barbati inselati......

De la: gianiblue, la data 2009-04-11 12:26:28da, superbus. si barbatii, desi au sute de mii de semne ca ele sunt asa, TOT PE ELE LE ALEG. adicatelea, barbatii inselati si-o fac cu mana personala. vanatorul isi asuma riscul ca glontele sau sa ricoseze dintr-un obstacol si sa il raneasca. cine iubeste aventura vrea sa gaseasca partenere pe masura. atunci nu inteleg de ce se mai plang cand culeg ce au semanat. ar fi demn sa suporte cu stoicism. si sa taaaaacaaaa. sa nu maaaai arrruuunce vina. SUNTEM ALEGERILE NOASTRE.


barbatii nu prea se plang!! mai mult femeile se plang de una de alta!!

apoi eu zic..ca femeile aleg!! barbatii cauta tinta...dar ea alege...daca se lasa "impuscata", cucerita,etc!!
superbus
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:37
De la: gianiblue, la data 2009-04-11 10:36:12mai in gluma - mai in serios, daca folosim o punctuatie anume, tema poate deveni: "barbati, inselati!".
de ce ajung barbatii sa fie inselati?
eu am delimitat 2 motive:
1. barbatilor nu le pasa de partenere si acestea, mai devreme sau mai tarziu, vor cauta putina pasare in alta parte.
2. aleg - cum bine stim ca barbatii au marele talent - niste ushuratice. si atunci la ce sa se astepte?!!
pentru situatia in care barbatul este inselat, deci, eu il vad pe barbat vinovat in mare parte.



mi se pare mie sau studiul tau este facut pe un esantion de 4 femei-colege!!??
geanico, exista muuuult mai multe motive si, exact ca-n cazul femeilor inselate, aceastea abunda in motivatii puerile!
garbo000505
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:47
superbus, depinde despre ce fel de sesiune de vanat vorbim. cei mai multi barbati cauta sa impuste cu alice, nu definitiv, nu "mortal". si femeile vad asta. tu- daca ai fi femeie - te-ai lasa un pic ranita ca mai apoi nenea sa-ti spuna: "esti un pic ranita? si ce daca e in inima? uite... poti sa te ridici si sa pleci. poti merge. valea!"
gianiblue
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:48
"or insela si datorita lipsei de atentie a partenerilor!dar nu asta e cauza principala!
eu cred ca ele inseala pt ca asa-s de la natura!! mai slabe,usuratice!! cred orice vrajeala!!! pana la urma asta isi doresc!!aventuraaa!!"

DAaaaaaaaaaaa!! Superbus, ce sa-ti zic,
BArbatilor nu le place aventura deloc.

Barbatii sunt niste victime pe care femeia-i alege doar pentru bani, si daca ajunge sa puna botu la vrajala voastra ajung sa fie premiante la botanica. Si daca nu ajunge sa fie premianta o sa fie o scorpie care doar se foloseste de voi si ii place sa zboare din floare in floare.
persidadamian
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:51
505, imi pare rau sa te dezamagesc. eu am plecat de la practica si observatie si am ajuns la teorie. si am citit destul de multe carti avizate in materie. TOATE spun despre natura animalica a barbatului - cea de a vanatori - si de natura animalica a femeii- cea de a gasi stabilitatea. si, din pacate, o covarsitoare majoritate isi urmeaza animalismul. asa ca ma repet spunand: foarte putini barbati sunt fideli (caci numai in privinta lor ne putem pune problema din tema topicului; restu' de barbati, care sunt flower-power, nu sunt inselati ci li se serveste identic cu ce servesc ei...). in contrapartida, putine femei sunt flower-power. si pe acelea le si vaneaza acea mare majoritate de barbati. raportul matematic dintre acele putine femei si acei multi barbati da o realitate logica: mai multe femei flower -power trebuie sa raspunda tuturor acestor multi barbati. cum se poate asta? INSELAND.
gianiblue
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:56
"barbatii nu prea se plang!! mai mult femeile se plang de una de alta!! "
Pai barbatii de ce sa se planga, ca daca nu gasesc una care le face pe plac, gasesc una care se impiedica.

Uite ce vorbesc, numai porcarii, iar am luat-o pe aratura.
persidadamian
Postat pe 11 Aprilie 2009 12:59
geanica, ma uimesti!!!
atat de tare incat nu-mi vine sa cred cand ai spus de
"practica"!!!
tinand cont ca vorbim despre barbati, ma faci sa cred ca esti parte componenta a sectorului feminin floweer-paur!
garbo000505
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:05
505, crezi ce vrei. numa' ca, daca as fi facut parte din acea categorie, e cam la mintea cocosului ca nu puteam sa denigrez aceasta categorie in felul in care am facut-o. as fi cautat scuze etc pentru comportamentul femeilor flower-power... deci te sfatuiesc prieteneste sa intelegi cuvantul "practica"; nu inseamna ca trebuie sa incerc pe pielea mea. e suficient sa fiu o fina observatoare a ce pun in practica altii. eu spun ca omul destept tre' sa evite gropile in care cad altii. sa invete ce sa evite exact din practica altora. ce rost ar fi si unde ar fi masura istetimii daca omul ar calca exact prin aceleasi gropi ca vecinii de peste drum?! plus ca pentru flower-power tre' sa ai o anumita structura, bebe. ei, scuze iar ca te dezamagesc. eu am structura CONTRARA. capisci?
gianiblue
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:19
no capisci!
demonstreaza ca nu esti asa!
adicatelea sa fi imuna si sa rezisti la farmecu' mieu!
garbo000505
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:22
Vinatorule...
gabitzza
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:42
draga, ai gresit. tocmai femeile de structura mea nu au nevoie sa demonstreze nimic. alea flower-power tre' sa salveze aparentele.
si... de cand ne tot ciondanim pe aici... ai primit cumva, de la mine, vreo invitatie la cafea?! farmecul tau irezistibil a dat gres in privinta mea. ori de cate ori vad no 505 printre postari... parca vand numarul unei sentinte judecatoresti definitive si irevocabile de condamnare la moarte...
gianiblue
Postat pe 11 Aprilie 2009 14:06
De la: gianiblue, la data 2009-04-11 12:48:37superbus, depinde despre ce fel de sesiune de vanat vorbim. cei mai multi barbati cauta sa impuste cu alice, nu definitiv, nu "mortal". si femeile vad asta. tu- daca ai fi femeie - te-ai lasa un pic ranita ca mai apoi nenea sa-ti spuna: "esti un pic ranita? si ce daca e in inima? uite... poti sa te ridici si sa pleci. poti merge. valea!"



Giani

1. ma simt bine in pielea mea de barbat!
2.da.. majoritatea femeilor asteapta sa fie vanate,de cat mai multi, ca sa aleaga ce vor ele!!
3.sunt si femei...care vaneaza si tare le place!
4.numeste cartile alea ce dau vina pe nenorocitii de barbati vanatori!! oare sunt scrise de femei?
superbus
Postat pe 11 Aprilie 2009 18:41
De la: persidadamian, la data 2009-04-11 12:59:28"barbatii nu prea se plang!! mai mult femeile se plang de una de alta!! "
Pai barbatii de ce sa se planga, ca daca nu gasesc una care le face pe plac, gasesc una care se impiedica.

Uite ce vorbesc, numai porcarii, iar am luat-o pe aratura.



persi.....dar ce le impiedica pe femei sa gaseasca unul care le face pe plac? eventual un sclav? cred ca asta vreti!!
superbus
Postat pe 11 Aprilie 2009 18:46
Ce inseamna"structura contrara?" Mergi pe invers?
Ioana007
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:30
"persi.....dar ce le impiedica pe femei sa gaseasca unul care le face pe plac? "
Am raspuns mai sus la intrebarea asta.

"eventual un sclav? cred ca asta vreti!! "

Cand o sa invatati sa renuntati la mandriile voastre, atunci o sa puteti face fericita o femeie, si tot atunci veti fi si voi fericiti. Ma refer la viata de cuplu.
Haide, ca nu vreau sa intru in poezii care pentru unii sunt de 2 lei, pentru ca sunt barbati si inloc sa invete ceva si sa aplice, or sa zica ca-i racaie pe retina si ca-i distruge nervul ocular.
Cat despre inselatu asta, depinde de la persoana la persoana.
Cred ca depinde de etica pe care o urmezi.
Atata timp cat unele persoane refuza sa traiasca cu picioarele pe pamant si asculta prea des melodia formatiei ozon "sunt cu capun-nori. E clar.
Ceea ce discutam noi acum, se discuta poate si la faceria lumii, tot asa facem si noi, si garantat nu vom ajunge la un punct comun.
Asa ca, si femeia si barbatul inseala, cauzele depinzand de la o persoana la alta.
Eu una nu am in sange asa ceva, asa ca, greu ii pot intelege pe cei care o fac, mai ales fara motive bine intemeiate.

persidadamian
Postat pe 11 Aprilie 2009 22:35
persi....zi-ne cum trebuie sa fie barbatul ca sa iti/ va fie pe plac!!!
superbus
Postat pe 11 Aprilie 2009 23:36
da,
De la: superbus, la data 2009-04-11 23:36:47persi....zi-ne cum trebuie sa fie barbatul ca sa iti/ va fie pe plac!!!
Ce intrebare ai pus omule... .
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2009 00:06
De la: roby_cado, la data 2009-04-12 00:06:42da,
De la: superbus, la data 2009-04-11 23:36:47persi....zi-ne cum trebuie sa fie barbatul ca sa iti/ va fie pe plac!!!
Ce intrebare ai pus omule... .



abia astept raspunsul persidutzei...si al tuturor femeilor care posteaza!!! de fapt cred ca o sa deschid un nou topic pe tema asta!!!
superbus
Postat pe 12 Aprilie 2009 00:17
De la: superbus, la data 2009-04-12 00:17:45
De la: roby_cado, la data 2009-04-12 00:06:42da,
De la: superbus, la data 2009-04-11 23:36:47persi....zi-ne cum trebuie sa fie barbatul ca sa iti/ va fie pe plac!!!
Ce intrebare ai pus omule... .



abia astept raspunsul persidutzei...si al tuturor femeilor care posteaza!!! de fapt cred ca o sa deschid un nou topic pe tema asta!!!
Chiar te rog,abia astept.
roby_cado
Postat pe 12 Aprilie 2009 00:23
Vrei raspuns Superbule ?

incep eu confesiunea, daca tot ai aruncat manusa...

Ferm dar sensibil, bland si calin, sa fie umarul puternic de care ma sprijin cand eu sovai, bratele puternice care ma strang cand ii mangai si sarut obrazul sau coltul buzelor.. si sa ma vad cea mai frumoasa femeie din lume, prin ochii lui, atunci cand ma priveste..
gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 00:42
Am sa-ti spun si eu cum vede colegul:
-Sa fie tanar,
-Sa fie frumos.
-Sa fie prost.
-Sa execute toate capriciile si hachitele ei.
-Sa aiba buzunare fara fund, carduri si o mostenire la banca.
-Masina mica sa fie ultramoderna si noua, nu hodoroaga aceea de Dacie.
-Sa aiba vila la mamaia si o casa ca lumea in centrul capitalei.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 07:02
De la: gabitzza, la data 2009-04-12 00:42:07Vrei raspuns Superbule ?

incep eu confesiunea, daca tot ai aruncat manusa...

Ferm dar sensibil, bland si calin, sa fie umarul puternic de care ma sprijin cand eu sovai, bratele puternice care ma strang cand ii mangai si sarut obrazul sau coltul buzelor.. si sa ma vad cea mai frumoasa femeie din lume, prin ochii lui, atunci cand ma priveste..


Bravo!!
TEODORRD
Postat pe 12 Aprilie 2009 07:39
ajunsi la o varstra mai inaintata ,sotul ii cere sotiei sa marturiseasca de cate ori l-a inselat ,raspunsul a fost de doua ori ,de doua ori striga barbatul agitat iritat in amorul propiu si revoltat ,cu cine ,pai prima data cu comandantul regimentului si a doua oara cu regimentul comandatului.
stololeo
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:07


care-i mai mare ca numar de combatanti?

regimentul sau batalionul?
si_totusi
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:22


comandantul...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:27
LOTZI se intilneste cu ILDIKO si ii spune:ai auzit ca a murit ILONCA; ILDICO:cum asa ,ioi!: apoi O f....sapte catane;ILDIKO:s'apoi faina moarte o avut
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 13:37
Stii care este culmea?Sa tii un parlit in brate si in loc sa mori tu in bratele lui, sa moara el in bratele tale.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:59
frumos vis
stololeo
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:09
De la: TEODORRD, la data 2009-04-12 07:39:31
De la: gabitzza, la data 2009-04-12 00:42:07Vrei raspuns Superbule ?

incep eu confesiunea, daca tot ai aruncat manusa...

Ferm dar sensibil, bland si calin, sa fie umarul puternic de care ma sprijin cand eu sovai, bratele puternice care ma strang cand ii mangai si sarut obrazul sau coltul buzelor.. si sa ma vad cea mai frumoasa femeie din lume, prin ochii lui, atunci cand ma priveste..


Bravo!!
subscriu
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:14
Mda..mai bine taceam.
gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta? 442 De la: cinezee 12 Mai 2009 22:50
unde gresim? sau ce nu stim? 167 De la: iasomia 2 Martie 2009 15:12
IN CAUTAREA UNEI PRIETENE 27 De la: Ioana007 17 Mai 2009 17:19
BIZAR SAU....?! 4 De la: eu_butterfly 14 Noiembrie 2008 12:12
AM PROCEDAT CORECT? 59 De la: Ioana007 20 Februarie 2009 16:08
Setari Cookie-uri