buna..am si eu o problema...sau..o dilema

Tipul e super ok,adica na,sexul nu vine din prima,te respecta,nu vrea doar sa ajunga in patul tau...te pupa,in pupa mana-e superb!Parca ai trai intr-un vis (pastreaza baiatul chiar daca are 30 de ani)!
ancasobo
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:33
Inainte de a lua vre-o decizie, trebuie sa stii mai multe despre el. Faptul ca i-ai cunoscut familia, care s-a dovedit ok, asta nu inseamna ca totul e ok. Singura cale sa afli mai multe despre el este sa ii propui sa ii cunosti prietenii, sa iesiti impreuna cu ei. De la ei, chiar indirect, poti afla sau deduce mai multe, fiind f.atenta si chiar provocand teme de discutie. Bineinteles totul fara ostentatie. Ipoteza ca poate isi doreste doar o prietenie este absurda atata timp cat v-ati sarutat si am inteles nu pe obraz. Am si eu multi prieteni barbati si nici nu ne-a trecut prin cap, nici mie si nici lor sa ne sarutam ca femeie si barbat. Daca atitudinea lui ti se pare anormala, dupa parerea mea, ar putea fi o singura explicatie mai la indemana si anume ca are probleme sexuale, ori de dimensiune ori de erectie. Bineinteles ca ar putea fi alte un milion de motive, stii si tu ca viata bate filmul, doar ca neavand destule informatii dam si noi cu presupusul, facem scenarii, cand s-ar putea sa fie,pur si simplu, un barbat normal, si care isi doreste o relatie normala. In urma cu nu f.multi ani, o astfel de atitudine era absolut normala, barbatul nu sarea pe femeie, si daca mergem si mai in urma, relatia fizica incepea doar dupa nunta. Barbatii cu astfel de probleme, care arata bine pe "dinafara", se folosesc de acest atu pentru ca partenera sa se indragosteasca de ei, astfel incat, sa suporte si accepte "momentul adevarului" nepercepandu-l ca pe o catastrofa. Pana afli mai multe te sfatuiesc sa nu te aprinzi prea tare, nu de alta, dar sa nu suferi. Incearca sa-ti pastrezi luciditatea, altfel nu poti evalua corect situatia. Si sa mai stii ceva, daca e sa fiti impreuna, daca el e sortitul, veti fi impreuna.Eu am fost "prietena" cu sotul meu 4 ani inainte de a ne casatori si niciodata, in acesti ani, nu s-a pus problema relatiilor sexuale. Si... am fost impreuna 42 de ani, cand m-a parasit pentru a merge la Dumnezeu. L-am avut alaturi pe cel mai minunat om de pe pamant, o minune, si sa stii ca sexul era f.important pentru el. In cazul tau trebuie sa ai rabdare si sa lupti pentru fericirea ta, daca crezi ca despre asta e vorba.
beckmaria_46
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:43
Ori te palce foarte mult si te respecta si ca atare nu a sarit pe tine de la prima intalnire ca sa nu strice tot,fie are o problema...Insa eu spun asa barbatul e capul si femeia gatul....
Intr-un moment mai intim seara la tara poti sa-i spui ca ai vrea mai mult si sa-l ghidezi subtil catre ceea ce iti doresti....Apoi sper sa ai casa de piatra!Barbatii cu caracter care respecta o femeie o femeie sunt pe cale de disparitie...vezi sa nu pierzi tot ....insa depinde ce iti doresti si tu de la aceasta relatie cu ADEVARAT!!!!
avocat_anca_paun
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:20
Baiatu asta este un tip care te respecta,nu te mai gandi negativ,gandeste-te ca toate o sa se petreaca la timpul lor,nu trebuie sa disperi..iti doresc multa bafta si sa auzim ca totul merge bine:)

issa
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:13
Buna! Am avut si eu un iubit care a facut cam la fel la inceput. Dar apoi a recunoscut ca vroia sa ma faca sa fierb, sa imi doresc sa fac eu primul pas si sa para el mai interesant. Eu te-as sfatui sa ai putintca rabdare si sa nu te arati foarte doritoare de a face sex. Si.. daca totsi va dura prea mult pana iti va arata ca te doreste, ai putea sa initiezi o discutie. Succes.
Gabrielle
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:40
eu zic ca dupa comunicare , urmatorul lucru important intr-un cuplu e sex-ul ! daca asta nu merge poti sa iubesti pe cineva pana la stele si napoi si nu va merge ! asa ca ( nu pentru ca sunt barbat !) iti zic ca daca sex-ul va fi un dezastru ( cand il vei face !) asa va fi si relatia voastra !asa ca faceti-l cat mai curand si abia apoi puteti hotara impreuna in ce sens sa evolueze relatia ! ( doar prieteni sau mai mult??)..pentru testarea inclinatiilor sexuale....,fa-l putin gelos !!
garbo001219
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:50
eu zic ca dupa comunicare , urmatorul lucru important intr-un cuplu e sex-ul ! daca asta nu merge poti sa iubesti pe cineva pana la stele si napoi si nu va merge ! asa ca ( nu pentru ca sunt barbat !) iti zic ca daca sex-ul va fi un dezastru ( cand il vei face !) asa va fi si relatia voastra !asa ca faceti-l cat mai curand si abia apoi puteti hotara impreuna in ce sens sa evolueze relatia ! ( doar prieteni sau mai mult??)..pentru testarea inclinatiilor sexuale....,fa-l putin gelos !!
garbo001219
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:50
eu zic ca dupa comunicare , urmatorul lucru important intr-un cuplu e sex-ul ! daca asta nu merge poti sa iubesti pe cineva pana la stele si napoi si nu va merge ! asa ca ( nu pentru ca sunt barbat !) iti zic ca daca sex-ul va fi un dezastru ( cand il vei face !) asa va fi si relatia voastra !asa ca faceti-l cat mai curand si abia apoi puteti hotara impreuna in ce sens sa evolueze relatia ! ( doar prieteni sau mai mult??)..pentru testarea inclinatiilor sexuale....,fa-l putin gelos !!
garbo001219
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:50
treaba nu miroase a bine,acum pe bune,mai are pe altcineva sunt sigura cunosc situatia asta f. bine,a mai fost si o prietena la fel,si se intalnea si cu a 2 de fapt,cand nu putea ia erea cealalta,si ca nu sa culcat cu tine,cred ca e cam indragostit de a 2 sau prima.dar mai face si el escale.ia sa-i zici ca te duci la el la misto ,sa vezi ce zice?e ocupat sau nu.prietena mea sa dus la el,nu vroia sa o scoata la disco e in afara bucurestiului,pe motiv ca e mai bine in casa,pana la urma au iesit la un bar de acolo,si hop ca au dat nas in nas cu nr.1,si a inceput scandalu,asa ca ATENTIE MARITA.
kalis27
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:02
DRAGA MEA, SE VEDE FOARTE CLAR CA BAIATUL TE
IUBESTE SINCER !STI PROVERBUL ,,FOAMEA VINE MANCAND,,?
ASTEAPTA...FERICIREA ESTE DE PARTEA CELUI CE STIE SA ASTEPTE.
IA IN CALCUL CA POATE TIPUL ESTE UN TIMID SAU UN RELIGIOS CARE CU ADEVARAT TE SI RESPECTA SI SE RESPECTA SI ASTA E O MARE CALITATE, NU UN DEFECT. DAR DACA TU ITI DORESTI SI SEX, ATUNCI ESTE CAZUL SA-TI LAMURESTI ACEASTA PROBLEMA CU EL,EVIDENT CU MULT TACT SI FINETE SA NU-L RANESTI! BARBATII LA CAPITOLUL ACESTA SUNT FOARTE SENSIBILI. SUCCES SI ASTEPTAM VESTI!
psihoprea
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:56
De la: green_eyes, la data 2008-10-05 16:35:13da asa ma gandeam si eu...ciudata situatie...cred ca cel mai bine este intr-adevar sa am o discutie pt ca...e prea de tot.eu nu imi doresc de la el....doar sa vb ca simplii prieteni,eu chiar il plac si nu are rost sa continua asa daca omul nu vrea de la mine decat sa fim buni prieteni.

Draga mea, eu cred ca baiatul e ok si e un domn. Probabil ca nici el nu stie cum sa abordeze situatia si sa mearga mai departe, fara sa te simti jicnita - nu cred ca e vorba doar de o prietenie, nu te-ar fi prezentat familiei si rudelor - dar te poti astepta sa te ceara de sotie, fara ati cere sa faci sex cu el, inainte! aluneca finut in directia asta... intreaba-l mai multe despre orientarea religioasa si despre parerea lui in privinta contactului sexual inainte de cununie. Succes!!! sa ne tii la curent cum decurg evenimentele intre voi
iulia_TM
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:16
Ceea ce faci in pat, poti sa treci sub tacere.Te pontam program normal, si iei si bonurile de masa.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:40
In curent poti sa o tii pe Iulia, ca eu racesc mai repede.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:42
deja cred ca te-ai judecat bugat , ashe ca lasa-ma sa-ti zac cum o patat muierea dhin ardheal....;dupa 5 anhi dhe casatorie o mars sa " sa dhesparta dhe iuan , ca nu face nimnhica ! la judhecatorie ....,il intreba pa' iuan :da ma iuanhe ...tu dhi ce nu o fachi pa' marie sa sa simnta shi ie binhe ? ..apa'i nu sthii ?? -ba ! onorata instanta ...,sthiu ! - apoi ..; nu poti ? ba ! pochi ! -atunchi dhi ce dhe 5 anhi nu i-ai facut nimnhica lu' maria ??- da....!! dhi che atata zola !!!(graba !)
garbo001219
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:34
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:43
sunt barbat,am 35 de ani si as vrea sa-ti spun ca ar fi bine sa ai o discutie cu el nu cu noi .Nu confunda un gentleman adevarat care nu se atinge de tine la el acasa si ar fi putut s-o faca,cu unul care vrea prietene de conversatie.
cel mai bine este sa discutati deschis face to face de la inceput despre orice si veti fi iubiti in primul rand ,dar si foarte buni prieteni.
marius_brn
Postat pe 26 Aprilie 2009 20:43
Incearca o cina romantica !
Gteste-i ceva ,beti un phar de vin bun ori mai multe si ...restul vine de la sine!
E bine sa fii pregatita si pentru eventual esec!
galateea
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:41
PAREREA MEA SINCERA ESTE CA TIPUL ESTE IMPLICAT DEJA INTR-O RELATIE CU CINEVA, CU CARE FAMILIA LUI NU ESTE DE ACORD, DE ACEEA AI SI FOST PRIMITA ATAT DE BINE LA EL ACASA, ADICA CONSTITUI SPERANTA FAMILIEI LUI DE A O UITA PE CEALALTA.
DIN PACATE SE PARE CA NU SE POATE RUPE DE VECHEA RELATIE, ORICAT INCEARCA, DE PASIUNE SAU IUBIRE NICI NU POATE FI VORBA..
LASA-L IN PLATA DOMNULUI CA O SA-TI GASESTI PE ALTCINEVA MAI PUTIN "MISTERIOS"
VIATA E PREA SCURTA S-O TRAIESTI FRAMANTANDU-TE ATATA!
ivanka
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:45
Buna, am citit curioasa mesajul tau si comentariile (diascutiile la problema ta) si am decis si eu sa-ti dau o sugestie!!! am mai rs la cineva de pe forum cam cu aceeasi problema ca a ta...si i-am povestit povestea mea de dragoste...eu l-am cunoscut pe sotul meu pe internet...si vreau sa spun asa concluzia ca sunt cea mai fericita si am o casnicie ffff reusita!!! Vreau sa-ti spun ca sa nu-ti faci griji in privinta felului lui de a fi! Poate are planuri mari pt viitor cu tn, poate vrea sa te cunoasca altfel...te respecta ca fata...ar trebui sa te bucuri ca nu-ti sare direct in pat si ca iti respecta demnitatea de fata! Si un sfat...nu-i bate apropoul de indoielile tale...precum ca" de ce de atita timp nu ave-ti nimik intim".Lasa-l pe el sa o faca...el e baiat...sper ca ma intelegi...nu-l lasa printr-o simpla intrebare,sa-si piarda tot respectul pt tn si sa zica:"apai fata asta e ca si celelalte"....tu fii tare si rabdatoare...toate la timpul lor!!! Iti doresc mult succes si ai grija de tn...numai bine!!! sa fii iubita
floricea
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:38
Dupa primele incercari de zbor, ca nu mai stii cine zboara si unde, fluturii se opresc la bucatarie, in loc sa se opreasca in natura la o capitza cu fan, sau intr-un copac.Ati facut vreodata dragoste in copac?Este mortal.Mai ales daca se rupe craca pe care stati.
Ioana007
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:23
draga mea, eu am cunoscut un barbat tot pe net si iti pot spune ca desi eram sceptica la astfel de relatii acum suntem impreuna de doi ani si avem o relatie superba ...inca sunt rezervata in asemenea relatii dar dupa cum viata mi-a dovedit se intimpla si minuni....asa ca daca baiatul e ok merita sa incerci.bafta ,sper sa ai ceea ce am eu acum....fericire .
iacobmary2000
Postat pe 1 Mai 2009 13:17
Ai grija ce propuneri faci Mary, ca sa nu ramai fara barbat.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 13:25
In general cand o relatie este mai stabila nu se bazeaza pe raportul sexual. Cand iubitul este mai serios sexul nu este cu scantei. Asta face diferenta intre o casnicie si doar o relatie sexuala. Cand atractia fizica (sexuala) este mai puternica relatia nu tine. Succes.
17101967
Postat pe 3 Mai 2009 12:49
si...totusi...daca ceva in ce priveste sexu`...nu merge...ceva...e nelalocu` lui!!
si...sincer...e bine asa?
ovidiu42
Postat pe 3 Mai 2009 13:42
De la: 17101967, la data 2009-05-03 12:49:16In general cand o relatie este mai stabila nu se bazeaza pe raportul sexual. Cand iubitul este mai serios sexul nu este cu scantei. Asta face diferenta intre o casnicie si doar o relatie sexuala. Cand atractia fizica (sexuala) este mai puternica relatia nu tine. Succes.


ei, nu zau?

cum adica, o relatie stabila e cand nu sar scantei in pat? fals. total fals. ca recunoastem sau nu, patul face si desface

neintelegerile sexuale, dragostea facuta ca o obligatie sau o corvoada,ideea ca de la o varsta nu mai conteaza sexul este principala cauza a infidelitatii partenerului

tine minte si baga in cap: cand la pat nu mai e jaratec, nu mai e nici dragoste, nici casnicie fericita

o relatie tine, direct proportional cu atractia fizica. deci, este invers fatza de cum sustii

si_totusi
Postat pe 3 Mai 2009 16:53
Draga ,,si totusi" a scapat un mic detaliu:tu la 20-40 ani gindesti asa,si multi gindim ca tine.Ea,la cei 90 ani,asa a fost indoctrinata,nu poate gindi altfel.S-apoi...la ce i-ar mai folosi???
valentino
Postat pe 5 Mai 2009 05:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM MARII DUBII 8 De la: anemari15 4 Octombrie 2010 16:35
DATI-MI UN SFAT,VA IMPLOR! 49 De la: eladaela 25 Noiembrie 2009 11:08
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
buna 3 De la: Micass 20 Decembrie 2008 09:31
Buna! 4 De la: Micass 8 Noiembrie 2008 09:03
Setari Cookie-uri