psiholog bun?

am tot cautat pe net, dar nu gasesc nicio recomandare. as dori si eu un psiholog bun, din Bucuresti, specializat pe terapie de scurta durata

Postat pe 17 Octombrie 2008 15:48
Draga Flavia,
In general in Romania nu se "poarta" psihologii. Nici buni, nici rai. Dar avem in schimb forumuri... Spui ce te framanta si vezi ce iese... Poate te ajuta.
(nu te stramba, la fel e si cu psihologii - poate te ajuta, poate nu! - eu am fost o data la una... HA! Crede-ma, era la fel de folositor sa vorbesc cu peretii )
Opal
Postat pe 11 Noiembrie 2008 13:53
Eu ti-as recomanda unul dar e din Iasi,deci nu prea are sens.Dora,poate ai dat peste psihologul nepotrivit.Ca in orice meserie,nu toti exceleaza.Cel mai bine e sa mergi dupa recomandari.Daca ai sti cati oameni raman cu adevarate traume din copilarie,de exemplu..ti-ai da seama ca terapiile sunt chiar un must,mai ales la noi in tara unde lumea nu prea stie cu ce se mananca..deci,nu merg la psiholog.Si au prejudecati,confundand psihologia cu psihiatria..si nu vor sa fie catalogati drept nebuni.Eu zic sa ne mai documentam,inainte de a ne da cu parerea .O zi frumoasa si mult succes
malinutza
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:24
Malinutza, cu siguranta eu am dat peste una proasta.
Ca romanii au multe traume sunt convinsa.
Problema e ca tot nu se poarta psihologii. Ma indoiesc ca cineva in ziua de azi mai confunda psihologii cu psihiatrii, dar chiar si asa, puterea de cumparare a romanilor nu e destul de avansata ca sa isi permita si psihologi. Din pacate.
Dar o lectie de psihologie bazica e aceasta: invata sa accepti ce ti s-a intamplat, nu mai invinui pe nimeni (nici pe tine insuti), iarta (si pe tine insuti) si ia-o de la capat. Arunca scheletele din debara. Fa curat. Gata.
Opal
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:50
Darga Flavia, eu sunt inscris de curand pe acest site, si am vazut ca esti in cautare de psiholog. Intamplarea face ca eu sa fiu psiholog. Pana gasesti unul in Bucuresti putem comunica pe net despre problema ta. Din pacate eu sunt din Craiova si nu te pot ajuta "live", ca sa zic asa. Trimite-mi un mail la arnsteff@yahoo.com si o sa incerc sa te ajut cu un sfat.
arnsteff
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:17
De la: arnsteff, la data 2008-11-13 10:17:24Darga Flavia, eu sunt inscris de curand pe acest site, si am vazut ca esti in cautare de psiholog. Intamplarea face ca eu sa fiu psiholog. Pana gasesti unul in Bucuresti putem comunica pe net despre problema ta. Din pacate eu sunt din Craiova si nu te pot ajuta "live", ca sa zic asa. O s-ti trimit un mesaj cu adresa de mail si putem sa dicutam mai pe larg.
arnsteff
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:34
exista psihologi si in Bucuresti - zona Dinamo, tel 0744 589 433
anisoaraf
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:57
exista un cabinet privat in Bucuresti Psihobest iar d/na Iulia Pantazi este un psiholog bun.....sa iti rezolvi pb!
tamaravasinc
Postat pe 29 Noiembrie 2008 06:19
vreau sa stiu ce psiholog bun cunoasteti in iasi...tratarea fobiilor..anxietatii...va rog astept un raspuns
dalila
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:31
Daca doresti sa apelezi la psiholog eu te pot ajuta deoarece sunt psiholog ,sa nu crezi ca doar "vedetele bransei" pot fi cei mai buni.E-mailul meu este meschatrim@yahoo.com
esmeralda_63
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:11
salut,
ma poate ajuta cineva cu un sfat?caut un psiholog bun,dar bun in braila sau galati desi as prefera braila specializat in consiliere familiala,relatii de cuplu.
multumesc voua tuturor
adresa de email ptr raspuns:dana772240@yahoo.com
mirellasarbu
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:36
multumesc mult pt raspunsul prompt...dar as vrea sa mai fac cateva analize...cred ca am spasmofilie si inca nu pot incepe psihoterapia...dar as vrea sa stiu totusi dak ai specializare in terapie cognitiva sau cognitiv-comportamentala..si cat costa o sedinta de terapie.
dalila
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:50
De la: dalila, la data 2008-12-02 15:50:44multumesc mult pt raspunsul prompt...dar as vrea sa mai fac cateva analize...cred ca am spasmofilie si inca nu pot incepe psihoterapia...dar as vrea sa stiu totusi dak ai specializare in terapie cognitiva sau cognitiv-comportamentala..si cat costa o sedinta de terapie.
dalila
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:09
pentru esmeralda 63...nu ai mai scris nimic in legatura cu subiectul lansat de mine...as dori o adresa de email a ta unde sa putem discuta cateva detalii legate de problemele mele si in ce conditii ot fi rezolvate..astept un raspuns ...sarbatori fericite multumesc...
dalila
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:14
M-ar interesa un psiholog bun in iasi. E cu adevarat bun? As vrea sa fac o reintoarcere in trecut sa imi inteleg traumele copilariei, crezi ca ma poate ajuta?

Postat pe 23 Decembrie 2008 19:30
Sarbatori fericite tuturor, si La multi ani.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:58
Da, spovedania la un prieten e terapie pur si simplu.De unde stii ca ai nevoie de terapie de scurta durata?Psihologii buni sunt cei compatibili cu tine,ceilalti sunt diferiti si perceputi rai.Poti rasfoi cartea "Psihanalizeaza-te singur" sa te lamuresti.In rest, noi suntem aici.Ce discomfort ai?Iar daca vrei psiholog ,e plin Bucurestiul de cabinete.Sau ia legatura cu Dr. Andrei.Succes.
cercelmarilena
Postat pe 14 Ianuarie 2009 18:36
o adresa de mail, care te-ar putea ajuta:imihailescu@catv.embit.com
emanuel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 05:52
dl. dafinoiu. il gasesti cu siguranta la universitate. are insa si cabinet privat. ti-l recomand cu toata increderea.
veronasss
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:21
am specializare in psihoterapie cognitiv-comportamentala si sunt din Bucuresti; daca vrei detalii trimite-mi un mail pe alexandru_adina@yahoo.com.
alexandru_adina
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:00
multi psihologi nu se pot ajuta pe ei insisi dar sa mai ajute pe altii
yzabela_03
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:04
Cum ai ajuns la concluzia asta ? Ce te-a determinat sa spui asa ceva ? Cred ca asta e problema ta - le stii pe toate... Cat despre fapte?..
Ca sa-ti demonstrez ca nu e chear asa cum crezi vino la cabinetul meu sa discutam fata in fata !
anisoaraf
Postat pe 23 Ianuarie 2009 05:38
Te rog recomanda-mi mie un psiholog bun in Iasi. Am amre nevoie si nu am nici o referinta. Multumesc mult.

Postat pe 1 Februarie 2009 14:35
Sunt din Bucuresti, am cabinetul in zona Dinamo. Pentru Iasi nu pot sa-ti fac o recomandare, imi pare rau.
Optimizm si curaj, dar in mod special sanatate si multa iubire !
anisoaraf
Postat pe 2 Februarie 2009 09:09
as dori sa stiu unde are cabinet d-nul dafinoiu, un nr de telefon daca se poate...
a facut cineva psihoterapie cu el?

Postat pe 15 Februarie 2009 16:42
lasa-mi mesaj la adresa brsc_cristina@yahoo.com si ai sa fii multumita.
brsc_cristina
Postat pe 1 Martie 2009 20:39
raspuns pentru bebegigi: stiu un psiholog bun in Iasi. adresa de e-mail: brsc_cristina@yahoo.com
brsc_cristina
Postat pe 1 Martie 2009 20:43
wow .. chiar ma gandeam ca un chirurg bun se poate opera singur de inima .. ca si dentistul care isi plombeaza singur maselele .. asta e pentru yza ..
Allexandra
Postat pe 16 Martie 2009 20:35
Din pacate am apelat si eu impreuna cu baiatul meu la un psiholog si.............dupa cateva sedinte ...............am avut probleme grave cu el. Din fericire au fost familia si prietenii care m-au sfatuit sa renunt.
mira24
Postat pe 10 Aprilie 2009 07:06
De la: Allexandra, la data 2009-03-16 20:35:29wow .. chiar ma gandeam ca un chirurg bun se poate opera singur de inima .. ca si dentistul care isi plombeaza singur maselele .. asta e pentru yza ..

ai dreptate ...multi dintre ei au nevoie de unul ...uite ca la asta nu m-am gandit...ma gandeam ca ei au pregatirea necesara sa se ajute si singuri ca doar nu au nevoie de anestezie
yzabela_03
Postat pe 22 Mai 2009 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HEPATITA C 5 De la: bianca_grecu 21 Ianuarie 2010 21:18
stii cati microbi sunt in bucatarie?! 79 De la: alinapopa1969 21 Septembrie 2011 09:08
VIRUSUL HPV imi distruge viata 16 De la: fleurdelis 27 Ianuarie 2010 17:46
scleroza multipla 56 De la: husni 6 Septembrie 2016 20:03
psiholog bun? 144 De la: daniilia 19 Martie 2010 10:50
Setari Cookie-uri