O iubesc!!!!



Nu ! Face pe nebuna ! Las-o in pace, probabil ca tocmai acum ii creste un pui in creier, e dusa cu pluta acum, asa cum si bebelusii sunt confuzi si tristi cand le iese un dinte... !!! Daca te iubea, iti spunea ca da... doar nu chelea Ce-ti cauti tu belea... asta nu inteleg !!!
barboneli
Postat pe 12 Septembrie 2015 18:15
De la: barboneli, la data 2015-09-12 18:15:13

Nu ! Face pe nebuna ! Las-o in pace, probabil ca tocmai acum ii creste un pui in creier, e dusa cu pluta acum, asa cum si bebelusii sunt confuzi si tristi cand le iese un dinte... !!! Daca te iubea, iti spunea ca da... doar nu chelea Ce-ti cauti tu belea... asta nu inteleg !!!

Poate ca inca imi mai trebuie timp sa o uit..oricum a vorbit frumos si calm cu mine fata de alte dati...dar tot e ciudat ceva la ea...ii pare bine ca vb ca prieteni..dar imi zice ca merit pe altcineva nu pe o sentimentala crizata ca ea...cica "am avut o perioada destul de lunga iar inima s-a dereglat de tot, nu stie ce mai vrea...........trebuie sa fiu singura sa am grija de mine, sa-mi dau seama ce puii mei vreau in viata asta" Poi i-am spus ca o astept..si a zis sa nu fac prostia asta ca problema e la ea ..merit sa fiu fericit..ea nu mai are sentimente in ea e seaca si nu doar pentru mine....zice ca merit ceva mai bun si tot felul de chestii banale..am intrebat-o cum au disparut sentimentele ei si a zis...nu ceva clar bineinteles"Nu stiu, pur si simplu s-au dus, nu stiu cum sa ma exprim,mi-e mie frica sa mai simt ceva pt cineva si sa investesc sentimente, pt ca am vazut ca, chiar si tu poti sa ma ranesti" nu stie a cui e vina dar ea nu poate sa fie cu mine,ca nu mai simte nimic..iar eu chiar nu pot crede ca pot disparea niste sentimente asa repede :)) Daca le ai cu fetele..spune-mi o explicatie ce e cu fata asta :))) eu nu o inteleg. uneori se contrazice singura.
Edward_Claudiu
Postat pe 13 Septembrie 2015 12:53
Draga Edward, greu lucru ceri. Am citit o anecdota pe tema asta: un barbat a gasit lampa lui Alladin. A iesit spiritul din ea si i-a spus ca ii implineste 3 dorinte. A spus una, i-a fost implinita, la a doua a cerut sa i se faca un pod peste ocean sa poata ajunge in America pe uscat, ca avea rau de mare si de inaltime. La care spiritul i-a spus ca e prea greu si sa ceara altceva. Dupa o clipa de gandire omul nostru cere capacitatea de a intelege femeile. La care spiritul speriat intreaba:"cu cate benzi vrei sa fie podul?"
Cam asa sta treaba. Din nefericire, tot ce faci tu este sa iti complici singur viata. Stai linistit nu esti nici primul si nici ultimul care incearca si nu reuseste sa inteleaga femeile.
Daca vrei sa te torturezi singur cu povestea asta nu te va putea opri nimeni. Dar poate ar fi bine sa pui mai mult pret pe tine decat pe ea, sa lasi timpul sa isi faca treaba si apoi sa te reorientezi. Succes.
angel_forever
Postat pe 13 Septembrie 2015 15:23


Nimeni nu "le are cu fetele", nici cand sunt la varsta asta de inceputul maturitatii nici cand sunt mai coapte... ! Si uite dovada... vorbe de duh a unora care poate au trecut prin ce treci tu acum...

Chiar daca barbatii le-ar intelege pe femei, nu le-ar veni sa creada – AW Brown
Nimeni nu stie mai multe despre femei ca mine, si eu nu stiu nimic – S.Hicks
Cand femeile o iau razna, barbatii le urmeaza – Mae West
Barbatii trebuie sa aleaga intre a iubi si a intelege femeile – Ninon de Lenclos

Mic dictionar de inteles femeile
Da = Nu
Nu = Da
Poate = Nu
Imi pare rau = Iti va parea rau!
Ne-ar trebui = Eu vreau
Fa cum vrei! = O sa platesti cu varf si indesat!
Hotaraste tu! = Hotararea cea buna ti-am spus-o deja!
Trebuie sa vorbim = Iar trebuie sa te critic
Bineinteles, fa cum vrei = Nu vreau sub nici o forma sa faci asta!
Nu sunt suparata = Bineinteles ca sunt suparata, boule!
Ai un aer atat de barbatesc… = Ar fi cazul sa te barbieresti.
Cum de te porti asa frumos astazi? = Asadar vrei sa facem sex astazi?
As vrea perdele noi = As vrea perdele, covoare, mobila si tapete noi.
Ma iubesti? = Am trecut astazi pe la magazinul de bijuterii, sa-ti spun ce mi-a placut?
Cat de tare ma iubesti? = Am facut ceva ce sigur nu-ti place.
Nu-i nimic… = Tampitule !

Pentru noi, bărbaţii, FEMEIA este o fiinţă minunată, muza supremă, este creaţia fără de care noi nu am putea trăi, este completarea, este Yang-ul, este floarea pe care fiecare mascul vrea să o privească dimineaţa, printre gene. Este Afrodita, este Elena, este o zeitate. Superbă, fabuloasă, cochetă, fatală, este totul. Şi complimentele ar putea curge la nesfârşit.

FEMEIA este, însă, în acelaşi timp, junghiul din coastă, elementul care îţi albeşte părul fără vopsea, fiinţa pe care nu o înţelegi, aproape niciodată, creatura care a apărut, parcă, pe pământ cu singurul scop în viaţă de a te chinui pe tine, de a stoarce până şi ultima picătură de masculinitate din fiecare bărbat pe care îl întâlneşte. Şi, aici, „epitetele” ar putea continua la nesfârşit. ( Dan Cruceru )

Paradoxuri feminine
1. Pentru o femeie, este tot timpul importantă securitatea materială.
2. Deşi este important a supravieţui din punct de vedere material, ele tot timpul îşi cumpără haine scumpe.
3. Deşi ele tot timpul îşi cumpără haine scumpe, niciodată nu au cu ce să se îmbrace.
4. Deşi ele spun că nu au niciodată cu ce să se îmbrace, tot timpul se îmbracă frumos.
5. Deşi tot timpul se îmbracă frumos, haina pe care o pun pe ele este doar o cârpă veche.
6. Deşi ele zic că este doar o cârpă veche, se aşteaptă de la tine să le faci complimente.
7. Deşi tu încerci să le faci complimente, ele nu te cred niciodată.

Intuiţia este o calitate a femeii care o ajută să-şi contrazică bărbatul înainte ca acesta să apuce să deschidă gura.

Rugăciunea unei femei.
Rugăciunea unei femei.
Doamne, acuma, înainte de a merge la culcare, mă rog cu multă credinţă să-mi dăruieşti un bărbat frumos, inteligent, puternic, drăgăstos şi supus.
Să fie compozitor, poet, să aibă mult umor, din acela pe care eu îl înţeleg. Să-i placă familia şi prietenii mei şi nu fotbalul.
Să nu sforăie şi să urineze aşezat, fără să stropească prin baie.
Să nu mă facă să aştept atunci când spune că mă va suna.
Să ajungă la timp acasă, fără să miroasă a săpun necunoscut. Să ştiu mereu unde este, mai puţin când îmi cumpără flori şi cadouri, sau să-mi facă serenade.
Să-mi dea trei ore să mă aranjez atunci când spune că vom ieşi, să leşine de emoţie când mă vede, să danseze mai bine decât Fred Astaire. Să aibă un serviciu foarte bine remunerat.
Să fie generos şi când cheltuiesc banii să nu se supere.
Să ştie să gătească şi să-i placă să ajute la treburile casei.
Să-i placă să rămână ore întregi ascultându-mă. Să gândească înainte de a vorbi şi să spună adevărul, numai adevărul şi nimic altceva decât adevărul.
Să-mi tragă scaunul când mă aşez la masă, să-mi deschidă portiera la maşină şi să ştie să-mi facă masaj pe spate. Să mă vadă slabă mereu, mereu.
Dă-mi, Doamne, un bărbat fidel, drăgăstos, care să mă iubească cu respect şi cu pasiune, numai pentru mine şi nu pentru mărimea sânilor mei.
Să nu aibă ochi pentru nici o altă femeie şi să-mi spună mereu ce frumoasă mă vede şi ce noroc a avut să mă întâlnească.
Te rog, Doamne, dă-mi bărbatul care mă va iubi până la moarte, chiar şi după ce eu am să-l părăsesc. Amin !

Femeia nu-i inferioară bărbatului, superioară nu-i, iar de egalitate nici nu poate fi vorba !

O femeie modelează un bărbat din fiu în 20 de ani, în timp ce alta îl prosteşte în 20 de secunde.

Poliţistul îl chestionează pe conducătorul auto internat în spital:
- Cum a avut loc accidentul?
- Conducătoarea autoturismului din faţa mea a semnalizat schimbarea direcţiei de mers către stânga.
- Şi ?
- Şiii... contrar tuturor previziunilor mele, a virat la stânga...

Bulă se întoarce acasă foarte trist, după ce plecase să ceară mâna prietenei sale. Văzându-l supărat, tatăl său îl întreabă:
- Ce s-a întâmplat, Bulişor, te-a refuzat?
- Da... Mi-a tras şi o palmă!
- Cum aşa? Nu i-ai spus cum te-am învăţat eu? “Draga mea, timpul se opreşte în loc pentru mine când privesc în ochii tăi!”
- Vaaai...! Asta era ! Am greşit formularea. I-am spus: “Ai o faţă de mi se opreşte ceasul !”.

- De ce nu pot femeile citi hărți ?
- Numai un barbat poate să înţeleagă conceptul de “un centimetru egal cu un kilometru”.

Asa caaa... eu ma dau batut cu intelesul asta... !!! Sentimentele pot disparea foarte repede mai ales cand erau:
false..
nu puternice.
nu erau...
Acum, tu faci cum vrei sau mai bine zis cum simti, dar sa stii un lucru: tu stii dinainte ca albina inteapa si te doare rau intepatura, dar asta nu te opreste sa nu-ti placa mierea....




barboneli
Postat pe 13 Septembrie 2015 15:58
Stai linistit ca fetele sunt mai schimbatoare de cat voi barbati , nu o mai cauta in disperare ca de aia face, trateazo cu indiferenta sa vezi cum vine la tine fara doar si poate nu o cauta cateva zile si sa vezi atunci, ( experienta proprie)
blondina_X
Postat pe 16 Septembrie 2015 02:08
Barbo m-ai facut sa rid cu lacrimi, la fel si pe colegele mele, pupici de la 3 femei.
Tommy_Boy
Postat pe 16 Septembrie 2015 18:03
De la: barboneli, la data 2015-09-13 15:58:14
1. Mic dictionar de inteles femeile
Da = Nu
Nu = Da
Poate = Nu

2. As vrea perdele noi = As vrea perdele, covoare, mobila si tapete noi.


1. Deşi materialul tău se vrea a fi un soi de pamflet, totuşi, raţiunea din nucă zice că nu este nu.

2. Ai uitat de zugrăvirea spaţiului de locuit.
VasileDinNuc
Postat pe 16 Septembrie 2015 22:26
De la: Tommy_Boy, la data 2015-09-16 18:03:50Barbo m-ai facut sa rid cu lacrimi, la fel si pe colegele mele, pupici de la 3 femei.


Ce pot sa mai zic... doar multumesc si ca i-am primit cu placere !!! Asta pe langa placerea de a va asorta un zambet la frumusetea voastra... !
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2015 16:34
Nu am mai cautat-o si nu pare ca vrea sa dea vreun semn Asta e trebuie sa imi revin si sa trec peste....pana la urma ea a vrut despartirea pe motive banale iar in cazul in care ar avea pe cineva nu cred ca as putea sa o iert sau ceva
Edward_Claudiu
Postat pe 20 Septembrie 2015 12:33
Am aflat ce avea si de ce sa despartit de mine...sa despartit pentru ca parintii ei au divortat si acum nu mai crede in iubire si nu mai are sentimente nici pentru o floare....asa ca nu stiu daca mai am sanse de aceea a spus ca vrea sa traiasca singura.
Edward_Claudiu
Postat pe 23 Septembrie 2015 10:54
Saraca copila, e traumatizata si e de inteles asta. Claudiu, in cazul asta fata are nevoie doar de un prieten (momentan), nu de un "Romeo" indragostit pana peste urechi. Intelegi ? Zi buna :)
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 11:04
Am inteles! Multumesc pentru sfat! :)
Edward_Claudiu
Postat pe 23 Septembrie 2015 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac..... 29 De la: dor72_ 28 Decembrie 2011 20:48
vreau sa-l despart 151 De la: Thor_again 14 August 2010 19:07
constatare 4 De la: Dor_marunt 7 Aprilie 2010 20:56
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
Relatie incheiata brusc fara motiv..... 5 De la: me_reloaded 17 Mai 2011 18:02
Setari Cookie-uri