FEMEIA -cea mai artistica fiinta...

FEMEILE SUNT DE O MIE DE ORI MAI SIMTIBILE, MAI TOLERANTE, MAI SPIRITUALE SI MAI POETICE DECAT BARBATII...
SUFLETUL UNEI FEMEI POSEDA O MAI MARE PROPORTIE DIN ACEA REFLECTIE POETICA CE A CAZUT PESTE OMENIRE LA ORIGINEA SA SI GRATIE FORMELOR MATERIALE ALE FEMEII, MISCARILE-I VIOAIE, CAUTATURA INVINUITOARE...

CA SA CUCERESTI O F E M E I E... DE MULTE ORI TREBUIE SA AI APARENTA CA ESTI CUCERIT DE E A !!!

ASA CUM AFIRMA T.DEMETRESCU : F E M E I A A FOST TOTDEAUNA UN IDEAL AL ARTEI...

DAR VOI, DOMNII DE ASTAZI ??? CUM APRECIATI FEMEIA ???


PS. NUMAI PT. DOMNII DE AZI...
sophia1971
Postat pe 17 Septembrie 2008 23:03
Femeia este o minune a creatiei, ceva ce nu poti descrie in cuvinte.

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:24
De fapt, intreaga creatie este o minune - infinit de complexa si extrem de bine armonizata.

Postat pe 25 Septembrie 2008 13:31
De fiecare data cand privesc o femeie care imi place, sunt ferm convins ca privesc o opera de arta. o opera vie - fragila, perisabila material, insa nemuritoare spiritual. E impropriu sa afirm ca femeile au o serie de calitati mai pronuntate de ... n ori decat barbatii. Barbati, femei - avem in noi de toate in proportii diferite. Daca ne referim la diferente, putem spune ca barbatul si femeia se completeaza reciproc - fiecare are cu prisosinta ceva ce-i lipseste celuilalt.

Postat pe 25 Septembrie 2008 13:43
Ach, Gott! Die Kunst ist lang unt kurz is unser Leben

Postat pe 28 Septembrie 2008 11:56
Hello. Feedback de la interlocutor - zero. In fact, no interlocutor at all. Nu se aude nici macar ecoul. Dead topic.

Postat pe 30 Septembrie 2008 10:42
Normal ca-i mort topicul. Ce tot atatea vorbe frumoase si cu ce scop? Femeia este o opera de arta? Hai sa fim realisti e o persoana!!!!!! Nu e mai presus sau mai prejos decat un barbat!
Are si defecte: fizice , sufletesti si unele chiar psihice...( si ptr. barbati e valabil )
dafffne
Postat pe 2 Octombrie 2008 03:09
OK. LET'S CUT THE CRAP AND DROP THE POETRY. DAFFFNE IS THE "PLAYING TOUGH" TYPE

Postat pe 2 Octombrie 2008 12:40
Ca sa contrabalansez, modific topicul - barbatul, cea mai artistica fiinta - katerinka accepted. Daca tzine, tzine, daca nu..nu.

Postat pe 2 Octombrie 2008 22:09
Hmm.. Se pare ca nu tine

Postat pe 3 Octombrie 2008 23:32
De la: Falcone, la data 2008-10-02 22:09:22Ca sa contrabalansez, modific topicul - barbatul, cea mai artistica fiinta - katerinka accepted. Daca tzine, tzine, daca nu..nu.

barbatul...cea mai artistica fiinta...

batranetea este coroana barbatului; pentru ca batranetile sunt ferite de patimi si de slabiciuni { pt. femeile frumoase}
Parul alb este lucru mare pt.cine vrea sa stie , si a sti sa-l porti e poate cea mai grea filozofie!!!
Si, pt. ca nu sunt o femeie rea, sigur femeia si barbatul trebuie sa se completeze recipric, dar nu uitati: in spatele unui barbat puternic sta intotdeauna o femeie inteleapta...
sophia1971
Postat pe 4 Octombrie 2008 23:22
nush de ce nu posteaza multi pe topic. Lumea vrea ceva ... extraordinar, senzational, fantastic, fantasmagoric etc - de genul:

cand aveam 15 ani am cunoscut o femeie de 75. eu eram brutal si recalcitrant, ea blanda si cu un spirit poetic. Avea insa un foarte mare defect - patima bauturii (bea mult alcool, in general whiskey JB). Nu fuma, juca poker din an in pasti si mai rarut se intalnea cu un fost prieten de-al ei-veteran din Primu Razboi Mondial, cu un dezvoltat simt al umorului si o doza mare de ...Cola intotdeauna in buzunar. Nici la ora asta nu stiu daca respectiva ma insela efectiv cu monsieur sau doar flirtau. As dori pareri (ne) avizate - bineinteles la katerinka

Postat pe 5 Octombrie 2008 12:21
Nu prea cred ca putea sa te insele cu nenea ci doar cu " minunile albastre ". Deci nu se pune ca sunt catalogate ca lucruri nu ca persoane!
dafffne
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:08
Acum radem de minunile albastre, dar cine stie la 99 ani cata nevoie vom avea de ele.

Postat pe 6 Octombrie 2008 20:05
la varsta aceea nu o sa te mai gandesti la asa ceva ci la retete compensate!!!!!!!
dafffne
Postat pe 14 Octombrie 2008 13:59
eiii...se pare ca tante era destul de...voluptoasa...vroia sa treaca cu "amicul" ei de etapa cu flirtul...dar pentru asta...trebuia sa trateze tinerelul cu...flitul..:)))
Pentru ca acum de...asa a fost educata...sa nu isi insele partenerul..dar tinand cont ca era ceva mai tanar decat ea...si-a permis sa sa il duca de nas putin...a inceput sa ii "placa" pokerul la nebunie...partide incinse noaptea ,in camere obscure...cu alte prietene de varsta ei care erau la fel de impatimite in ale JB ului...
In final cred ca se lasa cu sinucideri in frageda pruncie si calugariri in apusul vietii:))))
walkiria
Postat pe 14 Octombrie 2008 17:54
De la: dafffne, la data 2008-10-14 13:59:37la varsta aceea nu o sa te mai gandesti la asa ceva ci la retete compensate!!!!!!!


Nu se stieee...poate in vremurile ce vor veni...vor colora "minunatia albastra" in roz si va intra la medicamente compensate:)))))))))))
walkiria
Postat pe 14 Octombrie 2008 17:57
ce se intampla aici? azi am vazut ca dispar niste oameni; baghera si falcone. chiar imi pare rau .
si_totusi
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:13
De la: walkiria, la data 2008-10-14 17:57:26
De la: dafffne, la data 2008-10-14 13:59:37la varsta aceea nu o sa te mai gandesti la asa ceva ci la retete compensate!!!!!!!


Nu se stieee...poate in vremurile ce vor veni...vor colora "minunatia albastra" in roz si va intra la medicamente compensate:)))))))))))


oooooooo oare o sa ne astepte o viata ROZ? pe viitor? Si eu care ziceam ca nu mai am ce astepta...
dafffne
Postat pe 14 Octombrie 2008 22:55
Viata intotdeauna ne rezerva surprize...si neplacute e adevarat...dar si placute.Asa ca...de ce sa nu speram ca viata noastra va fi roz???
walkiria
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:48
De la: sophia, la data 2008-10-04 23:22:16
De la: Falcone, la data 2008-10-02 22:09:22Ca sa contrabalansez, modific topicul - barbatul, cea mai artistica fiinta - katerinka accepted. Daca tzine, tzine, daca nu..nu.

barbatul...cea mai artistica fiinta...

batranetea este coroana barbatului; pentru ca batranetile sunt ferite de patimi si de slabiciuni { pt. femeile frumoase}
Parul alb este lucru mare pt.cine vrea sa stie , si a sti sa-l porti e poate cea mai grea filozofie!!!
Si, pt. ca nu sunt o femeie rea, sigur femeia si barbatul trebuie sa se completeze recipric, dar nu uitati: in spatele unui barbat puternic sta intotdeauna o femeie inteleapta...


intradevar femeia si barbatul tre sa se completeze! Acesta este telul nostru in viata! Dar ca sa ajungem la asa ceva tre sa exista anumite compromisuri , tre sa lasam de la noi!!!!!!!!!
Oare in ce masura suntem capabili sa facem acest lucru? Ce compromis nu e foarte mare si care e limita?
dafffne
Postat pe 16 Octombrie 2008 14:07
Ai grija ce lasi de la tine, sa nu ajungi in pielea goala.Ca nevasta lui Suzuki, tot asa a patit. A lasat el de la el, a lasat ea de la ea, dar pana la urma s-a dovedit ca tot ea s-a dezbracat mai repede.
Precizez:Este vorba despre sotia lui Suzuki.Suzuki chiar a facut o precizare

Postat pe 27 Octombrie 2008 08:03
cu ea ma descurc bine.cu altele insa, trebuie sa le ajut, pentru ca au probleme cu nasturii.

Postat pe 27 Octombrie 2008 08:05
in ochii kui o iubeste,ea e cea mai draga fiinta.
madallina
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:53
Cat de frumos scrii despre femei(FALCONE). Tind sa-ti dau dreptate. Dar sti oare ce se intmpla atunci cand intra pe fir un barbat care stie cum sa te inebuneasca, si pe urma, dupa ce a capatat tot ceea ce dorea, te paraseste pentru alta? In acel moment,din femeia care era la inceput, pura, buna, cu speranta in suflet, se transforma de cele mai multe ori intr-o femeie rece, calculata, care nu face decat sa joace pe degete barbatii. Unele desigur se sinucid, deoarece au impresia ca n-o sa mai poata iubi niciodata. Eu am fost dezamagita intr-un mod crunt, si tot ce pot sa fac este sa-l observ de la distanta, sa astept sa-si primeasca pedeapsa.Intre timp incerc sa merg inainte, desi tot ce vreau este sa evadez. Cred ca ti-ai facut o idee cat de cat despre femei.
ladyd
Postat pe 22 Noiembrie 2008 10:32
Vorbind despre femeie ca fiind cea mai"artistica(?!) fiinta, Choucer spunea:
"Femeilor,le dete Facatorul,
Inselaciunea, plansul si fuiorul.
Drept pentru care se falesc cu una:
Ca-i biruie pe soti, intotdeauna,
Cu mana pe vatrai, prin viclenii,
Cu cicaleli si alte cotzcarii,
De pilda, cand ridica-ncet furoul,
Sa isi arate, fermecat piciorul,
Sau nasturii-i desface la camasa,
Ca sa se vada, carnea buclucasa."

Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:32
De la: vanghelis007, la data 2008-10-27 08:03:13Ai grija ce lasi de la tine, sa nu ajungi in pielea goala.Ca nevasta lui Suzuki, tot asa a patit. A lasat el de la el, a lasat ea de la ea, dar pana la urma s-a dovedit ca tot ea s-a dezbracat mai repede.
Precizez:Este vorba despre sotia lui Suzuki.Suzuki chiar a facut o precizare


si ce e rau sa ajung in pielea goala...ce e rau sa primesc si io putina dragoste?
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:58
De la: Ladyd, la data 2008-11-22 10:32:55Cat de frumos scrii despre femei(FALCONE). Tind sa-ti dau dreptate. Dar sti oare ce se intmpla atunci cand intra pe fir un barbat care stie cum sa te inebuneasca, si pe urma, dupa ce a capatat tot ceea ce dorea, te paraseste pentru alta? In acel moment,din femeia care era la inceput, pura, buna, cu speranta in suflet, se transforma de cele mai multe ori intr-o femeie rece, calculata, care nu face decat sa joace pe degete barbatii. Unele desigur se sinucid, deoarece au impresia ca n-o sa mai poata iubi niciodata. Eu am fost dezamagita intr-un mod crunt, si tot ce pot sa fac este sa-l observ de la distanta, sa astept sa-si primeasca pedeapsa.Intre timp incerc sa merg inainte, desi tot ce vreau este sa evadez. Cred ca ti-ai facut o idee cat de cat despre femei.


fiti mai vesele!!!!!!!!!! e vina voastra de renuntati cu timpul la jocuri.... Nu tre niciodata sa fi sigura ca e al tau ptr totdeauna ci tre sa te joci mereu sa-l atragi!!!!!!!!!
Acesta e tot farmecul dupa parerea mea
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:01
femeia nu mai e ce a fost....si-a dezvaluit definitiv toate ascunzisurile...s-a demonstrat stiintific :nu exista mister feminin...de cind exista egalitate intre sexe...barbatul are tot aceleasi atuuri ale feminitatii....siii ce sa mai vorbim...http://www.youtube.com/watch?v=amD2k9mUjqk&NR=1
karmenrosa
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:26
Fals, complet fals, nu cred ca femeia si-a dezvaluit toate ascunzisurile si tainele , hehehe ca barbat va spun ca nu ajungi sa te cunosti pe tine intr-o viata dara sa mai cunosti o femeie , sa nu uitam 'la donna e mobile " , trebuie foarte multa rabdare sa o cercetezi din toate puncetele de vedere nu numai sex , daca e numai atat e jaleeeeeeee a disparut romantismul si cunoasterea sinelui . Tz o necunoscuta ramane din foarte multe pct de vedere.
wolfhell
Postat pe 12 Ianuarie 2009 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manipulare sentimentala? joaca? 26 De la: pik_nik 18 Octombrie 2009 16:11
nu stiu ce sa fac????? 10 De la: picaturaderoua 30 August 2010 23:16
povestea mea de suferinta 33 De la: garbo061493 21 Octombrie 2009 08:13
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:03
Salata 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:12
Setari Cookie-uri