de ce femeile sufera?

am incercat si a doua ,si a treia oara sa zbor dar mi-au smuls pana cu pana si acuma nu mai cu ce zbura!!si sa treci dintr-o deceptie in alta cum credeti ca e ?am ales sa fiu libera de orice sentimente...


si chiar nu sunt pesimista!!!! chiar sunt fericitaaaa!!! foarte!! asa ca cu chestia cu iubirea sau ce-o mai fi ...
nu neg exista dragoste..dar dragoste pt mine e ceva ca ''dragoste de mama pt copilul ei'' sau '' sa iubesti un animalut '' asa cum o iubesc eu pe pisica mea care e cea mai scumpa din lume... uite asta dragoste!!!ceea ce elegat intre doua persoane de sex diferit e la inceput doar ceva pasiune apoi toata chesti asta se transforma in respect,si apoi e deja deprindere
Lullutza
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:40
Lulutzule...am trait-o pe pielea mea...stiu cum e...dar totusi nu trebuie sa ne lasam invinsi...
Dragostea o sa vina cand te astepti mai putin..fara incercari..fara eforturi...fara nimic...o sa vina pur si simplu...

Multa bafta si capul inainte....
needforspeed
Postat pe 2 Octombrie 2008 18:00
acuma sa nu credeti ca sunt disperata!!! dar chiar nu cred in ''iubire''
ma conduc dupa '' ce e al tau e pus deoparte''
Need esti o scumpica!!!pupuri!!!!
Lullutza
Postat pe 2 Octombrie 2008 18:15
exact lulutza dragutza..:-)) asta ti-a spus si needforce.."ce e al tau e pus deoparte"..deci asteapta si va veni..ai sa vezi.
dede
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:22
Nu crezi acum, dar o sa vina si vremea cand o sa-ti placa sa te lasi iubita si sa iubesti si tu.....nu te grabi ca ai timp

Postat pe 2 Octombrie 2008 20:07
acuma chiar ma tem sa las pe cineva sa se apropie de mine!si nici nu prea am mare dorinta .,sincera sa fiu.thx fetelor sunteti niste dulci
Lullutza
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:01
Esti simpatica, Lullutza. Sa iti zic ceva despre mine - pana cu cativa ani in urma credeam ca nu voi iubi niciodata (sentimentele mele erau zero) Cand, deodata, m-am indragostit ca un nebun de o tipa care nici nu ma baga in seama. Imi blestemam zilele. Era o femeie obisnuita. Prietenii imi ziceau: Frate, poti avea orice alta femeie. Las-o naibii pe asta. Nu e nici desteapta, nici frumoasa. Eu o vedeam numai pe ea. Nu e o gluma. Din 100 fete adunate laolalta eu nu puteam vedea alta. Nu mai stiam ce-i cu mine. Eram...indragostit ca un nebun. Cand era sa mor efectiv - nu mancam, nu beam, nu dormeam, nu vorbeam, am dat acatiste la o manastire sa ma scape Dumnezeu cum va considera El (desi ma durea sufletul ca as putea uita de ea). In nici o saptamana nu mai aveam nimic. Absolut nimic. A trecut ca un vis urat si am scapat de ...cea mai urata poveste de dragoste din viata mea. Daca as tine la alta femeie macar a zecea parte din cat am tinut la respectiva, iar sentimentul sa fie reciproc, m-as insura instantaneu.

Postat pe 3 Octombrie 2008 15:03
pai michael eu credeam ca esti insurat???????? de ce oare????????? nu gasesc raspunsul ma ajuti te rooooooooog

Postat pe 3 Octombrie 2008 15:20
MICH, nu trebuie sa vb asa, si eu am avut o perioada cand pur si simplu nu-mi trebuiau prieteni ( barbati )....se invarteau multi in jurul meu iar eu ii tratam....imi placea sa-i pun in dificultate...prietenul meu actual imi spunea mereu ca pe mine credea ca orice barbat ma vrea in preajma lui, dar sunt inabordabila si decat sa incerce sa-mi adreseze un compliment, mai bine ma admirau din umbra......pt ca ii umileam, dak nu erau in stare sa-mi dea o replica, a doua oara decat ma salutau.....desi sunt sociabila, sunt fffff selectiva....

Postat pe 3 Octombrie 2008 15:34
falcone, cu alte cuvintele, dragostea e oarba. " nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie."
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2008 15:53
De la: Falcone, la data 2008-10-03 15:03:07Esti simpatica, Lullutza. Sa iti zic ceva despre mine - pana cu cativa ani in urma credeam ca nu voi iubi niciodata (sentimentele mele erau zero) Cand, deodata, m-am indragostit ca un nebun de o tipa care nici nu ma baga in seama. Imi blestemam zilele. Era o femeie obisnuita. Prietenii imi ziceau: Frate, poti avea orice alta femeie. Las-o naibii pe asta. Nu e nici desteapta, nici frumoasa. Eu o vedeam numai pe ea. Nu e o gluma. Din 100 fete adunate laolalta eu nu puteam vedea alta. Nu mai stiam ce-i cu mine. Eram...indragostit ca un nebun. Cand era sa mor efectiv - nu mancam, nu beam, nu dormeam, nu vorbeam, am dat acatiste la o manastire sa ma scape Dumnezeu cum va considera El (desi ma durea sufletul ca as putea uita de ea). In nici o saptamana nu mai aveam nimic. Absolut nimic. A trecut ca un vis urat si am scapat de ...cea mai urata poveste de dragoste din viata mea. Daca as tine la alta femeie macar a zecea parte din cat am tinut la respectiva, iar sentimentul sa fie reciproc, m-as insura instantaneu.









stii poate o fi asa! omo pare rau pentru tine,dar eu cand aud chestia asta ca barbatii pot sa sufere din urma unei femei chiar ma ia cu ameteala!!!!
am niste prieteni care tot''sufereu''de pe urma femeilor!!!timp de doua zile !!! stii ce repede le trecea chestia asta cu suferinta? dupa ce vedeau o alta gata sa le faca pe plac le trecea suferinta nici nu-ti dai seama cat de repede!!!!
chiar imi vine sa rad cu lacrimi cand aud de asa ceva!!! sorry !nu o lua personal!
Lullutza
Postat pe 3 Octombrie 2008 17:17
ptr lullutza:

Si mie imi vine sa rad cu lacrimi cand imi amintesc de povestea asta si mai ales cand, din an in Pasti, o vad pe respectiva. Ma pufneste rasul cand ma gandesc cum am putut sa ma indragostesc de ea - nu are nimik care sa atraga ...- si imi vine sa imi trag palme cand imi amintesc cum am calcat pe orgoliul meu ca sa fiu cu cineva care nu ma merita. Ai dreptate pana la urma, dragostea trebuie sa treaca prin ratiune, dar ca si tine Lullutza, aveam impresia ca eu nu pot pati asa ceva.

ptr melimeli: not married

Postat pe 3 Octombrie 2008 18:23
Falcone,

pana la urma experienta asta te-a ajutat,ai devenit mai intelept..;)

din ce ne este dat sa traim, trebuie sa luam partea pozitiva..
iasomia
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:27
De la: Falcone, la data 2008-10-03 18:23:36 ptr lullutza:

Si mie imi vine sa rad cu lacrimi cand imi amintesc de povestea asta si mai ales cand, din an in Pasti, o vad pe respectiva. Ma pufneste rasul cand ma gandesc cum am putut sa ma indragostesc de ea - nu are nimik care sa atraga ...- si imi vine sa imi trag palme cand imi amintesc cum am calcat pe orgoliul meu ca sa fiu cu cineva care nu ma merita. Ai dreptate pana la urma, dragostea trebuie sa treaca prin ratiune, dar ca si tine Lullutza, aveam impresia ca eu nu pot pati asa ceva.

ptr melimeli: not married




chiar ar trebiu sa-ti dai un rand de palme!!!!
''Nu are nimik care sa atraga'' cand te-ai ''indragostit'' te-a atras nu-i asa? nu cred ca ai dreptul sa spui despre o femeie ca nu e frumoasa!! orice femeie e frumoasa !! orice om e frumos!! aici merge vorba ca atare de ce sufera toti? si ai dreptate !! din orgoliu!!!
Lullutza
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:38
Ce sa fac? sa-mi dau un rand de palme? Corect! Pentru faptul ca am fost idiot sa ma atasez de o tipa care imi radea in nas cand ma vedea si despre care am tot dreptul sa zic ce vreau si cum vreau la cate am tras dupa urma ei. Daca am vazut-o urata, asta se datoreaza 90% faptului ca din cauza ei am trecut prin cea mai nenorocita perioada a vietii - prin care sper sa nu mai trec ever- Mai cresti si tu si ai sa vezi. Sfat: Ai grija sa nu iti gasesti si tu nashul si sa nu iti dai cateva duzini de palme, ca tare te pricepi la tras concluzii pripite. Nu o lua personal.

Postat pe 4 Octombrie 2008 00:03
Mich, gata, trecutul are locul lui acolo in sufletul tau, dar spre binele tau.....lasa-l incuiat intr-o odaita a inimii si nu-l mai reinvia dak nu-ti face placere.....
Timpul vindeca marile pasiuni ale oamenilor....viatza merge inainte...capul sus si fii optimist...

Postat pe 4 Octombrie 2008 09:18
pt.falcone
pai sti forumul cu shoppingul,credeam ca numa sotia poate sa-ti
insufle boala cumparaturilor
citez de la cryle
Timpul vindeca marile pasiuni ale oamenilor....viatza merge inainte...capul sus si fii optimist..

Postat pe 4 Octombrie 2008 10:19
De la: Falcone, la data 2008-10-04 00:03:14Ce sa fac? sa-mi dau un rand de palme? Corect! Pentru faptul ca am fost idiot sa ma atasez de o tipa care imi radea in nas cand ma vedea si despre care am tot dreptul sa zic ce vreau si cum vreau la cate am tras dupa urma ei. Daca am vazut-o urata, asta se datoreaza 90% faptului ca din cauza ei am trecut prin cea mai nenorocita perioada a vietii - prin care sper sa nu mai trec ever- Mai cresti si tu si ai sa vezi. Sfat: Ai grija sa nu iti gasesti si tu nashul si sa nu iti dai cateva duzini de palme, ca tare te pricepi la tras concluzii pripite. Nu o lua personal.








Mama ce se enerveaza unii!!!!!!Relax!!nu trag concluzii pripite,si sunt destul de mare!! si am mai spus poate ca ai '' suferit'' ceea ce nu pot crede..
Cate fete au suferit din urma ta? ti-a pasat de vreo una?nu prea creeed!! si chiar daca am sa-mi gasesc ,cum spui tu , nashul, crede-ma ca nu o sa spun despre el ca e asa sau e asa !! dar ce sa faci?intotdeauna nu vei fi tu vinovat ci celalalt!!te pup ca esti un dulce!! si nu pune la inima!!
Lullutza
Postat pe 4 Octombrie 2008 11:16
ok. si tu esti o dulce. hai noroc

Postat pe 4 Octombrie 2008 11:51
sa fii sanatos!!!
Lullutza
Postat pe 4 Octombrie 2008 12:02
eeee...si cum spunea Dan Bitman..."Si baietii plang cateodataaa"...la.la la:))))Doar ca femeile sunt mai plangacioase...ce sa-i faci?Sufletul nu cunoaste diferentele legate de sex.Toate sunt suflete.....
walkiria
Postat pe 13 Octombrie 2008 13:47
Bingo!

Postat pe 13 Octombrie 2008 21:09
sufletul femeilor PLANGE si se PLANGE, al barbatilor doar PLANGE si atat-din orgoliu.
ios
Postat pe 14 Octombrie 2008 07:24
De la: ios, la data 2008-10-14 07:24:19sufletul femeilor PLANGE si se PLANGE, al barbatilor doar PLANGE si atat-din orgoliu.


vaaai, ce profund!... a durat mult ca sa ajungi la o concluzie asa de adanca?
anakin
Postat pe 14 Octombrie 2008 08:40
nu.
ios
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:56
si atat.
ios
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:56
De la: Falcone, la data 2008-09-27 19:14:07Bryana, sufera si barbatii. Habar n-ai tu cat sufera ei.


Of,of....ca tare o zici cu foc!!!
walkiria
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:19
cu totii avem idei si concepti diferite in viata dar iubire avem toti in noi si iubire mai inseamna si tristete si fericire si dezamagire asta-i e viata si cu toti iubim si suferim nu conteaza sexul sau religia
mihatm80
Postat pe 20 Octombrie 2008 20:40
torasexy
Postat pe 21 Octombrie 2008 15:12
intrebarea este f interesanta.de ce femeile sufera??? pei...cred ca in general cu toti suferim mai mult sau mai putin.e foarte adevarat ca noi femeile avem marele talent de a ne complica existenta cu tot felul de ganduri si idei care mai de care mai traznite insa sunt convinsa ca si barbatii fac aproape acelasi lucru.eu spre ex ....sunt f ''talentata''imi fac atatea problema si uneori complic atat de mult lucrurile incat.....am impresia ca nu ma simt bine daca am o relatie fara ''complicatii'.asta e...suntem niste fiinte complexe.
green_eyes
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine este pisy blond? wanted ):):):):):):):):):) 39 De la: tutankhamon 1 Iulie 2009 00:30
cum gasesc o garsoniera:D 19 De la: Annna_Maria7 28 Septembrie 2010 13:38
Diazepamul 39 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:11
Dragoste interzisa? 137 De la: pik_nik 9 Iulie 2009 00:52
De ce ajung barbatii sa insele? 5 De la: needforspeed 1 Noiembrie 2008 22:19
Setari Cookie-uri