Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena

Ancaion, am o idee.Fa-mi cunostinta cu fosta lui nevasta.Cand am sa povestesc pe garbo, cum face ea dragoste si ce zicea de el ca este cam mototol, o uita in doua sedinte, si se face sihastru.Acolo poti sa-l seduci in liniste, asta daca povestile cu ursi lupi si vulpi, nu te deranjeaza.Ca bonus, ii spui sa se faca sihastru la munte, nu la nudisti.Ca acolo aerul este curat si mai tare.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:10
ancaion pai daca l-ai cunoscut pe net la ce te astepti?normal ca iti vorbeste de fosta pt.ca probabil va scriti,alta ar fi situatia daca ati sta unul in fata celuilalt,crezi ca ar mai avea curaj?daca e asa nu e bun,renunta acum mai tirziu va fi prea tirziu
ghelene_06
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:09
Ce legatura are locul unde si-a cunoscut iubitul cu ce zice ea? Daca il stia de la coada la carne nu i-ar fi vorbit de fosta? Vorbeste-i draga si tu de fostul. Mult. Si cu amanunte. Pana il disperi. Sa vada cum e.
Micass
Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:47
Asa sa faci...vorbeste-i de fostul si lauda-i calitatile...dupa care,lasa-l...sfatul meu...am stat 4 ani(on and off) in ambiguitate,cu un... individ... care a culminat in prostia lui,in momentul in care a decis a se intoarce la fosta...pe care o mentiona destul de des,de altfel...azi,mai mult ca niciodata,sunt constienta de faptul ca am pierdut o gramada de timp,ignorand acea voce care imi spunea.."nu e bine,nu e bine,meriti mai mult..."sper sa auzim de bine...succes:)
greta
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:55
MICASS cum zici tu nu prea are importanta cu felul si locul in care cunosti pe cineva importante sunt urmarile de dupa.ideal este atunci cind iti faci un iubit daca nu e posibil sa-i cunosti cel putin un membru din familie,atunci unu doi prieteni macar sa vezi cu cine umbla.stii vorba aia ....cine se aseamana se aduna.
ghelene_06
Postat pe 3 Decembrie 2008 09:07
De la: anyma3, la data 2008-09-25 19:04:45Asa am crezut si eu la inceput ca nu e nici o problema cand imi zicea mereu de fosta, dar cand m-a parasit mi-a spus ca a sperat mereu sa fiu ca ea si ca ea va avea mereu un loc special in inima lui Nu cred ca merita sa stai cu cineva care nu te respecta.
BRAVOOOOOOOOOOO TE-AI DESTEPTAT!!!!

Postat pe 4 Decembrie 2008 12:10
De la: vanghelis007, la data 2008-10-31 18:37:43mai bine jucam leapsa pe ouatea.Este si mai dragut si in felul acesta scapam de surplusul de greutate.Ca ati cam facut burtica, dragele mele.
>>TU N-AI BURTICA ??? DRAGUL MEU.....

Postat pe 4 Decembrie 2008 12:14
De la: ghelene_06, la data 2008-12-03 09:07:55MICASS cum zici tu nu prea are importanta cu felul si locul in care cunosti pe cineva importante sunt urmarile de dupa.ideal este atunci cind iti faci un iubit daca nu e posibil sa-i cunosti cel putin un membru din familie,atunci unu doi prieteni macar sa vezi cu cine umbla.stii vorba aia ....cine se aseamana se aduna.
Micass
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:39
Eu zic ca e fix la fel. Si daca il cunosti in metrou si daca il cunosti pe net tot atatea stii la inceput despre el. Tot dupa primele intalniri ii cunosti si prietenii si familia. Nu cred ca locul unde cunosti persoana influienteaza relatia dintre cele 2 persoane.
Micass
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:41
e un imbecil care inca n-a uitat-o si asta e.te raporteaza la ea tot timpul.ce sa-i faci,soro,e plina lumea de distrusi.da-i viteza.

Postat pe 24 Decembrie 2008 20:11
Am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare si stiu cat de neplacut este. In unul dintre comentarii, era precizat foarte frumos ca este bine sa-l lasi o perioada de timp singur pentru a-si da seama ceea ce-si doreste. Ar fi o solutie , dar in acel timp el sigur nu va dori sa fie singur si va gasi pe altcineva caruia o sa-i povesteasca despre fosta de care inca nu s-a vindecat. Cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui PA si sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti, fara sa mai schimbe nimic la tine, pentru ca asa a vrut Dumnezeu sa fi. Cauta un barbat care sa te merite cu adevarat.
santeo
Postat pe 25 Decembrie 2008 08:52
Fiecare femeie si barbat are amintiri.Este ca un fel de umbra care ne insoteste in viata.Cand doi oameni se intalnesc, ei vorbesc numai despre amintirile lor.Despre nimic altceva.Cel care vorbeste, aminteste despre ceea ce a fost mai frumos in viata lui.De ce sa fim nedrepti cu el?Pentru ca noi nu avem amintiri?Invatati sa va faceti amintiri, ca si Dvs. sa puteti vorbi despre ele.
Ioana007
Postat pe 25 Decembrie 2008 09:55
Amintirile ma napadesc. Daca m-ar otravi in fiecare zi cu povesti despre fosta i-as sparge fata.
Micass
Postat pe 26 Decembrie 2008 09:24
Bwhaahahahaha...exact!!!si eu as face la fel...inlocuieste ce e "uzat" si utilizat de altele, cu ceva(cineva) nou, care sa-si canalizeze intreaga atentie asupra ta,nu asupra trecutului.. succes:)
greta
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:22
Mai gretuta, fata.Tie ti-ar placea sa te considere cineva apropiat,uzata si sa incerce sa te inlocuiasca cu ceva nou?
Ioana007
Postat pe 27 Decembrie 2008 07:35
Nu pot sa fiu decat sincera..viatza asta ne da cateva palme de zici ca ne-a lovit "calul cu copita"..imi pare rau ca am ajuns la concluzia asta ...am ajuns la aceasta pt ca am trecut prin ce treci tu.
Nu incerca sa cauti raspuns unde nu gasesti ..cred ca esti destul de matura sa vezi ce te raneste ..ranile uneori nu se vindeca deloc iar o alta iubire nu o vindeca pe cealalta...din moment ce aminteste de o alta chiar de l-a facut candva sa sufere poti sa iti dai seama ca sufletul lui inca tanjeste dupa ea tu ocupi golul ce l-o lasat ea insa inima lui nu e a ta si a fostei imi pare rau:( gandeste-te doar ca suferi pt ce?crezi ca merita?daca te iubea..nu te facea sa suferi poate o sa vorbim chiar si pe mess de vei dori ..pune-te pe tine first si apoi pe el caci viatza e asa scurtaa nu risipi zilele langa cineva care nu e cum iti doresti take care:*
AngelGirl
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:59
NU asa se pune problema ionica007...ceea ce trebuia sa se inteleaga era ca fiecare avem dreptul la cineva care sa ne acorde intreaga sa atentie...nu crezi?ca asa e frumos...fara jumatato de masura:)
greta
Postat pe 27 Decembrie 2008 18:28
Buna acaion!...se spune ca orice femeie are un al saselea simt, ar trebui sa ti-l descoperi (asta daca nu ai facut-o deja),si sa devii mai "constienta" de el, deoarece eu sunt de parere ca ti-ai fi raspuns singura la intrebari pana acum! Este f limpede ca acest barbat cu care tu te vezi, nu te pretuieste suficient, nu-ti poate vedea calitatile , dintr-un singur motiv:in opinia lui, fosta iubita iti este superioara! Atat timp cat el face comparatii intre voi, ii pomeneste numele si o aduce in discutiile voastre, inseamna ca nu este inca pregatit sa o lase sa "plece" definitiv din mintea si inima lui.Traieste in trecut, si probabil in subconstient si-ar dori ca tu sa fii o copie fidela a fostei sale iubite.Nicio femeie nu si-ar dori sa fie doar o "manta de vreme rea", pt barbatul de laga ea, insa daca tu nu incerci sa clarifici lucrurile, exact asta vei deveni...cu regret..Te-as sa-l faci sa inteleaga ca tu reprezinti prezentul, ca tu esti femeia care ii sta alaturi,si ca doresti sa fii apreciata pt ceea ce esti tu, nu pt ceea ce ai putea deveni.Mai mult curaj, mai multa diplomatie, si mai multa hotarare iti doresc sa ai odata cu sosirea noului an! ...ai grija de tine..La multi ani!

Postat pe 27 Decembrie 2008 21:51
Stii ce? Dak "iubitul tau" altceva nu face numai iti pove de fosta, ar trebui sa-l trimiti la ea si sa le urezi multi ani fericiti impreuna! Clar ca il doare-n cot de tine din mom. ce te tine pe tine pe post de ascultator al dubiilor lui si ale rateurilor din viata personala.
Dak o pove e gata cu adevarat, din decenta si bun simt o tii dracului inchisa in mintea ta si NU O FLUTURI SUB NASUL ACTUALEI.Trecutul de-aia se numeste trecut sa ramana acolo, nu sa invadeze prezentul.
Fata draga, vezi-ti de viata ta si gaseste o persoana care sa vb numai despre voi2, nu despre fostele amante.Dak nu vrei sa plangi cu lacrimi de crocodil dupa......ia in considerare ideea mea!
Iti urez putere de decizie si decizia luata sa fie cea mai buna pt. TINE PERSONAL!!!!
TSVVVV
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:13
ar fi bine sa-l intrebi de ce simte nevoia sa iti povesteasca despre ea de fiecare data.daca inca nu a trecut peste durerea care i-a provocat-o acea relatie,ai putea simti ca i-ar fi teama de implicare si atunci ai observa cand discuta despre ea,e foarte atent la ceea ce spui,pt ca ii e frica ca istoria sa nu se repete(dar in acest caz unii barbati devin foarte inchisi in ei,la cel mai mic pas gresit al tau);sau poate o mai iubeste si nu reuseste sa acepte despartirea --si daca nu icearca sa inteleaga ca acea relatie s-a terminat si ai si tu sa ii oferi multe--, in subcontientul sau te v-a respinge pe tine,interiorul tau si daca va continua cu tine doar din dorinta de a avea pe cineva,exista riscul de a nu reusi sa te cunoasca si sa-si formeze o imagine falsa despre tine si in acest caz intelegerea dintre voi nu va fi pe termen lung;,sau pur si simplu simte nevoia sa vorbeasca cu cineva apropiat simtind si sperand ca prin impartasirea durerii se simte mai bine,lucrurile sunt mai usor de rezolvat in fiinta lui;,dar pana nu se vor rezolva in el aceste probleme,daca crezi ca merita,nu ai decat sa faci pe psihologul cu el;incearca sa observi daca se implica destul cu sentimente,vezi daca isi doreste sa te cunoasca pe tine si interiorul tau ,in fine,vezi daca merge inainte in relatia cu tine sau sta pe loc.te inteleg ca tu te-ai implicat cu inima in aceasta relatie si iti doresti sa te cunoasca,sa-ti iubeasca interiorul sufletesc,dar incearca sa ii oferi si tu acelasi lucru,si chiar s-ar putea sa-i placa,si sa devina curios in privinta ta si o sa vada ce usor o va"uita" pe cealata.ai spus ca e un tip interesant si placut,incearca sa ramana tot asa pt tine nu lasa aceasta piedica sa iti orbeasca inima;intelege bine ce-am scris si nu lasa in nici un caz sa se ajunga la stadiul in care te va compara cu ea,cel mai bun antidot e sa va cunoasteti realist interiorul sufletelor voastre.
lisa1313
Postat pe 29 Decembrie 2008 02:15
eu zic asa: lasa-l ca nu te merita. uitasem: femeieeeee, paraseste-l si ai sa vezi ce te razbuni. o sa vorbeasca de tine continuu, cand o sa fie cu alta daca asa ii este naravul

poate da de una care a facut sport de performanta, gen aruncare cu ciocanul . asa ajunge si el sa doboare recordul la saritura cu prajina , cat si la 100 m viteza garduri

deci, vei face o fapta buna
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2008 14:11
Daca vrei sa isi aminteasca de tine, zgarie-l rau.Daca tu nu-l calci pe picior, el de unde sa stie ca esti langa el?
Doi batranei, stateau pe o banca si discutau impreuna.
-Iti amintesti de dimineata aia cand m-ai prins in brate si m-ai trantit pe iarba?Vezi ca n-am uitat?
-Draga mea, acela a fost trenul.Eu eram in vacanta la Barlad si jucam popa prostul cu baietii.
Ioana007
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:32
De la: Ioana007, la data 2009-01-05 12:32:38Daca vrei sa isi aminteasca de tine, zgarie-l rau.Daca tu nu-l calci pe picior, el de unde sa stie ca esti langa el?
Doi batranei, stateau pe o banca si discutau impreuna.
-Iti amintesti de dimineata aia cand m-ai prins in brate si m-ai trantit pe iarba?Vezi ca n-am uitat?
-Draga mea, acela a fost trenul.Eu eram in vacanta la Barlad si jucam popa prostul cu baietii.


LOL DE LOL :)))))))))
AngelGirl
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:06
DRAGA ANCAION, PROBABIL CA RELATIA CU ACEA "FOSTA PRIETENA" A FOST SPECIALA, POATE ARE UN SENTIMENT DE VINA PENTRU RUPEREA RESPECTIVEI RELATII, POATE S-AU DESPARTIT PREA BRUSC SI EL INCA NU S-A DEZMETICIT SAU NU INTELEGE DECE ...POATE ...SUNT O GROAZA DE VARIANTE DE RASPUNS LA FELUL LUI DE A FI, ACUM, CU TINE ! IN FOND, SUNT DESTUL DE INTERESANTE CELELALTE SUBIECTE DE DISCUTIE DINTRE VOI DOI ? PANA SA INCEAPA SA POVESTEASCA DESPRE "FOSTA", INTRODU TU O TEMA DE DISCUTII CARE SA-L CAPTEZE (DOCUMENTEAZA-TE INAINTE !) - MASINI, SPORT, MUZICA ...SAU "SACRIFICA" O INTALNIRE CU EL PENTRU A-L PROVOCA TU SA-TI VORBEASCA DESPRE "FOSTA SA PRIETENA" ....VEI VEDEA CA "INTERESUL" TAU PENTRU "FOSTA" ..., II VA TAIA CHEFUL SA MAI POMENEASCA DESPRE EA ! ORI VA DEVENI CIRCUMSPECT SI "ISI VA LUA TALPASITA"... SINCER, NU VA FI NICI O PAGUBA DACA VA FACE ASTA ! FIE SE VA DEZMETICI SI VA REALIZA CE GRESEALA A FACUT IN RELATIA CU TINE! BARBATII SUNT NISTE "ANIMALUTE" CIUDATE : ORI TE "MUSCA", ORI SE LASA IUBITI SI MANGAIATI ! DAR NICIODATA DOMINATI DE-ADEVARATELEA!
DACA ITI PLACE OMU', IAR CALITATILE LUI ESTOMPEAZA ACEST DEFECT DE INCEPUT SI CREZI IN RELATIA VOASTRA, MERITA SA INCERCI ! ITI DORESC SUCCES SI ...RABDARE !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:38
N-ar fi rau sa-i spui sa se intoarca la ea, si sa se desparta mai lent, pe pasi de tango, sau de rumba, ori ceau, ceau.Sa nu care cumva sa faci asa ceva, ca daca il napadesc remuscarile, si pe urma se leaga cu lanturi de gardul fostei si inghite cheile?Ce ai sa faci? Ai sa-i dai un purgativ sa cada pe asfalt?Nu el, draga...Cheile...
Ioana007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:44
>>OARE DE CE NU SE MAI APLICA SFATUL BATRANILOR>>> >>BARBATUL TREBUIE SA CUNOASCA FEMEIA DOAR DE LA BURIC IN JOS !! UNDE DOAMNE-I MISTERUL>??? PAI DACA MI-AR POVESTII >>DE CEA FOST ... [NU EXISTA AICI VREUN MUTUNACHE CARE SA ARATE ..UN SUT IN FUNDDDD ]INCEPUTUL SE POATE FACE >>VORBIND DE MUZICA, O CARTE...SAU MAI MULTE... DE UN CONCERT ,O PLIMBARE PE MUNTE SI DORMIND LA ...PRICIURIIIII . SAU IN CORT....SINT ATATEA SUPIECTE....

Postat pe 8 Ianuarie 2009 22:59
Ai vrea tu Arta, dar este prea monoton.Si pe urma, tu crezi ca atunci cand sunt singuri, cei din sfatul batranilor, nu vorbesc despre femei?
Ioana007
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:49
hello... si eu am avut o relatie cu un baiat de aproximativ 2 ani, l-am parasit ca nu ne mai intelegeam(in fine, neesential)..acum la 5 luni dupa despartire am reluat legatura cu el ca prieteni, si el mi-a zis ca nu o sa ma uite niciodata si nu o sa mai iubeasca la fel nici o fata, ca intotdeauna imi voi pastra locul in inima lui, desi stie ca nu exista nici o posibilitate de impacare...probabil e o iubire oarba si in cazul prietenului tau..incearca sa vorbesti cu el sa ii spui..
La catva timp dupa despartire am inceput sa ma vad cu un tip mai mare cu mult ca mine, care intotdeauna imi vorbea despre fostele lui iubite si chiar ma deranja, a facut o chestie si mai naspa...a inceput sa-mi zica, ca ii place nush ce la o prietena de-a mea si chestii de genu' care ma dureau tare..pana i-am facut la fel..era un prieten de a lui cu care chiar isi dorea sa nu am nimic si i-am zis ca imi place nush ce la el...s-a simtit foarte naspa, dar apoi mi-a multumit pentru lectia care i-am dat-o ..acum nu mai face asta.. si e mult mai bine, el a invatat de la mn, iar eu nu ma mai simt jenata..
cred ca ar trebui sa faci acelasi lucru..sa ii spui despre fostu' si dupa sa ii zici ca a fost intentionat si vroiai sa ii arati cat de naspa e sa-ti vorbeasca despre fosta.. daca invata din asta e cazul celui de-al 2-lea tip de care am povestit, iar daca continua asa e primul caz orice ai face nu va putea sa o uite pe fosta, nu va putea trece peste ea niciodata..
Lady_M
Postat pe 2 Februarie 2009 02:21
-Draga, de ce imi vorbesti mereu despre fosta?
-Pentru ca din nefericire, nu toate fostele au placerea sa moara cand trebuie.
Ioana007
Postat pe 2 Februarie 2009 17:59
Daca vrei privirea sa imi las in podea
Calca peste ea, calca peste ea.

Daca vrei de tine sa simt ca-s robit,
Lasa-ma uimit, lasa-ma uimit.

Daca vrei cu tine lumina s-o-mpart
lasa-ma sa ard, lasa-ma sa ard

Daca tot ce-i dus vrei din urma s-ajung,
lasa-ma sa curg, lasa-ma sa curg

daca vrei sa stii ce-am in suflet si-n gand
lasa-ma sa cant, lasa-ma sa cant


lasa-ma sa cant, lasa-ma sa cant


lasa-ma sa cant, lasa-ma sa cant

Celelalte Cuvinte - "Daca vrei"
gianiblue
Postat pe 2 Februarie 2009 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DC s'au evaporat barbatii frumosi???? 204 De la: Contrapunct 25 Iulie 2009 15:43
ma simt ca o prizoniera 192 De la: nicoleta_alexandra 13 Noiembrie 2011 20:45
Relatie cu un barbat divortat 56 De la: laura72 30 Iunie 2010 21:05
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste 27 De la: FULGUTA 6 Mai 2009 07:12
Setari Cookie-uri