Intarziere

Bună!
Eu am.fost de.multe ori întârziată. Am întârziat la ore, la cursuri, la întâlniri, dar la maritis nu.
Ba chiar, în ciuda celor care credeau că sunt i ființa înțeleaptă încă din adolescență, m am incapatanat sa demonstrez ca intelepciunea din carti este total inutilă în viața. Asa ca eu consider că mi a întârziat înțelepciunea. Dovada și acest mesaj prin care rog pe.toti cei care au ceva timp de pierdut și sfaturi de dat sa imi confirme ca puii vii se nasc intr-adevar și de asemenea as dori sa stiu daca la 80 de ani voi fi blonda sau brunetă. Sa ma pregătesc din timp. Mai toate evenimentele din viata mea m au obligat să mă adaptez din mers și sunt nemulțumită din cauza asta. Vreau sa stiu tot. Cand o sa ma cert, Cand o să mă împac și la ce oră va fi anul viitor în vara soarele cel.mai prielnic ca sa exersez de pe.acum cum sa ma doresc astfel încât în toamna sa pot număra cati mai multi boboci.
Va.multumesc anticipat.

Dacă toți oamenii sunt oameni
De.ce.unii au fata de cal și alții de.caine
Si asta nu e asa de grav ca atunci când schimbi fata cu viața.
Deliaaa
Postat pe 8 Decembrie 2017 21:54
De la: delada, la data 2017-12-08 21:54:41Bună!
Eu am.fost de.multe ori întârziată. Am întârziat la ore, la cursuri, la întâlniri, dar la maritis nu.
Ba chiar, în ciuda celor care credeau că sunt i ființa înțeleaptă încă din adolescență, m am incapatanat sa demonstrez ca intelepciunea din carti este total inutilă în viața. Asa ca eu consider că mi a întârziat înțelepciunea. Dovada și acest mesaj prin care rog pe.toti cei care au ceva timp de pierdut și sfaturi de dat sa imi confirme ca puii vii se nasc intr-adevar și de asemenea as dori sa stiu daca la 80 de ani voi fi blonda sau brunetă. Sa ma pregătesc din timp. Mai toate evenimentele din viata mea m au obligat să mă adaptez din mers și sunt nemulțumită din cauza asta. Vreau sa stiu tot. Cand o sa ma cert, Cand o să mă împac și la ce oră va fi anul viitor în vara soarele cel.mai prielnic ca sa exersez de pe.acum cum sa ma doresc astfel încât în toamna sa pot număra cati mai multi boboci.
Va.multumesc anticipat.

Dacă toți oamenii sunt oameni
De.ce.unii au fata de cal și alții de.caine
Si asta nu e asa de grav ca atunci când schimbi fata cu viața.


Te salut Delada!
In viata facem greseli nenumarate dar important e ca atunci cand vedem ca am gresit sa schimbam situatia, sa nu mai stagnam in ea. Daca ai gresit vreodata nu inseamna ca esti obligata de cineva sau ceva sa suporti consecintele alegerii o viata.
La 80 ani poti fi si roscata si verde in cap, e alegerea ta cum o sa fi, nu trebuie sa iti dicteze altii finalul ci trebuie sa ramana alegerea ta.
Evenimentele din viata ta te-au obligat sa te adaptezi din mers pentru ca astepti ca altii sa iti decida viata. Fa-ti planuri pentru viitor si urmeazati-le, nu te mai lasa in voia evenimentelor. O sa vezi ca daca iti vei tine fraiele vietii tale in maini , toamna o sa numeri multi boboci grasuti .
Lasa asteptarile de la oameni care nu iti pot oferii nimic pentru ca asta iti aduce numai nefericire, cauta si alatura-te oamenilor care iti seamana

Maria802
Postat pe 12 Ianuarie 2018 22:16
Maria, multumesc pentru raspuns.
Postarea mea nu e chiar asa serioasă. Însă conține unele adevăruri.
Sfaturile tale sunt foarte bune.
Oameni care imi seamănă poate.nu au curajul sa interacționeze cu mine pt ca eu las o cu totul alta parere în viața reală. Ceea ce am spus aici, și acum și alta data nu poate fi crezut de.cei care ma cunosc în viața reală pentru că las mereu impresia ca sunt.complet stăpână pe.viata mea si pe tot. Ceea ce evident nu prea e asa.
Oricum oameni care par ca imi seamănă sunt pana acum decât doi descoperiți în toată viața mea.
Nu ca as fi unicat dar poate ca nu sunt asa razbatatoare cu privirea și gândirea în viața altora.
Mir mi se părea că toata lumea e la fel.ca mine, ni dintr tionata...pana la 25 de ani di nici qcum nu sunt complet vindecată. Urmăresc garbo dar fără prea mare placere din cauza incrancenarii ce răzbate din postari, și a multor altele pe.care nu le enumăr.
Eu raman un fel de sceptică optimistă și nu am mereu starea optimă ca sa citesc pe aici.
Am postat ca un fel.de.replica la tot cea.am citit.
Încă odată și toate.cele bune si tie!
Deliaaa
Postat pe 13 Ianuarie 2018 20:25
Sti ca imi esti draga. Lasa oameni noi sa te cunoasca asa cum esti tu de fapt pentru ca asa o sa ai in jur oameni care te pot intelege si place. Nu mai cauta tot timpul confirmari de la cei din jurul tau pentru actiunile tale ci urmeaza-ti calea. Esti puternica!
Maria802
Postat pe 13 Ianuarie 2018 20:45
Nu mai caut confirmări. Oamenii care vor sa ma cunoască ma cunosc.
Deliaaa
Postat pe 13 Ianuarie 2018 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Implant de silicon recomandari de doctori? 2 De la: garbo_474658 21 Noiembrie 2017 12:58
Tratamentele corporale sunt bune? 7 De la: garbo_1399 23 Iulie 2018 15:22
impachetarile anticelulitice functioneaza? 73 De la: 28 Iulie 2014 12:46
Cat cunoasteti despre fotoepilare cu tehnologia SPL? 3 De la: garbo232610 18 Octombrie 2011 14:55
buna 3 De la: oany29 7 Martie 2013 11:16
Setari Cookie-uri