impachetarile anticelulitice functioneaza?

am tot vazut diverse tipuri de impachetari? parargil, ciocolata etc. A incercat cineva? Functioneaza? Se mentin rezultatele?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:49
De la: SmaM, la data 2008-11-04 14:49:08am tot vazut diverse tipuri de impachetari? parargil, ciocolata etc. A incercat cineva? Functioneaza? Se mentin rezultatele?

da functioneaza impachetarile dar depinde cu ce le faci?
eu fac in ciocolata la un salon de langa spitalul de urgenta floreasca am platit 295 ron 12 sed pt tot corpul.este cel mai bun pret din piata (chiar am verificat)021.231.75.93//021.231.60.61.daca te gandesti sa te duci.recomand
pussy_busy
Postat pe 9 Noiembrie 2008 15:19
bineinteles.sunt rezultate nemaipomenite,cu conditia sa le faci regugalat asa cum ti se recomanda. produsele de la bruno vassari si kianty spa dau rezultate nemaipomenite.incearcale vezi salon BODYSLIM.RO.
alina41
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:19
Salut,

Uite eu merg la un salon de remodelare. Am facut deja cateva sedinte si se vad rezultatele. Ideea este ca te si relaxezi, palavragesti cu celelate cliente mai uiti de ale tale.Mie chiar imi place. Recomand impachetarile,chiar au efect.Eu ma duc la un salon pe Mantuleasa. Daca vreti mai multe detalii puteti sa-mi scrieti pe gensi23@yahoo.com. E super dragutz acolo.

Postat pe 6 Decembrie 2008 21:52
heiii am vazut discutiile de pe forum. Voiam sa va intreb doar atat: voi ati reusit sa gasiti un salon far prea multe fitze? in care sa nu fii tratata de sus. Eu tot fost la niste saloane din bucuresti dar nu prea mi-a placut atmosfera. as vrea sa merg si eu la un salon in care sa ma simt binevenita iar cand ma uit la preturi sa nu-mi sara basca de pe cap.
anyy
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:33
buna,
daca vrei sa incerci sa mergi la salonul la care ma duc si eu am sa-ti dau numarul de telefon0212317593 si sit-ul este ......stai ca caut cartea de vizita.......silouettebyalexia.ro
ai sa crezi ca esti la tine acasa !
pussy_busy
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:35
salutare,

eu am descoperit un salon la unirii. e super misto. poti sa le dai telefon 0754336294. Fetele de acolo chiar se comporta frumos.sper sa-ti placa.

Postat pe 8 Decembrie 2008 22:03
cu mare placere draga mea
incearca in drumul taberei la BODYSLIM.RO.nu ai ce regreta.nu strica sa incerci in mai multe locuri.
alina41
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:14
acum vreo 3 ani am facut 12 sedinte de impachetari in parargil. rezultatul.....o piele extraordinar de fina, ziceai ca-s nou-nascut!
eira
Postat pe 13 Ianuarie 2009 16:15
asa este.....cand va aud pe voi imi vine sa plang!

am avut si eu un salon in bucuresti pe care l-am vandut, sia cum imi plange inima dupa el.

si da, raspunsul este da, au rezultate. este in fct de persoana.
nu poate face toata lumea impachetari la cald, pt cei cu probleme de inima sau de circulatie nu este recomadat, chiar interzis, si se recomanda impacherile la rece.

eu, cand am facut salonul, am incercat pe mine mai intai, nu puteams a recomand ceva daca nu era testat pe mine si am slabuit 15 kg, pielea arata super bine, dar trebuie sa faci cel putin 14 sedinte si sa alternezi. exista si vacuum si electrostimulare si masaj.
tb combinate si urmat un program constant.
acum trebuie tinut cont si de alimentatie. nu poti sa te duci la sala si apoi la mcdonalds, decat ocazional :)

as vrea sa pot da timpul inapoi si sa am salonul din nou.
la mine era ca acasa...asta am si urmarit, fata fitzedar sa te simti bine, si sa fi tratata regeste.
nu este oricine facut pt meseria asta.

Va doresc mult succes la toate si sa slabiti frumos :)
redfire
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:23
buna,
ti-as recomanda dr.taberei, la valea ialomitei;fiziokinetic center se numeste si au personal super calificat, tinar,nici unii de acolo nu au fitze, si foarte important iti fac programul in functie de ce anume urmaresti:slabire,tonifiere,hidratare,etc;dati-mi un semn daca a-ti mers si v-a placut, m-as bucura.
multi pupicei
anayram
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:13
foarte interesant. asupra mea nu au avut nici un absolut. daca vrei sa slabesti sportul si dieta sunt cele mai eficace. fara ele nu ai cum sa slabesti. iar impachetarile si electrostimularile sunt vise vandute femeilor. vise foarte scumpe. eu sincer nu va cred pe nici una cand spuneti ca ca au efect. ori sunteti proprietare ori nu vreti sa recunoasteti.
oana200320
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:06

draga mea oana,ori nu ai fost niciodata intr-un salon de remodelare ori ai fost si din pacate ai nimerit pe mina cui nu trebui,ori arati asa de bine incit nu ai nevoie sa mergi.am sa-ti pun o intrebare? ti-ai putea imagina cam cu ar arata o persoana care slabeste prin dieta 30 de kg fara sa recurga in paralel la tratamente de remodelare?
alina41
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:11
orice ai zice sportul si mancatul sanatos sunt cele mai eficiente ptr. a slabi si a avea un corp de invidiat. aerobicul, fitnessul ptr definirea si intarirea musculaturii si alergatul ptr. slabit. nu am nimerit pe mana cui nu trebuie, parerea mea este ca nu ai cum sa slabesti cu remodelarea corporala. adica vrei sa zici ca daca stau in pat si mananc o ciocolata mare nu are importanta atata vreme cat sunt pusa la aparatul de electrostimulara ca doar slabesc.
oana200320
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:15
draga oana, sunt persoane care nu pot face sport, ori au nascut prin cezariana si au de dat jos dar nu au voie sa faca efort, ori au suferit altfel de operatie, ori pur si simplu sunt mai in varsta si nu pot face sport.

exista si pt ele un mod de a slabi. eu, cum spuneam am slabit si am slabit frumos si uniform. nu sunt doar basme de adormit copii. ambele metode sunt bune: poate sa fie sport, poate sa fie salon de remodelare. acolo poti face si masaj, poti sa folosesti mai multe metode, sau poti sa alternezi, cand sala, cand salon.

si mai poti manca si o ciocolata pana la urma :)

apoi celulita se duce mai repede prin aparate decat prin sport.
eu am incercat ambele variante si tb sa recunsoc salonul mi-a dat rezultatul mai repede.

dar depinde de la pers la pers, fiecare face cum doreste....pai nu?
redfire
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:49
draga oana
sunt de acord cu tine in ceea ce priveste mincatul sanatos si a face sport.se pare ca tu nu faci diferenta intre a face sport pt a slabi in kg si tratamentele anticelulitice pt remodelare corporala.am sa ti le definesc pe toate ce inseamna
ELECTROSTIMULARE
De fapt, electrostimularea este un fel de fitness intensiv, pentru ca expertii au evaluat ca 45 de minute de electrostimulare echivaleaza cu 4-6 ore de gimnastica fara intrerupere. Asa se face ca efectele sunt vizibile imediat, uneori chiar dupa prima sedinta pierzandu-se intre 1-4 centimetri (in cazul persoanelor cu un surplus mai mare de greutate).

In plus, ca rezultat al tratamentelor de electrostimulare, muschii si pielea devin mai ferme iar grasimile sunt eliminate. In afara de tonifierea musculara si arderea grasimilor, care duc la o incredibila scadere in centimetri, electrostimularea creste metabolismul, circulatia sanguina si gradul de oxigenare al zonei respective, ceea ce o recomanda drept un instrument extrem de eficient in tratarea celulitei.

STARVAC
Recomandari Starvac:
- actiuni corective pentru "coaja de portocala" si celulita;
- redarea supletii si elasticitatatii pielii. Reducerea ridurilor;
- tratarea cicatricele hipertrofice;
- drenarea sistemul limfatic si stimularea muschilor;
- eliminarea rigiditatii provocate de antrenament;
- accelerarea procesului de refacere in perioada de convalescenta.

Datorita actiunii sale asupra tesuturilor conjunctive, Starvac SP2 trateaza cu succes:
- depunerile de grasime si celulita prin revascularizarea celulelor grase;
- problemele circulatorii, prin accelerarea metabolismului cu ajutorul stimularii sangvine;
- reflexele de dermalgie, prin eliminarea contractiilor;
- contractiile musculare.
ti-am prezentat doar doua din multe proceduri cu rezultate fenomenale.

mai vorbim
alina41
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:25
dar pt persoanele care au probleme cu inima nu este recomandata electrostimularea. cel putin eu asa am invatat la curs si eu nu lasa pe nimeni sa faca daca nu completa un test si nu-si dadea acordul pt asa ceva.

redfire
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:08
in fine...
in cazul meu chiar nu au avut efect nici electrostimularea, nici vacumul nici impachetarile. ptr. mine a avut efect alergatul si dieta adica greva foamei ptr ca, sa fim seriosi fara umpic de greva foamei nu prea sunt rezultte.
oana200320
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:39
este adevarat ca aveam de slabit 5 kg si nu 20 sau 30 de kg, si poate si acesta este un motiv ptr. care nu au avut efecte nici una dintre procedurile amintite.
oana200320
Postat pe 27 Ianuarie 2009 19:40
DRAGA OANA!
nu pot sa cred din ceea cemi spui decit ca dieta si sportul ajuta la slabit in chilograme(NU GREVE FOAMEI)IAR TRATAMENTELE ANTICELULITICE SUNT PT REMODELARE (MAI EXACT INLATURAREA CELULITEI)
alina41
Postat pe 29 Ianuarie 2009 17:04
Draga Oana,

Nu-mi vine sa cred ce idei poti sa ai. Tu recomanzi o dieta in care faci foamea si spui ca impachetarile nu-s bune. Mi se pare incredibil, inca sunt socata. Daca mai ai pareri de genul asta mai bine tine-le pentru tine. O zi buna
puma_girl
Postat pe 3 Martie 2009 10:37
Ai deja un serviciu, dar vrei sa castigi suplimentar? Nu iti gasesti serviciu si ai nevoie de bani? Lucreaza acasa,
sau la birou daca dispui de putin timp, o ora sau doua pe zi si poti castiga 2000 ron saptamanal fara mari eforturi si
fara sa investesti bani. Aceasta activitate nu te solicita prea mult. Vrei sa discutam despre asta? Vrei detalii? Tot ce
trebuie sa faci este sa te inscrii pe urmatorul link si vei avea toate informatiile si tot suportul pentru a incepe cat mai
repede:

http://www.magneticmarketing. ro/?r= 47a1dec4a56c285a98cf845b8bc792 85

Mult SUCCES!

Postat pe 4 Martie 2009 11:33
FUNCTIONEAZA DAR SI CU DIETA.
IUBITICA
Postat pe 5 Martie 2009 15:22
Eu zic mai bine sa folositi diclofenac ,daca tot vreti sa va ungeti,cel putin ,asta stiu ca ajuta la ceva! Cremele aniticelulita nu sunt decat o industrie ,care aduce un profit fff mare! E un fel de iluzie la cutie! Am urmarit o disctie pe aceeasi tema la Oprah Winfrey show,concluzia a fost exact aceea: nu ajuta la nimic!
Aspectul de portocala este datorat unei(sau mai multe) toxine ,care retine apa printre celulele de grasime,cremele elimina pe o perioada scurta de timp apa si cam atat. Apoi apa se "depoziteaza" iarasi intre celulele adipoase,retinuta,cum va ziceam ,de toxine.
rica_mld
Postat pe 10 Martie 2009 21:38
Celulita este inflamatia tesutului celular subcutanat; celulita este o afectiune complexa a pielii si a intregului organism. Ea nu trebuie confundata cu grasimea, obezitatea, dar este conditionata de catre acestea.
Celulita poate aparea din diverse cauze:
sedentarismul si miscarea fizica insuficienta
dereglari hormonale -circulatie sanguina deficitara
retentie de apa in tesuturile adipoase
unele dereglari digestive
pe sistem nervos
Toxinele care stagneaza in tesuturile adipoase ataca fibrele de colagen si elastina, care in mod normal, asigura pielii aspectul neted si ferm.
La inceput celulita este localizata, de obicei, pe picioare, coapse si fese, apoi aceasta avanseaza pana spre glezna; de asemenea, zone predispuse celulitei sunt bratele si abdomenul.
O persoana afectata de gradul I de celulita (celulita este vizibila doar la ciupirea sau stangerea intre degete a unei zone) poate scapa definitiv de ea prin tratamente corporale; atunci cand aceasta este de un grad mai avansat, poate doar regresa pana la gradul I, cand nu mai este vizibila la prima vedere, ci doar la ciupituri sau strangeri.
Procesul de eliminare a celulitei este lung si necesita multa rabdare.
Nu este deloc adevarat ca nu se poate face nimic; intr-adevar toxinele sint principalele vinovate, dar ele nu au ajuns de capul lor acolo, ci cu ajutorul nostru.
Daca nu o sa schimbi ceva in alimentatia ta, in modul tau de viata, nu o reusesti nimic. Nici o crema sau procedura facuta o singura data, sau cind ne aducem aminte, nu face decit sa ne ajute sa ne cheltuim banii si timpul. Exista multe metode care concura la eliminarea sau diminuarea celulitei, dar trebuie rabdare, cineva calificat,care chiar stie despre ce e vorba, timp, si nu in ultimul rind bani
Va pup
P.S.
Nu stiu de ce, dar unele dintre voi sint chiar pesimiste, o fi criza, probleme.....dar nici chiar asa.
anayram
Postat pe 13 Martie 2009 00:49
da stiu un salon super;camil resu nr 14 bl a4;dristor;0213252111sper sa-ti placa
paun_gabriela20
Postat pe 19 Martie 2009 00:58
...da..sigur functioneaza..insa trebuie perseverenta,timp,rabdare si ceva ...miscare..desigur
seafelice
Postat pe 28 Mai 2009 19:42
Categoric DA! impachetarile dar numai cele cu alge combinate cu starvacul garantat da si spun asta pe propria-mi piele, dar trebuie rabdare pt. ca fiecare are structura si pielea ei iar rezultatele apar mai devreme sau mai tarziu dar APAR. Eu merg la un salon in centrul Bucurestiului langa Inter, preturi derizorii iar rezultatele si modul de tratare si combinatiile de tratamente sunt ok.Asa ca eu sunt pro impachetari.
garbo008976
Postat pe 8 Iunie 2009 15:30
Rezultatele la impachetari DA! sunt vizibile cu ochiul liber dak sunt facute numai cu alge si nu de orisikre,sunt firme ale caror produse garantat dau rezultate,iar dak sunt bine alese in fc. de piele,gradul de celulita,retentie de apa,etc.si combinate cu starvacul,fac minuni si dak mai ai si norocul de un salon cu preturi mici atunci avantajul este dublu.Eu dupa 15 sedinte de impachetari si 15 de starvac am dat jos ce trebuia,mi s-a nivelat pielea iar acum nu fac decat 1 sedinta pe saptamana de starvac numai pt. intretinere.
garbo008976
Postat pe 15 Iunie 2009 00:41
Daa! functioneaza si ink bine de tot,dar sa te duci la un salon cu produse si aparate profesionale, nu parargil si parafango .Eu am fost din curiozitate si pt. ca m-au atras preturil f. mici, iar dupa ce am vazut ce mi se intampla iti jur ca sunt fan impachetari si proceduri de modelare.Incearca si vei vedea. daca vrei sa ma intrebi ceva in legatura cu ce am facut eu la salon iti raspund cu drag.
garbo008976
Postat pe 24 Iunie 2009 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: oany29 7 Martie 2013 11:16
buna 2 De la: garbo_12146 13 Aprilie 2013 22:29
impachetarile anticelulitice functioneaza? 73 De la: 28 Iulie 2014 12:46
Am sanii mici si lasati dupa nastere... 3 De la: garbo_474658 20 Septembrie 2017 20:44
cum scapam de celulita? 1 De la: ioanarazvan 24 Ianuarie 2009 19:05
Setari Cookie-uri