V-ati logodi cu un bafbat intalnit pe www.logodna.ro ?

m-am logodit in conditiile acestea,ne-am casatorit la o luna dupa ce nea-ma cunoscut si traim o viata frumoasa si plina de respect,mult mai frumoasa decat o relatie in care ne-am cunoscut si am incercat sa ne cautam calitati si defecte ani in sir.
nadrianamonica
Postat pe 26 August 2008 08:26
Asa este adrianamonica.Aceasta este una dintre marile greseli ale femeilor sau (si) ale barbatilor.Relatia intre doua persoane nu se bazeaza pe cautarea defectelor partenerului ani in sir.Greselile pot fi scoase in relief si saptamanal.Iar divortul, este o optiune care iti permite sa cauti greselile viitoare.Da de ce, in loc de greseli, nu am cauta numai lucrurile frumoase.Asta ne-ar scuti de anestezia locala si de durerile de galci.

Postat pe 26 August 2008 18:08
oamenii in general cauta lucrurile complicate si se impiedica de cele simple.nimic nu e intamplator totul e cat esti dispus sa iti asumi din ce se intampla si sa risti.un risc calculat ce e drept dar cu ce e mai riscant sa ai o relatie cu cineva cunoscut pe net decat sa ... trci strada de exemplu?eu cred ca daca lucrurile nu merg bine in timp e de ajuns sa ai puterea sa recunosti ca ai gresit si sa mergi mai departe
nadrianamonica
Postat pe 27 August 2008 23:41
am cunoscut un baiat pe un site de matrimoniale, ne-am impartasit sincer toate temerile si asteptarile noastre astfel incat dupa cateva luni de discutii pe net, ne-am intalnit face to face si am ramas impreuna pana in prezent (5 ani) si nu sunt motive sa nu sper ca vom imbatrani impreuna...
SINCERITATE = dragoste
dia_0702003
Postat pe 28 August 2008 10:03
ei...se poate sa iti gasesti perechea potrivita si pe internet...de ce nu???Sa nu uitam ca mai exista si romani fericiti
walkiria
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:58
Sigur ca da, Dia.
Cand lucrurile au sa mearga tragandu-si piciorul drept sau cel stang, poti sa-l trimiti pe el, inapoi pe internet.

Postat pe 21 Octombrie 2008 12:11
De la: vanghelis007, la data 2008-05-13 07:39:00Sigur ca da.Un prieten de-al meu, era orb din nastere.El a intalnit pe www.logodna.ro o mfemeie, si i-a propus sa se ia amandoi.
-Pai cxum sa ne luam?
-Simplu: Eu pe tine, si tu pe mine.
-Bine, a acceptat femeia.Dar tu nu ai niciun defect?
-Unul singur, dar este minor.
-Esti minor?Sper ca ai trecut de la laptele praf, la mancatul cu lingurita.
-Nu draga, minor este handicapul meu, sunt orb din nastere.
-Imi pare bine ca esti sincer.Eu sunt o femeie matura..
-Dar cat de matura?
-Inca ma tin bine, si nu am nevoie de gaston, pentru ca ma tin de pereti.
-Asta este bine.Dar alte defecte mai ai?
-Am un ochi de sticla, dar sa stii ca este de sticla din aceea de Jena, care imi ofera o oarecare distinctie, ca si printul Charles, cand m-a vazut asa de irezistibila, mi-a pupat mana.
-Doamna, nu ma faceti sa fiu gelos.Eu v-am cerut mana.Ori totul, ori nimic.
-Dar sa stii ca vad foarte bine cu celalalt, la fel ca un pilot de curse.Pot sa-ti spun dintr-o privire, daca ai portmoneul plin, sau l-ai golit la restaurant cu alte doamne.
-Si asta este totul?Mai ai de facut vreo marturisire, ca la ofiterul starii civile, cand o sa spui da, va fi foarte tarziu.
-Am sa-ti spun, dar sa stii ca ma cam rusinez.
-Da?
-Am par pe piciare de mica, incat tata, Dumnezeu sa-l ierte, imi spunea"maimuta lui tata."
-Si nu poti sa-l epilezi?
-Nu ca este din acela merinos si parintii nu ma lasa sa-l tund.
-Mda, asta ar fi o problema.Dar vtot este bine, pentru ca la iarna cand o sa fie frig, nu trebuie sa te mai invelesti cu plapuma.Indiferent de modul in care faci cunostinta cu cineva, important este sa afli cat mai multe despre fiinta respectiva si ea despre tine, ca sa-ti fie usor sa zici da la ofiterul starii civile.

Postat pe 31 Octombrie 2008 19:37
De la: vanghelis007, la data 2008-05-13 07:39:00Sigur ca da.Un prieten de-al meu, era orb din nastere.El a intalnit pe www.logodna.ro o mfemeie, si i-a propus sa se ia amandoi.
-Pai cxum sa ne luam?
-Simplu: Eu pe tine, si tu pe mine.
-Bine, a acceptat femeia.Dar tu nu ai niciun defect?
-Unul singur, dar este minor.
-Esti minor?Sper ca ai trecut de la laptele praf, la mancatul cu lingurita.
-Nu draga, minor este handicapul meu, sunt orb din nastere.
-Imi pare bine ca esti sincer.Eu sunt o femeie matura..
-Dar cat de matura?
-Inca ma tin bine, si nu am nevoie de gaston, pentru ca ma tin de pereti.
-Asta este bine.Dar alte defecte mai ai?
-Am un ochi de sticla, dar sa stii ca este de sticla din aceea de Jena, care imi ofera o oarecare distinctie, ca si printul Charles, cand m-a vazut asa de irezistibila, mi-a pupat mana.
-Doamna, nu ma faceti sa fiu gelos.Eu v-am cerut mana.Ori totul, ori nimic.
-Dar sa stii ca vad foarte bine cu celalalt, la fel ca un pilot de curse.Pot sa-ti spun dintr-o privire, daca ai portmoneul plin, sau l-ai golit la restaurant cu alte doamne.
-Si asta este totul?Mai ai de facut vreo marturisire, ca la ofiterul starii civile, cand o sa spui da, va fi foarte tarziu.
-Am sa-ti spun, dar sa stii ca ma cam rusinez.
-Da?
-Am par pe piciare de mica, incat tata, Dumnezeu sa-l ierte, imi spunea"maimuta lui tata."
-Si nu poti sa-l epilezi?
-Nu ca este din acela merinos si parintii nu ma lasa sa-l tund.
-Mda, asta ar fi o problema.Dar vtot este bine, pentru ca la iarna cand o sa fie frig, nu trebuie sa te mai invelesti cu plapuma.Indiferent de modul in care faci cunostinta cu cineva, important este sa afli cat mai multe despre fiinta respectiva si ea despre tine, ca sa-ti fie usor sa zici da la ofiterul starii civile.
...........................................................
-------------------------------------------------------------------frumoasa poveste, inspirata din............

Postat pe 31 Octombrie 2008 19:41
ba se poate,si se poate al naibii de bine.
Daca esti curios si it plac provocarile ,incearca.Dar incearca cu inima deschisa si cu speranta adevarata,altfel ,stai cumintzel.Vei fii dezamagit total,fara sa stii ca vina iti apartine in totalitate.
costi2
Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:09
nu te poti logodi atat de usor...atat de repede...chiar daca e cunoscut pe net logodna tot intr,o lume reala se petrece.am trait cateva povesti virtuale si in acest moment traiesc alta care e de un an si jum.nu ne,a trebuit mult sa 'trecem'in lumea reala,iar acum se intampla sa uitam cum ne,am cunoscut.
ana26
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:55
real?ce e real in ziua de astazi?e adevarat ca logdna se petrce intr-o lume reala,dar e la fel de probabil sa se termine prost si sa iei bataie chiar daca il cunosti "virtual"in prima faza sau daca il cunosti fizic.oare cat timp ne trebuie sa ne cunoastem?sau mai bine spus ne vom putea cunoaste cu adevarat vreodata?
nadrianamonica
Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:44
da,da,da, de ce nu? doar si cei care se intilnesc pe net sint oameni, e mai palpitant si ai ocazia sa il cunosti mai bine.

Postat pe 25 Noiembrie 2008 02:19
Buna ,
Da se poate sa te logodesti sau chiar sa ajungi la casatorie cu un tip de pe net.Am o prietena care a cunoscut un tip de pe net pe www sentimente.ro si dupa un an sau casatorit si acum sunt bine merci in Canada el era de acolo.
Si eu am o relatie cu un tip de pe net de 3 ani si e super OK.

andra_30_tm
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:30
Nu la prima vedere, la prima discutie -si cateva cuvinte conteaza
cercelmarilena
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:37
Logodna nu e decat o promisiune de casatorie. e adevarat , serioasa,dar daca simti cu tot sufletul ca te-ai inselat,nu o onorezi.poate mi-a placut dar realitatea mi-a aratat altceva.in primul an cand nu am luat la medicina , mi s-a intamplat sa vorbesc la telefon cu un tanar,multe luni fara sa ne vedem..3. era totul prfect, ne intelegeam minunat si intr-un tarziu am hotarat sa ne vedem. OK.eu,Mari, el Viorel.m-am dus la intalnire , am vazut un tanar inalt, dragut...dar n-am simtit nimic.stiti ce am exclamat,ca o nebuna? SUBSTITUIRE DE PERSOANA, nu se poate si am luat=o la fuga.Mult timp m-am intrebat, de ce... pentru ca nu a fost chimia aceea.la telefon e denaturata vocea, nu stiu...
Deci, m-as logodi, nu stiu dupa aceea , ce-ar fi...
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:04
Prietena mea Suzuka, s-a logodit cu toti prietenii ei de pe un site de matrimoniale si are acum:cincisprezece calculatoare, patru imprimante,si o suta de hardiscuri.S-a ajuns fata.
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:13
NU CONTEAZA CUM CUNOSTI PE OAMENI. CI CUM II PASTREZI.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:26
Pai ii pastreaza bine.A deschis o afacere si toti iubitii ei ii sunt salariati.
Ioana007
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:29
dar daca il gasesti in boscheti si te trage el de picior...
mitzura
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:41
Daca nu esti sigura de sentimentele lui, poti sa te folosesti de celalalt picior si sa-i dai cu el in cap.
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:26
De la: anarax, la data 2008-05-02 15:05:07




Precum spune anarax:"
"
Si eu sunt de acord.

Apar erori pe forum sau dispar posturi...
taur_atipic
Postat pe 23 Februarie 2009 22:04
As face-o daca mi-ar mai ramane vreun ban, dar te alegi doar cu zeci de sms-uri trimise care fiecare e taxat cu 1,5 E, si tot nu reusesti sa iei legatura cu alesul inimii
cami000646
Postat pe 8 Aprilie 2009 16:14
cami,

hai ca ai fost scumpa,m-ai facut sa zambesc...
iasomia
Postat pe 8 Aprilie 2009 16:33


mama ei de dragoste ...tot la bani ajungem...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:01
Suzuki a incercat sa faca dragoste pe cuie dar acestea s-au dovedit lipsite de respect si s-au purtat cu brutalitate.De atunci a facut dragoste pe bani(sau cel putin avand bani in buzunar) si lucrurile nu l-au mai deranjat asa tare.
Ioana007
Postat pe 26 Aprilie 2009 08:43
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-08 17:01:49

mama ei de dragoste ...tot la bani ajungem...




wife...dupa cum vezi...banu` dicteaza azi!!!!
si...una lume...se tot incapatzaneaza sa creada ca...dragostea...chiar nu costa!!!!
chestia e ca...uneori...coturile sant platite de...cei ce cred in aceasta poveste virtuala ...fara a face conexiunea cu realul...macar ...odata!!!
ce vreti?...????? asa e azi...in lumea virtuala...pe care de multe ori...ne incapatzanam s-o perpetuam...fara sa stim macar ce inseamna!!
hai ca...iar ma fura subiectu`...si...nu vreau sa scriu despre asta!!!
pt ca...as deranja...deja...multe relatii care s-au infiripat!!!
ovidiu42
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:12
Suzuki s-a dus la primarie cu calculatorul.
-Vreau sa ma insor.Pe Suzuka am cunoscut-o pe net si nu mai pot dupa ea.Toata ziua suntem amandoi.
-Nu era mai usor daca era un laptop?
-Ba da, dar daca imi cumparam asa ceva, nu mai aveam bani de nunta, de popa si de fotografii.
-Bine eu te casatoresc cu ea, cu conditia sa-mi arati, cum ii pui verigheta in deget.-i-a raspuns primarul.
Ioana007
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:53
vorbiti ,vorbiti dar daca nu era internetul cum mai va gaseati sa va povestiti viata s-au sa cereti un mic sfat?unde?pe strada?ca tu vorbesti cu cineva cunoscut si el se uita ca vitelul la poarta noua?macar aici unul spune ceva altul altceva,altul inteapa cu cuvintele dar macar din tot inveti ceva.imi place de voi ca sunteti destepti.si mai ales ca nu te cunosti poti sa intrebi orice parca este o comunitate de adolescenti..
BEL_60
Postat pe 6 Mai 2009 09:59
faza interesanta e ca ne si cunoastem, sa stii...nu numai virtual...

si lasa ca si inainte de era netului interactionau oamenii, nu numai acum...

si nu semanam cu o comunitate de adolescenti...imi place sa cred ca marea majoritate mai avem si ceva in capatzana, si discutam despre chestii mai profunde
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Mai 2009 10:15
Prietena mea cea mai buna este un asemenea exemplu!!
Dupa n" rela asttii esuate si-a intalnit jumatatea pe un site de genul asta pe care a intrat din amuzament nici pe departe cu cine stie ce ganduri.
A fost primul cu care a vb si singurul si pentru ca nu mai facuse asa ceva absolut niciodata si nici prin gand nu-i trecea ca va face, a hotarat sa-l intalneasca face to face!
Eu sunt uimita si in ziua de azi!! nu-mi vine sa cred cat de bine se inteleg si de fiecare data cand ii vad am in cap numai expresia cu "sacul si petecul" zici ca se cunosc de o viata sunt pe aceeasi lungime de unda in tot ceea ce fac!!

deci se poate o asemenea varianta numai ca eu cred ca tine si de soarta, noroc cum vreti voi


pups
FULGUTA
Postat pe 8 Mai 2009 07:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciocolata o placere..... 26 De la: picaturaderoua 8 Mai 2009 13:31
Papadia 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:09
ati fost vreodata infiorator de singuri de ziua voastra? 176 De la: moment31 6 Noiembrie 2009 20:54
Dragoste interzisa? 137 De la: pik_nik 9 Iulie 2009 00:52
incredibil... 43 De la: mia79x 10 Mai 2009 17:37
Setari Cookie-uri