fetelor, nu divortati!

cum wife, doar nu vrei sa rapesti placerea doamnelor care ma vor decapita in urmatoarele minute?
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 16:43
tot o sa faca guritza...

pai..cine stie ce este ala "pamflet"?..o sa creada ca le-ai referit la "plafar",la plante medicinale...eventual o sa creada ca le-ai facut taranci...
iasomia
Postat pe 2 Martie 2009 16:43


neah...cine are minte, pricepe ce ai vrut sa spui...

si lasa ca sunt eu pe-aici...te apar , nah...

anakin...te-ai gandit vreodata sa faci jurnalism politic ?

iaso...esti de belea...parol...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Martie 2009 16:47
off, oare chiar nu mai exista seriozitate pe lumea asta?!? o persida, o fengshuie, o somera, ceva?
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 16:47
mai avem o "cantindata", da' te las sa o descoperi singur...

wife_de_zmeu
Postat pe 2 Martie 2009 16:49
cred ca mizam pe acelasi cal negru, cu multi de "zzzz"??
anakin
Postat pe 2 Martie 2009 16:50
nope...mai ghiceste...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Martie 2009 16:52
De la: anakin, la data 2009-03-02 16:38:48
De la: mitisor, la data 2009-02-26 19:04:19
chiar asa sa fie oare??
de ce m-ar mai interesa de soarta lui??? sa imi consum nervii inutil. no way....



Banuiesc ca nu stii sa faci deosebirea intre o gluma si un lucru serios, fiindca altfel ai fi raspuns in cazul in care stiai ca eu acolo am facut un apropo la feminismul exacerbat, mai exact o hiperbola unde exagerat in mod voit faptul ca unele femei chiar se simt bine cand afla, .


sorry, dar banuiesti gresit....
era un sfat pentru cine gandea astfel, sau cel putin asa a fost intentia .
Se pare ca a iesit altceva.....
mitisor
Postat pe 3 Martie 2009 16:17
data viitoare o sa gandesc mai bine raspunsul...promit
mitisor
Postat pe 3 Martie 2009 16:20
mitisor sau tweety?.. intre intentie si realizare te inghite de cateva ori Sylvester ....
anakin
Postat pe 3 Martie 2009 16:34
De la: anakin, la data 2009-03-03 16:34:09mitisor sau tweety?.. intre intentie si realizare te inghite de cateva ori Sylvester ....


that's for sure....
mitisor
Postat pe 4 Martie 2009 10:02
De la: aaab, la data 2008-06-25 18:51:24Sunt divortata de 15 ani si pana in ziua de azi fetele mele inca imi mai reproseaza ca am facut acest pas, ca nu am putut sa trec peste infidelitatile lui. ganditi-va de 1000 de ori inainte de a lua decizia asta!


Am mai auzit cazuri de acest gen chiar daca copii nu au avut nimic de reprosat.
Cel mai bine ar fi sa va ganditi bine cu cine va casatoriti ca sa nu fiti neoivte dupa sa divortati. si eu sunt de aceasta parere. incearca sa previi decat sa vindeci.
Imi pare foarte rau pentru aceasta situatie. Incercam sa te sustinem cat se poate de mult. In cazul in care fetele au fost rautacioase nu le lua in seama.

Postat pe 13 Martie 2009 14:37
De la: garbo000428, la data 2009-03-13 14:37:02
De la: aaab, la data 2008-06-25 18:51:24Sunt divortata de 15 ani si pana in ziua de azi fetele mele inca imi mai reproseaza ca am facut acest pas, ca nu am putut sa trec peste infidelitatile lui. ganditi-va de 1000 de ori inainte de a lua decizia asta!


Am mai auzit cazuri de acest gen chiar daca copii nu au avut nimic de reprosat.
Cel mai bine ar fi sa va ganditi bine cu cine va casatoriti ca sa nu fiti neoivte dupa sa divortati. si eu sunt de aceasta parere. incearca sa previi decat sa vindeci.
Imi pare foarte rau pentru aceasta situatie. Incercam sa te sustinem cat se poate de mult. In cazul in care fetele au fost rautacioase nu le lua in seama.


Cel mai bine ar fi sa va ganditi bine cu cine va casatoriti ca sa nu fiti neoivte dupa sa divortati
Cum vine chestia asta, ca imi depaseste capacitatea de intelegere...adica acum esti indragostit/a, vrei sa te casatoresti, dar stai asa sa te gandesti ca daca peste 5-10 ani o sa divortezi si or sa-ti reproseze copiii asta?
Pai daca ar fi asa nu ar mai exista casatorii..
Oamenii se schimba in timp...motivele de despartire apar si cand ele nu mai pot fi ignorate este de preferat divortul, decat sa suporti langa tine pe cineva...care nu mai este de suportat...ce naibii...
ramo_ptk_2008
Postat pe 13 Martie 2009 15:14
Dar daca nu hotareste ea,sa divorteze????
Noi avem voie sa hotaram????
TEODORRD
Postat pe 15 Martie 2009 21:17
ECOULE, esti bestial !!!!!
FelixTomescu
Postat pe 19 Martie 2009 16:23
ANAKIN : "In final, ca sa apelez la istorie, va pot reda un caz cutremurator, petrecut in luna mai a anului 1945, cand sarmanul Adolf Hitler s-a sinucis a doua zi dupa ce s-a insurat cu Ewa Braun - posibil sa i se fi spus ca divortul va fi unul de durata in conditiile in care intreg Berlinul era plin de rusi.
PS - Vezi ca si asta e un pamflet."

De fapt, atat a rezistat Hitler casatorit.
Dupa 24 de ore de "caZnicie" oficiala, a hotarat sa se sinucida. Restul evenimentelor au fost simple coincidente....

FelixTomescu
Postat pe 19 Martie 2009 16:34
De la: anakin, la data 2009-03-02 16:47:20off, oare chiar nu mai exista seriozitate pe lumea asta?!? o persida, o fengshuie, o somera, ceva?

Esti incredibil.
persidadamian
Postat pe 19 Martie 2009 17:47
stiu... doar aici nu am gasit simtul umorului, ba din contra.
anakin
Postat pe 20 Martie 2009 00:22
Omul are dreptate, Persida.Se plange de ceea ce nu are.
Ioana007
Postat pe 20 Martie 2009 16:33
Asa e vanghi, am fost demascat!!....
Dar cum m-ai "depistat"? ca sa folosesc un termen din NYPD Blue .. mai ales ca am incercat sa maschez betesugul?
anakin
Postat pe 21 Martie 2009 09:38
Mi-a povestit Suzuka, ultimul episod din serial.
Ioana007
Postat pe 21 Martie 2009 19:24
buna fata suzuka asta, cum tine minte ea tot!!...
anakin
Postat pe 22 Martie 2009 08:54
De la: garbo000428, la data 2009-03-13 14:37:02
De la: aaab, la data 2008-06-25 18:51:24Sunt divortata de 15 ani si pana in ziua de azi fetele mele inca imi mai reproseaza ca am facut acest pas, ca nu am putut sa trec peste infidelitatile lui. ganditi-va de 1000 de ori inainte de a lua decizia asta!


Am mai auzit cazuri de acest gen chiar daca copii nu au avut nimic de reprosat.
Cel mai bine ar fi sa va ganditi bine cu cine va casatoriti ca sa nu fiti neoivte dupa sa divortati. si eu sunt de aceasta parere. incearca sa previi decat sa vindeci.
Imi pare foarte rau pentru aceasta situatie. Incercam sa te sustinem cat se poate de mult. In cazul in care fetele au fost rautacioase nu le lua in seama.


Parerea mea este ca ai facut foarte bine cand ai divortat , te admir pentru curajul pe care eu nu l-am avut si inca nu il am . Intr-o zi fetele tale or sa inteleaga si nu iti vor mai reprosa . La mine este invers , fiica mea imi reproseaza ca se simte vinovata pentru nefericirea mea .
Garbo , cand te indragostesti cu adevarat nu stai sa analizezi personalitatea celuilalt , faci ce simti si atunci simti ca vrei sa stai toata viata alaturi de el de fapt nu iti poti inchipui viata fara el dar cred ca nu ai iubit niciodata cu adevarat si nu esti indreptatita sa dai sfaturi ...
Un sfat tinerelor ...faceti ce e bine pentru voi si nu tineti cont de gura lumii , asa e cel mai bine ...
ElyM
Postat pe 26 Martie 2009 14:23
Fetelor, nu divortati, stati si mancati bataie, traiti numai in reprosuri si suportati infidelitati? este cel mai prost sfat pe care l-am citit vreodata!
puma_girl
Postat pe 26 Martie 2009 17:20
De aia a si fost postat aici.Ca sa-l ocolesti.
Ioana007
Postat pe 26 Martie 2009 17:32
Daca nu este intelegere,nu are rost sa va chinuiti,nici unul,si nici copii.
TEODORRD
Postat pe 27 Martie 2009 15:25
Divortul nu este o solutie.Bataia ss-ar putea sa il surprinda in mod placut.
Ioana007
Postat pe 29 Martie 2009 11:03
Eu am divortat de 1 an si o sa regret toata viata ca nu am facut-o mai repede , am asteptat sa aleaga copiii cu cine sa stea. M-au ales pe mine si acum tatal lor ii uraste, nici nu mai vrea sa-i vada( de parca ei au divortat).Daca divortam cand erau mai mici nu ar fi suferit si nu ar fi trecut prin atatea mizerii. Chiar de-mi vor reprosa vreodata stiu ca am facut cea mai buna alegere , in primul rand pt ei si in al doilea rand pt mine. Fetele tale daca ar fi crescut langa tatal infidel cu siguranta ti-ar fi vazut tristetea si lacrimile si acum ti-ar fi reprosat ca nu ai divortat din timp si ca nu trebuia sa accepti atatea doar pt ele. In concluzie, oricum ai fi procedat, de reprosat tot ar fi gasit ele sa-ti reproseze ceva.Nu cred ca ele ar fi facut acest gen de sacrificiu daca ar fi fost in locul tau. Important este ca si noi, mamele, avem o viata pe care trebuie s-o traim si pt noi, fara sa ne batem joc de ea. Traieste-ti viata si nu mai pune atat la suflet de ce spun fetele pt ca nu e vina ta ca tatal lor este un nenorocit!O admir pe Dana Deac , a reusit sa rastoarne mitul"sacrificiului mamei pt copii" si m-a convins si pe mine: un copil sufera si mai multa daca isi vede mama nefericita doar ca sa-i fie lui bine.Orice sacrificiu pt copii merita, dar sa traiesti langa un barbat pt care nu insemni decat "un statut" nu merita .
LIFE IS GREAT! Ca mame si ca femei meritam sa fim fericite!
sunrise1
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:25
Suzuki o intreaba pe strabunica lui:
-Strabunico, vreau sa dau divort.Ce ma povatuiesti sa fac?
-Dar de ce ma intrebi pe mine maica?
-Pentru ca strabunicul a murit.
-De ce nu-i intrebi pe copii?
-Sunt prea mici si nu stiu sa vorbeasca.
-Dar sotia?
-Nici ea nu se simte prea bine.
Este un dialog al surzilor, draga mea.Daca vrei sa scrii o telenovela buna, invata limba spaniola.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:38
Eu stiu ca femeile divorteaza mai repede decat barbatii mai ales cand este cineva la mijloc,barbatii divorteaza greu de nevasta el vrea inapoi acasa chiar daca a gresit,femeia vrea acasa la celalalt
florinradu80
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DC s'au evaporat barbatii frumosi???? 204 De la: Contrapunct 25 Iulie 2009 15:43
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
o lume nebuna si eu la fel.. 249 De la: Sal_a_toi 2 Noiembrie 2011 12:44
De ce ajung barbatii sa insele? 5 De la: needforspeed 1 Noiembrie 2008 22:19
Cum poti cunoaste barbati daca ai peste 30 de ani? 81 De la: scrichy 9 Mai 2009 15:37
Setari Cookie-uri