m-as lasa de fumat

cand nu mai folosesti :,,M-as "...ATUNCI O SA POTI SA TE LASI DE FUMAT !zici gata pui pachetul in poseta ..stai cu fumatorii,si pune-ti in fata biletul cu urmatoarele :stiu cine sunt ,stiu ce vreau ,EDUCAREA VOINTEI'succes ..sa auzim de bine ..o fumatoare pasionata .dar ori cand reusesc sa ma las de fumat
garbo002993
Postat pe 8 Iunie 2009 15:26
nu e greu sa renunti la fumat,este f usor,noua n corpul ne cere nicotina.ci creierul,yo am aproape 3 sapt d knd n mai fumez,sh nici makr n simt nevoia sa fumez,rar ma mai gandesc la tigari,sh ma simt f bn,pt k yo la nervi fumam f mult,ele n ne klmeaza asa cum credem,mai mult ne agita,yo credeam k ma klmeaza,k ma linisteste,dar nik din toate astea n e adevarat,ele mai mult rau d fac,sh in plus cheltuim o avere p tigari sh ne distrugem sh sanatatea,yo am citit o krte sh am reusit sa n mai fumez,cn e interesant scrieti-mi p adresa denny_ingerash@yahoo.com sh va pot trimite krtea prin e-mail,asa am primit-o sh yo sh am reusit,sh in plus din acea krte inveti mult mai multe,yo deja ma consider nefumatoare sh stiu k n o sa mai pun tigara in gura.
dennysutza
Postat pe 21 August 2009 16:49
Ai impresia ca daca fumezi,vei trai bine mersi,fara sa patesti nimic.
un pachet si jumate pe zi,fac cat 300 radiografii pulmonare,ptr ca contine poloniu radioactiv,de aia patesc oamenii cancer la plamani.
daca vrei sa fii sigur ca traiesti,te lasi.Toti cunoscutii mei care fumau,au patit in jur de 50 ani,boli grave,iar patru din ei au murit,matusa mea un plaman uscat,apoi celalalt,ptr ca nu s-a lasat,un var de cancer la plamani,altul in gat,altul by pass la inima,nu stiu cum se scrie.
unul singur a patit-o mai tarziu,un unchi,la 82 ani,tensiune oscilanta,si s-a lasat imediat.
vedem ca toata lumea fumeaza,si avem impresia ca va fi totul bine,dar nu e asa....chiar sotul meu acum s-a imbolnavit de astm,nu se poate odihni ca omul tuseste toata noaptea si doarme cu cele doua spreyuri la indemana....are doar 40 ani.Nu mai are energie pentru sport,sau alte activitati pe care le facea inainte.Iti imaginezi cum va fi la 50???
iar chestia cu copii si nepotii fumatorilor,care vor fi sensibili,ca aparat respirator e adevarata,copilul meu candraceste face crize astmatice....
Nimeni din familia mea sau a lui nu a mai avut astm!!!Nu e genetic,chiar medicul a zis ca e de la fumat.
lasa-te acum,chiar acum,ca sa traiesti,viata e una,si nu mai vine alta dupa ea,ca sa faci totul cum ar fi trebuit.
Nu risca vreun cancer si viata ta.

daniilia
Postat pe 16 Martie 2010 15:23
intr-o dimineata jucam table on line ca de obicei, cu tigara in stanga si mouse-ul in dreapta cand a intrat mama mea pe usa zicand: daca te lasi de fumat iti dau 1000 ron :))
eram la jumatatea tigarii, puteam sa zic : ok, de maine sau de saptamana viitoare........dar eram atat de furioasa pe pretul lor si pe fumul din casa si pe mirosul meu de fumatoare si pe lipsa mea de ambitie , incat in acel moment am stins-o si nu am mai aprins-o niciodata . In concluzie aveti nevoie de 1,2,3,,,,,,,,,motivatii si se rezolva.
diamia
Postat pe 16 Martie 2010 16:58
cini imi sa si mie 1000 di roni sa ma las de fumat?

helooou,e cineva?
garbocatalyna
Postat pe 16 Martie 2010 17:03
Cata, pot sa ma alatur si eu, pot, pot?

Hellooooooooooooou!!!!!!!!!!!!!
panty_C
Postat pe 16 Martie 2010 17:06
dap
facem jumi -juma
dar cine da banii?
garbocatalyna
Postat pe 16 Martie 2010 17:10
aaaaaa, nu - ti-i las tie pe toti ca, nu o suma de bani, ci altceva, ce-mi doream mult, imi oferise si mama, cu ani in urma si...

de atunci cred ca m-am lasat de cel putin 10 ori...
panty_C
Postat pe 16 Martie 2010 17:13
heei ,la lasat de fumat eu is cea mai buna

io o data pe luna ma las ..
garbocatalyna
Postat pe 16 Martie 2010 17:17
Autosugestia....functioneaza, doamnelor
nuti_vio
Postat pe 16 Martie 2010 17:17
nuti draga,daca nu fumez 3 zile nu se mai intelege nimeni cu mine
nu mai spun ca mananc ca o apucata
garbocatalyna
Postat pe 16 Martie 2010 17:20
am fost un fumator inrait ,meseria erea de asa natura dar cand mi sa spus de medic sa ma las de fumat si stiind prin ce am trecut am zis din momentul de fata nu mai fumez si sunt de atunci ani buni si nu mai fumez .fara nici un fel de ,terapi medicamente sau altce -vointa si atat -si ma simt foarte bine .vointa e suficienta.daca vrei .bafta sa ai.
garbo020969
Postat pe 16 Martie 2010 17:22
Nu exista ,,nu se poate"....ci ,,trebuie, e necesar"....forta e in interiorul tau, bineinteles, trebuie sa gasesti intelegere si la cei dragi, tie, care iti sunt aproape...sa-te sustina...si sa-te motiveze.
nuti_vio
Postat pe 16 Martie 2010 17:25
Pt cei care nu se pot alsa de fumat ..le sugerez sa incerce sa se lase de ceva mult mai puternic la nivelul dependentei , apoi ulterior ..a se lasa de fumat li se va parea o joaca de copil :-))
reyya
Postat pe 16 Martie 2010 17:27
de garbo???
garbocatalyna
Postat pe 16 Martie 2010 17:30
io m-am lasat dfe fumat ....vreti sa stiti secretul??????
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 17:33
reya
???
keks
Postat pe 16 Martie 2010 17:33
bibi~ eu vreau sa stiu secretul de a te lasa....
keks
Postat pe 16 Martie 2010 17:34
kekssss

si tu ?
garbocatalyna
Postat pe 16 Martie 2010 17:35
Keks..dependentele pot fi inclusiv la nivel de AFECT :-)
reyya
Postat pe 16 Martie 2010 17:36
VOINTA Keks..faci un pariu cu dependenta daca vrei si nu o lasa sa castige!! e ca-n viata ! :-)
reyya
Postat pe 16 Martie 2010 17:37
De la: keks, la data 2010-03-16 17:34:55bibi~ eu vreau sa stiu secretul de a te lasa....
pai nu fumai niciodata si asta e secretu tu zici sa ma las de fumat ??????pasiv?????
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 17:38
De la: reyya, la data 2010-03-16 17:37:39VOINTA Keks..faci un pariu cu dependenta daca vrei si nu o lasa sa castige!! e ca-n viata ! :-)



asta cu vointa..mai greu
ar putea sa faca astia dreacu niste medicamente
stii,iei hapul
gata fumatul
garbocatalyna
Postat pe 16 Martie 2010 17:43

e usor sa visezi cu ochii incetoshati de fumul dens


sa simti cum lacrimile se usuca pe obraz...si nu mai poti sa plangi......ca si cum e ultimul lucru ce-l mai poti face bine...

hmmmmm
azi nu-i de mine...nimic
azi sunt un om apatic...
keks
Postat pe 16 Martie 2010 17:44
De la: keks, la data 2010-03-16 17:44:24
e usor sa visezi cu ochii incetoshati de fumul dens


sa simti cum lacrimile se usuca pe obraz...si nu mai poti sa plangi......ca si cum e ultimul lucru ce-l mai poti face bine...

hmmmmm
azi nu-i de mine...nimic
azi sunt un om apatic...
KEKS TI SE FACU DOR DE PRETINI TE LASARAM PRINTRE STRENGERI SI DEVII STINGHER(A)
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 17:49
nu ma mai lasa....
ca azi am eu o zi din aia....
de manat boii la apa
si am citit si , din garbo...
keks
Postat pe 16 Martie 2010 17:55
buna. si eu am incercat in repetate randuri sa renunt la tigari .nu fumam o luna si reluam acest prost obiceiiar peste o luna iar renuntam ..dupa o vreme iar le rluam. .dar ...adevarul este ca in acele perioade cand nu fumam era mult mai bine .nu mirosi a tigari,banii pe care ii dadeam pe tigari ii foloseam pentru altceva.probabil conteaza si ambitia de care ai nevoie sa te lasi de fumat .un lucru insa nu realizam,tigarile chiar dauneaza,ne fac fata tabacita,mirosim ca niste scrumiere (mentionez ca fumez doar tigari slims). stiu toate aceste lucruri si restul ..dar continui sa fumez....
ionutzaanca
Postat pe 16 Martie 2010 19:02
Daca vreti eu va pot spune cum nu m-am luat de fumat.
Doara
Postat pe 16 Martie 2010 19:15
ei dorulet, pe tine vezi?!...te pot sistine
keks
Postat pe 16 Martie 2010 19:18
Si sa stii ca nici nu-i greu ca am mai slabit in ultima vreme.
Doara
Postat pe 16 Martie 2010 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cardul de sanatate cu cip!!! 3 De la: Mielutza 8 August 2011 16:36
Vaccinul A1H1 14 De la: nazirra 15 Ianuarie 2010 15:18
despre colesterol 1 De la: garbo168962 27 Septembrie 2010 09:27
Meningiom al bazei creierului 10 De la: garbo_390380 21 Noiembrie 2013 15:28
stii cati microbi sunt in bucatarie?! 79 De la: alinapopa1969 21 Septembrie 2011 09:08
Setari Cookie-uri