AJUTOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!!!!!

NU MAI POT! Spunetsi-mi ceva, spunetsi ca sunt o proasta o dementa orice dar nu mai suport!!!!!! Viatsa mea era obishnuita...pina a veni el...Il cunosteam din anul I de facultate(sunt anul 3 acum), dar mai mult de salut/salut nu comunicam... Nici nu stiu cum s-a intimplat, am ajuns cu el la suc... stiam ca are prietena, defapt observasem mai demult ca tragea cam mult cu okiul la mine, dar nu acordam atentsie. Nu parea genul meu, deaceea cind m-a invitat in orash am ramas singura uimita de mine ca am acceptat, dar m-am dus oricum nu aveam ce face. Sh asha a inceput totul! care totul? O saptamina de vis, shi atit! Nu ceream explicatsii de la el, iar el zicea ca imi va da raspuns la multe intrebari dar e nevoie de timp...eu nici nu ceream nimic. Duminica i-am spus ca ma atashez de el... sh el a zis ca are nevoie de timp, sh e mai bine o perioada sa nu ne vedem, pu ca simte acelashi lucru dar e nevoie de ceva timp sa reflecteze asupra mai multor lucruri! Am simtsit ca mor! De atunci stau sh bocesc ca proasta, mor de doruul lui, nu mai shtiu ce sa fac! Nu pot respira, cind ma intilneshte in curtea facultatsii, ma sorbeshte din priviri... ma priveshte atit de profund incit simt ca sh el vrea acelashi lucru ce shi eu: sa ne pierdem in imbratsishari shi saruturi! Dar nu pot sa-i zic, a zis ca-i trebuie timp, sunt prea, orgolioasa poate ca sa-i spun ca mi-e dor de el! Dar nu mai suport atitea lacrimi... simt ca mor!!! Stiu ca sunt o proasta, nimeni nu boceste atit pu o saptamina de giugiuleli, dar eu nu mai pot!!! Ma sufoc! Ma innec in propriile lacrimi shi suferintse! CE MI SE INTIMPLA? Ce sa fac? Cum sa-mi alin durerea? Bautura, calmante, tsigari?Niciodata nu am folosit macar...sunt o lasha...mor de durere shi dor! ce sa fac? Sa ashtept o luna? Sau ce a zis el inseamna sfirshitul? CEEEE? CE SA FAC???????!!!!!! Nu mai pot suportaaa... Spunetsi-mi ceva! Va rog!!!!
starcik
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:27
Suzuka plangea intr-o zi.Un coleg de facultate in acelasi an, pe care l-a facut de vreo sase ori, semn ca era indragostit de cursurile profesorilor, o intreaba:
-De ce plangi Suzuka?
-M-am culcat cu Suzuki.
-Am inteles-zise colegul,- care avea experienta erotica in domeniul xxx pe internet.-A uitat nesimtitul naibii sa puna ceasul sa sune de dimineata si ai intarziat la cursurile de dupa amiaza.
-Nu.Sunt..
-Nu trebuie sa te scuzi draga.Stiu ce inseamna asta.
-Cum stii tu, cand eu nu m-am culcat cu tine?
-Asa este.Dar eu m-am culcat cu profa de trigonomie, madam Isoscel, si cu toate ca i-am spus ca o iubesc in genunchi, nu s-a sfiit sa ma pice la materia ei, la sfarsitul semestrului.Eu ce trebuia sa fac in situatia asta?
-Cred ca puteai sa-i declari dragostea in picioare.Cand te-a vazut la picioarele ei, o fi crezut ca vrei sa copiezi, ca prea te uitai cu insistenta pe sub banca.

Postat pe 23 Octombrie 2008 11:10
Parerea mea este ca in situartia asta foarte incurcata nu trebuie sa dai telefon la 112.Mai bine ai face sa il ignori.Cu cat il ignori mai puternic, cu atat i se vor aprinde calcaiele, pantofii si ciorapii mai tare.Daca vrei sa faci declaratii, poti sa-i spui ca a fost un gest de mila, ca prea statea cu mana intinsa la intrarea in facultate.Poti sa-i mai sugerezi sa mearga sambata si duminica la biserica, unde nu numai ca vin barbati si femei sa se inchine, dar mai dau si de pomana de sambata mortilor.Chiar tu personal, ai vazut niste femei dragute la vreo optzeci, nouazeci de ani, carora le sarea placa din gura in mod artistic atunci cand vorbeau.Daca vrea, poti sa-i faci lipeala.Drept bonus, poate sa le rada pe picioare sau sa stea la umbra negului de pe nas care mentine temperatura stabila in zilele toride.

Postat pe 23 Octombrie 2008 11:22
Pai asta fac defapt acum!Il ignor cu toata fiintsa mea!!! Nimic decit un salut sh acel raspuns la al lui!!!.... Sunt defapt tipele pe care totsi le considera tari(shtiu ca e de ris da asha e), dar uite ca stau acum sub anonimat pe net sh imi plyng de mila... de ar shti colegii shi prieteni mei.... nu mai vorbesc de el... probabil i s-ar urca la cap. El insa tot nu da nici un semn ca ar vrea ceva de la mine, dar vad eu yn okii lui cind il intilnesk ca pur sh simplu se sufoca, ca defapt vrea exact aceeashi, eu pur sh simplu ascund asta, iar el mi-o demonstreaza fatsish deshi imi zice ca are nevoie de timp! Poate nu i s-au aprins calciile dupa mine, insa vad eu ce vad... sau poate ma inshel?Poate prea m-am obishnuit sa fiu "in the top"? Nu mai intseleg, de ce taraganeaza totul asha? Oare m-am indragostit? Nu shtiu, nu am fost niciodata, am avut mereu baietsii care i-am vrut din prima...Poate el shtie asta sh incearca sa ma "coboare"? Nu mai intseleg... ce a fost asta?Ce?Shtiu ca nu a spus nimanui din ce a fost.... Oare e posibil sa boceshti asha dupa o saptamina de sarutari sh imbratsishari??
Defapt, imi spui sa-i zic ca am ieshit cu el din mila, pai asha si a fost la inceput! Sh el shtie asta!M-a tot teroriza vre-o 5 zile, toata ziua la facultate, apoi pe net, i-am spus adresa skype sh ma tot ruga sa ies cu el! Anume ma ruga! simbata, la sfirshitul saptamynii singura fiind sh epuizata am acceptat! Ei de ce nu am acceptat din prima? Poate eram mai mult cu el Doamne!!! Prima data in viatsa mea ma simt asha! E ushor sa scriu aici shtiind ca nimeni nu ma shtie insa totushi putind sa ma racoresc un pic! Dar chiar nu mai pot! Nu! Ma frige... ma doare! Ce e asta???? Nu dorm noaptea... Asta eu!!Dura de mine, alintatura care are tot ce vre! Da nu mi-e rushine sa zic asta, ma simt defapt o ratata... de ce am tot ce nu vreau sh nimic di ceea ce vreau? Spunea cind eram "impreuna" ca are ceva afaceri sh e tare ocupat saptamina ce vine, adica asta, poate acesta e motivul? Sau poate ma autoamagesc? Ce e cu mine? Nu vreau sa shtiu ce sa fac cu el, e clar ca nici nu-i trag atentsie... prea imi strica imaginea, dar cum sa ma ispravesc cu dorul??/Cum sa-mi shterg asta din minte? De ce sunt asha baietsii??? Kiar le e asha ushor sa uite totul, kiar daca a fost doar 9 zile? Cum putea sa fie atunci asha iar acum parca nici nu exist... Cind te gindeshti cite a facut ca sa-i dau numarul meu de telefon iar acum eu stau sh tresar la fiecare sunet sperind sa vad pe ecran XXXXXXX calling... Ei ce inseamna asta?
starcik
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:43
mai, fata ! mai lasa bautura cand te apuci sa scrii !
si_totusi
Postat pe 23 Octombrie 2008 20:23

pai asha...
dak ash putea makar bea...
nici makar pe net nu pot...
nu mai shtiu ce se intimpla...
starcik
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:41
Daca te frige, poti sa pui o compresa.Nu prea uda insa, ca sa nu creada lumea altceva.Eu totusi nu-mi explic.Am stat cu cineva zece zile, si am inceput cu degetele de la picioare si de la maini, sa nu-i dau idei de prima data, i-am recitat versuri sub balcon(Dar de ce draga sub balcon cand poti sa mi le spui si de pe scaun), am tratat-o cu mancare facuta de manutele mele si am pupat-o cu gurita mea pana cand mi s-au uscat buzele ca pustiul Sahara.Nici macar nu a transpirat.A disparut brusc intr-o dimineata si tot eu a trebuit sa spal vasele si sa fac curat, apoi a aparut cu o matroana grasa care avea mustati ca un luptator ninja,si niste muschi caliti cu facaletul si alte exercitii culinare.Ea a miorlait:
-Iti fac cunostinta cu Gigel.
Am reperat imediat directia din care bate vantul si am vazut cu ochii mintii cum corabia mea se apropia de stancile subacvatice.Stii ce am zis atunci?
-Doamnelor, ne pare rau, hotelul este inchis pentru renovare.Incercati la madame Melinte.
Apoi am inchis repede usa si am dat telefon la salvare anuntand ca in fata casei sunt doi teroristi care vor sa-l impuste pe presedintele George Washington.

Postat pe 24 Octombrie 2008 20:35
Draga mea, cred ca in capul acelui baiat se da o lupta la fel de grea, ca a ta.Parerea mea este sa scotocesti putin in trecutul lui.Nu cumva exista o alta persoana in viata lui? Poate ca acea persoana care exista in viata lui, a existat si in timpul ,,relatiei" cu tine.Si cred ca el incearca sa se lamureasca in primul rand ce se intampla cu el, apoi iti va raspunde si tie la intrebari. Pana isi va deslusi el ce are in suflet, incearca sa il ignori, asa cum te sfatuia bunul nostru prieten Vanghelis,cauta-ti alte preocupari si nu te mai gandi la el, eventual ,fa-ti noi prieteni, sau daca ii ai, petreceti timpul cu ei(ele).citeste o carte, invata, fa ceva care iti abate gandurile de la El.Ai grija de tine!
Riela67
Postat pe 10 Noiembrie 2008 19:13
ori ai lipsa de ocupatie , ori te strica prea mult invatat ... :)

Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:44
Intotdeauna, dupa furtunile de pe mare vine vrenea buna.Viata este alcatuita si din aceste aspecte, pe care le ignoram.

Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:31
citeam cu infrigurare tate mesajele... ma bucur ca nu toata lumea judeca totusi. E greu intr-adevar, dar am rupt-o. Corect, trebuie sa se determine ce vrea, si cred ca nu pe mine ma vrea. E dureros si greu dar voi depune toate eforturile sa trec peste asta.
Merci mult tuturor! Cred ca e cea mai buna decizie totusi. :
starcik
Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:46
Gandeste-te ca daca are pe altcineva TU o sa provoci suferinta ,fericirea ta se cladeste pe SUFERINTA ,daca e in stare sa renunte poate la o iubire profunda ....o sa ti se intample si tie la fel..........trebuie sa reflectezi si sa vii cu picioarele pe pamant pentru atractia e una si DRAGOSTEA ADEVARATA........
ginagil
Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:37
uite......stii cum faci?....iti stergi lacrimile....ridici fruntea sus...fa tot posibilul sa iesi din starea asta..........sfatul meu este sa nu il suni.....sa nu ii spui nimic.....daca are ceva sa ti spuna te va cauta......intre timp incearca sa iesi din casa....sa faci orice numai sa ti omori timpul sa nu te gandesti la el.te pupic! si ai grija de tine.
toamna_tarzie
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:08
buna dimineatza,draga mea
daca ai rabdare sa citesti, am sa-ti istorisesc ceva personal.s-a intamplat acum 3 saptamani si jur ca-i adevarat!
fata mea avea o relatie de 6 ani .trec peste amanunte, ca s-o scurtez.
au ajuns la faza de pregatiri pt. nunta:restaurant-platit
invitatii-trimis; lautari-platit;buchete, lumanari-comandat; rochie, voal, etc.-cumparat.nunta era pe 9 noiembrie.
pe 2 noiembrie, ginerica a ,,disparut''.nimeni nu stia nimic
nunta trebuia anulata, trebuiau anuntati oamenii. cine sa o faca?mireasa!adica fata mea. a facut-o.pe 12 noiembrie a primit telefon;ginerica era in italia. acolo e si acum !!!
itzi doresc o zi minunata!
ai rabdare.timpul rezolva orice.
si sa stii ca nimic nu se intampla fara motiv;toate au un sens .
Mili_Blanda
Postat pe 26 Noiembrie 2008 06:22
la 20 de ani sar hormonii din tine de aia cu timpul iti va trece si nu te mai comporta ca un copil mic plingind ci intreaba l ce are de gind cu tine ori laie ori balaie
edy_sword
Postat pe 2 Decembrie 2008 07:48
MAI DRACIE!!! stii cind eram mica...adica de seama ta...stiam sa scriu si faceam poezii. tare frumos e sa sti sa scrii. aveam si un jurnal...in care imi descriam starile...sa le conserv pentru mai tirziu si sa ma confrunt cu demonii ce puneau stapinire pe mine. dupa ce imi trecea valul de caldura care facea sa sara camasa de pe mine, ma apuca risul critic...la adresa mea si a ignorantei. eu scriam de mina si umpleam caiete..tu cred ca ai de ce sa umpli calculatorul...dar sper sa fi suficient de acida in critici...
karmenrosa
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:15
Imi traduce si mie cineva ce scrie fata asta???
redrose
Postat pe 25 Ianuarie 2009 03:14
mamica,cati ani ai de te-ai aprisn numai dupa o saptamana de giugiuleli?da-o-n mama ei de treaba ca nu mori din atata lucru..o sa traiesti bine merci si o sa vina altul ...
Roxxynela
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:54
caldura mare!!!! mon cher!!!.....
mare si...cu nabadai!!!
dar...trece ea si asta!!!...ai sa vezi!!!
iti tin pumnii sa te dezmeticesti!!!
ovidiu42
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:10
Mandrulito!!!! I-ati mintea de unde ai uitat-o si foloseste-o,fata draga. Cred ca i-au crescut suvitele de atata incantare si orgoliu,vezi doamne ,te termina intr-o saptamana, ce succes!.Si tu fata draga, stiu ce inseamna, dar inveti si tu pe parcurs ca esti inca mica, iti mai fac vreo doi ,trei cateva figuri si inveti si tu cum sa faci figuri la randul tau....si atunci sa te tii...ochi-n lacrimi ai ....celor ce cuvanta rar....dar cu "miez" ca asa se numesc ei.Trece scumpo, i-a pune-ti mintea inaintea sufletului si vezi ca nu merita....si trece-o la experienta de viata..si mergi mai departe.NU MERITA !
georgescugeorgia
Postat pe 3 Februarie 2009 16:47
draga mea nu te apuca de plind de bautura de fumat .din ce relatezi tu ,,,imi pare rau sa iti spun a fost pentru el doar o saptamina de amor daca te iubea mergea mai departe.cind iubestii cu adevarat accepti persoana asa cum e ea si cu rele si cu bune .insa cind iti spune ca se va gindi nu iti irosi viata gindindute la el te vei distruge.mult succes si bafta.baietii sunt destui si ai de unde alege.cauta pe cineva care sa nu te ocoleasca din contra sa te caute.
elena_eremie2001
Postat pe 8 Februarie 2009 12:13
care e sensul la ce ai povestit tu acum??
ca eu nu=-l pricep! ca viata-i c...??? sau care!
fleur_de_lis
Postat pe 12 Martie 2009 18:18
stiti cumva ,mai traieste fata asta sau s-a sufocat deja??
Roxxynela
Postat pe 13 Martie 2009 15:31
S-a facut parasutista.Daca te trezesti cu ea la geam, sigur nu vine de la vecinul de sus.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:44
i-o fi facut cineva pomana de 6 luni??? saracuta...
Roxxynela
Postat pe 16 Martie 2009 15:05
buna,sa sti ca prin ce treci tu este o boala pshiologica,tu nu vezi ca din ce scri tu el sia facut mendrele el tot timpul isi bate jok de tine si de altele fete nu esti singura care sufera dar trebuie sa-ti faci un prieten sincer nu mai visa eu am 21 de ani de casnicie am fata de20 de anii si am invatato mereu sa nu sufere la un dobitok care isi bate jok te rog iama in considerare ce -iti spun ai sa te imbolnavesti si el nu se uita la tine el se crede un mare gigolo el te vede ca suferi dai cu indeferenta si ai sa vezi ca el vine la tine nul baga in seama nici la salut si ai sa vezi ca singur vine la tine tu pentru el ai fost o distraktie sincer ,daka vrei sfat sunt aici pentru tine
vrei sa vb sa comuniki
te salut si sai o zi buna
dafyta
Postat pe 18 Martie 2009 11:55
Sigur ca jumatate din boli sunt psihologice.Unele au fost descoperite la timp si cei atinsi de epidemie au fost inchisi la spitalele respective.Restul nebunilor a ramas pe afara, si dorm pe gazon ca nu mai au paturi.Parerea mea , daca vrei sa ma asculti, ia-ti amant.Am gresit.Ia-ti doi sau trei si ai sa vezi cum prietenul tau o sa se scufunde ca Titanicul de ciuda.Singurul lucru care va fi diferit, il va reprezenta anul scufundarii.
Ioana007
Postat pe 18 Martie 2009 15:34
De la: Ioana007, la data 2009-03-18 15:34:14Sigur ca jumatate din boli sunt psihologice.Unele au fost descoperite la timp si cei atinsi de epidemie au fost inchisi la spitalele respective.Restul nebunilor a ramas pe afara, si dorm pe gazon ca nu mai au paturi.Parerea mea , daca vrei sa ma asculti, ia-ti amant.Am gresit.Ia-ti doi sau trei si ai sa vezi cum prietenul tau o sa se scufunde ca Titanicul de ciuda.Singurul lucru care va fi diferit, il va reprezenta anul scufundarii.


draga mea ,daca dai sfaturi precum scrii,mai bine lasa....nu de alta,dar cine stie ce -si face fata pana la urma...
Roxxynela
Postat pe 18 Martie 2009 16:36
De la: dafyta, la data 2009-03-18 11:55:17 buna,sa sti ca prin ce treci tu este o boala pshiologica,tu nu vezi ca din ce scri tu el sia facut mendrele el tot timpul isi bate jok de tine si de altele fete nu esti singura care sufera dar trebuie sa-ti faci un prieten sincer nu mai visa eu am 21 de ani de casnicie am fata de20 de anii si am invatato mereu sa nu sufere la un dobitok care isi bate jok te rog iama in considerare ce -iti spun ai sa te imbolnavesti si el nu se uita la tine el se crede un mare gigolo el te vede ca suferi dai cu indeferenta si ai sa vezi ca el vine la tine nul baga in seama nici la salut si ai sa vezi ca singur vine la tine tu pentru el ai fost o distraktie sincer ,daka vrei sfat sunt aici pentru tine
vrei sa vb sa comuniki
te salut si sai o zi buna
Roxxynela
Postat pe 18 Martie 2009 16:39
De la: Roxxynela, la data 2009-03-18 16:39:02
De la: dafyta, la data 2009-03-18 11:55:17 buna,sa sti ca prin ce treci tu este o boala pshiologica,tu nu vezi ca din ce scri tu el sia facut mendrele el tot timpul isi bate jok de tine si de altele fete nu esti singura care sufera dar trebuie sa-ti faci un prieten sincer nu mai visa eu am 21 de ani de casnicie am fata de20 de anii si am invatato mereu sa nu sufere la un dobitok care isi bate jok te rog iama in considerare ce -iti spun ai sa te imbolnavesti si el nu se uita la tine el se crede un mare gigolo el te vede ca suferi dai cu indeferenta si ai sa vezi ca el vine la tine nul baga in seama nici la salut si ai sa vezi ca singur vine la tine tu pentru el ai fost o distraktie sincer ,daka vrei sfat sunt aici pentru tine
vrei sa vb sa comuniki
te salut si sai o zi buna



draga mea ,daca dai sfaturi precum scrii,mai bine lasa....nu de alta,dar cine stie ce -si face fata pana la urma...



offf scuze ,mesajul era pt dafyta ,nu pentru ioana
Roxxynela
Postat pe 18 Martie 2009 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENA MEA,MEA CERUT SA AVEM si alte relatii..... 14 De la: papusika_72 27 Ianuarie 2009 15:25
INVATA SA IERTI ... 2 De la: minigirl 2 Noiembrie 2008 13:36
avort - fetita de 16 ani 83 De la: DaMarkus09 15 Iunie 2009 18:31
Mi-am prins sotul masturbandu-se in fata camerei web 121 De la: anakin 15 August 2009 11:13
Divortul m-a impins spre patima alcoolismului 81 De la: prometeus_wife 9 Aprilie 2009 15:30
Setari Cookie-uri