O iubesc!!!!

Maria ,
Neata buna :)
Rotty
Postat pe 26 August 2015 07:34


Neata buna Rotty, Vasile, Maria si Bobulica... !
Intrebarea de dimineata a geniului bobulica: "Of! Doamne ! Unde sunt femeile anilor 50-60-70 ? Cu respect Bobulica !" Pai tovarase unicat... asta e intrebare de IQ 1.92 ? Pai de ce intrebi, doar sa ne arati ca esti un geniu unicat ? Am sa-ti spun eu unde sunt, cu toate ca nu prea inteleg de ce te intereseaza... pe vremea femeilor din anii 50, 60, 70 tu ori nu erai nascut ori te jucai inca cu putisoara in tarana ! Iar aceste femei sunt si azi in viata, poate, dar ca varsta, pot sa-ti fie mama sau chiar bunica... ! Asta e ce te intereseaza pe tine ? Si azi gasesti femei minunate, nu mai putin ca cele din anii 50, 60, 70... poate chiar mai minunate, curate, machiate si destepte, poate chiar mai decente la pretentii ca pentru un baiat asa frumos ca tine. Chiar ma mir ca inca nu te-a gasit femeia care sa te faca fericit si viceversa... ! Cum ti-am mai spus, eu iti urez succes si numai bine si comoara de tine sa gaseasca in sfasit un locusor intr-o inima singurateca... !
barboneli
Postat pe 26 August 2015 08:12
Sincer, mai bine, o femeie singura isi ia 5 caini, 5 pisici, vaci, boi etc,decat asa ceva. Pe langa agramatismul crunt, infatuarea prosteasca, mai esti si dezgustator. Brrrr!!! Daca ai fi asa erudit, cred ca ai avea un pic de demnitate sau macar discernamant sa nu te faci de ras public!
Schmetterling
Postat pe 26 August 2015 08:37
Degeaba Fluturas, ca nu pricepe. Da cu stangu-n dreptu` la greu. "Ferice de cei saraci cu duhul..." , cum zice vorba aia.
Neata.
Rotty
Postat pe 26 August 2015 08:54


Vai ce dure e fetilii azi dimineata... !!! Si eu care credeam ca sunt cel mai dur... chiar ma gandeam sa trec pe la biserica si sa dau cateva, 9-10... matanii pentru iertare. Si ma mira ceva totusi... ca niciodata n-am intalnit pe undeva, forum sau realitate, o femeie care sa-i semene. Nu ma refer la figura. O femeie nu se facea asa de ras... poate doar ingerasul luptator...

Si va mirati sau nu... mie mi-e dor de Tommy-Boy si angel... oare sunt in concediu ? Asta fara nici o legatura cu bobulica al nostru....
barboneli
Postat pe 26 August 2015 09:10
Ferice,ca au mintea odihnita!
Schmetterling
Postat pe 26 August 2015 09:10
Or fi in concediu... Sper ca nu pe termen nelimitat.
Rotty
Postat pe 26 August 2015 09:20
Fereasca-ma Dumnezeu!!! Mai bine imi iau o pisica si un caine...
maria1956
Postat pe 26 August 2015 14:57


Stai un pic, nu te speria si nu intra in panica... nu te obliga nimeni sa-l iei pe bobulica... !!! Eu ma mir ca inca nu ai o pisica si un caine, dar asa ceva poti sa-ti oricum. Eu m-as fi propus pe mine cu placere, dar tu esti prea tanara pentru mine si eu sunt prea insurat pentru o alianta intre noi doi. Cautand pisica si catel, poti intalnii si barbati, mai aratosi si mai perfecti decat bobulica al nostru....
barboneli
Postat pe 26 August 2015 15:14
De la: barboneli, la data 2015-08-26 08:12:16Neata buna Rotty, Vasile, Maria si Bobulica... !


Seară frumoasă şi ţie.

Am citit acum puţin din ce s-a scris pe pagina 3, dar n-am înţeles mai nimic. Traduceţi-mi voi....

Bobulică face acolo un dialog real sau imaginar ? Toate răspunsurile lui îmi sună ca şi cum ar fi vorbit cu această persoană pe privat, şi apoi ar fi pus public totul.

Şi, dacă nu este aşa.....este clar. Bobulică visează muuuuulte lucruri.

Noapte bună rotty şi barboneli.
VasileDinNuc
Postat pe 26 August 2015 21:48
De la: bobulica, la data 2015-08-25 02:13:12sa stitii ca eu va scriu cand vin pe la oorele 03.00 -04.00 dimineata.


Precum :

"ştitţii" cu 2 i ?

"oorele" cu 2 o ?

Te-am întrebat ceva mai devreme, nu se vede ?

Come with me on mars ?

Pt ceilalţi : dacă ştiţi răspunsul, nu-l scrieţi, întrebarea este doar pt bobulică. Nu scrieţi nici în ce limbă am scris întrebarea. Mulţumesc !
VasileDinNuc
Postat pe 26 August 2015 21:57
Buna dimineata!
la intrebarea ta, cu "ştitţii" si "oorele" ...s-a justificat bobulica inainte "nu vreau sa ma scuzi dar leptopul meu este nou si are tastatura dupa limba ceha si nu le nimeresc ,stai fara grija cu nu sunt eu agramat si nici analfabet"
Deci tastatura este de vina...

maria1956
Postat pe 27 August 2015 08:44
Va doresc o zi frumoasa!!!
maria1956
Postat pe 27 August 2015 08:44
Zi frumoasa si tie Maria.
Rotty
Postat pe 27 August 2015 08:53


Si tie Maria o zi minunata !

Adevarul e ca cu laptopul se fac multe greseli... mai ales daca nu folosesti mouse si o tastatura ca lumea pe langa cea a laptop-ului ! Doar chestia cu "are tastatura dupa limba ceha..." suna ciudat rau ! Dar bobulica crede ca noi am fost facuti cu degetul... si ca luam de buna orice prostie spusa de el. Sa aiba si bobulica o zi buna, toti sa avem o zi buna...
barboneli
Postat pe 27 August 2015 09:19
No lasa ca si lap_ul meu are tastatura pe germana si de aia tot romaneste scriu. Doar ca nu am tz, sh...dar am ö, ü, ä... Daca vrei cu adevarat, poti...Adidasi intorsi_ani
Rotty
Postat pe 27 August 2015 09:40
Bonjour dragilor !
Bucurosi de "revedere"? Eu da, am sosit din concediu. A fost super, extra, nemaipomenit.


Tommy_Boy
Postat pe 27 August 2015 12:57
Si acum raspunsul pt. Bobulica.
Apropo omul asta vorbeste serios????? Chiar se crede wonder man sau glumeste?

Bobulica dixit:

,”….am opt facutati am invatat (adica dadeam cate doua odat ,examene de sa pot intra ,invatam ca pentru fiecare faculta-te terminata sau din anul trei de studiu la finele lui fugeam repede la resurse umane ….”

Einstein, Hawking, Newton e.t.c , sint vax albina pe linga bobulica alias lupul de Praga, si inca nu a inchis paranteza.

Question:
Facultatile erau pe bune sau din alea particulare deschise in scara blocului?
Ca daca erau din a doua categorie fac si eu vreo 10 in 5 ani fara probleme, si inca la zi
nu la ff ca intru fara examen pt. ca deja am o diploma pe bune, cum se spune.

Pe urma pt. un om care cistiga 2500 euroi pe luna, sa dai faliment si sa haladui pe strazi juma’ de luna pt. ca nu ai bani de un hotel de 1 stea si asta numai pt. ca i-ai pregatit masa unei femei stind in “apartamentul luxos” al acesteia mi se pare cam tras de par.
Ce i-ai pregatit Bobulica?
Caviar iranian, vita wagyu, cartofi la bonnotte si la final cafea kopi luwak (eu am baut si nu mi-a placut)?

Si pe urma ce inseamna vocabular opulent?!?! eu credeam ca poti avea un vocabular bogat, dar de opulent chiar ca nu am auzit ( oi avea eu mari lacune).
Ca ai citit 170.000 pagini ne este un indicator de cultura, depinde ce ai citit si mai ales ce ai inteles din ce ai citit.

Ca arati bine este meritul mamei natura, ca te intretii curat si ingrijit e chestie de bun simt si civilizatie, deci, nu prea vad de ce te lauzii, nu este nimic iesit din comun.
Si pe urma daca arati atit de beton, super, cool de cad femeile ca bibilicile in fata ta de ce trebue sa recurgi la site-urile de dating?

Una peste alta nu m-am simtit intrata in nici un con de umbra, ti-am privit poza si nu simt sa o fi luat razna, doar ma amuz copios si sper din tot sufletul ca glumesti.
Altfel wauuu!! Dar poti insista pe site-urile de dating.

De fapt la IQ-uul meu de om normal (sper), nu inteleg ce sfat doresti?
Un barbat care arata super, cu o inteligenta peste medie, cu un vocabular “opulent si erudit” cu o cultura trasnet, cu veleitati de familist dupa care femeile suspina, nu ar trebui sa aiba nici un fel de probleme in a-si gasi perechea potrivita cu care sa traiasca fericit pina la adinci batrineti (vorba lui P. Ispirescu).

Cred ca de fapt tu nu consideri nici o femeie destul de buna pt. tine si ca oricind dupa colt poate sa apara una si mai minunata iar tu casatorindu-te vei rata sansa vietii.
Esti putin (mai mult ) narcisist si atunci vei ramine singur si la 80 ani cind te vei considera la fel de irezistibil ca la 40.
Din pacate pt. tine timpul trece si aria ta de alegere se va ingusta din ce in ce mai mult.

Apropo IQ-ul de 1,92 e ffff…ffff mic.
De regula IQ-ul unui om normal, de inteligenta medie este de 90-100.
Asa ca un IQ de 1,92 e …cit se poate de mic tinind cont ca un IQ sub 20 este specific celor cu deficienta mintala grava adica idiotilor.
Si sa nu-mi spui ca ai un IQ de 192, Einstein avea 160, asa ca nu ne subestima inteligenta si supraestima simtul umorului si spune adevarul.

P.S.

Termenul de fishing nu se foloseste pt a defini agatatul de persoane.
Cind practici fishing-ul, arunci momeala si vezi ce “cade” cine pune botul, cum spune romanul, atunci cind agati pe cineva faci o selectie si iti doresti o anumita persoana.
A folosi neologismele mai ales tehnice e o arta, daca nu o stapinesti foloseste romanismele neaose, e mai bine.

Tommy_Boy
Postat pe 27 August 2015 13:24


Bine ai revenit Tommy-Boy... nu conteaza de unde, mare, munte, Luna, galaxii sau un satulet pastoral... ! Principalul ca esti sanatoasa si familia la fel si ca ai baterii incarcate... ! Deja am observat cateva scantei cand ai atins garbo... ! Cand vine si angel, facem o partida de remy sa se auda pana la Praga.....
barboneli
Postat pe 27 August 2015 13:38
La mare, bien sure, dar nu la noi. Alta viata, alta curatenie, alti ospatari, cameriste, hotelieri.

Remi, ofcourse Barbo.
Abia astept ca nu am mai jucat de mult. Pe etalate sau pe tabla ?

P.S.
Dupa cum vezi am si eu un vocabular "opulent" si "erudit".
Tommy_Boy
Postat pe 27 August 2015 14:22


Asa cum doresc doamnele... pe etalare merge mai repede ! Dupa descriera facuta de tine, banuiesc ca in Turcia ai fost. Sau daca nu, principalul ca te-ai intors cu amintiri placute... Iar despre vocabularul tau... de mult a fost admirat aici pe garbo, imi inchipui ca si in alte cercuri....
barboneli
Postat pe 27 August 2015 16:10
Bine ai revenit Tommy.
Esti bronzata ? Spune "da" si mor de ciuda.
Rotty
Postat pe 27 August 2015 16:31
Bine te-am regasit Rotty

Dupa 8 zile la greci cu catamaranul pe mare impreuna cu niste prieteni plimbindu-ne din port in port acostind cind vrem noi si unde vrem noi mi-am cam pierdut tenul marmoreean dar te rog Rotty sa nu te superi.

La turci am fost anul trecut Barbo, la Pamukkale a fost.... n-am cuvinte.
Creeaza mama natura niste minuni de-ti taie respiratia, parca eram pe alta planeta intr-un vis.

La anul as vrea sa mergem in Israel sa vizitam locurile sfinte, asa un fel de pelerinaj particular. Am schitat si un traseu. Vom trai si vom vedea.

Acum astept vacanta de Craciun pe care o vom petrece in Maramures.
Tommy_Boy
Postat pe 27 August 2015 19:11
De la: Rotty, la data 2015-08-27 16:31:13 Bine ai revenit Tommy.



De la: Tommy_Boy, la data 2015-08-27 19:11:31Bine te-am regasit Rotty

Creeaza mama natura niste minuni de-ti taie respiratia, parca eram pe alta planeta intr-un vis.

Acum astept vacanta de Craciun pe care o vom petrece in Maramures.


Hmmmm.... ce club exclusivist este pe aici.....

Care este aceea ? Geea, parcă.... ?

Dacă pică în septembrie meteoritul în Atlantic, adio vacanţă în Maramureş.

PS. S-a stricat de tot bietul topic....

Întrebare pt iniţiator : Cum mai merge ? Cum mai stau lucrurile, între tine şi ea ?
VasileDinNuc
Postat pe 27 August 2015 22:49
Neata Tommy Nu ma supar, ci dimpotriva ma bucur pentru tine. Dar de aia tot sunt putin invidioasa. Anul asta niema bronz la mine, am ramas la stadiul de mozzarela.

Vasile , se pare ca tu esti mai invidios decat mine, daca ai inceput sa arunci cu meteoriti.
Rotty
Postat pe 28 August 2015 07:38


Neata Tommy, Vasile si Rotty... iar va ameninta marii cercetatori romani ai spatiului steler cu meteoriti ? Oricum, nu am incredere in ei si, chiar daca cade in Atlantic o piatra mare, Maramuresul nu-l misca din loc !!!
Ok Tommy-Boy, vad ca ai gusturi bune la ales obiective turistice... daca te-ai hotarat sa vi si in Israel, poate imi trimiti si mie cateva data. In ce perioada te-ai hotarat sa veniti, cat timp aveti la dispozitie si binenteles traseul. Daca vrei si nu e secret, binenteles. Poate iti mai dau si cate un sfat, bun, oricum, chiar daca nu prea le am cu locurile sfinte nu ale noastre si nu ale voastre in intregime, dupa 39 de ani traiti aici, as avea ceva cunostinte totusi. Nu ma amestec in traseu, dar te avertizez de unele greutati sau facilitati care nu se scriu in ghiduri. Si daca treceti pe langa casa mea... o cafea gasim noi sa va oferim
barboneli
Postat pe 28 August 2015 07:57
De la: Rotty, la data 2015-08-28 07:38:39Vasile , se pare ca tu esti mai invidios decat mine, daca ai inceput sa arunci cu meteoriti.


Mie nu-mi zici neaţa ?

Da....sunt negru de invidie, nici nu mai am nevoie de bronz.
VasileDinNuc
Postat pe 28 August 2015 08:26
Sorry Vasile. Mai dau si eu cu stangu-n dreptu` de dimineata. Hai sa te tuc sa nu te superi. Neata :)
Rotty
Postat pe 28 August 2015 08:29
Neata Rotty, Vasile, Barbo, eu inca mai sint in concediu citeva zile dar le stau acasa sa ma pregatesc sufleteste pt. scirbici.

Barbo, daca reusesc sa-mi conving jumatatea sa mergem bineinteles ca te anunt. Deocamdata strimba putin din nas. Cred ca-i e frica ca o sa-l plimb prin biserici si pe la slujbe. Daca reusesc sa-l conving ca mergem doar ca sa vedem si mai ales ca avem si ce vedea o sa fie bine.
Cred ca mai are o retinere si vis-à-vis de zona geografica si conflicte.

Care este povestea cu asteroidul ca habar nu am?
Am scapat de alinierea planetelor, de luna rosie si acum apare asteroidul?
Macar vine dupa Craciun sau inainte?
Tommy_Boy
Postat pe 28 August 2015 09:12


De chestia cu asteroidul eu habar n-am, dar Vasile stie mai bine ce si cum ! El sta in Nuc si de acolo vede si aude mai bine... ! Asa ca intreaba-l pe el.

Despre escursie aici... ce sa zic, pe undeva iti inteleg jumatatea... si eu as prefera Austria de ex., dar cine cauta mijloace de apropiere de cele sfinte... aici e locul. Aici, puteti sa gasiti si altceva in cursul zilei, adica mai pe seara , inafara de cele sfinte... sau pentru mine chiar mai sfinte, cand ma refer la locuri frumoase de plimbat pe la mare, pe la Eilat sau Marea Moarta, cu carciumile lor si distractile din jur. Asta depinde de voi cum le combinati. Perioada cea mai buna de vanit aici este in octombrie-noiembrie si aprilie-mai ! Vara e cald si iarna nu e frig, dar risti sa te ploua. Asa se manifesta iarna aici. Poti sa mergi si la schi de ex. undeva in nord pe la 1100m. inaltime sau dupa 7-8 ore mai in sud, sa te prajesti la soare la Eilat. Asa e aici, Toata tara are in lungime in jur de 600Km. si latime cam 150Km. ! Mai lata e mai in sud, pe la km. 250 inainte s-o iei spre Eilat, care e un golf la Marea Rosie. Acela e un orasel exclusiv turistic, nu ai decat locuri sfinte pentru turisti... necredinciosi. Poti sa te imprietenesti si cu delfini daca vrei. Conflicte ? Nu ar trebui sa va sperie, traseul vostru, chiar fara sa-l stiu exact, e in afara de zone din astea. Acolo are grija cineva sa nu va deranjeze nimeni. Prietenul meu cel mai bun din Bucuresti a fost aici de 4 ori, ultima oara acum 2 saptamani si nu ia trecut nici un glontz pe langa ureche... ! De racheta nici nu mai vorbesc... !!! Avem iesire la 2 mari si una in centru. Asa ii zice la cea din centru: "Sea of Galilee", adica Lacul Kineret din localitatea Tiberias. Acolo zic legendele ca Iisus a mers pe apa... ma rog, asta pentru cine crede. Poti sa incerci si tu, dar acum ai cam 800m. adancime, au fost si ani de seceta si lacul a scazut mult. Asta e "marea", undeva inspre stanga o sa vezi ca scrie "Qiriat Tivon", acolo stau eu. Strigi Barbooo... si ies la poarta !

http://urban.csuohio.edu/~sanda/pic/travel/israel/galil/galilee.jpg

Tot in lacul asta mare, prindea peste, ca pescar si Sf. Petru. In partea de est a lacului, era o data Siria, deci malul drept era al lor. Dar daca nu au fost copii cuminti si ne tot bombardau de sus... au pierdut locurile.

Discipol al lui Isus din Nazaret.
Numele său inițial a fost Simon (în ebraică שמעון, citește "Șimon"). Conform evangheliștilor Marcu, Luca și Ioan, Isus l-a numit "piatră" (în aramaică "Chefa", "Kepha"), nume consemnat sub forma Πετρος și tradus în latină ca Petrus.

Aproape toata granita din partea de vest a Israelului este Marea Mediteraniana. Mai sarata ca Marea Noegra. In Tel-Aviv si Yafo sunt cele mai dezvoltate plaje din Israel. Promenada. hoteluri, restaurante. Chioscuri de tigari nu mai exista. In schimb ai plin de chioscuri cu suc de citrice, morcovi, ananas, etc. facut pe loc. Haifa are frumusetile ei. De Jerusalim nu spun nimic, acolo am fost o singura data la inceputul sederii noastre aici si mi-a ajuns. Prefer sa merg intr-o padurice in nord pe unde curge un brat al Iordan-ului si sa mancam pastravi crescuti acolo. Cam asta e Israelul. Ce sa facem daca Moise dupa ce a iesit din Egipt cu poporul nostru, nu ne-a dus in Austria... !!!
barboneli
Postat pe 28 August 2015 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce fug barbatii??? 330 De la: anuska82 3 Mai 2010 21:50
Ce sa fac? 9 De la: Alina_Viorica 28 Septembrie 2015 21:52
ce sa fac? 20 De la: garbo070672 24 Noiembrie 2012 00:01
Raspuns 7 De la: barboneli 16 Decembrie 2011 15:23
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
Setari Cookie-uri