Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana?

te poti indragosti in fiecare zi de aceeasi persoana daca stie cum sa iti starneasca interesul...mie mi se intampla destul de des sa ma reindragostesc de prietenul meu...asta neinsemnanad insa ca ne-am despartit sau ca uit vreo zi sa il iubesc...suntem impreuna de 5 ani si inca mai descopar la el lucruri noi..parti pe care nu le cunosteam si de care ma indragostesc...dar cu privire la problema ta as zice sa fi atenta...e drept ca omul se mai schimba pe ici pe colo (in functie de experientele traite si de anii impliniti in plus asa cum zicea cineva)...dar in mare raman la fel...ne nastem cu anumite gene si astea nu se schimba...e posibil sa doreasca sa te impresioneze si sa fie o schimbare de moment...nu uita ca te cunoaste...stie ce iti place si daca e un pic viclean nu ii este deloc greu sa te impresioneze
relidenisa
Postat pe 14 Decembrie 2008 19:34
De la: relidenisa, la data 2008-12-14 19:34:42te poti indragosti in fiecare zi de aceeasi persoana daca stie cum sa iti starneasca interesul...mie mi se intampla destul de des sa ma reindragostesc de prietenul meu...asta neinsemnanad insa ca ne-am despartit sau ca uit vreo zi sa il iubesc...suntem impreuna de 5 ani si inca mai descopar la el lucruri noi..parti pe care nu le cunosteam si de care ma indragostesc...dar cu privire la problema ta as zice sa fi atenta...e drept ca omul se mai schimba pe ici pe colo (in functie de experientele traite si de anii impliniti in plus asa cum zicea cineva)...dar in mare raman la fel...ne nastem cu anumite gene si astea nu se schimba...e posibil sa doreasca sa te impresioneze si sa fie o schimbare de moment...nu uita ca te cunoaste...stie ce iti place si daca e un pic viclean nu ii este deloc greu sa te impresioneze


bullshit. esti naiva.
Neghinitza
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:03
Draga, puteai sa-l dezbraci de la inceput si sa vezi cam pe unde se gadila.Si pe urma ar fi trebuit sa iei un creion si o hartie si sa faci o harta.In felul acesta puteai sa observi mai repede zonele albe si faceai expeditii geografice si pe acolo.Dar tu ai incurcat borcanele, pentru ca ai intrat in camara.
Ioana007
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:41
cred ca este o atractie fizica foarte puternica si totul pare posibil.Nu te astepta insa sa dureze.
cercelmarilena
Postat pe 13 Ianuarie 2009 23:57
De la: credall, la data 2008-08-27 18:21:52Ultima mea relatie in adevaratul sens al cuvantului a fost in urma cu trei ani. De atunci, am tot iesit cu unul si cu altul insa nimic serios.. De curand, din intamplare, am dat nas in cu fostul meu iubit. L-am urat in tot acest timp pentru ca el a fost cel care m-a parasit. L-am considerat un okm de nimic. Am acceptat sa ies cu el la o cafea,iar aceste intalniri la o singura cafea s-au transformat in intalniri din ce in ce mai dese si mai intense. Nu ne mai saturam stand de vorba. Imi place enorm de mult omul care a devenit acum. Pare un om schimbat, s-a maturizat, s-a schimbat in bine, este implicat intr-o relatie serioasa. Simt ca vechile sentimente pentru el revin la suprafata. Si parca sunt si mai aprinse. Oare ma indragostesc din nou de el?


De fapt, nu ai incetat niciodata sa-l iubesti: ti-ai inchis sentimentele intro cutie, dar ai uitat ca el are cheia potrivita
Uneori iubesti pentru toata viata o persoana, indiferent daca sunteti, sau nu, impreuna! Sa fie vorba de suflete-pereche? Habar nu am, dar e frumos si unic!
misstiqque
Postat pe 1 Februarie 2009 18:01
draga mea nu te indragostesti din nou de el tu pur si simplu l-ai iubit intodeauna.nu l-ai uitat.e bine ca sa schimbat va doresc bafta
si sa nu ne uiti sa ne mai spui cum decurg lucrurile intre voi.
lilianastoica22
Postat pe 9 Februarie 2009 13:20
draga Credall,cred ca sky are dreptate,trebuie sa fii atenta.Eu nu intleg,spui ca el e implicat intr-o relatie dar voi va intalniti tot mai des.Aveti doar discutii la aceste intalniri??????????????Ce vrei sa spui prin intens?Daca el spune ca are o relatie seriosa si faceti dragoste inseamna ca spune minciuni si nu s-a schimbat deloc.Daca doar discutati inseamna ca tu esti indragostita de el dar el te vede ca o prietena.Ai observat vreo atractie sexuala din partea lui?Mi-ar parea rau sa suferi!Te-a facut sa suferi si prima data si ti-a fost greu si ptr.ca ai intalnit dupa el persoane nesemnificative ptr.tine din punct de vedere emotional.Apoi ai fost afectata de faptul ca te-a parasit prima data si intotdeauna dupa asta ramanem cu o nesiguranta in suflet si vrem o confirmare a feminitatii noastre si sa fim apreciate si dorite.Tu acum esti satisfacuta si fericita ca te baga n seama si spui ca s-a schimbat.Poate dar atunci de ce se intalneste atat cu tine cand are o relatie serioasa?Ti-a prezentat pe prietena lui?Sincer am nevoie de mai multe detalii ca sa-ti dau un sprijin.pupici,Claudia din Sannicolau mare
aromena33
Postat pe 26 Februarie 2009 23:50
De la: stanescugean_ph, la data 2008-12-14 09:44:41Am ajuns pe pielea mea la concluzia ca nimeni nu se schimba.Fostul meu sot a venit la mine sa ne impacam ,pentru copil,pentru ca s-a schimbat,pentru ca a realizat ce rau e fara noi.....asta era ziua........,noaptea insa se culca la amanta cu care l-am prins cand am divortat de el.Nestiind ca-l cunosc mai bine ca oricine,imi baga pastile de-astea,zilnic.Ma chinuiam sa nu ma umfle rasul.Asta se intampla si pentru faptul ca eu nu vreau sa ma mai leg la cap cu nici un barbat o perioada.Am convingerea ca defectele in timp se acutizeaza si oricate palme le da viata,barbatii refuza sa le vada.Asa o fi si la femei,nu stiu.


gura ta adevar graieste!
asa e.
,,oricate palme le da viaa, barbatii refuza sa le vada"
bravo...
femeile sunt altfel.mult mai responsabile.
double_chock
Postat pe 23 Martie 2009 15:56
N-as generaliza. Am cunoscut femei iresponsabile si barbati OK si invers.

Cat despre subiectul topicului..cred ca este posibil. Mie insa nu mi s-a intimplat. Pana acum.
gabitzza
Postat pe 28 Martie 2009 10:36
Suzuka ii spune lui Suzuki:
-Sa stii ca femeile sunt mai responsabile.
-Si barbatii?
-Ei au un "i" in plus la cuvantul care l-am rostit adineaori.
Ioana007
Postat pe 28 Martie 2009 16:32
Cum stii tu, care nu esti barbat, acest adevar?Dupa notele obtinute la bacalaureat?
Ioana007
Postat pe 29 Martie 2009 10:46
Cu cine vorbesti Ionico..
gabitzza
Postat pe 29 Martie 2009 10:50
Singura.
Ioana007
Postat pe 29 Martie 2009 10:52
ionico vanghele cam devreme sa vorbesti singura-singur ,tata are 84 ce ani si vorbeste cu mama care are 76.asa ca mai ai rabdare va veni si vremea ta.
ghelene_06
Postat pe 29 Martie 2009 18:42
credulla cred ca s-a maritat si e in voiaj de nunta de vreo 7 luni (depinde pe unde )pt.ca nu a mai aparut pe aici
ghelene_06
Postat pe 29 Martie 2009 18:50
Promit sa iti spun ce am sa fac si eu la 86 de ani.Dar pana atunci?Ce ar putea sa faca un om ca sa nu vorbeasca singur, cand este singur?
Ioana007
Postat pe 30 Martie 2009 14:37
Un om singur ,poate sa-si ia o camera goala undeva,ca asa aude ecoul si uita ca-i singur...Exista si barbati responsabili,dar nu au stat langa noi ,cred ca asta a vrut sa spuna.Am vazut vreo doi in carne si oase,iar restul erau in filme la tv,sau in romanele lui Sandra Brown....ha..ha...cei care sunt si frumosi si destepti si responsabili si,si,si
stanescugean_ph
Postat pe 30 Martie 2009 20:38
Poti sa fii cu cineva si tot se poate auzi ecoul.
Ioana007
Postat pe 31 Martie 2009 15:22
ionica imi pare rau ,nu am vrut sa te supar.eu iti dau un sfat asa ca intre ,,prietene" cauta si tu un leac pentru singurarate daca poti si nu e prea aiurea si daca bineinteles simti nevoia sa nu mai auzi ecou in casa.
ghelene_06
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:08
Stiu cum e ,sa stai fiecare in jumatatea lui de pat,fiecare cu gandurile si visele lui,un copil care se uita mirat de ce e atata liniste cand parintii lui ar trebui sa borbeasca totusi cate ceva...genul de singuratate care-ti omoara psihicul.
Eu am vrut doar sa mai scot ceva "incisiv" de la tine...ca le ai pe-astea!
stanescugean_ph
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:56
Esti o draguta.Am sa pun o poza format mare lipita de perete, si am sa vorbesc cu ea inainte de culcare.
Ioana007
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:33
sigur el te iubeste in continuare,s-a intors la tine pt ca acum stie sa te pretuiasca,nu ca s-ar fi maturizat,parerea mea e sa-l primesti in viata ta fara reprosuri,e clar ca-i pare rau si lui,a vazut ceva frumos la tine iar pedeapsa ia fost chinul,descoperiti-va cu noua sansa!noroc in dragoste!
karmenykm
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:01
Esti sigura ca ceea ce spui tu, nu este marea pacaleala?
Ioana007
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:37
Chestia asta cu a doua sansa,care cinstit vorbind, de cele mai multe ori e a cincea -a sasea...se poate numai in filme,sau in viata cam 5%.Restul de 95% din cazuri insa este ceva care o sa scartaie si mai rau, de maturizare peste noapte nu se pune problema,iar de faptul ca te pretuieste vazand ce-a pierdut....ma faci sa rad...a pierdut o comoara,deci te va ingropa adanc data viitoare,sa te pazeasca ca pe un lucru pretios!Imi place ca mai sunt oameni romantici,dar ii prefer pe cei realisti.
stanescugean_ph
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:02
Exista doua variante:daca nu te ingroapa(tot la fel de bine te poate pune intr-o colivie ca sa canti : "La dona e mobila") sau, te arunca.Sta in firea omului (barbat sau femeie) sa se joace cu lucrurile, sa le desfaca si pentru ca au depasit termenul de garantie sa le arunce.Dintre cele doua variante:Sa fii obiect de inventar sau sa plece aiurea si sa te lase uitata pe noptiera, care crezi ca este mai buna?
Ioana007
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:46
Stai linistita ,oricum exista varianta perfecta!Gaseste-ti pe altul ,caci e lumea asta plina de cel putin 100 de barbati(SI 1000 MAI VARZA,CE-I DREPT) mai buni ca el.Rupe pisica-n doua ,n-o sa-ti para rau.Mai vorbim peste un an,poate,de nu vei fi si vindecata complet....sau macar cu ceva mai multa experienta!
stanescugean_ph
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:17
Draga mea.Daca rupe pisica in doua, cine mai prinde soareci?Nu exista variante perfecte, ci numai variante acceptate.Asta inseamna ca solutia este sa luam si unul care are mai multe suruburi (in loc de minte?) dar depinde unde sunt aplasate.Pana la urma o femeie desteapta poate sa faca si lucruri inteligente, daca surubul are filet, iar ea imaginatie.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:38
Ai dreptate si nu ai...Intotdeauna se va gasi cineva sau ceva sa prinda soreci,caci nimeni si nimic nu e sa nu se poata inlocui.In al doilea rand ,poate fi femeia si desteapta,si cu imaginatie,dar vrand sa-i daruiasca lui tot "bagajul" de care dispune , sa-l nimereasca precum nuca-n perete,pur si simplu el sa nu guste stilul asta.Si atunci ,oare despre imaginatie era vorba,moare la intrare....sau la iesire...cine stie!Poate avea masina airbaguri ,abs,toate dotarile,nu numai filetul incriminat,daca soferul nu primeste nici un mesaj vizual de la ea,feedback-ul e compromis!
stanescugean_ph
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:42
De la: si_totusi, la data 2008-12-13 19:29:40cea de castitate era verde si nu se asorta cu scufita de pe cap

Daca era ,,Scufita.....Piros?????''
TEODORRD
Postat pe 7 Mai 2009 20:06
De la: Falcone, la data 2008-09-07 16:09:20Cerceteaza bine terenul lui si daca nu vezi nici o mina anti-tanc, treci cu senilele pe-acolo. Cred ca veti ramane impreuna - spere binele vostru
Cel mai intelept mesaj pe care l1am citit pina acum!!
Ave Bacau!!!
luc70
Postat pe 7 Mai 2009 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAREA DESCOPERIRE ?NU -DOAR O CONVINGERE CARE POATE NU TREBUIA 11 De la: Ioana007 10 Decembrie 2008 19:13
SOTUL SE GINDESTE LA AMANTA CIND FACE SEX CU SOTIA,SOTIA SE GINDESTE LA 2-3 ACTUALI SI FOSTI 28 De la: GIOVANI 27 Februarie 2012 12:16
iubire?!...sau,prostie?! 391 De la: SAL 23 Ianuarie 2012 12:45
Fosta lui sotie nu apartine tocmai trecutului 28 De la: garbo_413281 12 Septembrie 2015 14:55
NU POT AVEA ORGASM...OARE DE CE? 72 De la: persidadamian 29 August 2009 19:08
Setari Cookie-uri