Confesiune si incertitudine

E foarte bine,ca ai hotarat ceva,daca va fii bine sau nu,numai timpul va hotara......In alta ordine de idei,sa stii ca toti avem momente in viata cand trebuie sa luam hotariri care ne schimba viata.........Iti doresc sa ai mult noroc in continuare,liniste,sa poti sa sa iti gasesti calea cea buna!!!
TEODORRD
Postat pe 27 Martie 2009 10:58
Din contra.Concluziile corecte te scapa de suferinta.
Ioana007
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:08
Nuneaparat daca sunt corecte te scapa de suferinta,...poate in timp ,suferinta dispare,dar cine stie,ce cum,si cand!!!!
TEODORRD
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:08
deciziile corecte SCURTEAZA SUFERINTZA.
gianiblue
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:27
Corecte pentru cine?
TEODORRD
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:30
teo, exista notiunea de decizii corecte pentru toata lumea PE TERMEN LUNG. stii la ce ma refer. taiatul pisicii sau cozii ei cand trebuie. mai tarziu e prea tarziu. pisica va avea 1.000 de cozi sau nu va putea fi taiata fara tragedie.
gianiblue
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:40
La teorie stam bine.....nu stiu la practica !!
TEODORRD
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:52
iubire, teo. eu stau mai bine la practica decat la teorie. si crede-ma ca nu mi-e moale. dar am facut ce este corect PENTRU TOATA LUMEA. nu mi-am vazut strict de confortul meu. repet: tu ai ramas atunci pentru ca nu aveai o alternativa mai buna. asa cred. si nu-i in regula. eu sunt singura acum pentru ca nu mi-am permis sa incurc viata unor oameni care m-au iubit dar pe care nu i-am putut iubi. toti meritam dragoste. si nu e corect sa ne incurcam vietile.
gianiblue
Postat pe 5 Aprilie 2009 23:43
Daca asta este practica de care vorbesti, sa stii ca nu te treg draga la examen.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:32
Ioana, pentru mine este important sa ma trec eu la examene. SI MA TREC.
sigur, vorbesc de perioada de dupa casnicie (in care mi-am iubit sotul). era de asteptat sa nu pot iubi pe cineva cativa ani buni. mai ales ca m-am aruncat in munca si pur si simplu am lasat in stand by viata mea amoroasa. nu mi-am creat ocazii sa cunosc mai multi oameni decat am cunoscut total accidental.
gianiblue
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:23
Si care a fost scopul sacrificiului?Ce ai vrut sa demonstrezi facand acest lucru?Ceea ce spui tu este valabil numai intr-o singura situatie.In toate celelalte mi se pare lipsit de justificare.Carnea nu se congeleaza in frigider, decat atunci cand nu ai incotro.
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:47
De la: gianiblue, la data 2009-04-05 23:43:44iubire, teo. eu stau mai bine la practica decat la teorie. si crede-ma ca nu mi-e moale. dar am facut ce este corect PENTRU TOATA LUMEA. nu mi-am vazut strict de confortul meu. repet: tu ai ramas atunci pentru ca nu aveai o alternativa mai buna. asa cred. si nu-i in regula. eu sunt singura acum pentru ca nu mi-am permis sa incurc viata unor oameni care m-au iubit dar pe care nu i-am putut iubi. toti meritam dragoste. si nu e corect sa ne incurcam vietile.


Giani,vieti incurcate sunt si atunci cand stai impreuna si nu ai nimic in comun ,in afara copiilor......dar si ei pleaca,si ramai cu nimic,nu?
TEODORRD
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:29
Incearca sa te impaci cu fostul sot.Poate te intelege si te iarta.
Maya45
Postat pe 11 Mai 2009 19:35
De la: rebecca42, la data 2009-05-11 19:35:01Incearca sa te impaci cu fostul sot.Poate te intelege si te iarta.
de iertat... poate,dar de uitat....niciodata.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 11 Mai 2009 19:42
dobandesti ''imunitate'' in dragoste...pe termen lung
Maya45
Postat pe 12 Mai 2009 16:16
De la: rebecca42, la data 2009-05-11 19:35:01Incearca sa te impaci cu fostul sot.Poate te intelege si te iarta.


ce ma enerveaza pe mine chestia asta cu ' poate te iarta"

cum adica? ai facut o greseala, ti-ai asumat faptele, dar sa ajungi la mila, la umilinta asta e altceva.

nimeni nu iarta nimic cand e vorba de relatii. cat ar zice ca depaseste momentul sau ca uita, cand ti-i lumea mai draga are grija sa aduca aminte fapta . asa ca, ati facut prostia? asta e. se zice un "la revedere "si fiecare cu drumul lui
si_totusi
Postat pe 12 Mai 2009 16:32
Totusi...Si Totusi,.........Daca iubesti cu adevarat pe cineva,cum sa nu il ierti,a gresii este omeneste,...dar,totodata,nu inseamna ca facem din a gresi si dina a ierta un obicei,.....atunci,deja este bataie de joc,nu mai este o relatie adevarata....si atunci nu are rost sa mai mergi inainte,...pentru ca nu se vede nimic bun in viitor,.........
Stiti,am auzit expresia....,,Ma domina psihic!!!!",si asta dorea,nu cred ca e4ste ceva normal,si ceva ce poate dura,.....deoarece este o joaca,si ca orice joaca ,pana la urma te plictiseste,(ori pe unul ,ori pe calalalt!).
Si apoi,intr-o relatie normala,nu trebuie sa domine nimeni,trebuie sa fie o intelegere si un respect reciproc intre ambii perteneri,daca tot vorbim de egaliatea intre sexe,si de emanciparea femeii!!!
TEODORRD
Postat pe 12 Mai 2009 16:56
teodor, daca eu sunt iubita da si tu adoratul meu ( c-asa iti spun clipa de clipa ) si afli ca de fapt, te-am inselat. ma ierti? spune sincer! treci peste minciuna mea? ti se pare omeaneasca, greseala de a ma giugiuli cu unul si apoi sa vin la tine si sa-ti zic : iubitule, ce mult mi-ai lipsit... !
si_totusi
Postat pe 12 Mai 2009 17:00
Da,daca tu esti sincera si recunosti ca ai gresit!!!
Daca nu,poate nu vrei sa fii iertata,si ne despartim.
Sau poate atunci ma mintesti ca vrei sa fii iertata,dar nu te poti abtine,si am sa imi dau seama pana la urma....
Fiecare are dreptul la alege ce face in viara,cu cine,....etc.
Dar daca este sinceritate ,orice trece mai usor,chiar si o despartire........
TEODORRD
Postat pe 12 Mai 2009 17:24
Si apoi,sa stii ca nu trebuie sa alinti pe cineva ca sa simta ca il iubesti,.....asta se citeste din priviri,din felul cum vorbesti cu cineva,din ce faci cu el cand sunteti impreuna,.....
Nu poti sa spui cuiva ca il iubesti,dar tu sa nu vrei sa fii cu el,
sa nu vrei sa te plimbi,sa te tina in brate,............Intelegi ce vreu sa spun.....
TEODORRD
Postat pe 12 Mai 2009 17:31
De la: TEODORRD, la data 2009-05-12 17:24:29
...daca este sinceritate, orice trece mai usor,chiar si o despartire........


of Teo, scuza-ma ca intervin, cu sinceritate sau fara, o despartire nu este deloc usoara...

un fir innodat nu mai trece prin urechea acului asa usor (si viata in doi e de cele mai multe ori mai fragila decat un fir de matase din moment ce suntem mereu expusi tentatiilor)
susidallyama
Postat pe 12 Mai 2009 17:43
teodor,

asta e alta poveste. si ai dreptate .eu m-am referit la ideea ca, trisezi si apoi vii spasit sa te ierte. pai, ce obraz mai ai?

teoria e una, realitatea e alta . sunt de acord cu suzi
si_totusi
Postat pe 12 Mai 2009 20:28
De la: si_totusi, la data 2009-05-12 20:28:31teodor,

asta e alta poveste. si ai dreptate .eu m-am referit la ideea ca, trisezi si apoi vii spasit sa te ierte. pai, ce obraz mai ai?

teoria e una, realitatea e alta . sunt de acord cu suzi


Nu spun ca este mai usoara despartirea,insa eu cel putin apreciez sinceritatea,.....si daca tot te desparti,nu ar fii mai bine sa stii ca ati fost sinceri unul cu celalalt,si ,nu a mers,dacat sa te gandesti ca ai fost mintit,sau folosit,.......
Si eu spusesem mai sus,teoria este una,dar ...practica este mult mai grea,...realitatea intrece de multe ori orice imaginatie,
TEODORRD
Postat pe 13 Mai 2009 08:16
ei ii pare rau ca a gresit si nu are curajul de a-si depasi situatia si de a merge singura pe un alt ''drum'' in viata.
Maya45
Postat pe 13 Mai 2009 17:30
Nu credeti ca poate uneori,trebuie sa ierti,fiindca daca nu faci o greseala care o regreti toata viata.A gresi este omeneste,si,fiecare din noi greseste intr-un fel sau altul,.....cine crede ca nu a gresit nicioadata cu nimic????
A gresi este omeneste,si aierta este un atribut al inteligentei,...bineinteles in limitele bunului simt.....
Mai departe,este o hotarare pe care o ia ,fiecare in parte,depinde de la caz la caz....
TEODORRD
Postat pe 14 Mai 2009 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie foarte incurcata. Va rog, dati-mi un sfat! 80 De la: garbo_394900 4 Februarie 2014 08:40
adoptia unui copil, dar nu permanenta 14 De la: quasaria 4 Ianuarie 2010 23:32
poti sa cuceresti pe cineva cu versuri? 7 De la: si_totusi 31 August 2010 23:06
Ziua magica in care am fost mireasa 8 De la: micki23 20 Februarie 2009 01:40
vand rochie de mireasa ieftina 9 De la: funny_lucky 8 Noiembrie 2010 11:55
Setari Cookie-uri