Cum se trateaza corect, ACNEEA?

O ruda de-a mea are acnee. Ce sfat sa-i dau? Locuieste la tara si nu prea are timp sa se documenteze pe net....dar mi-a promis ca o sa mearga cu mine la medic.Vreau sa o ajut, voi ma puteti ajuta cu sfaturi ?
caleidoscop
Postat pe 24 August 2016 21:23
Cu peeling, eu la n început mam tratat cu săpun clerasil, pana sa curățat porii aveam doar umflături, apoi am folosit peeling, neutrogena foloseam seara, o lăsăm să stea puțin înpe fata , și acum folosesc dar mai rar, când îmi ies iarăși coșuri pe fata, și am fata curata, este la dm, neutrogena, sau și altele mai puternice, , dar neutrogena cred ca este potrivita nu este foarte agresiva fata, nu usucă pielea, clerasil este cam agresiv, usucă pielea și depinde și de ten, dacă are pielea uscata, eu am ten gras, dar tot se cam usca, uitate pe net, ,, neutrogena pt acnee, în austria este și mai buna, nu știu cât este de buna în ro și dacă e buna, am văzut ca la dm ar fii și le aduce din austria
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 23:13
De la: caleidoscop, la data 2016-08-24 21:23:37O ruda de-a mea are acnee. Ce sfat sa-i dau? Locuieste la tara si nu prea are timp sa se documenteze pe net....dar mi-a promis ca o sa mearga cu mine la medic.Vreau sa o ajut, voi ma puteti ajuta cu sfaturi ?


Cel mai bine ar fi sa mearga la un dermatolog, fiecare ten are caracteristicile sale, iar acneea mai multe cauze.Doar un medic ii va prescrie o schema de tratament potrivita.Trebuie insa timp si rabdare, acneea e o scarba destul de insistenta si persistenta.
Succes si sanatate!
Schmetterling
Postat pe 25 August 2016 08:38
Eu nu n amfost la dermatolog, mam tratat singura,,dar dacă are bani și timp , este mai bine
ingerasulluptor1
Postat pe 25 August 2016 12:21
De la: Schmetterling, la data 2016-08-25 08:38:34
De la: caleidoscop, la data 2016-08-24 21:23:37O ruda de-a mea are acnee. Ce sfat sa-i dau? Locuieste la tara si nu prea are timp sa se documenteze pe net....dar mi-a promis ca o sa mearga cu mine la medic.Vreau sa o ajut, voi ma puteti ajuta cu sfaturi ?


Cel mai bine ar fi sa mearga la un dermatolog, fiecare ten are caracteristicile sale, iar acneea mai multe cauze.Doar un medic ii va prescrie o schema de tratament potrivita.Trebuie insa timp si rabdare, acneea e o scarba destul de insistenta si persistenta.
Succes si sanatate!
...................................,.......................asa este!.....tot ce a incercat ea, doar a fost o ameliorare a acneei, nu s-a vindecat in totalitate....cred ca trebuie sa fie atenta si la alimentatia de zi cu zi.Mersi!
caleidoscop
Postat pe 25 August 2016 23:22
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-24 23:13:51Cu peeling, eu la n început mam tratat cu săpun clerasil, pana sa curățat porii aveam doar umflături, apoi am folosit peeling, neutrogena foloseam seara, o lăsăm să stea puțin înpe fata , și acum folosesc dar mai rar, când îmi ies iarăși coșuri pe fata, și am fata curata, este la dm, neutrogena, sau și altele mai puternice, , dar neutrogena cred ca este potrivita nu este foarte agresiva fata, nu usucă pielea, clerasil este cam agresiv, usucă pielea și depinde și de ten, dacă are pielea uscata, eu am ten gras, dar tot se cam usca, uitate pe net, ,, neutrogena pt acnee, în austria este și mai buna, nu știu cât este de buna în ro și dacă e buna, am văzut ca la dm ar fii și le aduce din austria
....................................................................stii cum se manifesta la ea?....de la inceput ,ea are un ten gras,apar cosuri....ii stoarce si peste 2 zile pe acelasi loc ,cosii coc la loc,cu o pustula alba in varf....si eu in tineretea mea, eu am un ten perfect,cand aveam cate un cos asa pe la menstruatie il storceam si scapam, se usca si nici semn nu ramanea......intr-adevar e un chin pentru persoanele cu astfel de probleme.
caleidoscop
Postat pe 25 August 2016 23:32
Da și eu am plăcere sa storc coșurile mele,, dar acum nu mai am ce, când apare unul, sar pe el, îl storc si dau cu crema sa se usuce,așa faceam șicu fata mea, îmi place sa storc coșuri și sa mă scobesc în nas,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 August 2016 00:24
Eu am început cu săpun clerasil, știu ca pana se curata tenul aveam doar umflături pe ev fata, apoi sa dus, un dermatolog explica mai bine, eu nu știu de ce miau ieșit doar umflături npe fata, când foloseam săpun, apoi cu timpul am folosit neutrogena, daran durat, un dermatolog este mai bine bsa vb cu el, poate are efect mai rapid
ingerasulluptor1
Postat pe 26 August 2016 00:32
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-26 00:24:12Da și eu am plăcere sa storc coșurile mele,, dar acum nu mai am ce, când apare unul, sar pe el, îl storc si dau cu crema sa se usuce,așa faceam șicu fata mea, îmi place sa storc coșuri și sa mă scobesc în nas,
...............mie imi place sa ma scobesc in urechi cu betisoare!.....asa ca sa mai glumim si noi, femeile!
caleidoscop
Postat pe 27 August 2016 11:24

La peste 40 de ani 'glumele' astea de muieri 'nesobite' da' teribil de decervelate, miros deja a ... retardare ante-menopauza!


Scobiti-va si storceti-va ce, unde si cit vreti voi, animalelor, da' faceti-o in privat, nu pe un site public!


Ale dracu' ooligofrene, care mai de care mai inapoiata mintal...
garbo101426
Postat pe 27 August 2016 12:54
De la: caleidoscop, la data 2016-08-24 21:23:37O ruda de-a mea are acnee. Ce sfat sa-i dau? Locuieste la tara si nu prea are timp sa se documenteze pe net....dar mi-a promis ca o sa mearga cu mine la medic.Vreau sa o ajut, voi ma puteti ajuta cu sfaturi ?
.................................cum se trateaza corect, acneea?
caleidoscop
Postat pe 27 August 2016 20:55
De la: caleidoscop, la data 2016-08-27 19:21:28 .....ce v-ati inflamat asa,deodata, amandoi?....sunteti in extaz? mai prostilor am spus pasarica si nu piz..a....sunteti mai prosti decat toti prostii adunati la un loc.


N-ai treaba pe blogul tau? Purcica rapanoasa, vezi ca incepe scoala, poate ai de spalat toaletele elevilor ......da cu solutie de clor si pe gura aia scarboasa si pe unde mai esti tu imputita.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 27 August 2016 21:20
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-27 21:20:44
De la: caleidoscop, la data 2016-08-27 19:21:28 .....ce v-ati inflamat asa,deodata, amandoi?....sunteti in extaz? mai prostilor am spus pasarica si nu piz..a....sunteti mai prosti decat toti prostii adunati la un loc.


N-ai treaba pe blogul tau? Purcica rapanoasa, vezi ca incepe scoala, poate ai de spalat toaletele elevilor ......da cu solutie de clor si pe gura aia scarboasa si pe unde mai esti tu imputita.

Ce ești așa brutal, ? A glumit și ea, te credeam băiat cumsecade, mai dezamăgit
ingerasulluptor1
Postat pe 27 August 2016 21:25
Controleaza-ti limbajul si tu si colega de glume.
Oi fi eu cumsecade, dar comportamentele de neam prost puse la vedere, pe un forum, "in gluma", nu mi se par deloc ok.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 27 August 2016 21:36
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-27 21:36:22Controleaza-ti limbajul si tu si colega de glume.
Oi fi eu cumsecade, dar comportamentele de neam prost puse la vedere, pe un forum, "in gluma", nu mi se par deloc ok.
...in loc sa tratam acneea tratam nebunii de mai sus care ne bruiaza Luati-va tratamentul si lasati-ne in treaba noastra!
caleidoscop
Postat pe 27 August 2016 22:14
Ia si stoarce-ti "cosii", curata-ti urechile cu betisoare sau cu unghia de la degetul mic, scarpina-te bine si mai treci pe la scoala, lasa postatul pe forum. Se aude in zabrauti?!
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 27 August 2016 22:51
Iarăși ești băiat rău
ingerasulluptor1
Postat pe 27 August 2016 23:25
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-27 22:51:39Ia si stoarce-ti "cosii", curata-ti urechile cu betisoare sau cu unghia de la degetul mic, scarpina-te bine si mai treci pe la scoala, lasa postatul pe forum. Se aude in zabrauti?!


iarăși ești băiat rău
ingerasulluptor1
Postat pe 27 August 2016 23:25
.......baiat rau,e putin spus, mai trebuie adaugat si golan,....citeste ce a postat la adresa mea!....
caleidoscop
Postat pe 28 August 2016 07:54
"La peste 40 de ani 'glumele' astea de muieri 'nesobite' da' teribil de decervelate, miros deja a ... retardare ante-menopauza!"

"Sobita" sau "nesobita", o nesimtita e tot nesimtita. Nu exista nici o legatura, mai ales ca asta e sigur "sobita" la greu.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 28 August 2016 09:23
De la: caleidoscop, la data 2016-08-28 07:54:53.......baiat rau,e putin spus, mai trebuie adaugat si golan,....citeste ce a postat la adresa mea!....[/quote
da astai porc mistret, cu colți in fata
ingerasulluptor1
Postat pe 28 August 2016 16:53
Da astai este porc mistret cu colți înfata , sălbatic
ingerasulluptor1
Postat pe 28 August 2016 16:54
O fii porcul mistret sălbatic, dar când vine vânătorul cu pusca și îi da un glonț între colți
ingerasulluptor1
Postat pe 28 August 2016 16:56
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-28 16:56:06O fii porcul mistret sălbatic, dar când vine vânătorul cu pusca și îi da un glonț între colți
sa sau n îi da una peste rât
ingerasulluptor1
Postat pe 28 August 2016 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:50
Manichiura minx 1 De la: garbo_6988 1 Octombrie 2012 22:02
adevarat 15 De la: Micass 21 Mai 2009 19:47
Masca miere 5 De la: garbo_8739 19 Octombrie 2012 13:30
TENUL SI FAZELE LUNII 14 De la: garbo023253 8 Septembrie 2009 15:22
Setari Cookie-uri