Zodia LEU

oameni buni, nimeni nu e doar nasol sau doar grozav. ideea este sa putem duce tarele cuiva. eu nu le pot duce pe ale leului - ala care nu se cizeleaza, care actioneaza primitiv astfel: dictatorial, egoist, centrul universului. un astfel de tovarash poate sa te duca la depresie, la pierderea stimei de sine, la dorinta de a nu mai face nimic. caci el se opune vehement la proiectele tale caci - deh - nu-s ideile lui. nu te lauda caci nu suporta ideea sa fii mai bun decat el. nu te sprijina caci asta ti-ar da putere si el crede ca asta te-ar si face sa-l parasesti sau sa-i iei locul de sef. face niste greseli de rationament - leul primitiv de-ti vine sa-i dai cu o bata in moalele capului.
dar. DAR. daca chiar il admiri, sincer, si il iubesti la fel, iti poate crea impresia ca te iubeste si te sprijina. e o aparenta care se spulbera cu prima critica (oricat de intemeiata ar fi...) la adresa lui.
gianiblue
Postat pe 22 Iunie 2009 18:27
bai, sor-mea e leu, si e genul impulsiv, dar acu` n-as generaliza, o fii ea mai zbuciumata..
kyra
Postat pe 22 Iunie 2009 18:29
kyra, la balanta ce sunt, am luat tzeapa asta cu multi lei si leoaice. eu insami am ascendentul in leu si imi corijez zilnic porcariile leonine. nu-i problema sa fii zbuciumat ci sa fii zbuciumat pe nervii si viata altuia.
leii nu-s rai, ajuta la progres prin frecush si biciul pe celelalte animale. dar nu am vazut multi lei iubiti in mod real. de obicei ridica tensiunea in toti cu bocancul infipt adanc in gatlejul victimei...
gianiblue
Postat pe 22 Iunie 2009 18:37
De la: gianiblue, la data 2009-06-22 18:37:36kyra, la balanta ce sunt, am luat tzeapa asta cu multi lei si leoaice. eu insami am ascendentul in leu si imi corijez zilnic porcariile leonine. nu-i problema sa fii zbuciumat ci sa fii zbuciumat pe nervii si viata altuia.
leii nu-s rai, ajuta la progres prin frecush si biciul pe celelalte animale. dar nu am vazut multi lei iubiti in mod real. de obicei ridica tensiunea in toti cu bocancul infipt adanc in gatlejul victimei...


Io zic sa nu generalizezi. Depinde mult si de firea omului.
walkiria
Postat pe 22 Iunie 2009 18:40
eu ziceam de leul primitiv. ca unii mai aleg sa evolueze sau ii evolueaza familia si scoala... ehehe... alta poveste. dar leul primitiv... eu il ocolesc. asta este.
gianiblue
Postat pe 22 Iunie 2009 18:41
asteia ii sare mustaru` rau, inclin sa crez ca nu-i de la zodie
kyra
Postat pe 22 Iunie 2009 18:48
kyra, darling... care este "asteia"? tztz . atentie la exprimare, tovarashi! un pic mai multa delicatete nu strica. ca doar "asteia" nu ti-a furat boii de la bicicleta.
gianiblue
Postat pe 22 Iunie 2009 18:50
asteia, adica sora-mii geaneto..
kyra
Postat pe 22 Iunie 2009 18:51
kyra... sub acoperire?!
gianiblue
Postat pe 22 Iunie 2009 18:55
dap ! , ma scuturai nitzel si ma nascui din nou, iote ia ce muschi fac..
kyra
Postat pe 22 Iunie 2009 18:58
lasa. noi te iubim oricum. da', ca idee pe topic: doar nu te astepti - ca si zodie carele esti tu - sa te asortezi cu sor'ta. sunt cele mai puternice zodii. se lasa cu sange, nene.
gianiblue
Postat pe 22 Iunie 2009 19:00
mie imi spui ? ma enerveaza la culme.. , se repede ca...leul..

bine, si mie cand imi vine piticu`, e bine sa nu stai pe-aproape, dau si nu ma uit unde..cu sete nene, dar atunci trebuie sa fii sigur ca am suportat multe..
kyra
Postat pe 22 Iunie 2009 19:01
mdap. stiuuuuu cum eeeeeste. vorba lu' reclama. nashpa.
gianiblue
Postat pe 22 Iunie 2009 19:13
De la: irisirina, la data 2009-06-22 09:34:16Asta si fac.
Dar mai si obosesti. Insa se pare ca invat. Zilele acestea, am avut parte de o victorie in fata lui. Si ma simt bine.

cit timp tineti la armonia cuplului,victoriile nu trebuie sa fie unul impotriva celuilalt...Cautati sa domine numitorul comun,nu marul discordiei...
valentino
Postat pe 22 Iunie 2009 23:15
pai el singur mi-a dat dreptate...deci...suntem pe un drum bun avand in vedere ca orgoliul e foarte mare...
irisirina
Postat pe 22 Iunie 2009 23:52
imi pare rau dar trebuie sa te contrazic, daca un leu ajunga sa iubeasca pe cineva intr-adevar te pot asigura ca aceasta iubire este mult mai mare decat pt propria persoana. si stii de ce? pt ca noi, cei nascuti in zodia aceasta traim in extreme, adica ori iubim fff mult si oferim totul ori nu iubim deloc si nu ne complicam in relatii in care nu credem
gabriela21
Postat pe 23 Iunie 2009 23:17
Hey,

Am si eu o intrebare.. pe prima pagina a acestui subiect "Zodia Leu" se vorbeste despre o descriere, despre care se spune ca este f aproape de adevar, dar eu nu vad descrierea, unde o pot gasi?
Multumesc anticipat pt raspuns!
O zi frumoasa va doresc!
ralu_bengi
Postat pe 24 Iunie 2009 15:06
De la: gabriela21, la data 2009-06-23 23:17:08imi pare rau dar trebuie sa te contrazic, daca un leu ajunga sa iubeasca pe cineva intr-adevar te pot asigura ca aceasta iubire este mult mai mare decat pt propria persoana. si stii de ce? pt ca noi, cei nascuti in zodia aceasta traim in extreme, adica ori iubim fff mult si oferim totul ori nu iubim deloc si nu ne complicam in relatii in care nu credem


mare adevar graiesti tu . sunt leoaica si pot sa confirm asta. la noi nu prea merge faza aia cu jumatatea de masura; totul sau nimic!
bgdeea
Postat pe 24 Iunie 2009 15:11
nu stiiu pe unde e unhttp://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/5538/Zodii-pentru-fiecare-zi-de-nastere-zodia-LEU.html
yavrum
Postat pe 24 Iunie 2009 15:34
>:D< Buna tuturor...vreau sa multumesc gabrielei 21 pt descrierea frumoasa ce a adus-o la adresa leului:>:>!Am o relatie k un leu...desi eu sunt balanta,il iubesc ffff mult:x:X:x,si el imi spune k ma iubeste:)si il cred,pt k nu poti spune oricarui persoane cuvintele acestea...:)!Si descrierea care am citit-o la gabriela m-a facut sa il iubesc si mai mult!Cu multa rabdare,dragoste,ocrotire si iubire orice barbat iubeste:),indiferent de zodie!Trebuie sa intelegem ca sa fim intelesi:):*....pupici pt toti care iubesc:):*:*
Alinushuleee
Postat pe 25 Iunie 2009 20:52
De la: LianaV, la data 2009-02-24 23:21:47Daria, hi hi, si eu sunt balanta si am avut o 'ciocnire spontana' cu un leu... nu te vad prea entuziasmata de amintirea relatiei. Ai putea sa-mi spui mai multe? In cazul meu a fost doar o aventura, dar atat de intensa, atat de uimitoare, incat nu-mi mai revin, de parca m-a calcat trenul!
Oricum, a fost EXACT ca in descrierea zodiei: m-a dus la restaurante si in locuri scumpe, pline de rasfat, luand intotdeauna ce era mai bun, mi-a facut complimente emotionante, din suflet si cu pasiune, s-a mandrit cu mine pe la toti prietenii lui si nu s-a sfiit sa-si arate admiratia si afectiunea fata de mine... Desigur, a incercat sa-mi spuna cu ce sa ma imbrac, cum sa-mi fac parul si cum ar fi trebuit sa reactionez intr-o anumita situatie (nu l-am contrazis dar am facut ce-am vrut eu :) ) si s-a aratat foarte afectat de faptul ca o cunostinta comuna 'nu il apreciaza la adevarata lui valoare'... Pana si faptul ca este predispus la boli bruste la picioare se potriveste, nu mai zic de par si culoarea ochilor!! La comentariu meu ca exista persoane care pot avea pareri diferite de ale lui pe diverse teme, mi-a raspns ca 'el stie mai bine, pentru ca a studiat problema pe toate partile, dar..in fine..'. Si, exact ca in descriere, i-am trecut cu vederea toate puseurile de egocentrism si vanitate, pentru ca era tare dragalas cand baga ghearele in teaca si pentru ca il admiram extraordinar pentru inteligenta si talentele lui, cu adevarat iesite din comun. Printre altele, a avut ambitia extraordinara de a invata o limba straina in 6 luni, pentru ca apoi sa faca un masterat cu care sa se laude, 'din vanitate' dupa cum a recunoscut singur.
In fine, eu as fi vrut mai multa implicare, chiar daca o relatie parea Mission Impossible (din motive reale, dar pe care nu vreau sa le enumar), insa el a analizat rapid toate aspectele, a constatat ca e o fantana secata, dn care nu poate scoate apa (ca Berbecii, de exemplu) si a inceput sa se retraga, incet-incet.
Ca sa pun capat mai repede chinului, i-am scris un mesaj in care il acuzam de anumite lucruri si ii jigneam orgoliul propriu si.. a functionat! Leul ranit a ragit furios si a dsparut, jignit dar demn, in jungla...
Eu inca incerc sa-mi revin, aceasta 'aventura' cum prefer sa o numesc, a lasat urme neasteptat de adanci asupra mea... Un lucru e sigur, nu stie sa aprecieze oamenii la justa lor valoare, altfel n-ar fi plecat asa...
Oare exista o descriere atat de complexa si pentru balanta? Vorba aia, daca nu putem sa ne luptam cu soarta, macar sa o intelegem..
lorelaypatricia
Postat pe 26 Iunie 2009 15:19
casatoria leu cu rac? greu de spus dupa 17 ani de casatorie. la inceput totul merge bine, dar pe urma racii sunt cam gelosi.....ei sufera de o gelozie ascusa si sunt f dificili. ca sa reziste o casnicie cel mai simplu e sa dai drumul tare la muzica cand ajungi acasa si sigur atunci va fugi la el in dormitor. eu sunt leoaica si nu suport sa ma sufoce cineva cu prea multa dragoste. au si parti bune: isi iubesc copii si daca ii impingi de la spate fac bani din orice. sunt multe de spus si imi cer scuze ca timpul nu-mi permite. ma gasesti pe adresa didi.bacanu daca vrei sa mai vb pe acest subiect.
garbo014319
Postat pe 30 Iunie 2009 22:13

>:D< Buna tuturor...vreau sa multumesc gabrielei 21 pt descrierea frumoasa ce a adus-o la adresa leului:>:>!Am o relatie k un leu...desi eu sunt balanta,il iubesc ffff mult:x:X:x,si el imi spune k ma iubeste:)si il cred,pt k nu poti spune oricarui persoane cuvintele acestea...:)!Si descrierea care am citit-o la gabriela m-a facut sa il iubesc si mai mult!Cu multa rabdare,dragoste,ocrotire si iubire orice barbat iubeste:),indiferent de zodie!Trebuie sa intelegem ca sa fim intelesi:):*....pupici pt toti care iubesc:):*:*




Bravo! Si eu sunt tot Balanta, iubesc un Leu, dar ...nu prea am timp sa ii observ defectele, stam foarte putin impreuna, din motive obiective. Insa am sentimentul ca in sfarsit l-am gasit, dupa atatea vieti de cautare, ceva de nedescris in cuvinte, senzatia aia de "Somewhere, sometime", filmul acela atat de tulburator.

Insa, este egoist, este agitat, este de o imaginatie iesita din comun, plin de talent in ceea ce face, este comunicativ-cateodata reusim sa vb 3-4 ore la tel si tot nu ne saturam de vorbit.
Are multe defecte, cine nu le are, insa de la o varsta trebuie sa iti alegi barbatul nu dupa calitatile pe care le are, ci dupa defectele pe care poti sa i le suporti.

AAA, Leii sunt mari fustangi, fara regrete, ca si cum nu s-ar intampla nimic. Si banuiesc ca nu e numai latura sexuala a acestui comporatament, ci din dorinta lor de a vana si a cuceri, mereu si mereu spre a-si demonstra lor insusi si lumii intregi cat de tari sunt. Si nu stiu de ce cred ca in cuceririle lor atarna mult nu numai fizicul pradei ci si latura intelectuala si bunul gust.
rionero
Postat pe 1 Iulie 2009 12:08
si berbecul este o zodie tare ca si leul. daca stii cum sa iei un barbat berbec, atunci sigur iti va cadea la piciore. dar ai grija ca sunt f gelosi si scapi f greu de ei. odata ce au inceput sa te placa nu mai scapi. sunt un fel de zodii surori, se contrazic dar nu poate sta unul fara celalalt.
garbo014319
Postat pe 1 Iulie 2009 15:45
sunt leoaica, iubesc o balanta. el e ft rece fata de mine. eu sunt deschisa imi place sa comunic, dar el nui asa. uneori ma face sa cred k vrea ceva serios cu mine, dar odata se schimba si nul mai inteleg. mai ales k nici nu vrea sa discute pe tema asta.
danutza8708
Postat pe 2 Iulie 2009 23:52
Nu mai descrieti calitatile leului asa de intens.Noi leii suntem pana la urma niste oameni ca voi ceilalti si ne bucuram-e-adevarat-uneori de caracterizarile hgoroscopului,dar in fond suntem si noi niste oameni normali .Vorba aia si eu sunt leu,si eu aveam de gand sa ma lauda cu asta,dar care-i aportul meu?ca m-am nascut nevinovat intr-o lume care are si horoscop?Lumea asta actioneaza si asupra noastra la fel ca asupra celorlalti.Nu vad ce valabilitate e aceea de-a fi leu.Intr-adevar astrele spun despre noi mai multe si mai bune,dar hai sa traim pe Pamant!
garbo008234
Postat pe 3 Iulie 2009 15:21

iaca...alt leu...veritabil
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 18:20
buna ! si eu sunt leoaica de 18 ani ma simt fff puternica in aceasta zodie...dar as vrea sa aflu cum se impaca pestii cu leii in general
garbo015050
Postat pe 5 Iulie 2009 12:55
Nu prea am vazut un leu la pescuit,dar,ma rog,in lipsa de cerbi si cu criza asta...vezi,alege un caras mai biban,nu un somn,ala-i bun dupa ce ti-ai astimparat poftele trupului...
valentino
Postat pe 18 Iulie 2009 07:34
buna..tuturor!:) Si eu sunt leoaica de 23 ani..si sa fiu sincera mi se potriveste f bine!Dar as vrea sa va intreb ce parere aveti de combinatia leu-taur?!
zuzaaa
Postat pe 5 August 2009 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator si barbatul berbec 4 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:02
Barbatul varsator !! 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:30
Despre zodia FECIOAREI ? 92 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:24
zodia martisor! 3 De la: mulan 1 Martie 2010 16:19
buna 2 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 13:12
Setari Cookie-uri