Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze

De la: Rotty, la data 2015-09-13 19:54:19173, ai toata compasiunea mea. Uite-te la cate pareri sunt pe aici si incearca sa-ti revii....Fii tare fato. Trece. Peste 20 de ani nici nu o sa-ti mai amintesti de el, decat ca despre un episod trecator din viata ta. ....No, ca te-am pupat.


Ştii ce mă miră pe mine, Rotty ?

Sunt din ce în ce mai mulţi afemeiaţi în lumea asta....

Oare cum s-or suporta ?
VasileDinNuc
Postat pe 13 Septembrie 2015 21:50
Cum se suporta pe ei nu stiu Vasile, dar cert e faptul ca strica si alte vieti.
Neata :)
Rotty
Postat pe 14 Septembrie 2015 07:39
Bravo Vasile! Buna replica i-ai dat doamnei AnnaLyse!
garboh2412
Postat pe 14 Septembrie 2015 15:26
Lasa-l sa divorteze, NU te merita.
Succes!
garbo_414045
Postat pe 19 Septembrie 2015 17:47
Buna dimineata,
Eu sunt casatorita de 27 de ani si ne cunoastem de 30 de ani,,,,parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu familia ta....mama,tata...frate am inteles ,,,,dar mai inainte de asta ar trebui sa te gindesti ce vrei tu?
Fiind deja insarcinata,,ce-ti doresti de la viata,,,,,,,Sotul tau din cate ai spus nu mai are sentimente si ochi ptr.tine,,,,,,deci e posibil sa aiba alta relatie(chiar daca nu intima)cu alcineva,.......asa ca un copil nu-l va aduce inapoi si chiar dac da,va fi o casnicie cu compromisuri si de obicei acestea nu rezista,
Analizeaza toate informatiile,,,,,,,,si gindestete ce te face pe tine "fericita"........restul nu conteaza.Eu cel putin asa mi-as sfatui fiica,,,,,,poate e chiar de o varsta cu tine.
dobrotaelena
Postat pe 20 Septembrie 2015 08:41
Draga mea relatia dintre sotul tau si acea prietena se vede a fii una platonica...avand in vedere ca la randul ei e maritata si are copil.....nu cred ca ea sa-si lase familia ptr sotul tau.....ca sunt buni prieteni asta e altceva....poate si tu ai gresit.....si daca nu mai puteti sa va intelegeti de ce crezi ca o sa fie bine ptr copil sa fie intre 2 parinti care sa se certe sau sa se ignore......un copil inainte de toate are nevoie de dragoste........daca vede ca parintii se iubesc pentru el e cel mai important.......chiar merita sa stai langa un om care nu te mai iubeste?doar ptr ca o sa aveti un copil??.....eu zic ca o sa gasesti un om care sa va iubeasca la fel.....ridica capul sus nu te lasa infranta de un esec......fiecare are probleme in relatie indiferent de gen.....dar intotdeauna exista speranta ca va fii mai bine........un copil e dar de la Dumnezeu eu nu te pot sfatui sa scapi de el.........tu stii ce e mai bine ptr tine......exista o vorba ca ficare om isi are jumatatea.....doar ca cateodata e greu sa o gasesti....mergi mai departe.......ai grija de bebe si de tine....pa
marzadia22
Postat pe 20 Septembrie 2015 10:27
De la: garboh2412, la data 2015-09-14 15:26:21Bravo Vasile! Buna replica i-ai dat doamnei AnnaLyse!

Inca ma doare replica asta!
AnnaLyse
Postat pe 20 Septembrie 2015 10:42
De la: garbo_385558, la data 2015-09-12 13:16:02toata lumea spune ca e pacat sa faca avort! asa este! dar trebuie gandit din punct de vedere financiar! ce va face cu copilul in aceeasi casa cu fratele? poate se va insura si el. nu faci un copil fara sa ai nimic de oferit! ea nu are ce sa-i ofere! dragostea trece prin stomac! cata intelegere va gasi la prieteni? se va ingropa in datorii ca sa-l poata creste cat de cat decent. nu asta se doreste! cat despre javra de sot.....sa nu-si faca sperante desarte! ala va fi ca luna! apare seara (daca apare!) si dispare dimineata! nu va avea ajutor, va fi singura in 2! va avea o viata chinuita. intai sa-si rezolve problema locuintei. abia pe urma se poate gandi la copii. trebuie sa privim realitatea in fata. dac o concediaza? ce va face? ajunge pe la tv sa-si planga durerea??!! hai sa fim rationali!
garbo037655
Postat pe 20 Septembrie 2015 11:26
Nici sa-ti treaca prin cap sa renunti la sarcina caci cu ajutorul lui Dumnezeu si Maica Domnului vei reusi sa-ti cresti copilul si vei fi fericita .
Roagate la Maica Domnului si vei vedea ca vei face cea mai buna alegere pentru tine si bineintales pt copil .Si invata sa te iubesti pe tine si nu pe altii .Un barbat care nusi iubeste propriul copil nu este om asa ca tu alegi ce vrei mai departe .
garbo037655
Postat pe 20 Septembrie 2015 11:36
Draga mea, nu cunosc varsta pe care o ai, dar parerea mea este sa nu-l mai cauti niciodata pe acest barbat, care, este clar ca are o relatie cu acea "prietena comuna". Din punctul meu de vedere as naste copilul care este un dar de la Dumnezeu si m-as dedica lui!
garbo_396667
Postat pe 20 Septembrie 2015 12:19
De la: garbo_385558, la data 2015-09-12 13:07:33draga mea, e usor de dat sfaturi! eu una m-as duce si as face o intrerupere de sarcina. daca esti milionara....poti sa-l lasi!


Mai fiinta! Ca om nu te pot numi... Cum poti tu, cu o gandire atat de hidoasa, sa indemni pe cineva la a face crima??? Si nu sa omoare pe un strain, ci pe PROPRIUL EI COPIL !!!? Piei, drace! Si ce daca nu are milioane de dolari, ce, numai bogatii au voia sa faca copii?????????? Toate femeile care divorteaza sunt intr-o situatie similara, grea, de aceea se si ganesc mult inainte sa ia aceasta decizie, ba mai sunt unele care au cate 2-3 sau mai multi copii de care urmeaza sa poarte de grija singure cand se despart! Sufletelul acela dun ea ii va lumina zilele de acum inainte si-i va aduce sensul pentru aceasta viata! Nici toate milioanele din lume nu vor fi suficiente ca sa-si dea copilul dupa ce-l va simti miscand in pantece sau dupa ce-l va tine in brate, aproape de inima ei! Lasa, ca intotdeauna se va gasi vreo vecina/verisoara/sora sa-ti imprumute niste hainute de la copiii lor (carora le-au ramas mici), statul iti mai da niste bani (indemnizatie) care te ajuta destul de mult, mai ai si alocatia de 200 lei... Eu am 5 copii si stiu ce vorbesc, nu este deloc asa de greu sa ai grija de un copilas!!! In schimb, este foarte greu sa traiesti fiind meschin la suflet, complet egoist si omorandu-ti propriii copii ! Vai de capul acelor oameni, urata viata vor mai avea, dupa cum le este si sufletul...

In plus, lucrurile se pot schimba in viata unui om de la o saptamana la alta. Important este sa ia lucrurile la rand, cu intelepciune, dragoste si rabdare! Chiar daca nu are acum un serviciu, ar putea sa-si gaseasca ceva in scurt timp. Vad ca are internet, sunt multe moduri de a castiga bani de acasa, fara sa faci ceva greu; cel mai simplu mod ar fi sa-si faca o mica afacere care sa-i aduca bani suplimentari. Spre exemplu, poate sa cumpere un tricou frumos cu 10 lei si sa-l vanda cu 20 lei pe site-urile de licitatii, iar daca reuseste sa aiba vanzare macarde 10 lei pe zi, iata 300 lei pe luna fara sa aiba pregatire de specialitate sau sa plece 4 ore pe zi la serviciu. E doar un exemplu, pot fi foarte multe solutii sa se ajute. Poate sa creeze lucrusoare de mana si sa le vanda pe breslo.ro sau pe alte site-uri si poate sa castige ceva bani si din asta, stand acasa cu copilasul, Ca sa nu mai zic ca, in prima jumatate a anului, nu e nevoie de foarte multe lucruri fiindca cel mic suge la piept , iar banii de alocatie iti vor ajunge pentru pampers... O cerere de ajutor pe acest site i-ar aduce instantaneu zeci de prieteni gata sa-i ofere cate ceva din ce are nevoie o mamica. Asa ca eu ii urez multa fericire, fiindca un copil iti aduce atat de multa fericire cum nu isi poate cineva imagina vreodata inainte sa se nasca!
garbo_397342
Postat pe 20 Septembrie 2015 15:12
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-12 14:52:48Eu nu am inteles de ce ai postat chestia. Vrei ca toata Romania sa-si dea cu parerea? Avem probleme mai importante, cum ar fi problema imigrantilor, dupa ce trece, poate face cineva o petitie on line sa nu mai vrea sotul sa divorteze.

Te-ai trezit tu desteapta si glumeata lui peste. hai ca-i bine si cu prosti, ca tine care se "ocupa" de soarta imigrantilor
pinkrainbow
Postat pe 20 Septembrie 2015 16:21
De la: garbo037655, la data 2015-09-20 11:36:12Nici sa-ti treaca prin cap sa renunti la sarcina caci cu ajutorul lui Dumnezeu si Maica Domnului vei reusi sa-ti cresti copilul si vei fi fericita .
Roagate la Maica Domnului si vei vedea ca vei face cea mai buna alegere pentru tine si bineintales pt copil .Si invata sa te iubesti pe tine si nu pe altii .Un barbat care nusi iubeste propriul copil nu este om asa ca tu alegi ce vrei mai departe .


Cum adica: "asa ca tu alegi ce vrei mai departe"... cand tot tu o sfatuiesti sa se roage la nu stiu ce Maica Domnului: "Roagate la Maica Domnului si vei vedea ca vei face cea mai buna alegere pentru tine si bineintales pt copil" ?!?? Pai treaba-i asta... incurci pe biata femeie !!! Si tu, de unde stii cu atata siguranta ca daca se roaga la Maica Domnului va face cea mai buna alegere ? Daca-i asa, toti care se roaga... pe scurt, nu se mai fac alegeri gresite pe lumea asta !

Next !
barboneli
Postat pe 20 Septembrie 2015 17:35
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-20 10:42:39Inca ma doare replica asta!


Imediat ce vor veni şi în ro niscai refugiaţi, te vor consola ei.
VasileDinNuc
Postat pe 20 Septembrie 2015 21:08
Nu merita sa suferi pt el .. ai grija de tn si copil.. si eu trec prin ceva asemanator si ii multumesc domnului in fiecare secunda pt minunea din bratele mele.. o ador
garbo_381994
Postat pe 20 Septembrie 2015 23:05
buna, si eu m-am confruntat cu aceeasi situatie, dupa doua sarcini pierdute, cand in sfarsit am ramas insarcinata mi-a spus ca vrea sa divortam. Am asteptat sa nasc pentru ca din suparare riscam sa pierd sarcina, initial a parut ca e incantat ca a devenit tata dar...nu s-a schimbat. Si la o luna a fetitei am decis sa plec. Acum fetita are sapte ani. A fost greu dar a meritat. Si acum consider ca a fost cea mai buna decizie. Sa pastrez copilul si sa merg pe drumul meu.
cesav2008
Postat pe 21 Septembrie 2015 09:17
De la: VasileDinNuc, la data 2015-09-20 21:08:41
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-20 10:42:39Inca ma doare replica asta!


Imediat ce vor veni şi în ro niscai refugiaţi, te vor consola ei.

Poti mai bine!
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 09:24
De la: garbo_842, la data 2015-09-20 16:21:43
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-12 14:52:48Eu nu am inteles de ce ai postat chestia. Vrei ca toata Romania sa-si dea cu parerea? Avem probleme mai importante, cum ar fi problema imigrantilor, dupa ce trece, poate face cineva o petitie on line sa nu mai vrea sotul sa divorteze.

Te-ai trezit tu desteapta si glumeata lui peste. hai ca-i bine si cu prosti, ca tine care se "ocupa" de soarta imigrantilor

Slabeste cu ananas!
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 09:25
Buna! lasa-l in pace, dupa ce vei naste va veni singur dupa tine si dupa copil!! Sa nu faci prostia la presiuni sau la discutii nepotrivite, sa renunti la sarcina. Mult succes si ai grija acum ai doua responsabilitati, viata ta si a copilului tau!
camelia_pcp
Postat pe 21 Septembrie 2015 11:42
eu m-as duce la usa la parintii lui si le-as spune ca sunt insarcinata , ca nu renunt la sarcina si sa-i bage mintile in cap. il intereseaza copilul alteia mai mult decat al lui? m-as intoarce in casa indiferent daca ii convine sau nu. tine cont de faptul ca ai pierdut doua sarcini, sa nu pierzi trenul daca renunti la aceasta .
ncamelia
Postat pe 21 Septembrie 2015 11:48
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 09:25:47
De la: garbo_842, la data 2015-09-20 16:21:43
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-12 14:52:48Eu nu am inteles de ce ai postat chestia. Vrei ca toata Romania sa-si dea cu parerea? Avem probleme mai importante, cum ar fi problema imigrantilor, dupa ce trece, poate face cineva o petitie on line sa nu mai vrea sotul sa divorteze.

Te-ai trezit tu desteapta si glumeata lui peste. hai ca-i bine si cu prosti, ca tine care se "ocupa" de soarta imigrantilor

Slabeste cu ananas!


esti nebuna.ce treaba are slabitul, ananasul.. fumezi??
pinkrainbow
Postat pe 21 Septembrie 2015 15:58
De la: garbo_842, la data 2015-09-21 15:58:38
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 09:25:47
De la: garbo_842, la data 2015-09-20 16:21:43
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-12 14:52:48Eu nu am inteles de ce ai postat chestia. Vrei ca toata Romania sa-si dea cu parerea? Avem probleme mai importante, cum ar fi problema imigrantilor, dupa ce trece, poate face cineva o petitie on line sa nu mai vrea sotul sa divorteze.

Te-ai trezit tu desteapta si glumeata lui peste. hai ca-i bine si cu prosti, ca tine care se "ocupa" de soarta imigrantilor

Slabeste cu ananas!


esti nebuna.ce treaba are slabitul, ananasul.. fumezi??

Flosc!
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 15:59
De la: garbo_842, la data 2015-09-21 15:58:38
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 09:25:47
De la: garbo_842, la data 2015-09-20 16:21:43
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-12 14:52:48Eu nu am inteles de ce ai postat chestia. Vrei ca toata Romania sa-si dea cu parerea? Avem probleme mai importante, cum ar fi problema imigrantilor, dupa ce trece, poate face cineva o petitie on line sa nu mai vrea sotul sa divorteze.

Te-ai trezit tu desteapta si glumeata lui peste. hai ca-i bine si cu prosti, ca tine care se "ocupa" de soarta imigrantilor

Slabeste cu ananas!


esti nebuna.ce treaba are slabitul, ananasul.. fumezi??

Am crezut ca ceri sfaturi cum sa slabesti.
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:00
De la: garbo_842, la data 2015-09-20 16:21:43
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-12 14:52:48Eu nu am inteles de ce ai postat chestia. Vrei ca toata Romania sa-si dea cu parerea? Avem probleme mai importante, cum ar fi problema imigrantilor, dupa ce trece, poate face cineva o petitie on line sa nu mai vrea sotul sa divorteze.

Te-ai trezit tu desteapta si glumeata lui peste. hai ca-i bine si cu prosti, ca tine care se "ocupa" de soarta imigrantilor

Iata cum sa prepari acasa ceva gustos si dulce din dovleac - ala mare si portocaliu
retetediete.blogspot.ro/2015/09/prajitura-simpla-cu-dovleac-plac...
SUCCES!
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:03
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 09:24:11Poti mai bine!


Opaaa...vrei să te consoleze refugiaţii în natură....

Din 1800, sigur se vor găsi câţiva vânjoşi exclusiv pt tine.
VasileDinNuc
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:05
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 09:25:47Slabeste cu ananas!


De care ? Compot felii, bucăţi, sau în stare naturală ?

Sau ananasul rusesc este cel mai bun la slăbit ?
VasileDinNuc
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:08
De la: VasileDinNuc, la data 2015-09-21 16:05:38
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 09:24:11Poti mai bine!


Opaaa...vrei să te consoleze refugiaţii în natură....

Din 1800, sigur se vor găsi câţiva vânjoşi exclusiv pt tine.

Asta-i tot ce poti?
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:12
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 16:03:06Iata cum sa prepari acasa ceva gustos si dulce din dovleac - ala mare si portocaliu
retetediete.blogspot.ro/2015/09/prajitura-simpla-cu-dovleac-plac...
SUCCES!


Degeaba dai reţete aici la profani.... Până nu ne arăţi tu cum se face, din dovleacul tău, că sigur ai vreunul prin casă, nu putem să ne hazardăm să facem reţeta. Trebuie întâi să vedem maestrul bucătar la lucru, pas cu pas, şi apoi vom încerca şi noi, novicii !

Aşa că, te invităm să faci o prezentare pe youtube cu această reţetă fabuloasă !
VasileDinNuc
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:14
Not all of us are required to save others . . . I do not know whether we must all teach others; but we must most certainly teach ourselves.
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:15
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 16:12:50Asta-i tot ce poti?


Atât ! Că nu-s refugiat !
VasileDinNuc
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrstele iubirii.............. 83 De la: Musidora 9 Aprilie 2009 21:07
barbatul care ma iubeste 339 De la: biablanca 17 Martie 2010 13:09
Sexul in trei... 5 De la: nicoll 19 Noiembrie 2008 14:12
Stiati? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:11
esti prea grasa!!!! 190 De la: pisi08 10 Aprilie 2009 00:27
Setari Cookie-uri