iubirea mea ...

Povestea mea de iubire... e trista... dar frumoasa... e tot ce am... toate iluziile, sperantele si visele mele.
As vrea sa o las cum spune ea, sa nu o mai visez, sa nu ma mai gandesc la ea, dar nu pot! Ea nu stie cata iubire ii port in suflet si cata suferinta tin mine, pt ca ea nu ma mai iubeste si nu ma mai vrea (cred).
Totul a inceput acum un an si 5 luni, pe 7 septembrie 2009 , cand am avut o mica conversatie cu Nicoleta , eu atunci eram singur, ea era singura. Pe 14 septembrie 2009 am vazuto pentru prima oara, era atat de frumoasa, creatza de la distanta Prima intalnire a fost pe 19 septembrie 2009 , a seara frumoasa, linistita am comunicat amd2 , si primul sarut a venit cu niste emotii mari. Nu credeam ca eu am vreo sansa la o fata asa dragutza , frumoasa .. cu buze moi:X.
Apoi pe 7 octombrie 2009 avea sa se raceasca relatia din motive diverse, am inteleso, dar eram indragostit, nu am lasat`o moale, pt ca nu puteam. Mi`am dorit sa o intalnesc pt ultima oara, iar ea cu greu a acceptat ,am discutat apoi ne`am luat ramas bun. Intr`o sambata pe 10 octombrie , mi`a dat o veste uluitoare, ea ma accepta cu adevarat in viata ei. Eram atat de bucuros, fericit, sperand ca voi iubi si eu cu adevarat, si ca voi invatza ce inseamna iubire cu adevarat, ca eu nu am simtit niciodata ce e o iubire cu adevarat.
Relatia mergea bine, cu cat timpul trecea cu noi o data, cearta ne inconjura din ce in ce mai mult. Fireste erau certuri din prostii dar si multe clipe frumoase am avut, am iubito mult.
Am trecut in 2010 impreuna, am petrecut o seara minunata amandoi, ce nu o pot uita.
Ea ere un caracter puternic, se inverva din orice, cateodata imi placea cand o vedeam botoasa, ca stiam sa o calmez cu vb mele dulci
Am petrecut o vara frumoasa, calduroasa , am facut amd2 kilometrii pana la iasi, si sa ne ocupam de o viata mai noua, si ne`am gandit ca fiind mai aproape ne vom iubi mai mult. Trecura vara, facultatea a inceput, si o data cu ea , certurile au crescut. E vina mea probabil, nu ma pot controla la cearta, cel mai mult ea stie sa ma controleze,ea tot la fel nu se controla. Prima cearta dureroasa pt amandoi a fost undeva prin Octombrie 2010. Era atat de decisa sa ma paraseasca, dar eu nu am lasat`o, nu am putut ceda dorintei, pentru ca o iubeam, stiam ca ma iubea si ea, dar nu stiam ce era in capul ei. Vorbind cu ea deschis, cearta noastra o afectase in ultima vreme, am crezuto, ca in aceeasi situatie eram si eu, dar ea fiind fata, suferea mai tare. A durat cateva ore bune pana cand am lamurit situatia, si am continuat spre o noua evolutie a noastra.
Veni vacanta de iarna, amandoi eram acasa, a inceput o discutie iara ciudata care ma deranjat, i`am spus ca nu mai vreau sa continuam, ca e cel mai bine, ea a spus ca e bn asa, dar inainte de cearta, i`am promis ca ma voi duce la ea sa ii formatez calculatorul. Cand m`am dus, era o fata cuminte, un ingeras, nu prea o bagam in seama, eu aveam treaba mea, si stand de vorba putin cu ea a inceput sa planga incet, ma emotionat foarte tare, stiind ca o iubesc, nu o pot parasii, ea era totul pentru mine.
Am trecut 2011 impreuna , la o prietena de`a noastra Diana, o fata care ne`a sustinut mereu, ne`a spus ce e bine si ce e rau. A fost frumos, o seara de neuitat, si chiar nu o voi uita.
Trecura zile, saptamani, pana Nicoleta a decis cu adevarat sa se desparta de mine. Toata povestea a inceput, cand eu mi`am iesit din minti, eram atat de nervos incat am tipat la ea prin telefon.si dupa ce am inchis telefonul mi`a parut rau. Trecura cateva ore si am vorbit la telefon, dar nici o sansa sa ma inteleaga. Am gresit , dar m`am simtit neglijat, si am reactionat urat. A doua zii am fost la ea, am plecat cu un puternic caracter spre ea, am asteptato, si am discutat, vorbind cu ea nici o sansa.. era prea decisa. Lacrimile ei, erau in ochi.. nu stiam ce simte, asteptam sa se descarce, si sa ma ia in brate si sa imi spuna ca ma iubeste mult, asa cum mi`a spus mereu, dar nu s`a intamplat. Am tot discutat , si am tot incercat, sa ii vb , ea a spus ca vrea pauza, i`am explicat , pauza inseamna despartire, ceea ce eu nu imi doream. O iubeam mult, iar ea spunea ca eu sunt obsedat, dar de fapt nu era adevarat ci nu am mai trecut printr`o asemenea despartire, mie imi era greu, probabil si ei ii este greu. La un moment dat nu ne mai intelegeam, primind sfaturi de la o prietena de a ei, am decis sa plec cu fruntea sus. Pe ea am lasat-o plangand, si imi era atat de greu sa ma despart de ea. Am iesit pe usa cu fruntea in sus, dar cand am depasit pragul, ochii mei nu se mai abtineau, ochii erau in lacrimi. Am plecat incet, dar nu cu fruntea in sus ca un om normal, ci cu capul in jos, si plangand in soapta. Nu puteam sa accept acest moment, o iubesc , si o vreau fericita.
Totusi sunt un om, oricine sufera, si plange, chiar daca unii probabil zic ca baietii nu ar trebui sa planga ca sunt barbati, dar eu nu sunt asa, am un suflet prea mare, ca sa ma pot abtine..
Eu nu voi renunta, o voi lasa mai moale, o voi cauta din nou, sa recastig iubirea aia frumoasa.. sa o fac sa zambeasca, sa fie fericita, nu vreau sa o mai dezamagesc.
In acest timp ma voi schimba, imi voi schimba caracterul,atitudinea si trebuie sa reusesc acest lucru. Acum astept si astept ziua cand ma simt pregatit sa o intampin si sa ii spun cat de mult mi`a fost dor de ea, si cat de mult o iubesc.
Regret ca nu stiu sa ma comport, ca nu stiu sa ma controlez atunci cand trebuie. Eu fara ea nu am nimic, ea era totul, un bun prieten, o buna iubita, si ea m`a invatat sa iubesc. Nu o voi uita niciodata!
alecxyno
Postat pe 24 Februarie 2011 05:11
era creatza de la distanta? si de-aproape cum era?
charmelen
Postat pe 3 Martie 2011 20:50
alecxynule, totusi, vad ca ti-a trecut repede... nu tu iti faceai probleme acum vreo doua zile ca nu ti-a iesit sa faci amor cu iubita? "Aman2" fiind -si anume- virgini.
Thor_again
Postat pe 3 Martie 2011 21:30
Tot de-un 7 si de-un multiplu acolo....O fi reancarnarea lui Petrican asta?
Allegra
Postat pe 4 Martie 2011 20:54
Oare cu ce se ocupa profesorii de limba romana la scoala in zilele noaste?

Pe vremea mea... cu asemenea compuneri n-ajungeai la liceu, la facultate ce sa mai zic. Daca tot esti in pauza cu fata poate iti faci un abonament la biblioteca si citesti cate ceva.
Lady_Di
Postat pe 5 Martie 2011 03:40
Eu cred ca respectiva fata s-a simtit fara aer. De asta te-a respins si pentru a o recuceri ti-as putea da o ideea. Prefa-te ca iti place alta fata si sarut-o de fata cu ea. Ea o sa-si dea seama ca te-a pierdut si iti garantez ca va fi a ta pentru todeauna.
garbo187375
Postat pe 5 Martie 2011 10:04
are cu 17 aniani mai mult ,nu credeam vreodata asa ceva are 60 deani ,eu am avut numai parteneri mai mici cu 1an ca mine
garbo107589
Postat pe 6 Martie 2011 15:49
te iubesc nu te pot uita
garbo107589
Postat pe 6 Martie 2011 15:52
asta ce mai e?
continuarea?
sora_ilsi
Postat pe 6 Martie 2011 16:00
ilsuca....the end
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 16:04
Frumoasa povestea ta.Am citit-o cu interes,dar,n-am inteles....voiai ceva?Voiai vreo parere?Ca nu prea rezulta din ceea ce ai emis tu.
Eu am ....un principiu,dupa care m-am ghidat toata viata(daca il pot numi asa)si anume:daca este scris sa fie al meu,sigur va fi .Daca nu....merg mai departe sa-mi gasesc ...peticul.
garbo134945
Postat pe 6 Martie 2011 16:42
De la: garbo107589, la data 2011-03-06 15:49:52are cu 17 aniani mai mult ,nu credeam vreodata asa ceva are 60 deani ,eu am avut numai parteneri mai mici cu 1an ca mine
E bine!Mai poate 2-3 ani,apoi GATA!Tu 46..tinerica..el 63..batranior..sa vezi atunci...distractie?!Noroc cu socializarile de pe net..cat or mai tine.....!!Dar daca e dragoste...ce ma bag eu?Iubeste-l fato!Atat cat e!Pe urma..vezi tu..ori plngi langa el ,cu el ca nu se mai...ori renunti la el...si..altul la rand!Viata-i frumoasa,traieste-o!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Martie 2011 23:28
tot il iubesc enorm,darl-am dezamagit il iubesc cu adevarat e sufletul meufrumos ,il voirecastiogaprin fapte ,nu prin vorbe
garbo107589
Postat pe 7 Martie 2011 17:53
vorbele nu au valoare faptele
garbo107589
Postat pe 7 Martie 2011 17:54
da, da, faptele...
sora_ilsi
Postat pe 7 Martie 2011 23:13
ilsi buna seara
tusi_Oli
Postat pe 7 Martie 2011 23:15
prezent, tusico!
sora_ilsi
Postat pe 7 Martie 2011 23:17
Soro...cum iti mai este ???? buna seara !!!!
ladyDY
Postat pe 7 Martie 2011 23:19
ceva mai bine, multam de intrebare! da' sunt stresata pentru speech-ul de maine sa nu m-apuce vreo tuse, sa sparii lumea!
sora_ilsi
Postat pe 7 Martie 2011 23:23
Succes !!!!! trage aer in piept si totul va fi ok....fara emotii !!!!
ladyDY
Postat pe 7 Martie 2011 23:34
nu intra in panica trage aer bine de tot in pietp si numara in gand pana la zece si ii dai drumul la speach noi iti tinem pumnii
tusi_Oli
Postat pe 7 Martie 2011 23:42
am citit despre o poveste de dragoste....sau de regret... sau doua povesti?!.... EL si apoi EA...
"Intamplator, oricine poate iubi". (F. M. Dostoievski)
dincolo de orice exprimare a tempo, cineva, un om, incearca a si depasi limitele si scrie, asa cum simte el, o declaratie de dragoste... este confuz si, poate, nu e nascut poet...
constat cu regret ca multi dintre noi nu avem prieteni reali, desi ne dorim, cautam uneori cu disperare un sfat pe un site de socializare iar comentariile.... nu sunt doar infantile, dar clarifica pe deplin statutul fiecaruia. e dureros, atunci cand esti vulnerabil, sa fii lovit de cuvinte fara rost, folosite numai in scopul de a "te ridica" din anonimat. din nefericire, societatea nonvalorica este acceptata, insa fiecare dintre noi, ar fi timpul sa intelegem, ca putem fi oricand in locul celuilalt.
un sfat prietenesc pt cel care a creat acest post, ar fi sa se uite adanc in suflet si, orice ar vedea acolo, sa mearga mai departe!
iris_s
Postat pe 8 Martie 2011 17:52
Iris

Lasand la o parte raspunsurile in dodii sau pe langa subiect (cam multe,e adevarat),oricine poate - inainte de a cere din start un sfat,infiintand un topic nou - sa citeasca ce s-a scris deja referitor la subiect pe alte topice cu aproximativ aceeasi tema. Stiu,fiecaruia i se pare povestea lui ca fiind cea mai dramatica si mai de neanteles din toate,fiecare simte nevoia sa se confeseze la un moment dat,intr-un moment de cumpana din viata lui. Dar,in multe cazuri, mai de folos ar fi introspectia,intoarcerea spre sine,punerea echitabila in balanta a tuturor aspectelor care au dus la o stare de fapt. Si asta cu toata sinceritatea,caci ce folos ar avea toate astea daca nu realizezi si accepti partea ta (atata cata e) de vina?

Eu am constatat ca in spatele multor postari mai mult sau mai putin ironice la adresa unui subiect se ascund experiente asemanatoare,mai mult sau mai putin dureroase,care le dau celor ce posteaza "autoritatea pe care ti-o da esecul". Trebuie sa intelegi ca,oricare ar fi acea experienta dureroasa dintr-o viata de om,in cele din urma sfarseste prin a transforma persoana respectiva intr-un fel pe care nu si l-ar fi imaginat. Prin asta inteleg ca-i schimba valorile,perceptia,nevoia si/sau dorinta de implicare in viata sociala sau intr-o noua relatie,capacitatea de a comunica deschis,si multe altele.

Cei care sunt vulnerabili,sau doar se afla intr-un moment vulnerabil din viata lor - se expun,dupa parerea mea,de bunavoie si nesiliti de nimeni loviturilor expunandu-si povestea unor ochi necunoscuti. Care ochi nu sunt neaparat rauvoitori,dar necunoscand toate datele problemei si nefiind incarcati de subiectivismul celui care povesteste - fac,uneori,haz de necaz. De necazul lor.
Allegra
Postat pe 11 Martie 2011 18:39
realitatea este ca multi deschid subiecte dar sau nu ii intereseaza, sau nu inteleg ce li se raspunde... Poate ar trebui sa lase istericalele ca se face misto si sa incerce sa diferentieze fondul de forma. De obicei SPUI ceva, chiar si atunci cind e intr-o forma mai putin bisericoasa....
quasaria
Postat pe 11 Martie 2011 18:50
Candva cineva m-a iubit la fel si 6 ani a fost totul pentru mine acum in singuratate imi lipseste sufletului lui chiar daca nu l-am iubit niciodata atata de mult ca el pe mine
_blondyna
Postat pe 12 Martie 2011 00:05
La cat "suflet" ai in poza aia....
Allegra
Postat pe 12 Martie 2011 16:48
nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2011 17:02
esti iubirea mea
garbo107589
Postat pe 12 Martie 2011 22:25
multumesc ca ma aperi ,tedoresc
garbo107589
Postat pe 12 Martie 2011 22:26
pe cine doresti, 589? ori esti in transa?
esme
Postat pe 12 Martie 2011 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oferta Speciala 1 De la: macarena 10 Octombrie 2008 22:23
FEMEIA -cea mai artistica fiinta... 48 De la: Ioana007 10 Mai 2009 08:48
Cu ce masina trebuie sa vina mireasa la nunta? 3 De la: domo 24 Decembrie 2008 07:54
Femeile intarita barbatii 68 De la: dor72_ 14 Februarie 2012 22:00
CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ? 245 De la: Mar38 16 Aprilie 2010 17:45
Setari Cookie-uri