DATI-MI UN SFAT,VA IMPLOR!

Va rog din suflet sa nu ocoliti povestea mea.
Cum impaci un suflet care plange? Ce-i spui unui om in ochii caruia se citeste o disperare deplina, o renuntare totala si o durere implacabila?
Cand universul intreg moare in tine, cand simti ca toate insingurarile din lume ti se sparg in suflet si ca toti ingerii decad in privirea ta - atunci iti pui abisul capatai si te ingropi in durere... si-ai vrea sa plangi.
Dar pacat ca , desi , exista un om langa mine pe care-l iubesc cu disperare, om pentru care am facut orice si as face orice, un om penrtu care m-am certat cu toata lumea numai sa ma stiu fericita cu el,nu are cine sa ma alinte in momentele cand simt ca clachez, daca nu as gasi in mine stapanirea de sine in momentele cele mai grele probabil ca acum nu as mai fi .Am cerut lui Dumnezeu cand eram mai mica sa-mi dea un om langa mine pe care sa ma pot baza cand am nevoie, care sa-mi poata spune o vorba buna cand sunt trista sau cand ma cert cu vreo cineva, un om care sa stie ce sa-mi spuna sa ma linisteasca cand sunt nervoasa, dar nu ... Am zis ca decat unul cu care sa nu mai inteleg , mai bine singura toata viata.Probabil stie el de ce mi-a dat toate suferintele astea sufletesti.Se spune ca Dumnezeu iti da doar atat cat poti duce, nu mai mult.asa am crezut eu
Vestea ca voi pleca din viata ta poate te va determina sa ma pui pe lista prioritatilor... tardiv... Tare as fi vrut sa-mi fii aproape cand a trebuit, cat as fi vrut sa ai grija mea cand am fost langa tine,cand am plans pentru mine, pentru tine.
Am crezut ca ma iubesti cu adevarat...Ti-am daruit totul : viata mea intreaga ti-am dedicat-o tie pentru ca am sperat ca tu vei fi cel de langa mine, am crezut ca vei vrea sa fii sprijinul meu, cel putin asta mi-ai aratat la inceput...Dar totul s-a dovedit o mare minciuna, 2 ani de minciuni, ascunzisuri. Am incercat sa-ti fiu femeia perfecta...
Ca sa va lamuresc:eu dintr-un capat de tara, el din alt capat de tara. Ne-am cunoscut pe internet, am tinut relatia la distanta 2 ani si pana am terminat facultatea si m-am hotarat sa ma mut in oras cu el. Certuri erau si inainte, dar am zis ca se intampla oricui sa aiba probleme, orice cuplu trece prin momente din astea, am zis ca ne certam ca nu suntem tot timplu unul langa altul,ca suntem stresati, el are foarte mari datorii la banci, facute pentru a-si cumpara o masina, pe care dupa mai putin de jumatate de an de cand a cumparat-o nu a mai avut ce face cu ea: a avut un accident , a reparat-o si dupa 3 luni cand a reusit sa o repare a facut din nou accident si nu mai are ce face cu ea...nu are bani sa o repare din cauza ca bancile il omoara si maica-sa l-a trimis si in chirie lasand-o pe sora lui sa stea in apartament cu toate ca are un salariu foarte bun si sotul ei e sofer pe tir in Italia. Am zis nu conteaza datoriile, certurile, neajunsurile mergem mai departe. Cu toate ca la inceput l-am surprins ca ii cam place sa se dea la fete , mergea cu mine de mana pe strada si se uita dupa altele si le zambea, primea tot felul de mesaje am zis asta e nu-s langa el deci omul are si el nevoile sale. Toate bune si frumoase ca sa zic asa, termin facultatea anul acesta in iunie, ma mut in Resita, gasesc un servici foarte bun in geodezie, ne mutam in chirie si hotaram ca pe 19 octombrie sa facem cununia civila.Am uitat sa mentionez ca parintii mei nu au fost de acord nici in ruptul capului cu relatia asta din prima clipa cand l-au vazut, dar vorbind mereu cu mine la telefon si intrebandu-ma daca mi-e bine la un moment dat s-au obisnuit cu ideea si au zis ca nu conteaza ca nu are nimic si ca e plin de datorii,daca mie mi-e bine cu el si ma respecta atunci asta e. Recunosc ca nu eram ferm convinsa ca vreau sa fac acest pas,dar am pus aceste mici indoieli pe stresul dinaintea marelui pas. Viata mea era cam la fel: dimuneata la lucru amandoi, venea de la lucru pe la 5 acasa, faceam curat, mancare, ma mai ingrijeam ca sa fiu frumoasa pentru el ,el venea de la lucru, ma pupa, manca, se ridica de la masa intotdeauna fara sa zica multumesc,daramite sa-si puna macar farfuria in chiuveta si se punea la calculator si de juca pe jocuri pana pe la 12 1 noaptea. Eu tare ma plictiseam pe langa el, oricat imi mai cautam de lucru tot mai simteam nevoia sa mai vorbim si noi de una de alta, dar el lasa mouse-ul din mana isi impreuna bratele si zicea: hai sa vorbim, despre ce?Tare rau ma simteam ca dupa o relatie de doi ani, la putin timp pana sa ne casatorim el nu avea subiecte de discutie, chestia asta ma omora.Cu cine sa vorbesc si eu de problemele mele intr-un oras in care nu-l aveam decat pe el?Sau alte dati zicea vorbim diseara, seara cand venea zicea sunt obosit vorbim maine si tot asa.Ajunsesem sa ma simt stresata, fara incredere in mine,ajunsesem sa ma consider ultimul om din lume...dar vroiam sa merg mai departe.Am zis ca nu-i decat o perioada mai dificila.Cu trei saptamani inainte de casatorie am gasit mesaje, telefoane ciudate, l-am prins cu mai multe minciuni.M-am suparat si am facut investigatii ca sa aflu ca domnul care era agent comercial ametea toate fetele ( cel putin eu am cunoscut 4 dintre ele ), le trimetea mesaje, vroia cu alte cuvinte sa fie cuceritor sa vada cate fete ii pot pica lui in plasa. Am fost distrusa, va spun sincer ca am avut momente de nebunie in care nu mai judecam, vroiam sa mor, dar apoi am zis pentru ce?Lumea nu se termina...viata e frumoasa cu bune cu rele.Le-am spus parintilor, m-au ajutat cu bani sa-mi caut chirie si sa plec,pentru ca in timp ce am stat cu el dupa ce m-am angajat nu am reusit sa strang macar 1 leu. A venit ziua cand sa plec si a facut ce-a facut ca m-a prostit folosind toate armele din dotare, mi-a promis ca se schimba si l-am crezut ca o proasta ce sunt. Nu zic cand vine acasa nu se mai ocupa cu jocurile pe calculator, ma ajuta cu ce poate la intretinerea casei si la mancare, dar tot apar certuri despre trecut...recunosc l-am iertat, dar n-am uitat, vorba aceea. Binenteles ca nu ne-am mai casatorit . Starea mea: la fel de neincrezatoare, nesigura pe ce vreau de la mine si de la viata, cu ochii larg deschisi in ceea ce priveste relatia. Sambata noaptea a primit un mesaj de la o fata care-i spunea sa o lase in pace ca are prieten si nu vrea sa se certe cu el...Ce sa fac?Pe cine sa mai cred?Dati-mi un sfat, VA IMPLOR! Daca ceva nu va e clar lasati-mi mesaj si va raspund numai dati-mi un sfat!!!!


eu_butterfly
Postat pe 11 Noiembrie 2008 13:51
draga eu,

din pacate acum sunt pe fuga... dar ,o sa-mi fac timp sa stam de vorba,ok?

pana atunci.. sa stii ca nu esti singura,si in mod sigur, o sa primesti niste sfaturi..:)


a! fetelor! cand deschideti topic cu ceva care doare tare,impartiti postarea in doua,trei "bucati"..o postare prea lunga este greu de citit,unii nu au rabdare,se plictisesc,etc.


butterfly! fruntea sus!...:)
iasomia
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:20
Draga mea,
e incredibil din ce am citit.In prima parte a povestii tale parca citeam despre mine si disperarea mea.Ce-ti pot spune eu, cu 11 ani de casatorie? Barbatii nu se schimba.Fugi, nu mai sta cu un astfel de barbat.
ADMINISTRARE
Postat pe 12 Noiembrie 2008 08:21
Din pacate aseara in timp ce el era plecat la sora lui am facut un lucru care nu-mi prea place dar in unele cazuri scopull scuza mijloacele: am cautat in rucsacul lui de lucru si am gasit trei numere de telefon unul e cel de la fata care i-a trimis mesaj sambata noapea si i-a zis sa nu o mai deranjeze, acum chiar cred ca fata aceea nu m-a mintit cand a zis ca primeste biletele de la el si daca voi avea ocazia vreodata sa o intalnesc am sa-i multumesc din suflet si binenteles am mai sunat la alt numar si a raspuns tot o tipa care spune ca nu are nici o legatura cu el, dar ca i-a cereut numarul de telefon in interes de serviciu, zicea el, iar ea a zis ca nu crede asta pentru ca a vazut cum ii sclipesc ochii...
eu_butterfly
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:55
Si mai departe... A venit acasa, am purtat o discutie si i-am zis cat de rau ma simt in situatia asta in care suntem noi si am incercat ca sa zic asa sa-l ating la suflet. I-am cerut sa-mi spuna tot ce mai are de ascuns ca o sa-l iert fara sa mai deschid vreodata subiectul asta. Mi-a zis desigur ca tot ce stiu e tot adevarul si ca n-am de ce sa-mi fac probleme.Apoi in minte nu mi-a venit decat un lucru...ca si-a ratat si ultima sansa pe care i-am dat-o.
Daca inainte mai speram ca ceva se va rezolva, daca eu cautam scuze pentru greselile lui acum nu mai caut decat sa dispar din viata lui...
N-am fost perfecta nici eu ca fiecare, dar el mereu imi spunea ca sunt ca o manusa pentru el...
Dimineata m-a sunat si m-a intrebat daca n-am gasit un cartonas ca acolo avea trecute trei locatii in care trebuia sa mearga sa faca displee( el e de fapt mercendaiser la Timisoreana si merge cu agentii) . Altceva n-am stiut ce sa fac decat sa neg si l-am convins si datorita faptului ca-i o fire foarte dezordonata. Acum e ora 12 si de 9 dimineata cand am vorbit cu el mi-e rau si nu-mi pot luat gandul de la asta,nu stiu cum sa fac sa plec de la el fara sa ne mai certam, fara reprosuri si tot felul de scene...

Va multumesc pentru sfaturi si va rog frumos sa ma incurajati in continuare! Am nevoie...
eu_butterfly
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:06
Te incurajam.
Stiu cat e de greu in momentul in care te afli in fata lui si te minte.Stiu cat de greu e sa te desparti de un om.Ai curajul de a face acum acest lucru.Probabil ca ii plac mult femeile, toate, si nu se va potoli pana la batranete.Vrei sa traiesti pana atunci asa?Mult noroc si putere.
ADMINISTRARE
Postat pe 13 Noiembrie 2008 08:35
buna fluturas,in astfel de situatii e foarte greu sa iei o decizie,avand in vedere ca il cunosti,ar trebui sa-ti dai seama singura ce urmeaza daca vei ramane cu el.gandeste-te spre viitor,iti asumi responsabilitatea de a oferi viitorilor tai copii,un asemena tata?vei putea suporta consecintele unei greseli pe care ai fi putut-o evita,vei mai putea avea incredere in el sau alti barbati daca te va face sa suferi?!parerea mea e ca trebuie sa prevezi ca sa vezi,adica casca bine ochii si decide inainte sa regreti...sper sa faci alegerea corecta.in acest caz,recomand sa-ti folosesti creierul nu inima!
nicoll
Postat pe 13 Noiembrie 2008 18:05
gandeste.te k e doar o noua lectie de la viata,de la dumnezeu.....el nu vrea k noi sa suferim..ci doar sa invatam din greselile noastre si sa incercam sa nu le mai repatam. Ai un dar de a povesti minunat....ma gandesk dak as fi eu in lokul tau ce as face...doamne..as muri...dar imi revin si imi aduk aminte k fetele sufera mult de tot,si k si eu am suferit mult de tot....iar akum cand imi amintesk nu ma doare nimik....si ma bukur...asta demonstreaza k noi putem sa trecem peste orice.....si tu vei trece...si vei putea sa cunosti alt om..omul pe care dumnezeu l.a ales ptr tine(numai si numai pentru tine)..(poate in momentul acesta el se gandeste "oare unde esti de nu mai apari")...stiu k te gandesti k toti suntem mintiti,si k asa ceva poate fi ceva normal intr.o relatie..insa NU ESTE....este ceva oribil...sa te simti tot timpul singura,sa nu aiba cine sa te faca sa razi.....am citit o data intr.o carte ca: cel mai de pret "dar" nu sunt nici diamantele,nici ciocolata,nici trandafirii...ci TIMPUL alaturi de persoana iubita....cel ce renunta la timpul sau pentru tine demonstreaza k te iubeste...deoarece TIMPUL este un "dar" pretios care odata pierdut nu se mai intoarce niciodata.... Si un mesaj ptr toti : nu inceta niciodata sa.i amintesti celuilalt cat de mult il iubesti....nu vei stii niciodata ce se poate intampla : oamenii mor,copii cresc..etc..o zi plina de zambete si rasete va doresk:*:*:* .... .... ... ...
madallina
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:45
ceau sunt anica
sora lui lacrimioara si lui corina si cristina.
incepe prin a te respeca si iubi mai mult pe tine unsati
si nu mai sta langa cineva care nu te merita
poti gasi ceva mult mai buniviata e frumoasa
doar daca stim sa luam ce i frumos din ea
incepe sa alegi ce i frumos
si ce i urat
arunca la gunoi
anumite lucruri la un baiat nu se vor schimba niciodata
fii tare siincearca sa iei frumosul vieti !!!!!!!!
esti si frumoasa si desteapa
ai tot ce vrei
nu te lasa calcata in picioare
de unul ca el

ai grija de tine
te pup

Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:52
Iti multumesc mult pentru sfaturi, e bine ca cineva care ne cunoaste pe amandoi imi da un sfat.Problema mea mare acum e ca vreau sa-l parasesc si el ma ameninta...si poate il stii si tu cum e el...si m-a amenintat si mama lui ca vine la servici la mine si mja face de ras ca pana ala urma zice ea tot eu mi-am batut joc de fiul ei, nu invers!Eu mi-am batut joc la urma urmei de mine ca am rezistat atata timp langa el si m-am certat cu toti cei dragi pentru el.Nu mi-a pasat ca toata lumea mi-a zis ca asta am sa patesc langa el si i-am ascuns faptele pana nu am mai rezistat...Mersi inca o data ,multa bafta si tie si timen legatura!Te pup!
eu_butterfly
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:35
o relatie nu se tine prin amenintari si teroare. daca ei au ales aceasta cale, renunta fara sa te mai gandesti. sa nu cedezi santajului. sa vina la tine la servici. banuiesc ca aveti agenti de paza. si chiar daca nu aveti. spuna ce or vrea. lumea te stie cum esti . si chiar daca nu stie. nu lumea traieste viata ta si nu lumea ia hotarari in privinta vietii tale.

povestea asta cu te fac de ras...e de rasul curcilor. adica o sa tremuri tu de frica ca lumea o sa fie oripilata. iaca bagaj.
si_totusi
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:57
multumesc mult pentru sfat si totusi!nu-mi mai doresc decat sa se termine cosmarul prin care trec de 2 luni aproape!!!
eu_butterfly
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:12
stii....eu sunt baiat.....dar as putea sa-ti zik ca nu trebuia sa faci pasul asta niciodata...nu trebuia sa tii relatia cu el pe net...trebuia sa-l cunosti inainte mai bn si fatza-n fatza ca om ce fel de om e.....stii...un barbat knd ajunge la disperare foloseste metodele care tocmai le-ai spus...amenintari si alte alea....dar poate dak tine la tn nu va face nimik...in schimb....cam toti barbatii sunt de genul sa se uite la altele....ar trebui sa pleci cat mai repede....poate ii e frica sa nu ramana singur toata viatza...poate te tine langa el doar cu scopul sa nu zik ca e singur dar sa se poata da si la alte femei....chiar nu stiu ce sa mai zik....si cosmarul se va termina cand vei spune tu STOP...pana atunci va continua....u esti singura care-ti cladesti viatza, tu esti singura care face ce vrea, nimeni nu-ti poate controla viatza sa-ti intre bn in cap....poate sa fie toata lumea impotriva ta atata timp cat tu nu bagi de seama.....sper sa iei in seama ce ti-am spus
Alecsx
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:34
mi se pare extrem de dureros prin ceea ce treci. parerea mea e ca ar trebui sa-l lasi definitiv in pace , caci lupul nu isi skimba parul niciodata.....
enya
Postat pe 5 Decembrie 2008 01:58
draga fluturas, imi pare rau ca treci prin asemenea dezamagire si tristete!!
din pacate, problema ta are o singura rezolvare: il lasi balta, fara certuri si fara explicatii si le ceri ajutorul parintilor tai, ei sigur vor avea grija de tine!!!
viata e prea frumoasa ca sa ti-o distrugi de la varsta asta cu un om de nimic!!
ai grija de tine si va fi bine!!!
daca mai ai nevoie de noi, aici ne gasesti!!

Sarbatori frumoase si multi pupici de la zambilici!!!
zambila
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:43
Zambilici, dar daca fata nu are nici o balta prin vecinatate, poate sa-l arunce in Dunare?
Ioana007
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:29
Zau ca si-n Dunare l-as arunca daca as putea numai sa scap de el...inca sunt cu el si simt ca nu mai am puterea sa fac niciun pas inainte...simt ca viata mea s-a oprit in loc...Ma rog in fiecare zi sa am puterea sa-l parasesc.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu!
eu_butterfly
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:20
Buna Butterfly ... Eu sunt in aceeasi situatie. Ne iubim, dar nu ne intelegem si am avut multe greutati pe parcursul relatie. Stiu ca trebuie sa ne despartim, pentru ca daca vom continua nu ajungem nicaieri, mai ales ca amandoi suntem orgoliuosi, dar e greu ... Du-te acasa la tine. Intalneste-te cu vechii prieteni. Incearca sa te distrezi ! Ai sa uiti ! Si ai sa vezi in scurt timp ce frumoasa e viata si n-o sa regreti nici o clipa alegerea facuta. Ia-ti inima-n dinti. Nimeni nu are ce sa-ti faca. Nici el nici mama lui. Cu ce te ameninta ? Nu are nici un drept asupra ta. Iti conduci singura viata. Foloseste-ti curajul, increderea in fortele proprii si optimismul, ca doar cineva nebun ar refuza ceva mai bun, din ce-i ofera viata

Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:44
ehe si eu am patit si inca patesc la fel... mesaje in tel lui, conversatii dubioase pe mess... stiu ca se f*te si cu altele, anul trecut cand l-am prins prima data mi-a recunoscut in fatza. am iertat, dar n-am uitat. inca suntem impreuna.
tot ce pot sa-ti spun este ca eu mi-am schimbat perceptia asupra relatiei si asupra mea! bine ca nu stam impreuna, ca as innebuni, mai ales ca acum datorita crizei financiare nu mai are job. diseara ma duc la el sa-mi satisfac "poftili" si-atat

daca ei pot fi porci nenorociti fara nici o remuscare, fetelor, si noi putem, ba chiar mai bine ca ei... mi-am propus sa-i intrec in porcime si "by God I'll do it!"
angel_demon10
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:15
O my God,deci tipu asta nu-i un familist si te-ai convins si tu.Meriti ceva mai bun decat persoana lui...fruntea sus balta e plina de peste
cristina_m_bianca
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:39
Revin dupa alte suferinte marunte dar care ma ruineaza in fiecare zi cu alta intamplare cu riscul de a parea proasta in fata voastra ca dupa atata chin indurat nu am plecat inca...daca s dispune de banii necesari sa pleca cat as zice peste din casa aia blestemata si din viata lui.
Sambata dimineata in timp ce el era plecat lam paine si eu faceam curat prin casa i-a sunat telefonul unde aparea ca i-a dat beep un fost sef de-al lui...mi s-a parut ciudat sa-i dea beep fostul fes pentru ca-l cunosteam si daca vroia sa vorbeasca cu el il suna direct...sun si surpriza:voce de femeie.O intreb cine-i, am lamurit lucrurile si am intrebat-o daca e dispusa sa accepte sa ne intalnim peste cateva ore?A aceeptat intelegand situatia. L-amm pacalit ca mergem cu ceva treaba de rezolvat in Bocsa ca fata nu era din Resita si am facut rost de masina si am plecat.Ajunsi acolo ne-am intalnit si i-am aratat mesajul in care el i-a spus ei ca vrea sa se intalneasca cu ea de Sf. Valentin.El nu a negat a zis ca vroia sa se intalneasca cu ea de Sf. Valentin sa o intrebe daca vrea sa fie cu el si cica venea acasa si-mi spunea ca si-a gasit pe altcineva daca ea accepta. Pot sa spun ca am crezut ca o sa cad din picioare...recunosc ca am plans de incepea sa se invarta casa cu mine...pana acasa n-am scos niciun sunet, totul era negru in fata ochlor mei.Am plans ca o nebuna tot week-end-ul, nici la lucru nu am vrut sa mai merg.Dar am gasit puterea si acum va scriu voua. Nu stiu cat va mai dura situatia asta...
eu_butterfly
Postat pe 2 Februarie 2009 16:07
Nu pot sa-ti spun decat ca-mi pare rau ca suferi. Dar dragoste cu sila nu se poate. E urat dar ce nu te omoara te face mai puternica. Ceea ce scriu eu acum e doar pentru imbarbatare ca doar tu stii cata amaraciune e in sufletul tau.
Micass
Postat pe 4 Februarie 2009 20:01
Iti multumesc pentru incurajari si tie si tuturor care au avut ceva de spus despre problema mea...Si asa este ...numai eu stiu cata amaraciune este in sufletul meu...
eu_butterfly
Postat pe 5 Februarie 2009 08:20
Dear Butterfly,
doar tu poti sa-ti dai sfaturi in aceasta situatie, pentru ca tu o cunosti cel mai bine.
Esti o fata inteligenta, licentiata, si daca ai crede in Dumnezeu si te-ai lasa calauzita de El, sunt sigura ca El ar face ca lucrurile sa fie bune, dar in felul in care doreste El, dupa credinta ta.
Tu stii ca tanarul "fluturas" nu te merita, in educatia lui de macho tot ce face e Ok si tu n-ar trebui sa-ti faci griji, doar ti-a spus ca daca fata aceea il accepta, el te lasa. Ce vrei mai mult de atat? Sa-ti spuna "pleaca odata ca asa iti voi face mereu"?
Daca accepti situatia, e treaba ta, dar nu astepta ca el sa se schimbe vreodata. Stii vorba romaneasca:"naravul din fire n-are lecuire"? Nu te iubeste, altfel n-ar putea sa se poarte asa cu tine.
Imi pare rau. Dar decizia iti apartine.
sora_ilsi
Postat pe 5 Februarie 2009 17:51
Singura problema e ca fata binenteles ca nu a acceptat sa fie cu el cand a vazut ca se tine de lucruri din astea si acum el nu vrea sa se desparta de mine...Dar eu voi cauta sa ma mut, daca nu reusesc cred ca voi renunta la serviciul asta cu toate ca e super bun si as plange de numai sa renunt, voi merge acasa la ai mei.Va pup!
eu_butterfly
Postat pe 6 Februarie 2009 13:36
Papusa fluturas, esti masochista? A murit mama barbatilor? Ai vreun defect fizic de stai legata de el? Aveti bunuri materiale la care ti-e greu sa renunti????? Ce puii mei nu-i spui ADIO si continua-ti viata fetita mica ca ai sa imbatrinesti si uittindu-te in urma ai sa vezi ce????
Eu nu pot sa pricep de ce cineva se complace intr-o asa situatie cind viata e atit de scurta si bucuriile atit de trecatoare.
Aemulus
Postat pe 8 Februarie 2009 03:23
Dintre trei rele alege si tu una :Ori esti papusa, ori esti fluturas, ori esti masochista.Dupa ce faci asta, vezi si tu cum stau treburile cu bsarbatii.
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 17:01
Poate am si un defect fizic nu-i asa de mare dar pentru barbati e ceva ce stiu ca , conteaza mai mult decat toate:am 1,58 si 69 kg, nu arat urat, dar totusi nu-s ca papusile alea pe care le vezi pe strada...Si faptul ca nu arat bine este unul din lucrurile care ma fac sa nu am incredere in mine si sa ma complac in astfel de situatii.Va pup si va multumesc din suflet pentru incurajari!
eu_butterfly
Postat pe 10 Februarie 2009 15:06
De multe ori frumusetea interioara a unei femei este mai mare decat cea exterioara.Fii spirituala si dracoasa si au sa dispara toate handicapurile imaginare.
Ioana007
Postat pe 11 Februarie 2009 16:31
Adica vrei sa spui ca esti o dodoloatza mica? Si asta e handicap? handicap e mintea lui nu in fizicul tau.Citi barbati nu sunt mici de statura si cauta cu disperare o fata dulce si draguta si mica exact asa cum esti tu.Esti intreaga la minte, ai un suflet mai mare decit il au toti uriasii si asta conteaza.Fruntea sus!
Aemulus
Postat pe 11 Februarie 2009 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MASAJ LA DOMICILIU DOAR PT. DOAMNE SI DOMNISOARE 4 De la: micabis 27 Aprilie 2009 19:38
un sfat? 43 De la: fleurs_du_mal 21 Noiembrie 2009 17:41
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
casatoria ıntre persoanele de acelai sex.. 68 De la: mia79x 7 Iunie 2009 14:00
Sotul meu nu mai vrea sa lucreze 31 De la: dyanapetrescu 9 Februarie 2009 18:08
Setari Cookie-uri