Mor de durere!

Uneori iubim cu carnea,
si adesea ne mintim
Si strigam la fericire,
-Stai acolo ca venim,
Dar mai mult noi stam si plangem,
Genele se-nmoaie-n zori,
In parfumul cel mai dulce
si in lacrime de flori.
Ingeri trec prin umbra noastra,
Suferim, c-asa e dat,
Si cand bratele intindem,
Ca o pasare-a zburat.
S-a pierdut in vesnicia
De pe unde-a rasarit,
Numai noi simtim tacerea
Noptii care a venit.
Si de-atunci ne ploua toamna,
Stelele cazand pe noi,
Pasii lacrimilor noastre,
Tarsaiesc incet prin ploi.

Postat pe 9 Noiembrie 2008 14:06
draga vanghelisule ...nu vb de tristetze la propriu ci la figurat :))...donshoara are nik-u tristete asa k ....:))
cazacu
Postat pe 10 Noiembrie 2008 00:47
Draga mea, daca il iubesti pe baiatul asta asa mult si il vrei nu renunta la el!Fa-l sa te iubeasca si el in loc sa stai sa plangi prin baie, aranjeaza-te, intalneste-te cu el, spune-i ca-l iubesti si ca n-o sa-l mai iubeasca nimeni ca tine si o sa vezi ca o sa fie bine.Fii increzatoare si lasa boceala, ca doar nimeni nu e de piatra-intotdeauna trebuie sa dai inainte de a primi! In fond si la urma urmei nu ai nimic de pierdutn fata de situatia actuala in care esti!
Si daca nu s-o putea si nu s-o putea sa stii ca si suferinta are un sfarsit dar trebuie sa te ajuti si tu!Vorba aceea:> nu conteaza de cate ori cazi, conteaza de cate ori te ridici!Pupici
ivanka
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:36
garbo43
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:41
probabil ca pt aceasta d-soara prea putin conteaza cum scrie..durerea ei este alta...asa ca lasa-ti limba romana acum si sa-i dati sfaturi utile.ea va cere sfaturi si voi o luati cu romana..treba-i asta PS. nu vedeti ca e cu ochii tot pe forum,abia asteapta sfaturile..
garbo43
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:13
De la: tristetse, la data 2008-11-03 00:00:13Nu mai stiu ce sa fac. M-am incurcat de tot! Sh mor de durere... ma simt o ratata. EL a aparut yn viatsa mea acum o luna! A facut atytea ca sa ma atashez de el!M-a dus yn al 9-la cer! Acum am aflat ca defapt s-a folosit de mine ca sa-shi faca geloasa iubita! Nu-i arat ca ma doare, din contra ii zic ca m-am priceput de la inceput ca asta face, defapt asha sh era, banuiam eu totul dar ma autoamageam! Prea bine ma simtseam cu el... Prea bine... Acum iata vorbim, pe skype, ma comport ca o prietena, ii spun ca e bine, ca yl intseleg, ca ii ofer timp... ca nu m-a ranit! Dar sufar atit de mult! Mor de durere! Nu stiu ce sa fac? cum sa depashesc faza? El zice ca ii este dor de mine. Nu mai e impreuna cu ea, dar totushi... Mi-e greu... il simt aproape, si vreau neincetat la el.. nu mai pot!!! Ce sa fac? Cred ca m-am indragostit, deshi m-am tsinut cu toata puterea sa nu o fac, caci stiam ca asha va fi... acum pling in baie, pling noptile, pling neincetat.. ne vedem inca, ne sarutam... dar el... sh nici macar nu-i pot reprosha ca ma minte... doar el mi-a spus tot, sh m-a lasat sa fac alegerea. sa-i acord timp sh sa fim impreuna sau sa o terminam... eu ce sa fac? Eu am ales sa ne vedem, sh pu mine conteaza ca sunt cu el 2-3 ore pe saptamina sh ii savurez privirea, atingerile sh saruturile.. Dar nu shtiu, ma ia groaza: daca se intoarce la fosta? Eu ramyn cu buza umflata?? Nu mai am lacrimi deam, ma omor plingind... ce sa fac??? Ajutatsi-ma va rog, macar o parere, un sfat, maca zicetsi cit de proasta sunt! Orice! Nu mai pot... pling sh pling... mor de durere..



O mare magarie, mi se pare mie .Nu am de gand sa fac versuri, doar ca ma tem ca fata asta, daca o fi fata, sau doar neutra? E tare curios ca a disparut. Nu mai are profil, dupa ce a aruncat o smiorcaiala ieftina.Ce s-o mai distra cand citeste cum o mai compatimim Pf, chiar si vangele a cam pus botu(e un fel de a spune,nu te supara).Mie, imi suna a magarie. Voua nu???????????//
cameluta
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:14
Cand Gica, fratele lui Suzuki, a intalnit un magar, nu stia cum sa-i spuna ca sa-l dea la o parte din drum.
-Ce este asta?-l-a intrebat Suzuki.
-Este un magar.
-Si atunci de ce nu-i spui pe nume?Crezi ca el o sa inteleaga ca vorbesti cu el, daca il numesti altfel?
Morala:
Daca vrei sa fii inteles, vorbeste-i fiecarui animal pe numele si pe limba lui.

Postat pe 17 Noiembrie 2008 22:43
draga "tristetze" eu cred ca te chinui singura aiurea sincer de ce nu te bucuri de el daca tot poti sa il ai? de ce nu il accepti?esti plina de pesimist si ganduri negre...oricum o mare mare calitate e SINCER mai rar barbati in ziua de azi!las-o incolo pe fosta ai acceptat asta de la inceput acum joaca in continuare oricum suferi.....de ce sa nu te bucuri deel? nu inteleg vezi partea plina a paharului ii e dor de tine tie la fel.... deci ce te impiedica sa fii cu el sa iubesti e cel mai frumos lucru din lume...de ce te "interzici"? in a o arata ? fii fericita cu el atat cat potiiii nu te mai chinui singura...lasa banuielile ca oricum nu ti se confirma din ceea ce ai spus...
tipa
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:43
draga "tristetze" eu cred ca te chinui singura aiurea sincer de ce nu te bucuri de el daca tot poti sa il ai? de ce nu il accepti?esti plina de pesimist si ganduri negre...oricum o mare mare calitate e SINCER mai rar barbati in ziua de azi!las-o incolo pe fosta ai acceptat asta de la inceput acum joaca in continuare oricum suferi.....de ce sa nu te bucuri deel? nu inteleg vezi partea plina a paharului ii e dor de tine tie la fel.... deci ce te impiedica sa fii cu el sa iubesti e cel mai frumos lucru din lume...de ce te "interzici"? in a o arata ? fii fericita cu el atat cat potiiii nu te mai chinui singura...lasa banuielile ca oricum nu ti se confirma din ceea ce ai spus...
tipa
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:43
Tipa, catre Tristete:
-Eu cred ca te chinui singura.De ce nu-l chinui pe el, daca tot il ai?Sunt atatea metoide, draga, de a fi sadica..De pilda, poti sa-l tunzi.Ce daca ii tai o ureche?Tot era veche, si oricum ar fi picat singura...
-Stii, dar fosta...
-Vai tu, dar nu mai fi asa de pesimista.Pe fosta ai putea sa o pui sa joace ca ursu pe carbuni aprinsi.Si in timp ce ea danseaza pe ei, cu chiuituri, tu poti sa te bucuri de el..Sau in sfarsit ce mai ramane din el...De ce nu vezi partea plina a paharului.Poti sa-l umpli cu acid sau cu benzina.Cand te vezi cu el, poti sa ii spui:
-Vai tu, sunt nevoita sa aleg intre banuielile mele si paharul acesta de vin.Ce daca are gust de migdale amare?Oricum nu-l beau eu...
(Din cartea: "Familia Adams,-"de George Burnett.)

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:31
sa dea dracu ce fel mai stalciti limba romana!ti se pare asa cool scriind cuvintele alea asa de aiurea?nici macar nu ma obosesc sa mai citesc

Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:22
De la: vanghelis007, la data 2008-11-17 22:43:42Cand Gica, fratele lui Suzuki, a intalnit un magar, nu stia cum sa-i spuna ca sa-l dea la o parte din drum.
-Ce este asta?-l-a intrebat Suzuki.
-Este un magar.
-Si atunci de ce nu-i spui pe nume?Crezi ca el o sa inteleaga ca vorbesti cu el, daca il numesti altfel?
Morala:
Daca vrei sa fii inteles, vorbeste-i fiecarui animal pe numele si pe limba lui.

Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:29
ai investit multe sentimente si te simti pustiita.de murit nu mori de-abia incepi sa traiesti.e o senzatie de mare disconfort, stiu.dar mai inseamna si ca esti om , ca simti,ca nu treci asa ...lin prin viata.toate trec si viata...
cercelmarilena
Postat pe 15 Ianuarie 2009 01:51
mai tristete,te-a dat gata in numai o luna? asa slaba de inger esti?pai bine,soro,unde ai vazut tu femeie moarta din dragoste numai dupa o luna? asa nebun fuse amorul asta??
hai sa fim serioase...trece tot intr-o luna,poate chiar mai devreme...nu dispera ca nu ai de ce ,mai ales ca te-ai asteptat sa se termine in felul asta...Curaj,ca nu te taie amorul asa repede!!
Roxxynela
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:34
De la: tristetse, la data 2008-11-03 00:00:13Nu mai stiu ce sa fac. M-am incurcat de tot! Sh mor de durere... ma simt o ratata. EL a aparut yn viatsa mea acum o luna! A facut atytea ca sa ma atashez de el!M-a dus yn al 9-la cer! Acum am aflat ca defapt s-a folosit de mine ca sa-shi faca geloasa iubita! Nu-i arat ca ma doare, din contra ii zic ca m-am priceput de la inceput ca asta face, defapt asha sh era, banuiam eu totul dar ma autoamageam! Prea bine ma simtseam cu el... Prea bine... Acum iata vorbim, pe skype, ma comport ca o prietena, ii spun ca e bine, ca yl intseleg, ca ii ofer timp... ca nu m-a ranit! Dar sufar atit de mult! Mor de durere! Nu stiu ce sa fac? cum sa depashesc faza? El zice ca ii este dor de mine. Nu mai e impreuna cu ea, dar totushi... Mi-e greu... il simt aproape, si vreau neincetat la el.. nu mai pot!!! Ce sa fac? Cred ca m-am indragostit, deshi m-am tsinut cu toata puterea sa nu o fac, caci stiam ca asha va fi... acum pling in baie, pling noptile, pling neincetat.. ne vedem inca, ne sarutam... dar el... sh nici macar nu-i pot reprosha ca ma minte... doar el mi-a spus tot, sh m-a lasat sa fac alegerea. sa-i acord timp sh sa fim impreuna sau sa o terminam... eu ce sa fac? Eu am ales sa ne vedem, sh pu mine conteaza ca sunt cu el 2-3 ore pe saptamina sh ii savurez privirea, atingerile sh saruturile.. Dar nu shtiu, ma ia groaza: daca se intoarce la fosta? Eu ramyn cu buza umflata?? Nu mai am lacrimi deam, ma omor plingind... ce sa fac??? Ajutatsi-ma va rog, macar o parere, un sfat, maca zicetsi cit de proasta sunt! Orice! Nu mai pot... pling sh pling... mor de durere..


Nu stiu altii cum sunt, dar eu mor de nervi cand vad specimene de genul asta.
Pai pentru din "ashtia" cotizam noi la greu la bugetul statului sa mareasca salariile profesorilor?
Culmea e ca au inceput sa "shi" vorbeasca "ajea", nu numai sa scrie...

Pentru initiatoarea topicului: :fatuca, "eshti cum te simpti, o ratata"
redrose
Postat pe 8 Februarie 2009 15:40
Draga mea,este o situatie destul de dificila dar in primul rand aceea ce ti s-a intamplat tie se poate intampla in mod normal oricarei persoane, pentru ca in momentul in care te "cuplezi" cu cineva indiferent ca esti femeie sau barbat (am inteles ca era vorba de o luna) 75% din cazuri se despart,iar din aceasta despartire unul din cei doi sufera pentru ca apar sentimentele,iti dai seama ce simplu ar fi daca ambii ar avea aceleasi sentimente totul ar fi perfect si toata lumea s-ar casatori dupa o perioada foarte mica dupa ce s-au cunoscut si totul ar fi ideal, dar cum mai nou e la moda minciuna,infidelitatile,iubirea are sanse tot mai mici de viata.
V-ati iubit cu intensitate,ai aflat ca el are defapt pe alcineva,ai suferit,el cica s-a despartit de aceea persoana(totusi ai avut noroc ca nu a fost casatorit),va mai intalniti din cand in cand,am facut un rezumat acum vreau sa-ti pun cateva intrebari:
1.Nu inteleg de ce acum ca s-a despartit de cealalta persoana,de ce nu suntati impreuna?
2.Vrea timp pentru ce?El totusi ce sentimente are pentru tine? Sau se gandeste daca are sentimente(asta pana cand mai cunoaste cateva fete)?
3.Eu inteleg ca suferi,nu este placut de scuza-ma tu trebuie sa stii foarte bine ce vrei,nu inteleg de ce te consideri o ratata?
poate acum suna cam dur dar nu este singurul barbat de pe planeta,iar tu nu esti fraiera care sa se multumeasca cu bucatele,
ori va impacati ori va despartiti,faza cu 2-3 ore nu o inteleg.
4.Daca tu il iubesti tu de ce nu lupti pentru el?lasa deoparte tristetea si gandurile negre si lupta pentru iubirea ta si nu uita doar impreuna pute-ti sa depasesiti acest moment.
Blondy
dana_sabau
Postat pe 13 Februarie 2009 11:35
Sa sti ca in viata tb sa incerci sti cum se spune daca nu suferim nu o sa cunoastem niciodata persoana de langa noi dar asta nu inseamna ca tb sa suferi la refuz iar el dupa sa uite ca tu mai existi.
Sfatul meu incearca sai afli interesu si punctul la care el vrea sa ajunga . MULTAAAAAAAAAA BAFTAAAAA,sper sa nu te supere parerea mea
garbo000590
Postat pe 29 Martie 2009 10:00
Suzuki s-a lovit la degetul de la picior care s-a umflat cat un gogosar.
-E de vanzare?-a intrebat Suzuka.
-Da, daca il cumparati cu gradinar cu tot.
Si uite-asa durerea l-a facut pe Suzuki sa o cunoasca pe Suzuka care facea cumparaturi la piata.
Ioana007
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:42
O sa ti treca cum au trecut si altele care,pe vremea aia erau la fel de importante...Asa e viata!Niciodata frumosul nu dureaza...
klarakla
Postat pe 26 Mai 2009 19:23
Draga triste..., care mai este viata ta. S-a scurs ceva timp din noiembrie, asa ca, te mai doare, sau ai murit?
Uimeste-ne, spune-ne ca te-ai maritat cu un arab si ai plecat in ... lume.
Oricum, este bine de stiut ca ce nu te doboara, te intareste.
maerangela
Postat pe 3 Iunie 2009 22:25
nu te mai obosi cu intrebarile... fata si-a sters contu'...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Iunie 2009 00:18
Si-o fi plecat cu cortul?
Ioana007
Postat pe 5 Iunie 2009 07:04
daca chiar ai stiut ca se foloseste de tine si ai acceptat situatia,acum de ce te mai plangi?
malyka
Postat pe 7 Iulie 2009 17:13
tocmai...pentru ca a acceptat situatiunea...nu?sau despre ce e vorba here?
mia79x
Postat pe 7 Iulie 2009 17:17
da-i cu flit!daca te-a folosit,la ce bun sa suferi dupa el?ignorantza e cea mai aspra pedeapsa!
garbo000555
Postat pe 7 Iulie 2009 21:11
in primul rand draga invata sa scrii normal si in al doilea rand ar trebui sa il uiti adica e clar ca daca a facut asta e un ratat si nu te merita si in plus de asta sunt mii de baieti draguti care te pot face sa te simti in al 9-lea cer!trebuie doar sa fii atenta data viitoare cand faci o alegere adica e bine sa fii putin precauta la inceput si daca vezi ca tipul merita dupa aia sa te lasi purtata de val!capul sus ca nu se termina lumea la el din contra nu stii ca un sut in fund e un pas inainte?
garbo019155
Postat pe 16 Iulie 2009 14:27
De la: iasomia, la data 2008-11-04 10:57:04"NU MAI POT! Spunetsi-mi ceva, spunetsi ca sunt o proasta o dementa orice dar nu mai suport!!!!!! Viatsa mea era obishnuita...pina a veni el...Il cunosteam din anul I de facultate(sunt anul 3 acum), dar mai mult de salut/salut nu comunicam... Nici nu stiu cum s-a intimplat, am ajuns cu el la suc... stiam ca are prietena, defapt observasem mai demult ca tragea cam mult cu okiul la mine, dar nu acordam atentsie. Nu parea genul meu, deaceea cind m-a invitat in orash am ramas singura uimita de mine ca am acceptat, dar m-am dus oricum nu aveam ce face. Sh asha a inceput totul! care totul? O saptamina de vis, shi atit! Nu ceream explicatsii de la el, iar el zicea ca imi va da raspuns la multe intrebari dar e nevoie de timp...eu nici nu ceream nimic. Duminica i-am spus ca ma atashez de el... sh el a zis ca are nevoie de timp, sh e mai bine o perioada sa nu ne vedem, pu ca simte acelashi lucru dar e nevoie de ceva timp sa reflecteze asupra mai multor lucruri! Am simtsit ca mor! De atunci stau sh bocesc ca proasta, mor de doruul lui, nu mai shtiu ce sa fac! Nu pot respira, cind ma intilneshte in curtea facultatsii, ma sorbeshte din priviri... ma priveshte atit de profund incit simt ca sh el vrea acelashi lucru ce shi eu: sa ne pierdem in imbratsishari shi saruturi! Dar nu pot sa-i zic, a zis ca-i trebuie timp, sunt prea, orgolioasa poate ca sa-i spun ca mi-e dor de el! Dar nu mai suport atitea lacrimi... simt ca mor!!! Stiu ca sunt o proasta, nimeni nu boceste atit pu o saptamina de giugiuleli, dar eu nu mai pot!!! Ma sufoc! Ma innec in propriile lacrimi shi suferintse! CE MI SE INTIMPLA? Ce sa fac? Cum sa-mi alin durerea? Bautura, calmante, tsigari?Niciodata nu am folosit macar...sunt o lasha...mor de durere shi dor! ce sa fac? Sa ashtept o luna? Sau ce a zis el inseamna sfirshitul? CEEEE? CE SA FAC???????!!!!!! Nu mai pot suportaaa... Spunetsi-mi ceva! Va rog!!!! "




asta este postarea lu' starcika care cerea "Ajutooor"...mai fetelor! voi cand dati cu subsemnatul.. trageti pe nas, sau ce draq faceti?
sunteti atat de asemanatoare si confuze,este f greu sa-i vina omului sa va spuna o vorba buna...

trageti si voi aer in piept, cand va apucati sa cereti un sfat,atentie,in fond... consumam minute pretioase din viata, daca ne apucam sa va bagam in seama ..






Ei...asta vorba de DUH....
Cam multe povesti ce cusute cu ata alba...
anca_53
Postat pe 21 August 2009 15:50
ei na!mori de durere,mergi mai departe cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te respecte si sa te faca sa te simti speciala,pt ca vorbesti de durere uitate putin in jurul tau si vei vedea oameni cu adevarati nefericiti care mor de durere si nimeni nu vrea sa auda sau sa vada asta.Esti tanara,frumoasa ai o viata inainte si un barbat special pe care o sa-l intilnesti si care cu siguranta nu va intarzia sa apara asta in ideea ca ai acea putere de caracter incit sa spui BASTA! si nici macar sa nu mai raspunzi la telefon acelui purtator de testicule cu creier infantil.
tesy_ali
Postat pe 16 Septembrie 2009 00:15
n primul rnd nceteazã cu plnsul ti dãrmi sãnãtatea si frumusetea, lasã timpul sã rezolve lucrurile,fi cu el fãrã sã te gndesti cu groazã cã te foloseste.Lasã-ti inimã sã iubeascã, dar fi atentã, rationalã si nu-ti pierde capul, dacã se va ntoarce la ea nu face din asta o dramã.Personal cred cã veti rãmne impreunã.Dacã nu el pierde... spuneti cã a fost o experientã de care aveai nevoie, ai fost iubitã, ai iubit si ntr-o zi veni surde cnd ti vei aminti.

Baftã
Tine-mã la curent
adresa mea de e-mail : anamaria@cnlo.ro
garbo036168
Postat pe 16 Septembrie 2009 10:59
mai fetelor...de ce pociti voi limba romana?nu va e rusine?

Cu felul vostru de a scrie nu dovediti nimic altceva decat ca sunteti niste inculte.Vreti un sfat,dar cei care citesc ce scrieti voi acolo pierd prea mult timp.

Nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar deja e prea de tot,din ce in ce mai multe muribunde...sa zic asa...si din ce ce mai multe posturi cu limbaj incorect.


Ps.Tot respectul iasomia,si totusi,nicoll
mihaela_ola
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunteti rele 19 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:41
dragoste interzisa... 9 De la: scrichy 2 Octombrie 2009 16:58
Lumea nedezvaluita a culturii arabe 2 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 20:55
cum sa il cuceresc? 67 De la: anirica 22 Mai 2011 13:00
povestea mea de...iubire? 7 De la: Ioana007 17 Martie 2009 14:36
Setari Cookie-uri