barbati inselati......

-Domnule doctor am cosmaruri.Visez in fiecare noapte ca iese un crocodil de sub pat care se da le nevasta-mea.Ma lupt cu el si dimineata ma trezesc epuizat.
-Dragul meu, -ii zice doctorul.-Sa iei aceste medicamente pentru somn, si ai sa dormi ca un nou nascut.
Omul multumeste si pleaca.Dupa cateva zile, doctorul trece pe o strada, si vede lume adunata ca la circ, la o poarta.Intreaba ce s-a intamplat.
-Un crocodil a iesit de sub patul unui om de la etaj, nevasta-sa a fugit, dar pentru ca el dormea ca un lemn, crocodilul l-a mancat.
Morala:
Femeile sunt atat de perverse, ca nu stii niciodata cu cine si-au pus de gand sa te insele.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 15:54
Pentru toti cei care sufera din iubire, pentru toti cei care s-au vindecat si isi aduna curajul pentru a incerca din nou, o urare din suflet:

Nu stiu exact cum sa o exprim . sarbatori fericite suna banal si nu transmite nimic, asa ca o sa va urez ca fiecare secunda pe care o petreceti, fiecare actiune pe care o faceti, fiecare persoana pe care o intalniti, fiecare zambet pe care-l oferiti, fiecare lacrima pe care o varsati, sa fie din inima si sa va ajute in dobandirea celui mai de pret bun in cautare caruia suntem, constient sau inconstinent, fiecare Fericirea .

La multi ani!!!!
Ella34
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:26
domo
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:29
Haideti sa fim putin banale, sa mancam porcul, sa bem vinul, si dupoa ce ne mai chiurchiuluim putin, sa facem o hora de sarbatori.Batuta nu, ca vin mascatii poeste noi.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:15
Hop si io pe aici, da' mi-e lene sa citesc tot. Si totusi, nu vrei sa-mi faci un rezumat? Esti de departe, cea mai activa! Sa aveti cu totii un an bun!
Marisa
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:04
marissa, cred ca stii sa citesti iar in ce priveste faptul ca-s pe departe si bashca pe deasupra si activa, e de discutat sau de disputat. oricum, sa nu-ti dea prin gand sa te asezi pe soclul . e ocupat. ai avea o sansa ,doar daca te simti tu cea mai cea invidioasa, mica !
si_totusi
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:13
Da' de ce m-ai scris cu doi de s?

Esti mortala! Si esti pe soclu! Ma inclin. Si lasa-ma intre prieteni, nu ma mai sterge, scorpie!
Marisa
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:27
Vorbeste cu doi de ss, pentru ca are strungareata.Dar sa vezi cand nu ploua.
Ioana007
Postat pe 30 Decembrie 2008 19:42
asssa o fi ioana draga, ca prea le sspui cu foc
si_totusi
Postat pe 30 Decembrie 2008 21:37
Eu le spun cu foc, dar sa stii ca sunt si cu mana ope telefoin, pentru orice eventualitate.
Ioana007
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:16
Dar de mine care am realizat ca si-a tras-o nu cu unul,nici cu doi ci cu trei.Iar totul a fost recunoscut si de ea si de ei.
Si totusi am iertat-o cel putin aparent,inca sintem impreuna si avem 3 copii.
Ce zici de chestia asta?
Este ca sint putin batut in cap?Poate mai mult.
Iar viata e in continuare aceasi.Soarele rasare tot de acolo,ziua are tot 24 de ore.
costi2
Postat pe 31 Decembrie 2008 18:11

Ce inseamna "viata e in continuare aceeasi"?
La cat de usor iei lucrurile, inteleg ca nici inainte de "revelatie" nu va prea scaldati in pasiune!
Mai barbatilor..., voi astia de va plangeti ca va inseala nevasta...., cand veti intelege ca o femeie are nevoie si de o mangaiere, o sarutare, un compliment.....lucruri marunte, care sa o faca sa se simta iubita?
Ella34
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:24
ella, fetiscano, asta inseamna ca te lovesti de aceleasi riscuri de zi cu zi cu zi, pe care le cunosti nu numai din pozele revistelor, sau de la televiziune: Sa-ti ia foc casa, sa te lovesti la piciorul stang, sa te stropeasca masina cu noroi cand trece pe strada,sa te insori cu cine nu trebuie, sa te confunde nevasta cu amantul si pe urma sa te insele si pe tine si pe amant in acelasi timp, etc.In ce priveste faptul ca prietenul nostru ia lucrurile usor, nu avem nicio marturisire holografa a acuzatei, care sa spuna sincer, intr-un moment de cainta liber consimtita cat de greu si-a inselat sotul, asta pentru ca individul cu care a facut-o, purta nasturi la pantaloni, in loc de fermoar si ca nasturii erau mici si inghetati, ceea ce a facut ca preliminariile sa se prelungeasca in mod periculos, punand in pericol, viata si integritatea de cuplu.
Ioana007
Postat pe 1 Ianuarie 2009 16:58
Costi..tu o iubesti?...Dar ea te iubeste?....Cat o sa mai stati impreuna?..Si de ce mai stati impreuna,ce motive aveti?.............Daca nu este dragoste,respect.....ce va uneste?
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 12:45
mai rar, nu stau ei sa fie-nselati, pleaca ininte...
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:03
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogurile urmtoare :

Putei intra pe un blog foarte interesant accesnd linkul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole. Videoclipuri. Legturi cu numeroase site-uri deosebit de interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio). Cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator). Articole foarte interesante. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii gratuite, etc.

Al doilea blog :
http://www.augustincezar.blogspot.com/
Acest blog conine: Argumente tiinifice i religioase ca un copil e fiin uman din momentul concepiei. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer ajutor material, consiliere i soluii alternative la avort Mrturii ale unor femei care au fcut avort. Mrturii ale unor femei care NU au fcut avort. Mrturii ale unor medici care au renunat s fac avorturi. Consecine fizice i emoionale ale avortului asupra femeii. Legturi cu multe alte site-uri asemnatoare.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 9 Februarie 2009 02:08
nenea, cezar, reclama-i sufletul comertului dar, chiar la barbati inselati?
si_totusi
Postat pe 9 Februarie 2009 15:46
oh my god...si aici ai postat aceeasi chestie, cezar?

pacat nu avem optiunea "spam"
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2009 15:50
De la: domo, la data 2008-12-13 12:19:26bine acum sa nu generalizam ...cunosc barbati care iubesc cu adevarat si nu isi risca relatia ptr o ....nu stiu cum s o numesc .... , da bine cum majoritatea barbatilor sunt slabi, hop se prinde o "capusha"din asta de ei cand barbatul nu da semne ca ar vrea ceva poate sa se puna si n cap femeia ca degeaba



Capusele astea nu cumva sunt....tot femei!!
TEODORRD
Postat pe 10 Februarie 2009 09:42
De la: si_totusi, la data 2009-02-09 15:46:29nenea, cezar, reclama-i sufletul comertului dar, chiar la barbati inselati?

Cum,cine a inselat pe cine????
TEODORRD
Postat pe 10 Februarie 2009 09:46
De la: domo, la data 2008-12-13 12:19:26bine acum sa nu generalizam ...cunosc barbati care iubesc cu adevarat si nu isi risca relatia ptr o ....nu stiu cum s o numesc .... , da bine cum majoritatea barbatilor sunt slabi, hop se prinde o "capusha"din asta de ei cand barbatul nu da semne ca ar vrea ceva poate sa se puna si n cap femeia ca degeaba




bine spus DOMO.
de aici tragem concluzia ca : oricat ar ridica pisica coada,motanul este cel mai in masura sa ia o decizie daca se uita sub "coada" ei,s-au daca-i spune pisicii sa-si tina "coada" intre picioare.
barbatii sunt PRINCIPALII vinovati...
lysa77
Postat pe 11 Februarie 2009 12:31
teodor, era vorba de miracole in linkul dat de cezarica. si, hai sa gandim cu dreptate. cand nevasta te inseala, nu e nevoie de miracol ca sa o aduci inapoi. de fapt, nici nu cred ca merita efortul . a ales o cale, sa mearga in drumul ei daca asa a simtit .poti cel mult sa-i zici " pa, tanti si du-te de n-ai mai veni "
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2009 14:40
Sigur ,ai dreptate,este valabil pentru toata lumea,si femei,si barbati.Daca ajungi sa inseli,ceva nu merge,trebuie schimbat ceva....
TEODORRD
Postat pe 11 Februarie 2009 20:11
Gica ii spune lui Suzuki:
-Stii ca nevasta ta te inseala?
-Ai vazut saraca...Si mie nu mi-a spus nimic ca sa nu ma supar.
Ioana007
Postat pe 12 Februarie 2009 18:20
zicea cineva la inceputul topicului ca: barbatii vor recunoaste vreodata ca au fost inselati[de partenere], adica intotdeauna vor da vina pe partenere...
dar de ce generalizati? nu e regula. in cazul meu admit ca undeva am gresit, in sensul ca am neglijat unele aspecte.si acu o sa ziceti: pei si ce voiai ? voiam 2 palme sa ma trezesc si sa imi zica ce o doare si ce nu. dar n-a fost sa fie asa. a trecut tramvaiul peste mine si incerc sa adun bucatile.
hocuspocus
Postat pe 24 Martie 2009 13:29
Pai daca vii cu oferta asta, ar trebui sa stii.Daca imi spui soarta altuia?Si pe urma, viitorul ii intereseaza pe politicieni.
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:52
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 11 Aprilie 2009 04:01
mai in gluma - mai in serios, daca folosim o punctuatie anume, tema poate deveni: "barbati, inselati!".
de ce ajung barbatii sa fie inselati?
eu am delimitat 2 motive:
1. barbatilor nu le pasa de partenere si acestea, mai devreme sau mai tarziu, vor cauta putina pasare in alta parte.
2. aleg - cum bine stim ca barbatii au marele talent - niste ushuratice. si atunci la ce sa se astepte?!!
pentru situatia in care barbatul este inselat, deci, eu il vad pe barbat vinovat in mare parte.
gianiblue
Postat pe 11 Aprilie 2009 10:36
De la: gianiblue, la data 2009-04-11 10:36:12mai in gluma - mai in serios, daca folosim o punctuatie anume, tema poate deveni: "barbati, inselati!".
de ce ajung barbatii sa fie inselati?
eu am delimitat 2 motive:
1. barbatilor nu le pasa de partenere si acestea, mai devreme sau mai tarziu, vor cauta putina pasare in alta parte.
2. aleg - cum bine stim ca barbatii au marele talent - niste ushuratice. si atunci la ce sa se astepte?!!
pentru situatia in care barbatul este inselat, deci, eu il vad pe barbat vinovat in mare parte.


ei da....noi suntem vinovati de toate!!! maine ne scoti vinovati si izgonirea din rai!! ca adam nu a avut grija de sensibila si nevinovata eva si astfel ea l-a crezut pe dracusor doamnee..cat de nepasatori sunt barbatii astia!!!

or insela si datorita lipsei de atentie a partenerilor!dar nu asta e cauza principala!
eu cred ca ele inseala pt ca asa-s de la natura!! mai slabe,usuratice!! cred orice vrajeala!!! pana la urma asta isi doresc!!aventuraaa!!
superbus
Postat pe 11 Aprilie 2009 11:18
da, superbus. si barbatii, desi au sute de mii de semne ca ele sunt asa, TOT PE ELE LE ALEG. adicatelea, barbatii inselati si-o fac cu mana personala. vanatorul isi asuma riscul ca glontele sau sa ricoseze dintr-un obstacol si sa il raneasca. cine iubeste aventura vrea sa gaseasca partenere pe masura. atunci nu inteleg de ce se mai plang cand culeg ce au semanat. ar fi demn sa suporte cu stoicism. si sa taaaaacaaaa. sa nu maaaai arrruuunce vina. SUNTEM ALEGERILE NOASTRE.
gianiblue
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat inselat 98 De la: DD_BB 1 Decembrie 2011 08:49
barbati inselati 171 De la: garbo178052 30 Noiembrie 2010 17:42
Sa continui...sau sa pun punct? 36 De la: luc70 3 Mai 2009 21:51
"DEZMAT FIERBINTE-NOAPTE....." 2 De la: iasomia 11 Noiembrie 2008 21:35
Anticonceptionale pt barbati 13 De la: estela 14 Iulie 2010 01:52
Setari Cookie-uri