impachetarile anticelulitice functioneaza?

BODYSLIM AT HOME - serviciu la domiciliu
TIMPUL REPREZINTA UN FACTOR EXTREM DE IMPORTANT IN ZILELE NOASTRE ASA CA BODYSLIM S-A GANDIT LA DUMNEAVOASTRA SI VINE IN INTAMPINAREA CELOR CARE CHIAR DACA SUNT FOARTE OCUPATE VOR SA FIE FRUMOASE. ASTFEL AM ADUS PENTRU DUMNEAVOASTRA SERVICIUL BODYSLIM AT HOME :
alina41
Postat pe 28 Iunie 2009 20:43
De la: ioanarazvan, la data 2009-06-28 20:43:31BODYSLIM AT HOME - serviciu la domiciliu
TIMPUL REPREZINTA UN FACTOR EXTREM DE IMPORTANT IN ZILELE NOASTRE ASA CA BODYSLIM S-A GANDIT LA DUMNEAVOASTRA SI VINE IN INTAMPINAREA CELOR CARE CHIAR DACA SUNT FOARTE OCUPATE VOR SA FIE FRUMOASE. ASTFEL AM ADUS PENTRU DUMNEAVOASTRA SERVICIUL BODYSLIM AT HOME :


Si ce folosesti tu de exemplu la domiciul clientului???????????
Saloanele au aparatura de ultima generatie ,tu vii doar cu crema in punga
dyanapetrescu
Postat pe 29 Iunie 2009 16:23
nu draga mea se va veni cu aparate si creme + consumabile.totul este facut cu cap
alina41
Postat pe 30 Iunie 2009 07:49
O reteta simpla pentru slabit:Infasoara-te in pungi,dar nu direct pe piele,ia o pereche de dresuri fara talpa peste si fa-ti treaba prin casa sau fa putina gimnastica.Daca ai, pune un gel anticelulitic si apoi in punga.Stai cel putin o jumatate de ora infasurata dupa care fa un dus mai cald,pe care il finalizezi cu dus scotian(cald-rece).Fa o limonada usor indulcita,sa nu atace inima si ai sa vezi foarte repede rezultatele.Am facut gimnastica si atunci cad luan in greutate asta este cea mai usoara si ieftina solutie.La cosmetica lasi ceva din portofel.Cu banii economisiti mai bine te distrezi sau iti iei ceva ce-ti doresti.
Dalimi
Postat pe 2 Iulie 2009 15:18
Ce prostie Si ma deshidratez cu pungile alea si pielea mea va deveni ridata ca pielea de gaina jumulita Si cand va vad sotii si iubitii asa va mai mirati de ce va inseala! HORROR!!!
elle
Postat pe 8 Iulie 2009 16:10
Mai bine dati 30 de lei la masaj anticelulitic si in 10 sedinte ai terminat pb, asta daca nu aveti zeci de mii de kile de dat jos...ca atunci...se schimba pb!
elle
Postat pe 8 Iulie 2009 16:12
eu folosesc colani anticelulita, prefer sa mananc ciocolata, nu sa ma "impachetez" in ea.
acesti colanti anticelulita au inceput sa isi faca efectul, la mine cremele nu au avut nici un rezultat. isi fac efectul cam in 14 zile de cand incepi sa ii porti. ciorapii au pe interior microcapsule ce ajuta la eliminarea acestor grasimi. Ii poti purta oriunde, oricand, nu te deranjeaza, 2-3 ore pe zi. fac fitness cu ei, nu se rup, cand este cald nu ma deranjeaza deoarece nu sunt la fel de grosi ca si colantii normali. vi-i recomand si voua, aici aflati mai multe informatii despre ei: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-cu-microcapsule-anticelulita-Corsaro
se pot comanda online.
garbo001333
Postat pe 8 Iulie 2009 16:27
Ma intereseaza si pe mine foarte mult subiectul. Ai putea sa descrii si celelalte proceduri? intentionez sa incep un tratament dar Bucurestiul e prea departe asa ca voi face un "studiu de piata" in zona mea si as vrea sa fiu informata atunci cand mi se propun diferite proceduri pentru a alege ceea ce mi se potriveste mai bine. Mi se pare ca te pricepi foarte bine asa ca daca ne mai dai ceva detalii ti-as fi recunoscatoare. As dori si sa slabesc cateva kilograme dar si sa ascund putin celulita. o zi frumoasa!
nicoara_dorina1
Postat pe 8 Iulie 2009 19:50
eu folosesc crema anticelulitica de la vichy e buna...si mai am una cu 100% extract de cafea...da rezultate dar m-ar tenta si niste impachetari....stie cineva un salon in Constanta?
garbo016555
Postat pe 10 Iulie 2009 09:25
daca nu faci miscare, nu dureaza in timp efectul niciuneia dintre metode. Trebuie sa rduci si fainoasele si dulciurile. Incearca sa mananci zilnic cam la aceleasi ore. Succes!
garbo009618
Postat pe 13 Iulie 2009 08:12
da sunt ok
garbo028907
Postat pe 25 Iulie 2009 17:47
da functioneaza dar si cu dieta
garbo028666
Postat pe 25 Iulie 2009 20:39
unde pot gasi parargel doar in saloane se foloseste?
darya_love
Postat pe 26 Iulie 2009 16:10
buna....cand ai drum prin cluj te invit la un astfel de salon unde ai sa te simti ca si acasa....detaliiid simona_parafango
garbo030021
Postat pe 28 Iulie 2009 01:02
pentru celulita eu recomand impachetarile cu ulei de paprika sau alge si in combinatie masaj,vaccum sau electrostimulare.rezultatul e garantat. eu am facut in constanta cu preturi f bune. pe site la ei gasesti si detalii despre proceduri. www.sezenstil.com/jolie
garbo008018
Postat pe 3 August 2009 12:27
Buna fetelor

Observ ca majoritatea femeilor au problema de celulita si incearca sa se confrunte cu ea, si eu am trecut prin aceasta perioada... iar acum sunt multumita datorita maseuzei mele personale care pot spune ca face minuni, eu merg la ea acasa o data pe saptamana si fac o ora masaj si o ora impachetari cu produse profesionale, iar pretul nu-i deloc scump 45 ron o sedinta de masaj anticelulitic si 1 de impachetare la rece cu crema termoactiva.
Daca doreste cineva si e interesat ma puteti anunta si va voi lasa nr ei de tel.

Cu drag Georgia.
Georgia77
Postat pe 12 Noiembrie 2009 11:24
Ma distreaza copios discutiile..toate fetele vor sa arate bine.Nu se gandeste nimeni insa sa isi controleze alimentatia, sa consume mai multa apa sau sa faca mai mult sport.
Fetelor...va dau o veste proasta.De celulele adipoase formate nu mai scapati. In urma tratamentelor ele isi micsoreaza volumul nu si numarul.Asa ca degeaba faceti tratament la salon daca fast-foodul e in floare.
Pentru rezultate de durata aveti in vedere: masajul, alimentatia si sportul. Va garantez succesul.
Toate bune si sanatate.
nicole_24
Postat pe 28 Decembrie 2009 12:17
draga giorgia, nu stiu cine ti-a bagat tie in cap ca se pot face impachetari la rece doar folosind crema termoactiva?daca nu va pricepeti nu mai intrati aici si dati sfaturi compromitatoare,ma ingrozesc cand intru aici si citesc aproape numai tampenii.stati de vorba cu dif prs.prindeti cate ceva din zbor apoi intrati pe forumuri si intoxicati lumea cu tampenii.te rog nu te supara dar asta este adevarul.
alina41
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:44
Nu sunt de caord cu ''cel mai mic pret dupa piata'' Stiti ca daca ceva e prea buc ca sa fie adevarat cel mai probabil asa e. Eu am vazut cu ochii mei ''la un salon cu cele mai mici preturi garantat'' cum puneau ulei de masline in sticla de ulei profi pt masaj anticelulitic. Si apa de la chiuveta innt-un namol ca sa-l dilueze. Pai d-aia striga sus si tare ca au preturile cele mai mici daca promit marea cu sarea dar de fapt iti dau cu solutii diluate si platim banii degeaba. Eu m-a convins de asta de mult. Si credeti-ma ca am fost la multe saloane d-astea. Am prins o boala pe ele... numai hoti in Romania asta. Oricum din iarna am nimerit la un salon nou deschis pe la stadionul steaua. Cel mai mult mi-a placut ca mi-au zis in fata ca daca vreau imi ofera preturile la jum ca alte saloane (multe alte saloane) dar va trebuii sa le dilueze. Si eu nu am vrut, am vrut solutie asa forte, ca sa si faca efectul cum au fost ele create. Si ce sa zic... super rezultate. 20 de sedinte au fost 20 de sedinte si cand am tern=minat aratam de nota 20. Nu ca-i laud dar mi-au castigat respectul si increderea. se numesc REVACLASS. Si preturile chiar ca sunt mici pt ce fac din corpul tau si cata grija au de tine. Eu sunt acum la al doilea abonament si nu cred ca-i mai schimb nici in 10 ani (sper doar sa mai existe ei)

Mult succes si voua in lupta cu celulita (o lupta continua, dar ce sa facem...asta e)
oanam79
Postat pe 22 Ianuarie 2010 00:40
DICLOFENAC????!!!! DOAMNE CE IDEI. Vorba alina 41, intoxicati lumea. E adevarat, Poti sa te ungi cat vrei cu ce solutii vrei acasa sau de la teleshop. De celulita, stand pe canapea nu se scapa niciodata. Cu celulita este o lupta continua, pe care, daca ai armele potrivite o invingi. Trebuie periodic sa faci masaj anticelulitic si eventual, pt a spori efectul si a mentine pielea tare, intinsa, hidratata, trebuie sa faci si impachetari profesionale. daca doar te ungi cand iti aduci aminte... ce face diclofenacul tau fac si cremele de la reclama, adica NIMIC. Cine spunea ca a fost la salon si nu a avut nici un rezultat... scuza-ma dar nu cred ca ai fost la nici un salon si nici impachetari n-ai facut si nici masaj anticelulitic! ca altfel nu ai fi vb asa. AAAA...sau ai fost la un salon d'ala care indoaie produsele... asta da...am patit-o si eu, in multe locuri. Am alergat ca nebuna pe toate siteurile, la toate saloanele dupa PRETURILE CELE MAI MICI!!! Preturi mici am cautat... servicii ZERO am primit. Eu am vazut cu ochii mei ''la un salon cu cele mai mici preturi garantat'' (nu va zic numele ca sa nu fac antireclama, desi ar trebuii, ca sa nu mai pacaleasca si alti oameni) cum puneau ulei de masline in sticla de ulei profi pt masaj anticelulitic, apa de la chiuveta intr-un namol ca sa-l dilueze, si mai mare culmea, exista un ser ff bun care se foloseste la impachetari in tunel si cuverta, costa 1 mil si ceva 250 ml. Foarte scump dar foarte bun folosit cum trebuie in salon. Si ce crezi... flaconul era acelasi, dar inauntru...nicicum solutia aia.Era alcool mentolat de la farmacie.Au pus alcoolfratilor in sticluta ca sa ne pacaleasca. am crezut ca explodez de nervi. Daca aceeasi experienta ai avut-o si tu... te cred ca esti asa inversunata ca nu ai vazut rezultat. Eu acum merg la un salon revaclass se numeste care nu stiu cu ce imi dau, cu ce nu-mi dau, dar vad clar rezultatele, d-aia si am avut tendnta sa nu te crede.

Mult succes si voua in lupta cu celulita (o lupta continua,pe care n-ai cum s-o castigi, doar o tii sub control, periodic treb s-o omoram ca altfel se pune la loc; dar ce sa facem...asta e)
oanam79
Postat pe 22 Ianuarie 2010 01:14
De la: alina41, la data 2009-06-28 20:43:31BODYSLIM AT HOME - serviciu la domiciliu
TIMPUL REPREZINTA UN FACTOR EXTREM DE IMPORTANT IN ZILELE NOASTRE ASA CA BODYSLIM S-A GANDIT LA DUMNEAVOASTRA SI VINE IN INTAMPINAREA CELOR CARE CHIAR DACA SUNT FOARTE OCUPATE VOR SA FIE FRUMOASE. ASTFEL AM ADUS PENTRU DUMNEAVOASTRA SERVICIUL BODYSLIM AT HOME : [/qu
CE FEL DE APARATE ??????PAI ADEVARATELE APARATE NU SE CARA IN "punga"deoarece sunt foarte grele.Sau e vorba de "minunata electrostimulare"??????un aparat chinezesc care nu stie nimeni de el.....
pussy_busy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:18
la ce salon ai fost? in constanta?
garbo008018
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:05
sunt bune masajele...acum depinde cine le face si cu ce....ca sa dea rezultat
AlinaS
Postat pe 27 Ianuarie 2010 21:09
Scuze ca am gasit atat de tarziu postul tau.
Te rog mult, spune-mi si mie in cat timp si dupa cate sedinte ai slabit cele 15 kg?
Ai tinut in paralel si dieta?
Nu le prea am cu sportul si am si 43 de ani, deci nu mi se mai potriveste fugitul pe strada...
Te rog raspunde-mi personal.
costina_lia@yahoo.com
Mii de multumiri
Lia
sunshine133
Postat pe 28 Ianuarie 2010 03:31
Scuze ca am gasit atat de tarziu postul tau.
Te rog mult, spune-mi si mie in cat timp si dupa cate sedinte ai slabit cele 15 kg?
Ai tinut in paralel si dieta?
Nu le prea am cu sportul si am si 43 de ani, deci nu mi se mai potriveste fugitul pe strada...
Te rog raspunde-mi personal.
costina_lia@yahoo.com
Mii de multumiri
Lia
sunshine133
Postat pe 28 Ianuarie 2010 03:31
immm..15kilee??siguur nu te-ai ingrasat, kg-le asteaa??
fleurdelis
Postat pe 28 Ianuarie 2010 03:41
De la: alina41, la data 2009-12-28 15:44:53draga giorgia, nu stiu cine ti-a bagat tie in cap ca se pot face impachetari la rece doar folosind crema termoactiva?daca nu va pricepeti nu mai intrati aici si dati sfaturi compromitatoare,ma ingrozesc cand intru aici si citesc aproape numai tampenii.stati de vorba cu dif prs.prindeti cate ceva din zbor apoi intrati pe forumuri si intoxicati lumea cu tampenii.te rog nu te supara dar asta este adevarul.


Draga mea
Nu stiu de unde esti tu informata si de ce spui ca vb numai tampenii???
Nu inteleg de ce esti asa revoltata cu privire la ce am spus "impachetari la rece cu crema termoactiva", este o discutie libera care oricine poate discuta ce doreste , iar daca eu aberam pe aici, mai bine nu vorbeam, decat sa ma fac de rusine.
Te-as ruga sa fii mai atenta si mai informata, atunci cand vrei sa spui ceva.
Se fac impachetari la rece cu crema Termoactiva, deoarece sunt multe femei care au problemele cu vasele capilare, iar daca ele se baga la termocuverta cu o temperatura mai ridicata de 30 grade C, vinisoarele se pot sparge si inmultii, din cauza asta se recomanda sa faca impachetari la rece.
Sfatul meu este sa aveti grija peste cine dati.

Cu drag Georgia.
Georgia77
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:58
impachetarile anticelulitice se pot face ``la cald``-adica, se aplica un piling prin masaj usor pasul urmator se aplica tot prin masaj masca corporala specifica gradului de celulita, iar apoi pacienta este introdusa intr-o TERMOCUVERTA SAU LAMPA CU INFRAROSII,TUNEL CU INFRAROSII...SAU HIDROPOLIS,timpul de actiune este de la 30 de minute la 60 de minute .Cremele termo-active,sunt cremele care au efect doar impreuna cu o sursa de caldura .termo-cald,activ-functie ...deci actioneaza doar la cald...iar impachetarile la rece se fac cu masti specifice ,struguri rosii,criogel,guarana alge marin...si multe altele ...iar pe aceste masti nu mai folosim sursa de caldura decat un cearceaf parargil si o patura usoara sau un prosop pentru a creea confort termic clientei,toate impachetarile sunt recomandate de 3 ori pe saptamana intr-un pachet de 10-12 sedinte dar combinate cu masaj anticelulitic sau cu alte apatate....depinde si de gradul de celulita si de ceea ce dorim sa obtinem...toate aceste terapii se pot combina optim cu sportul ,,,prin sport ne oxigenam plamanul, creierul si inima mai ales daca il practicam in aer liber.Celulita este o boala ,si trebuie tratata ca atare ,cu produse de specialitate ....iar sportul este sanatate atat pentru corp cat si pentru minte .va astept cu drag cu intrebari
garbo096466
Postat pe 13 Februarie 2010 00:09
Daca i se face doar masaj cu crema thermo activa, cum procedezi? va bagati amindoua in tunelul cu infrarosii sau sub termocuverta ca sa fie la cald? (thermo=cald).
Cremele thermo active nu au efect doar sub influenta caldurii, ci prin masaj sau infoliere genereaza caldura prin componentele lor active, incalzind tesuturile, etc...tot procesul benefic care decurge de aici.
anayram
Postat pe 13 Februarie 2010 18:37
aici era vorba de masti corporale pentru impachetari,nu de creme pentru masaj ...desigur cremele pentru masaj pot fi creme termo sau soft ...sau creme cu colagen ,depinde de ceea ce dorim sa obtinem de la o terapie .MASAJUL POATE SA FIE ,DE RELAXARE , DE INTRETINERE , ANTICELULITIC SAU TERAPEUTIC.In masajul ANTICELULITIC este normal sa folosim o crema de masaj termoactiva...pentru a activa circulatia sangvina ,si limfatica intr-un procent mai mare .In masajul de relaxare sunt foarte multe uleiuri esentiale , care au rol de catifelare , de hranire .Sunt creme speciale care le aplicam pe zonele cu celulita atunci cand folosim ultrasono-corporal,la vacuum folosim un ulei de masaj mai fluid, nu foarte gras .
garbo096466
Postat pe 14 Februarie 2010 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recutie mamara 1 De la: garbo_474814 16 Septembrie 2017 17:17
Subiect nou. :D 28 De la: Axl_R 1 Iunie 2015 19:58
Ce doctor ati apelat pentru implant silicon? 4 De la: garbo_448185 17 Iulie 2017 13:47
CARTI (va rog nu ocoliti) 10 De la: kyra 15 August 2009 18:38
rinoplatie 2 De la: garbo261031 7 Martie 2013 10:28
Setari Cookie-uri