19 Decembrie 2008 10:17
De la: kmyk, la data 2008-12-19 10:17:22
De la: micaela69, la data 2008-12-17 16:33:39Kmyk nu ma pot cobora la nivelul tau, imi imaginez ce fel de persoana esti, vezi-ti de viata ta , fa-ti un pic ordine si dupa aceea poti sa dai sfaturi. Nu sunt profesoara, dar crede-ma ca am mai multe realizari in viata decat toata familia ta la un loc.



fatooooo, nu ai tu atata imaginatie ca nu ai de unde.Si nu te mai vaicari ca nu te crede nimeni, desi fetele astea mult prea EDUCATE, tu nestiind traducerea acestui cuvant, incearca sa te ,,lumineze'', ca sa zic asa.
Ai trecut degeaba 40 de ani prin viata. Uita-te in oglinda, studiaza-te la rece si apoi da-ti o cola ca sa-ti distrugi ficatul, ca vad ca de impuscat nu ai curajul.
Mare noroc au avut barbatii care ti-au trecut ptin pat ca te-au descoperit la timp.


Esti plecata rau. Pe la mine prin pat nu au trecut ca pe la tine barbatii sa-si satisfaca nevoile. Uita-te tu in oglinda si anunta-ne daca te poti privi atunci esti irecuperabila.

Si inca ceva, nu mi se pare ca mesajul meu era unul de disperare, ca viata n-ar fi frumoasa,ca sufar, dimpotriva, eu am o viata frumoasa cu sau fara aceasta relatie. Pentru ca eu fata de tine, sunt o femeie frumoasa, curtata si realizata profesional. Ca o paranteza, daca maica-ta te-a facut la 17 ani, imi imaginez ca ce naste din pisica soareci mananca.
zuzy
Postat pe 19 Decembrie 2008 15:07
Este atat de zgarcit, ca nici la gagica lui nu a renuntat.
Ioana007
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:00
ca la balamuc

hai care e mai frumoasa si care e mai devreme acasa ?
si_totusi
Postat pe 19 Decembrie 2008 19:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virgina la 21 de ani !!!! 5 De la: Alecsx 7 Decembrie 2008 12:39
colegul de birou 97 De la: vieru_cezar_iasi 9 Februarie 2009 02:03
Ce haioasa e viata uneori... 139 De la: sora_ilsi 29 Ianuarie 2010 13:42
IMI ESTE TEAMA CA SOTUL MEU V-A AFLA DESPRE TRECUTUL MEU 17 De la: Roxxynela 13 Aprilie 2009 01:10
Relatie foarte incurcata. Va rog, dati-mi un sfat! 80 De la: garbo_394900 4 Februarie 2014 08:40
Setari Cookie-uri