Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze

Here is my advice for this pregnant woman!

Suffer and take it that the world is the meanest joke architect of the matrix, poking into their scars, both in order, then your sarcasm sad about the hopelessness of his position - or start to admit to yourself that delicious-it's good, warm-warms, beautiful-makes the eye cheering, good - smile, generous-are willing to share, and not all of this together a putdown heavenly, another way to humiliate you?
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:20
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT TOPIC!
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:21
De la: VasileDinNuc, la data 2015-09-21 16:14:59
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 16:03:06Iata cum sa prepari acasa ceva gustos si dulce din dovleac - ala mare si portocaliu
retetediete.blogspot.ro/2015/09/prajitura-simpla-cu-dovleac-plac...
SUCCES!


Degeaba dai reţete aici la profani.... Până nu ne arăţi tu cum se face, din dovleacul tău, că sigur ai vreunul prin casă, nu putem să ne hazardăm să facem reţeta. Trebuie întâi să vedem maestrul bucătar la lucru, pas cu pas, şi apoi vom încerca şi noi, novicii !

Aşa că, te invităm să faci o prezentare pe youtube cu această reţetă fabuloasă !

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/19641/Reteta-prajitura-simpla-cu-dovleac-placintar.html
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 16:35
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 16:20:36Here is my advice for this pregnant woman!


În România, limba oficială este româna ! Aşadar....ori scrii româneşte, pt necunoscătorii de străineţuri.... ori....... zât !
VasileDinNuc
Postat pe 21 Septembrie 2015 17:28
De la: VasileDinNuc, la data 2015-09-21 17:28:51
De la: AnnaLyse, la data 2015-09-21 16:20:36Here is my advice for this pregnant woman!


În România, limba oficială este româna ! Aşadar....ori scrii româneşte, pt necunoscătorii de străineţuri.... ori....... zât !

Scrie in Constitutie, art 3 parca?
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 18:10
https://www.youtube.com/watch?v=flcZZCClR04
AnnaLyse
Postat pe 21 Septembrie 2015 18:11
Draga mea,
imi pare rau ca treci printr-o astfel de situatie, insa cu siguranta mai tarziu vei fi fericita, ca s-a intimplat asa.
Sotul meu a divortat de mine cand eram insarcinata in trei luni.Amandoi ne-am dorit copilul si l-am asteptat citiva ani.Intre timp s-a indragostit si a plecat, dupa o casnicie de 12 ani.
Azi am un baietel de 14 ani o minunatie.Usor nu a fost si nu este.Eu mi-am dorit o cariera un business etc.Crede-ma ca am ajuns la concluzia ca cea mai mare realizare a unei femei, nu este nici cariera nici business-ul ci aceea de a fi mama.Intr-adevar, este cea mai grea meserie din lumea insa cea mai minunata
Iti doresc succes si nici o secunda sa nu te gandesti sa renunti la copil.
Inca ceva, cele mai mari satisfactii profesionale le-am avut dupa venirea pe lume a copilului meu.D-zeu iti scoate in cale ceea ce ai nevoie atunci cand ai nevoie!
Cat despre tatal copilului, iarta-l, stiu ca-ti va fi greu, incearca insa acum cit esti insarcinata sa ai numai ganduri bune si frumoase, pozitive, pentru minunea care creste in tine!
garbo_3
Postat pe 21 Septembrie 2015 19:00
Multumesc mult pentru incurajare .
Nu am de gand sa renunt la copil desi sunt cateva probleme care imi ingreuneaza sarcina . Am trombofilie ( ceea ce face ca riscul de oprire in evolutie a sarcinii sa fie mai mare decat la o femeie sanatoasa ) si de curand mi-au descoperit si toxoplasma Ig M pozitiv in conditiile in care Igg este negativ .... pentru cei cunoscatori ... este un scenariu destul de dificil in sarcina . Eu ma voi lupta pentru copilul meu cat ma va ajuta Dumnezeu . Cat despre sotul meu nu am cuvinte ..... v-am citit parerile si va spun sincer ... nu stiu cum de nu am vazut mai devreme adevaratul sau caracter.... dar ... treba lui ... am aflat ca nu ma doreste deloc pe mine ... dar nici copilul ... ii pare rau ca am ramas insarcinata ... este o povara pentru el ...Dumnezeu sa ii dea putere sa mearga mai departe in viata cu constiinta incarcata ca si-a abandonat familia .Nu am asteptari de la el insa repet , stiu ca Dumnezeu mi-a dat acest copil cu un scop ....va multumesc pentru incurajari . Va spun sincer ca m-au ajutat si v-am simtit aproape de mine tot timpul !!!!
Cu mult drag ,
garbo_415173
Postat pe 22 Septembrie 2015 11:42
Draga mea, parerea mea este sa-ti asculti instinctele si sa faci cum crezi tu ca e mai bine pentru tine si in ceea ce priveste situatia cu sotul tau dar mai ales in ceea ce priveste sarcina. In principiu sfaturile primite atat pro cat si contra sunt rezultatul experientelor si a gandirii unor persoane...dar oare care rezoneaza cu tine? Cine te cunoaste mai bine decat te cunosti tu? Cine poate stii mai bine ca tine ce e in sufletul tau sau ce-ti doresti? Fa un pic de ordine in ganduri, vezi care sunt prioritatile tale si decizi in consecinta. Cred ca nimeni pe lumea asta nu are dreptul sa-ti spuna ce sa faci, daca nu iese bine ai sa dai vina pe x sau y ca te-au sfatuit prost? Asuma-ti ceea ce se intampla cu bune si rele si ia deciziile potrivite pentru tine. Bafta multa si intelepciune si mai multa. Cu drag Simona.
garbo_401164
Postat pe 22 Septembrie 2015 12:14
Sper, in ciuda problemelor de sanatate pe care le intampini, sa reusesti sa duci sarcina la capat cu bine, atat pentru tine, cat si pentru copilas.Si, de asemenea sper ca ai familia langa tine, prieteni care sa iti fie alaturi.
Desi nu stiu cum e sa treci prin asa ceva, doar citind ma iau dureri de stomac, iti doresc sa treci peste aceasta incercare cat mai bine si mai repde posibil! Multa sanantate, curaj si, sper ca viata ta, de acum inainte sa fie mai frumoasa! De fapt, a tuturor, celor au nevoie!
Schmetterling
Postat pe 22 Septembrie 2015 13:12
Draga mea, poate nu stii unele lucruri despre sarcina. Imi imaginez ca este prima. Starea ta din timpul sarcinii va fi starea puiului tau de mai tarziu. Daca te straduiesti sa fii linistita, vei avea parte de liniste. Dormi cat poti de mult. La fel va fi cel mic, linistit si cuminte si vei putea si tu dormi de el. Altfel te vor astepta multe nopti agitate. Asculta multa muzica buna, nu neaparat clasica, dar linistita. Incearca sa ocolesti starile de tensiune chiar daca situatia nu este prea roz. Nu manca pentru doi ci bea apa pentru doi. Orice te afecteaza pe tine iti afecteaza puiul. Ai grija de tine, fiindca asa cum te ingrijesti tu nu te poate ingriji nimeni. Succes.
angel_forever
Postat pe 22 Septembrie 2015 20:23
Zilele acestea m-a contactat sotul meu si a zis ca vrea sa ne intalnim . Cand ne-am intalnit mi-a spus ca vrea sa divorteze cat de curand si ca va incepe demersurile in acest sens. Nu vreau sa joc jocul victimei sau sa par slaba dar va intreb omeneste vorbind : SUNT INSARCINATA - CU EL , am probleme cu sarcina - cum de nu se gandeste ca un divort mi-ar face rau nu numai mie ci si PROPRIULUI LUI COPIL . Nu am stat la discutii prelungite pentru ca nu pot sa il mai privesc in ochi......
garbo_415173
Postat pe 24 Septembrie 2015 14:40
Este un mare porc si un mare dobitoc!!!
Dar macar are de gand sa-i plateasca pensie alimentara copilului sau de asta vrea sa divorteze acum, ca sa scape de obligatii?

Iti doresc sarcina usoara, un bebe sanatos si liniste sufleteasca.
nastenka
Postat pe 25 Septembrie 2015 11:05
De la: nastenka, la data 2015-09-25 11:05:19Este un mare porc si un mare dobitoc!!!
Dar macar are de gand sa-i plateasca pensie alimentara copilului sau de asta vrea sa divorteze acum, ca sa scape de obligatii?

Iti doresc sarcina usoara, un bebe sanatos si liniste sufleteasca.


Buna...
Esti sigura 100% ca asta e limbaj deee ... doamna?
Nu de alta da' folosirea unor atit de dure si grobiene apelative n-ar trebui sa ni le permitem nici macar daca situatia ar fi EXACT asa cum o prezinta @415173!
Iar tu esti sigura-sigura ca asta e adevarul gol-golutz?
Ai si partea ...'ailalta' a adevaralui lor ca si cuplu, ca sa poti judeca cu atita 'lejeritate' sau macar cu indreptatire???
...Nu prea.
Asa caaa...

Cit priveste cit 'e' de porci si dobitoci barbatii, iti recomand sa mai astepti vreo ... 20-30 de ani ca sa ai imaginea COMPLETA a ceea ce inseamna in INTEGRALITATEA ei ... natura umana!
Si te asigur c-o constati - fara surprindere atunci - ca lumea nu e plina doar cu porci ci si cu foarte multe...
...SCROAFE!

Prea des ne lasam minate de propriile pasiuni, preconceptii si judecati false de valoare, experientze urite personale sau doar ... bufeuri emotionale incontrolabile si uitam ca adevarul e format din doua parti.
...INTOTDEAUNA!

Si ca, de partea ailalta a 'baricadei', se gasesc tot niste fiintze umane pe care se presupune ca le-am iubit sincer la un moment dat si care au cam aceleasi probleme emotionale, caracteriale sau de maturitate sociala, intelectuala sau de cuplu, la fel ca si noi.

Si chiar daca ne intereseaza doar propria suferintza, 'dincolo', in partea ailalta, suferintza are aceeasi culoare sau gust pe care le resimtim si noi. Chiar daca nu pare.
...Caci ei 'e' barbatzi, nuuu?!?

Multa sanatate, no offence siii...
...
garbo101426
Postat pe 25 Septembrie 2015 12:23
Ne am inteles ca va plati pensie alimentara (zice el :"cat voi putea si eu ").
garbo_415173
Postat pe 25 Septembrie 2015 13:58
OK.
Mai bine asa decit cu "fundul in doua luntri" (sotul, nu tu)
Acum stii cum stai si iti poti organiza viata mai departe fara el.
Nu esti nici prima si nici ultima femeie careia i se intimpla asa ceva.
Ai gresit si tu atunci cind ai acceptat sa ramii insarcinata stiind ca mariajul tau scirtiie. In astfel de situatii probabilitatea ca un copil sa repare este minima.
Tu decizi daca pastrezi sau nu copilul ( eu l-as pastra, sint total impotriva avortului ).
Exista pe youtube un filmulet care arata ce se intimpla cu fatul in timpul unui avort, merita vazut.
Cit despre pensia alimentara, nu e dupa cum vrea el, e dupa cum vrea legea. Aici insa incepe partea cea mai urita.
El va incerca sa-si ascunda veniturile pt. a se stabili o pensie alimentara cit mai mica iar tu va trebui sa descoperi ( cu dovezi legale) care ii sint veniturile adevarate pentru a obtine o pensie corecta.
E oribil, stiu, dar va trebui sa lupti pentru copilul tau, pt. ca asa va fi de acum incolo.
Copilul va fi doar al tau iar el il va considera doar o obligatie financiara neplacuta pe care va incerca sa o reduca la minimum.

Iti urez bafta si putere de lupta.
Tommy_Boy
Postat pe 26 Septembrie 2015 09:08
De la: garbo_415173, la data 2015-09-25 13:58:18Ne am inteles ca va plati pensie alimentara (zice el :"cat voi putea si eu ").


Nu face greşeala să mergi pe "cuvântul" lui, că te va trăda.

Luptă pe calea legală, şi legea este de partea ta. Lunar i se va reţine din salariu suma decisă de instanţă, care va fi virată către tine.

Nu te încrede în el deloc. Vorbele lui să nu valoreze CEVA pt tine.

Până acum, ar trebui deja să fii conştientă că şi-a arătat caracterul real.
VasileDinNuc
Postat pe 26 Septembrie 2015 12:14
De la: garbo101426, la data 2015-09-25 12:23:351. Iar tu esti sigura-sigura ca asta e adevarul gol-golutz?

2. Cit priveste cit 'e' de porci si dobitoci barbatii, iti recomand sa mai astepti vreo ... 20-30 de ani ca sa ai imaginea COMPLETA a ceea ce inseamna in INTEGRALITATEA ei ... natura umana!
Si te asigur c-o constati - fara surprindere atunci - ca lumea nu e plina doar cu porci ci si cu foarte multe...
...SCROAFE!

3. Si ca, de partea ailalta a 'baricadei', se gasesc tot niste fiintze umane pe care se presupune ca le-am iubit sincer la un moment dat si care au cam aceleasi probleme emotionale, caracteriale sau de maturitate sociala, intelectuala sau de cuplu, la fel ca si noi.


4. Si chiar daca ne intereseaza doar propria suferintza, 'dincolo', in partea ailalta, suferintza are aceeasi culoare sau gust pe care le resimtim si noi. Chiar daca nu pare.


1. Aceeaşi întrebare pt tine : eşti tu sigură că nu este aşa ?
2. Am înţeles acum.....asta e durerea ta....că e lumea plină de "SCROAFE" ....

3. "si care au cam aceleasi probleme emotionale, caracteriale sau de maturitate sociala, intelectuala sau de cuplu, la fel ca si noi."

a. De unde ştii tu asta ?

b. În altă ordine de idei....a se duce la alta, este într-adevăr o problemă emoţională, caracterială sau de maturitate socială, intelectuală sau de cuplu, asemănătoare cu a soţiei lui, care acum este însărcinată cu COPILUL LUI, care a respectat legământul şi nu s-a dus cu alţii..... Am înţeles, mon'cher !

4. "suferintza are aceeasi culoare sau gust pe care le resimtim si noi. Chiar daca nu pare."

Adevărat şi asta ! Este o adâncă suferinţă a tipului, chiar dacă nu pare, mai ales atunci când s-a dus la cealaltă.

Bietul de el....ce oropsit este, şi ce mult suferă !..... figurină : mână ce-l mângâie pe creştet
VasileDinNuc
Postat pe 26 Septembrie 2015 12:29
426, am sa fac abstractie de discursul tau plictisitor si inutil.
Mi-am spus parerea si nu am nevoie de comentariile tale sau de observatii, caci nici macar nu era adresat tie, ci femeii care are nevoie de sustinere si de sfaturi.
nastenka
Postat pe 26 Septembrie 2015 13:27
Sa nu renunti la dreptul copilului pentru pensia alimentara. Costurile financiare pentru a creste un copil sunt mari si este dreptul lui sa beneficieze de acesti bani.
Macar atat sa faca acest "tata".
nastenka
Postat pe 26 Septembrie 2015 13:32
draga mea, lasa-l sa plece, calea-n dunga, mai usor cresti un copil, singura, decat alaturi de un trantor care este cu ochii dupa altele, in timp ce tu ii faci mancare, ii speli, calci si ii suporti fasoanele, Mult noroc pe drumul vietii
garbo_412031
Postat pe 27 Septembrie 2015 12:10
De la: nastenka, la data 2015-09-26 13:27:38426, am sa fac abstractie de discursul tau plictisitor si inutil.
Mi-am spus parerea si nu am nevoie de comentariile tale sau de observatii, caci nici macar nu era adresat tie, ci femeii care are nevoie de sustinere si de sfaturi.


Foarte bine, 'eminentza', fa ... abstractie!
Numai ca se pare ca nu prea ai reusit sa faci asta de vreme ce n-aio putut sa te abtii, nu-i asa. 'mirobolanto'?
Repet, ca poate n-a inteles, euglena:
...Asta-i limbajul tau de ... 'doamna'?!?

Daca vroiai sa i te adresezi strict femeii care avea nevoie de sustinere si sfaturi, era suficient sa i te adresezi in privat cu astfel de limbaj, nu aici, 'educato'! Aici nu-i cocina personala, 'civilizato'!
...Pricepi ceva?

Si a propos:
Care era 'sfatul'? ... 'porc'???
Si care era 'sustinerea'? ...'dobitoc'???
...Sau viceversa?!?

Bunul simtz, fatuco, bunul simtz!!!
Sau 'porc' si 'dobitoc' nu sint...
...inutile si plictisitoare?
Cum va mai desconsiderati de fapt singure unele dintre voi, crezind ca-i desconsiderati pe ceilalti!...
garbo101426
Postat pe 27 Septembrie 2015 12:57
De la: VasileDinNuc, la data 2015-09-26 12:29:33
De la: garbo101426, la data 2015-09-25 12:23:351. Iar tu esti sigura-sigura ca asta e adevarul gol-golutz?

2. Cit priveste cit 'e' de porci si dobitoci barbatii, iti recomand sa mai astepti vreo ... 20-30 de ani ca sa ai imaginea COMPLETA a ceea ce inseamna in INTEGRALITATEA ei ... natura umana!
Si te asigur c-o constati - fara surprindere atunci - ca lumea nu e plina doar cu porci ci si cu foarte multe...
...SCROAFE!

3. Si ca, de partea ailalta a 'baricadei', se gasesc tot niste fiintze umane pe care se presupune ca le-am iubit sincer la un moment dat si care au cam aceleasi probleme emotionale, caracteriale sau de maturitate sociala, intelectuala sau de cuplu, la fel ca si noi.


4. Si chiar daca ne intereseaza doar propria suferintza, 'dincolo', in partea ailalta, suferintza are aceeasi culoare sau gust pe care le resimtim si noi. Chiar daca nu pare.


1. Aceeaşi întrebare pt tine : eşti tu sigură că nu este aşa ?
2. Am înţeles acum.....asta e durerea ta....că e lumea plină de "SCROAFE" ....

3. "si care au cam aceleasi probleme emotionale, caracteriale sau de maturitate sociala, intelectuala sau de cuplu, la fel ca si noi."

a. De unde ştii tu asta ?

b. În altă ordine de idei....a se duce la alta, este într-adevăr o problemă emoţională, caracterială sau de maturitate socială, intelectuală sau de cuplu, asemănătoare cu a soţiei lui, care acum este însărcinată cu COPILUL LUI, care a respectat legământul şi nu s-a dus cu alţii..... Am înţeles, mon'cher !

4. "suferintza are aceeasi culoare sau gust pe care le resimtim si noi. Chiar daca nu pare."

Adevărat şi asta ! Este o adâncă suferinţă a tipului, chiar dacă nu pare, mai ales atunci când s-a dus la cealaltă.

Bietul de el....ce oropsit este, şi ce mult suferă !..... figurină : mână ce-l mângâie pe creştet


Asta e...
Daca nu doare, nu doare!...

Parca poti sa-i ceri euglenei sa gindeasca dincolo de ... celalalt 'cap' al ei?
...Sanatate si tie.
garbo101426
Postat pe 27 Septembrie 2015 13:00
De la: garbo101426, la data 2015-09-27 13:00:53Asta e...
Daca nu doare, nu doare!...

Parca poti sa-i ceri euglenei sa gindeasca dincolo de ... celalalt 'cap' al ei?
...Sanatate si tie.


Asemenea şi ţie.
VasileDinNuc
Postat pe 27 Septembrie 2015 22:20
pinkrainbow
Postat pe 1 Octombrie 2015 12:18
Prea multi oameni nepotriviti se casatoresc, de aici dramele. "Fluturasii aia in stomac" nu sunt o garantie pt. mai nimic. Consider calitati precum caldura sufleteasca, lipsa de egoism, atractia, bunul simt ca fiind baza casniciei. Greseala e bineinteles si a ei ca a crezut in "cai verzi pe pereti" , si poate si altele, iar a lui, lasitatea.
pinkrainbow
Postat pe 1 Octombrie 2015 12:50
Inca ma mir cum de va postati mai femei moderne, cica ,chestiuni personale pe forum. Daca luati si decizii cu atata usurinta, si se vede, nu va mirati de rahatul in care va aflati. De unde nu-i...
pinkrainbow
Postat pe 1 Octombrie 2015 13:03
De la: garbo_842, la data 2015-10-01 13:03:57Inca ma mir cum de va postati mai femei moderne, cica ,chestiuni personale pe forum. Daca luati si decizii cu atata usurinta, si se vede, nu va mirati de rahatul in care va aflati. De unde nu-i...


garbo101426
Postat pe 1 Octombrie 2015 16:16
Corect. Nu este greu sa cresti copilul singura. Eu am 2 copii. Sotul m a parasit pt alta cand de abia aflasem ca sunt insarcinata,si mi a zis ca copilul nu il tine pe loc. Si ce daca? Eu mi am luat copii si am plecat. Imi cresc singura copii de la 28 de ani. Ma bucur de copii mei in fiecare zi. Oriunde merg eu,merg si ei. O femeie in situatia asta,ar trebui sa devina mai puternica. Va vedea cu ochii ei,daca are ambitie si nu sta sa isi planga de mila,ca va reusi sa faca pt ea si copii,mai mult decat credea ca va face intr o viata intreaga! Numai femeilor care le place comoditatea si sunt lenese,le va fi greu,restul vor sti ce au de facut si cum sa isi creasca copii
garbo236097
Postat pe 31 Octombrie 2015 07:15
Draga mea, părerea mea e ca omul ală nu te merită. Eu simt ca ești o femeie bună, sufletistă. Curaj, viața merge înainte. Părerea mea e să păstrezi bebe, e un dar divin. Crede-ma, merită sacrificiul. Vei fi o mamă minunată! Pupici multi
garbo_414071
Postat pe 31 Octombrie 2015 07:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pastile 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:12
sunt indragostita de fratele meu vitreg 84 De la: ghelene_06 3 Martie 2009 16:08
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:03
barbati inselati 171 De la: garbo178052 30 Noiembrie 2010 17:42
sunt obsedata de ideea ca poate ma insala... 33 De la: valentino 24 Mai 2009 19:25
Setari Cookie-uri