buna..am si eu o problema...sau..o dilema

Nikol, cand vorbesti cu noi pe forum este bine sa iesi din treaba, ca sa putem auzi ce spui.Altfel o sa creada lumea ca esti peltica, draga.Pe urma sa stii ca toti barbatii au inclinatii sexuale ca si femeile, cu singura deosebire ca la ei inclinatia este in zig-zac, pe cand la femei este de 180 de grade sau 360 de grade atunci cand o intoarce pe burtica.La capitolul paravan, sa stii ca se folosesc poalele, cu conditia sa fie fusta lunga si larga sa nu se vada dedesubturile afacerii.Sigur, trebuie sa se foloseasca semnul interzis, ca sa nu se uite cine nu trebuie, atunci cand bietii oameni sunt in exercitiul functiunii, de tremura dusumeaua ca la cutremur ca se aduna lumea in spatele casei pe teren deschis pentru orice eventualitate sa nu se darame acoperisul.

Postat pe 27 Octombrie 2008 19:08
cred ca...problema mea are o singura rezolvare...... sa renunt la omul asta muult prea complicat pt mine .in ultima vreme a facut niste chestii ......sau mai bine zis nu a facut.cred ca problema e f simpla..ori are o relatie si eu sunt asa...ori e ..gay.imi pare rau ca e totul asa ..in ceata....ieri am vrut sa lamuresc problema dar...l-am sunat si...nu a raspuns asa ca..........nu are sens .va ramane un mister pt mine comportamentul omului astuia.
green_eyes
Postat pe 27 Octombrie 2008 19:30
green,

nu-l mai suna!este evident ca omul nu este interesat,tacerea,indiferenta..sunt semne clare ca timpul tau s-a dus..

poponar sau nu(bietele femei deseori se amagesc cu chestia asta:"nu vrea sa mi-o traga?e gay")tot ai invatat ceva din legatura asta..ce?vezi tu mai tarziu...

pana una.alta..iesi si tu pe usa din fata,adica nu-l mai suna ..nu-l mai intreba ce si cum,este evident ca nu mai are nimic sa-ti spuna,lasa ca o sa rasara soarele si pe str.ta..

dragoste cu sila nu se face ,fetita

stiu ca nu-ti prea pica bine ce iti spun acum,dar daca privesti lucrurile la rece, o sa-mi dai dreptate,poate pur si simplu nu esti genul lui..
fa-te frumoasa si iesi afara,sunt atatia barbati singuri saracutii care isi doresc cu ardoare o vorba buna,o iubita...bafta!
iasomia
Postat pe 28 Octombrie 2008 08:12
Draga vanghelis007.

Judecand dupa raspunsul tau acid... cred ca am atins un punct sensibil cu raspunsul meu..... sau grsesc?? Prin natura job-ului meu am tangente cu oameni din toate categoriile sociale. De asemenea am o multime de cunostinte care au "preferinte" sexuale altele decat cea considerata preferinta normala..... desi ... normalitatea ca multe alte lucruri e relativa. ....
Am vrut sa dau un raspuns unei fete care a cerut o parere , si tinan cont ca am o varsta si o experienta de viata am indrazit sa-i raspund. Dar ... din pacate pe forumuri, ca si in viata de altfel, in todeauna se gaseste cineva care sa "domine" si sa-l puna la punct pe celalalt... ei ... ce sa-i faci?? oameni suntem ...
Nikol_7
Postat pe 28 Octombrie 2008 13:38
multumesc mult pt sfaturi.problema mea nu era sexul ...nu al asta ma gandeam cand am spus ca el nu face nici un pas..unii ati interpretat gresit insa....gata ...am renuntat.''timpul''lui sa scurs.sub nici o forma nu il mai sun ,iar daca suna el....sa fie sanatos!! intr-adevar exista multi barbatii in lumea asta si probabil ca unul e acolo ,undeva si ma asteapta iar eu....intarzii sa apar pt ca sunt preocupata cu tot felul de prostii.
green_eyes
Postat pe 28 Octombrie 2008 18:15
hmmmm nu vreau sa te descurajez dar int.o situatie putin mai dificila decat a ta am fost si eu ,si in final sa adeverit ca mai avea pe cineva de care nu banuiam,pana la momentu in care am pus mana pe tel lui si iam citit mesajele.si il tot suna cineva cand eram impreuna si ma mintea ca e nu stiu ce prieten,pana am descoperit in final cine era,asa ca intalnirile foarte rare dau de banuit
kismy
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:53
exact asta am zis si eu.e adevarata zicala aia cu '' ochii care nu se vad....''.la inceput ''i-am gasit '' o scuza..serviciul.insa cred eu ca daca vrei cu adevarat sa vezi un om,daca il placi fac tot posibilul sa il intalnesti,iar el...nu a facut nici macar un efort,dupa cum vad eu.am incercat eu sa ii mai ''gasesc'' o scuza,ieri s-a operat(o operatie estetica la nas) ma rog,insa nu e ceva f complicat...si ziceam eu asa in gandul meu ca ..poate si din cauza asta...nu a mai dat nici un semn,desi...cred ca din contra daca era putea sa ma sune iar eu....parca as suna sa il intreb cum se simte ,dar simplul fapt ca as suna m-ar face sa ma simt aiurea pt ca el nu mi-a mai dat nici un semn de viata de sambata,cand l-am sunat tot eu.asa ca......imi complic existenta degeaba.pun punct si.....o iau de la capat.
green_eyes
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:07
Da, Nikol.Gresesti de doua ori.Stai rau cu ortografia, dar si gandurile tale sunt destul de confuze.Aceste lucruri, nu te impiedica sa tragi la loto si sa castigi.(Ca si norocul mai greseste uneori.)

Postat pe 30 Octombrie 2008 08:04
tu gagici, nu suntem noi tampite de-a dreptul?! daca sare pe noi si facem sex in draci- zicem ca atata vrea. daca omul e super si politicos si se poarta ca-n cartile bune- nu e ok- ca e prea reticent.
mi s-a intamplat. si stiu cat m-am intrebat de ce nu?!
eu zic ca are si el retineri si vrea si el cu pasi mai maruntei. mai bine- mai ales ca inseamna ca te si place.
parerea mea.
bafta
melicutza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 09:07
buna..ieri am discutat pt 1 data foarte deschis si fara retineri cu '' prietenul '' meu si l-am intrebat ce vrea de la viata mea? ce inseamna comportamentul asta al lui...si i-am zis tot ce aveam pe suflet ....ca trebuie sa ne vedem mai des daca avem o relatie...sa facem tot posibilul chiar daca programul incarcat de la serviciu ne mananca mult timp daca vrem o relatie ''normala'' trebuie sa ne intalnim mai des..bla bla...si la un moment dat..am crezut ca ii stresez cu atatea chestii si i-am zis asta si stiti ce mi-a raspuns??? ca nu se simte deloc stresat ca el vrea o relatie sincera ..ca vrea sa ne spunem tot ce ne deranjeaza....apoi in tot ceeea ce spuneam eu ..el imi dadea dreptate...ce sa mai inteleg eu de la omul asta?la inceput am zis ca renunt ,ca nu are rost sa ma chinui sa ii inteleg raceala dar apoi daca am vazut ca insista m-am gandit...sa mai incerc..poate omul chiar a avut o perioada mai proasta..poate ca si eu sunt intr-o perioada mai...aiurea....credeti ca e ok sa mai incerc sa fim impreuna? oare se va schimba dupa discutia asta>?a! si inca o chestie pe mine ma deranjat si faptul ca intr-o zi l-am sunat si nu mi-a raspuns ....apoi cand l-am intrebat de ce nu a rasp..mi-a zis ca nu a auzit telu si ca ar trebui sa insist mai mult cand il sun ..insa mie mi sa ''pus pata'' atunci...oare ce sa mai cred? imi fac degeaba sperante cu omul asta??
green_eyes
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:34
Timpul si discutiile sincere si fara retineri pot rezolva multe. Eu zic sa te intrebi si ce sentimente ai pentru persoana in cauza ... Si mie mi s-a intamplat sa nu aud telefonul.
isaba
Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:06
cred ca...tampesc!am ajuns sa ma intreb...oare nu este ceva in neregula cu mine??!de ce atrag toti nebunii???ce naiba am?? asa zisa mea '' relatie '' incepuna prin vara e de tot.......habar nu mai am de ...nimic.baiatul asta e un mister pt mine.uneori ma suna, cam o data la 2-3 zile ...iar cand incerc sa il sun si eu..de cele mai multe ori imi inchide si nu ma mai suna iar cand ma suna nu pomeneste nimic de faptul ca el mi-a inchis telefonul.asta mi se pare o chestie aiurea.am si incercat sa il intreb de ce mi-a inchis si mi-a justificat prin faptul ca era f ocupat la serv si nu putea vb atunci.am incercat sa gasesc o explicatie logica pt toate chestiile insa.....chiar am si vb cu el si i-am explicat ca trebuie sa facem efortusi sa ne vedem mai des sa vedem daca ne placem si a fost de acord .ceea ce ma enervat si atunci a fost faptul ca a fost intru-totul de accord cu mine.dar week-end-ul asta ...parca ma intristat si ma convins ca...nu e bine.in week-end am venit in buc si l-am anuntat si pe el ...ma sunat si ne-am intalnit...prima data am fost cu el sa isi cumpere ceva aparatura pt la serv apoi am iesit sa mancam ceva .a fost f dragut , amabil.ne-am tinut de mana insa la un moment dat cand mancam ma intrebat ceva care mi-a stricat tot cheful...ma intrebat unde fac revelionul....am ramas afis...din moment ce suntem impreuna ,pt ca asa a spus, de ce niba ma intreaba unde fac revelionul???atunci mi-a pierit pofta de mancare.si mi-a mai zis ceva ...week-end-ul asta eu stiu f clar ca este ziua lui insa cred ca el a uitat ca eu stiu asta si....la restaurant a intrebat daca se pot face rezervari si cat costa o masa ....apoi mi-a justificat ca e ziua unui prieten si vecin de bloc si la rugat pe el sa intrebe asta.atunci....am crezut ca....depa toata faza asta ma condus acasa..a fost f amabil...insa....asta a fost tot.parca m-am simtit aiurea ...m-am simtit penibil...nu am putut sa ii reprosez de ce ma minte ..de ce nu imi spune ca e ziua lui pe 30? si acum ma urasc ...urasc faptul ca sunt asa..cu bun simt si..practic mi-a fost rusine de ...rusinea lui, nu stiu cum sa zic.si acum sunt intr-o incertitudine totala. avem o relatie sau....nu? ce naiba e asta? chestia e ca imi e jena sa il intreb la tel ..personal nici atat ...insa m-am saturat si de situatia asta...care tine de ceva vreme...din vara.ce ma fac???? va rog help...sunt convinsa ca aici sunt oameni care stiu sa imi dea un sfat. crede-ti ca merita sa mai port o discutie cu el? sau...situatia e clara.sa ii spun omului sa nu ma mai sune ? sa ma lase ..macar sa stiu clar ca sunt singura si nu sa ma sune el ... dupa bunul plac.ma gandisem eu sa ii dau un mesaj in care sa ii spun clar si direct ca nu are rost ...
green_eyes
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:51
mda... am urmarit toate mesajele dupa acest post deschis de tine...

advice: suna-l intreaba-l ce face de ziua lui, daca are de gand sa iasa pe undeva... si asa vei vedea daca acea rezervare era ptr acel prieten....

el te-a intrebat ce planuri ai de revelion, ca sa stie daca este si el implicat in planurile tale... poate are o surpriza pentru tine!

scuze daca am spus ceva gresit!
sadonlife
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:28
povestea ta seamana mult cu una citita de me in una din revistele cu povestiri adevarate,zic ei,cum ca EL cauta o EA doar ptr a primi o avansare la serviciu dar...EL era homosexual si dupa ce s-au casatorit ea a realizat ca a fost folosita doar "scopul scuza mijoacele"scz dar gandeste un pic e prea cusuta cu ata alba...la anii lui ar trebui sa stie ce vrea vorbeste cu el frankamente












tamelly
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:58
sincer cred ca ai dreptate...faza cu homosexualitatea pare din ce in ce mai...credibila....adica omul ma suna...vb e totul ok..dar nu zice nimic de genul imi este dor de tine, vreau sa ne vedem..chestii de genul asta....pur si simplu cand ma suna ma intreaba ce am facut la serv apoi imi povesteste ce a facut el..ma intreaba de parinti, dar...cam atat...cred ca numai eu puteam sa intru intr-o astfel de situatie...pur si simplu nu am noroc in dragoste.toti vor sa ma prezinte pari ntilor..nu stiu de ce, poate ca ..prezint siguranta...dumnezeu stie...totusi...ce ma fac...trebuie sa iau o hotarare in privinta baiatului astuia pt ca....asa cum decurg lucrurile...nu are rost.o discutie as incerca sa am cu el ,dar cum ? cand? cand ne vedem asa de rar...iar la tel parca imi suna aiurea sa ii zic ...bye bye...vreau si eu un sfat..ce fac? ii spun sa nu ma mai caute?mai ales dupa faza cu..tu unde faci revu? e clar ...omu' nu are treaba ...cu mine...sincer imi pare aiurea sa il intreb eu...hai nu vrei sa facem revul impreuna? chair asa? am ajuns chiar in faza asta de penibil?? deci...ce ma fac? please ...help!
green_eyes
Postat pe 3 Decembrie 2008 20:02
daca nu il vrei..noi il vrem....... ............................am intalnit barbati care prefera sa cunosca bine femeia inainte de a se arunca in pat cu ele....poate el considera ca tu nu esti pregatita si nu vrea sa te grabeasca.....am o prietena care desi este impreuna cu un tip de cateva luni de zile si se intampla sa doarma si cu el in pat..el nu face pasul spre a face dragoste cu ea...,,,,acum ea isi doreste dar nici sa il violeze nu se poate..sfatul meu...asteapta.poate cine stie ..merita asteptarea...........sau fa tu primul pas...

Postat pe 4 Decembrie 2008 12:49
multumesc pt sfat,dar eu chiar nu ma refeream la sex.
green_eyes
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:51
stii care e culmea culmilor?ca totzi ne dam cu presupusul dar decizia finala trebuie sa o iei tu,dar draga mea poate e greu dar pune capat la o relatzie care din faza incipienta te face sa suferi te face sa itzi pui atatea intrebari...nu merita...dragoste sau nu e clar ca tipul nu vrea nimic serios...o relatzie nu incepe asa...ori ejti indragostit ori nu.incearca o alta relatzie care sa va dea multa fericire...macar la inceput.mult noroc
tamelly
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:47
tu stii ce relatii a avut el inaintea ta?
daca a luat prea multe tepe la viata lui si acum sufla si in iaurt?si daca el nu are curaj sa feceti sex trebuie sa ai tu.spune-i ca il doresti si altfel si asa o sa vezi cum reactioneaza.
irina78
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:48
iti multumesc mult pt sfat ,dar nu e vb de sex .la asta nici nu ma pot gandi acum.insa am impresia ca se poarta cu mine mai mult ca si cum am fi buni prieteni. adicae dragut , ma intreaba de ai mei, ce fac eu, cum ma simt, dar nu spune niciodata ca ii e dor de mine, ca vrea sa ne vedem,si da ai dreptate habar nu am de relatiile lui.
green_eyes
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:58
Ca sa fim concisi, pana la urma de ce anume te plangi?.. ca nu am reusit sa imi dau seama pana acum.....
anakin
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:14
Nu vreau sa sune aiurea raspunsul meu, sau sa te jigneasca in vreun fel...insa incearca sa ramai si tu demna, mandra...fa-l sa ii fie dor de tine, "joaca-te" putin..provoaca-l, incita-l...nicio fiinta nu rezista la astfel de tachinari, in special un barbat....nu mai fii asa de "disponibila sau accesibila", arata-i ca timpul nu sta pe loc si ca ai si tu o viata proprie, nu totul se invarte in jurul lui (desi lucrurile chiar asa stau)...cu diplomatie si rabdare vei dobandi exact ceea ce-ti doresti...in alta ordine de idei..esti complet sigura ca el este "el"? stii sigur ce vrei de la el? ..de la o relatie cu el?....daca cunosti aceste raspunsuri, pune-te pe treaba si sedu-l inteligent! succes

Postat pe 12 Decembrie 2008 15:25
Acum, scuza-ma ca imi dau si eu cu parerea...dar chiar nu inteleg care e problema ta. Adica, nu inteleg de ce esti frustrata. Il iubesti "la nemurire" ? Este el The One ? Sau e doar o chestie care te intriga pt ca nu reusesti s-o intelegi ? Mie mi se pare ca tu depui un efort demn de o cauza mai buna. Inteleg ca esti atrasa de el. Nimic rau in asta. Chestia e ca el nu mi se pare atras de tine. Si eu sunt barbat, si cand m-am indragostit de nevasta-mea, cautam tot felul de pretexte ca sa o vad. Ma duceam sa iau muzica de la ea, desi aveam compu' plin. Si nu o intrebam ce-a facut la lucru. Cautam pretexte jalnice ca sa avem discutii mai personale, sa ma lase sa intru in sufletul ei. Baiatu' asta nu prea stie ce vrea. Si pana la revel mai sunt nici 3 saptamani. Ai sa te trezesti ca pe 30 dec. nu ai sa stii unde mergi si cu cine. Asculta sfatul meu...incearca sa te distantezi putin si lasa mingea in terenul lui. Daca are ceva in cap, te cauta si se comporta ca un barbat care place o femeie. Daca nu, n-ai pierdut nimic. Incadrezi povestea la experiente bizare si mergi mai departe. Pana la urma, ce nu ne omoara, ne-ntareste. Succes!
prometeus_969
Postat pe 13 Decembrie 2008 02:39
Nu este intotdeauna valabil, ca ceea ce nu te omoara, te intareste.O colega de-a mea, a pus-o uciga-l toaca sa manance inghetata si sa bea suc.Sigur, lucrul acesta nu a omorat-o, dar nici bine nu i-a facut.In cel mai rau caz, i-a intarit muschii de la picioare, de cate ori a trebuit sa alerge la toaleta.Ai dreptate insa ca efortul putea sa-l depuna pentru o cauza mai buna.Sa curete spre exemplu cartofi, sau sa desfaca bidonul cu varza si sa faca sarmalute.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 19:37
Ioano...tu ti-ai facut un titlu de glorie din a fi rautacioasa? In definitiv, domnisoara a cerut doar un sfat, nu a dat cu parul. Cat despre ideea ta de a face sarmale sau a pune varza, mi se pare nedemn sa sugerezi ca femeile, sau macar unele dintre ele ar trebui sa se ocupe doar de bucatarie si sa lase problemele existentiale pe seama barbatilor. Nici nu ma mir ca barbatii au o parere proasta despre femei, din moment ce o femeie gandeste asa. Mistocareala asta mi se pare de prost-gust. Tie nu ti s-a intamplat niciodata sa nu intelegi anumite lucruri din viata ta? Sau tu esti una dintre cele care face totul perfect si nu cere ajutorul nimanui?

Ma inclin...
prometeus_969
Postat pe 20 Decembrie 2008 16:50
Nu te inclina.Risti sa ramai cocosat.
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 08:23
Pai Prometeus, cum ai vrea sa dea cu parul de la prima intalnire?Poate sa o faca si de la intalnirile urmatoare.Iar cand ai sa te bucuri de tratamente preferentiale, sa nu strigi ajutor.Mie mi se pare foarte demn si pentru barbat si pentru femeie, ca femeile sa stie sa faca mancare.Daca o femeie te ia de la inceput cu problemele existentiale, aceasta inseamna ca este de doua ori desteapta.Unu, pentru ca o preocupa astfel de probleme, si doi, pentru ca cel care o va face pe bucatarul in urmatorii treizeci, patruzeci de ani, vei fi tu.Barbatii au o parere proasta despre femei, pentru ca asa gandesc ei in general despre ele, considerandu-le inferioare.Chiar cand le considera egale, tot exista o diferenta de inaltime, in favoarea barbatilor.O femeie are dreptul, sa gandeasca asa cum doreste.Nu exista norme care sa impuna un anumit tipic de gandire la femei, sau la barbati.Realitatea este ca atunci cand un barbat intalneste o femeie mai desteapta decat el, se constipa, iar daca el se simte luat la misto, "mistocareala in cauza"este de prost gust.Pai cand faci misto, este normal ca adversarul capata in mod subit crampe la stomac, iar baba i se pare chioara.Mi s-a intamplat nu sa nu inteleg unele lucruri din viata mea.Daca nu le intelegeam, eram o proasta, dar traiam mai bine, dand vina numai pe Dumnezeu.Faptul ca le-am inteles,m-a facut sa stiu intotdeauna cine este cel vinovat.Nu ma numar dragalasule printre cele care fac lucrurile perfecte.Dar cand este vorba despre asta, legea mea este:Ajuta-te singura.
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 08:53
Ioana, ai extrapolat foarte interesant. Doar ca eu nu la asta m-am referit.
Ma inclin...
prometeus_969
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:00
Pana la urma, Prometheus, nu esti un barbat rau.Dar vad ca ai tu ce ai cu coloana.Cand zice o femeie ceva, gata si tu:Te inclini.Dar cand bate vantul, ce faci?
Ioana007
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:29
Formula asta e o politete. Ca asa m-a invatat mama, sa ma port politicos. Si asa ma adresez eu cititorilor. Deformatie profesionala, daca vrei.Daca nu am fi politicosi, viata ar fi o gluma proasta. La coloana n-am nimic, dimpotriva...mi s-a spus ca am prea multa, ca sa zic asa. In sensul ca nu fac compromisuri. Cat despre faptul ca nu sunt un barbat rau, ai dreptate. Nu sunt. Sotia mea nu s-ar fi maritat cu mine, daca as fi fost un grobian.
Oricum...mesajele sunt off topic.

Deci, inca o data ma inclin...
Craciun fericit !
prometeus_969
Postat pe 23 Decembrie 2008 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort cu lipsa paratului 2 De la: yavrum 28 Noiembrie 2008 14:51
Probleme de sanatate 121 De la: anisoaraf 1 Martie 2010 14:12
Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert? 770 De la: anakin 5 Martie 2010 17:28
NU POT AVEA ORGASM...OARE DE CE? 72 De la: persidadamian 29 August 2009 19:08
Copiii intr-o relatie 3 De la: anima 8 Decembrie 2008 09:49
Setari Cookie-uri