Dieta lui Catalin Crisan

De la: gabitzza, la data 2009-06-08 20:51:21pavlov d-ala...

Pavlov e ala cu reflexele si cu catelul, nu? Ala de facea bietul catel sa-i curga balele de fiecare data cand aprindea lumina!
Dar hai sa-ti zic ce s-a intamplat, partea nespusa a povestii! Dupa ce cainele a murit, Pavlov tot se ducea acolo in fiecare zi si aprindea lumina!
_alexandra
Postat pe 8 Iunie 2009 21:12
naspa conditionare.
gabitzza
Postat pe 8 Iunie 2009 21:16
lumeeeeeeeeee!!!!!!!!......daca ati adunat ceva kg...zau ca...nu-i nimeni vinovat!!!
ce aveti fratilor cu lumea ca...nu-i cu voi pe val?
va place sa crapati in voi...asta e!!!
sunteti ceea ce vreti sa fiti!!!
acu...zau...cine ce-ar avea acum?
ca...atat va frangeti manurile...de parca ar cadea roma!!!
da`....cand crapati pe saturate...cum era?
la asta...nu va gandeati atunci?
hai ca...se da in penibil!!!
daca vrei sa te pastrezi departe de kg...o poti face!!!
eu...in afara de faptu` ca...s-a adunat putin pe abdomen...chiar cred ca e ok!!
si...n-am facut abuz de nimic!!!
dar...pt asta cred ca e nevoie si de ceva ...undeva!!!
sa te poti controlas...daca crezi ca e nevoie!!
nu...dupa ...sa faci traume...pe aici!!
ovidiu42
Postat pe 8 Iunie 2009 21:18
intr-adevar esti ceea ce vrei sa fii...iar daca tu vrei sa fii badaran atunci atitudinea ti-e de badaran

Postat pe 8 Iunie 2009 21:24
s-a bagat si ovidiu ca e si el om!!! buna dimineatza tuturor! Vavi ...dieta asta chiar e faina si nu e greu de tinut!Multa bafta la slabit!Va pup...o zi cat se poate de placuta
Luana24
Postat pe 9 Iunie 2009 09:36
Buna Luana,
este prima zi la mine si azi dimineata m-am cantarit si am 86 kg ....la un 1.78 cm...imi doresc enorm sa dau jos vreo 20 kg insa mi se pare imposibil..parca nu ma vad in stare ...sti cumva daca la cafeluta avem voie sa punem un picut de lapte de soia??eu nu pot bea cafeaua fara lapte...oricum asta ar fi doar sambata si duminica ca in cursul saptamanii nu beau cafea
vavi
Postat pe 9 Iunie 2009 11:15
vavi....si eu am gastrita hiperacida...si de la pasti am descoperit si doua cataroaie in vezica biliara.....dar de 4 saptamani nu am probleme nici cu arsurile, si nici nu ficatul....nici alea doua saptamani de carne nu am avut probleme...
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2009 12:08
ovidiu...nu mai pune toti oamenii in aceesi barca....eu, personal, nu sunt genul de om care mananc o ciocolata pe zi, paine mai deloc ca stiu ca ma ingrasa....nu fac abuzuri de sticksuri, chipsuri sau prajituri - mananc poate o data la o luna....cola sau pepsi nu beau decat de pasti, de craciun si de ziua mea...paste fainoase o data la trei luni, cartofi prajiti nu am mai facut de ani de zile....am ziloe intregi in care plec la munca nemancata sau doar cu un iaurt la bord si principala masa e seara cand vin acasa si mananc cu sotul meu.....dar, cu tate astea sunt rubiconda....poate e de vina faptul ca nu prea fac miscare....dar asa sunt eu, mai sedentara....nu mi-a placut niciodata sportul, poate pentru faptul ca m-am scarbit in scoala si in liceu de invariabil aceleasi probe iarna si vara.....sau, poate, de unde toata viata mea am fost mai plinuta si ma misc un picutz mai greu....asa ca nu mai da cu piatra inainte de a stii ceva.......
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2009 12:13
vavi ... putin lapte degresat in cafea, cred ca nu are nimik !Succes la lupta cu kg...
Luana24
Postat pe 9 Iunie 2009 12:18
Succes tuturor, va tin pumnii.
Haiiiiiiii fetele.
Tuta
persidadamian
Postat pe 9 Iunie 2009 15:11
Multumim persidadamin ...sper sa trecem si peste acest hop
vavi
Postat pe 9 Iunie 2009 16:38
io-te domle ca mi se inmultira admiratorii...multam persia...pai daca ma sustineti atatia...trebuie sa continui, nu?????
tutankhamon
Postat pe 10 Iunie 2009 02:26
pai ..vroiai sa te lasi tutan? incet incet se cunosc rezultatele si o sa fim nite slabute ...adevarate fotomodele! bafta tuturor si nu va lasati!
Luana24
Postat pe 10 Iunie 2009 21:33
Numai persoanele slabe renunta!
puma_girl
Postat pe 10 Iunie 2009 21:57
Fetelor tare greu imi mai este fara nimic dulce ...sunt in a doua zi de dieta si nu mai pot de pofta dupa o bucatica de ceva dulceeeeeeee ce ma fac eu 66 zile ?chiar nu putem papa nici macar o bombonica ceva?
vavi
Postat pe 10 Iunie 2009 22:34
nuuuu...doamne fereste! cum sa renunt????nu sunt persoana slaba decat daca nu am rezultate...dar am primit prea multe complimente ca sa nu ma ambitionez...si, mai ales cand am si atatia sustinatori......mai ales acuma cand au inceput sa ma incapa hainele????...nu ma las....o sa tin in continuare pana scap de toate kilele...nu mi se pare greu deloc....cred ca o sa incep sa reiau si pastilele naturale de la dacia plant, pe care le intrerupsesem de pasti, din cauza colicii biliare.....nu stiam ca am pietre.....

vavi....exista bomboane fara zahar.....sau dulciuri pentru diabetici....sau cineva de aici de pe forum spunea ca apeleaza la plicurile cu fructoza......din supermarket
tutankhamon
Postat pe 10 Iunie 2009 23:01
vavi...e nasol daca nu poti renunta la dulce....poate de acolo si sunt marea majoritate a kilogramelor.....uite, eu, de trei saptamani nu am papat decat 2 inghetate....pentru ca m-a pacalit sotul la inceput sa ies cu el cu cainele si imi ia inghetata....si cand am pofta de ceva dulce, bag o bomboana fara zahar sau o guma de mestecat....se spune ca menta mai anihileaza si senzatia de foame......
tutankhamon
Postat pe 10 Iunie 2009 23:08
tutankhamon ar fi ideal daca as putea papa bombonele fara zahar...cred ca este mai greu in primele zile,insa cand voi vedea rezultatele ...ce bomboane iti iei tu?...in rest imi este ok nu sufar de foame,beau multa apa plata cu lamaie in care mai scap si o pastiluta de zaharina....mai bag si niste ceai...
vavi
Postat pe 10 Iunie 2009 23:18
bomboanele orbit sunt f bune sau solano.... o seara placuta dragutele mele!
Luana24
Postat pe 10 Iunie 2009 23:45
airways cu menta si cu cirese, menta si eucalipt, menta si ananas
tutankhamon
Postat pe 10 Iunie 2009 23:47
Ciao,tuturor siluetelor in devenire!
Felicitari tuturor celor care au rezistat eroic tuturor tentatiilor si colegelor noi de suferinta .V-am urmarit chiar daca n-am scris.Forumul a fost putin denaturat si am preferat sa scriu atunci cand am considerat ca a revenit la problema pentru care a fost deschis.
Cristina ,eu astept pozele cu nasa silueta.Cand le vedem?
Tutankhamon cum esti ,cum e cu garderoba?
Luana,ai vazut ca se poate?
Succes Vavi ,uita-te pe prima pagina la ceea ce poti manca si la sugestiile date de noi pe paginile precedente pt. alinarea diferitelor pofte.
Nu va dati batute !
Pe maine!
alina_tarta
Postat pe 12 Iunie 2009 02:13
Sorina,Tamara ,Angel si alti silueti....unde sunteti? Ne-ati abandonat? Sper ca sunteti ocupati dar nu ati abandonat dieta .Scrieti ca daca nu forumul devine ca si www.gustos.ro.
Va .

alina_tarta
Postat pe 12 Iunie 2009 02:22
s-au mai largit un piculetz pe mine, e adevarat......
tutankhamon
Postat pe 12 Iunie 2009 02:36
buna dragilor si pupici la toata lumea
nu am mai intrat cam de mult sa scriu dar v-am urmarit ce a-ti scris voi nu am renuntat la dieta merge ok in continuare, am lasat scrisul un timp caci am vazut ca se discuta cu totul altceva si chiar nu aveam ce sa comentez, si am fost si f. ocupata am avut niste probleme de sanatate cu tatal meu dar acum e totul ok ,sper....ce sa bva mai zc mai am putin si fc o luna de cand am inceput dieta si sunt cat de cat multumita de rezultate acum va las si va urez numai bine si cat mai multe kg in minus la toata lumea care isi doreste acest lucru si care lupta pentru asa cv pup
nicoletaivu
Postat pe 12 Iunie 2009 16:49
buna!Da Alina am vazut ca se poate si sunt f mandra de rezultate .... sotului nu prea ii convine ca zice ca mi-a intrat fundul la apa bafta in continuare tuturor !Un sfarsit de saptamana cat mai placut
Luana24
Postat pe 12 Iunie 2009 19:45
Buna dragi mei...am tot citit,fara sa ma m-ai opresc toate comentariile postate :) sunteti superbi si ff ambitiosi ;D...mai ales scumpei de " Silviadana si Zeul Ar "~ :* sunteti bestiali si ii ...incurajati si pe cei din jurul vostru,sa incerce acest regim.. :)) bravoooo sunteti cei mai tari ;) si ma bucur enorm k mai exista si persoane ca voi...felicitarile mele si un pupic moldovenesc de la mine pt voi !
Sa nu renuntzat deloc si sa fiti optimisti k o sa reusiti sa terminati cu bine tot regimul...
Iar rezultate sunt convinsa k vor fii pe masura si destul de incredibile pt acest efort facut cu regimul acesta...care cei drept este destul de greu :( dar...timpul trece repede si cu putine sacrifici,incredere si orgoliu pt ca e necesar ;) va fii bine..:D !!
Asa k fiti puternici Dumnezeu e mare si va da putere...bafta multa si va tin pumnii dragi mei prietenii...va doresc sa vi se realizeze tot ce v-ati propus in viitor si sper sa am si eu parte de astfel de rezultate si incurajari pt mine,asa cum va incurajati voi...caci e tare bine sa mai fie cineva alaturi care sa inteleaga sacrificile pe care le facem uneori ;) ...sigur voi incerca si eu sa fac acest regim;) am mare nevoie :P si sper sa imi dea rezultate pozitive...Sperrr !!!
Va pupacesc tare dulce si moldoveneste pe toti ,succes mult in toate si aveti mare grija de voi :*..multi pupiciiiii... :* !! Ruxika ...
roxanika
Postat pe 13 Iunie 2009 03:40
bre roxanico...

da' avusesi rabdare, nu gluma, sa citesti topicu' asta din scoarta-n scoarta... cred ca dadusi jos f-o trei kile numa citind...

si silviadana aia si zeu' ar crez ca sunt surori, ceva.. daca nu cumva e aceeasi persoana...n-am vazut in viata mea atatia pupici forumisti de la un barbat...
zambil
Postat pe 13 Iunie 2009 09:57
zambi, lasa fetele, ca nu mai posteaza de noi, outsideri...cica le impietam topicul, bre...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 09:59
pai ele sa-si vada de haleala lor dietetica, acolo... nu-i bine sa citeasca in timp ce infuleca...
zambil
Postat pe 13 Iunie 2009 10:01
si-acu' imi zici ?

ca eu intotdeauna la masa citesc

care n-am avut noroc....
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 10:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta pentru detoxifierea de primavara 19 De la: garbo_1155 19 Ianuarie 2017 13:19
dieta giorgiana din slobozia 6 De la: andreea_barbieru 11 Septembrie 2009 11:09
DeEa 1 De la: garbo193897 5 Martie 2011 09:47
Dieta Raw vegan 6 De la: garbo_1399 17 Aprilie 2012 10:42
cel mai bun program pt slabit sanatos care nu costa nimic 1 De la: garbo115499 30 Aprilie 2010 01:43
Setari Cookie-uri