O iubesc!!!!

M-ai pus pe jar Barbo.
O sa ma tin de capul sotului sa-mi accepte idea.
Pina la anul am timp destul.
Tommy_Boy
Postat pe 28 August 2015 18:24
De la: Tommy_Boy, la data 2015-08-28 09:12:11Deocamdata strimba putin din nas. Cred ca-i e frica ca o sa-l plimb prin biserici si pe la slujbe. Daca reusesc sa-l conving ca mergem doar ca sa vedem si mai ales ca avem si ce vedea o sa fie bine.

Care este povestea cu asteroidul ca habar nu am?
Am scapat de alinierea planetelor, de luna rosie si acum apare asteroidul?
Macar vine dupa Craciun sau inainte?


În primul rând, trebuie să vizitezi Templul Nr. 3. Are aer condiţionat, ascensoare, parcare subterană, şi alte facilităţi.

Da, şi are un diametru mare.

Înainte de Crăciun.

PS. Nu sunt genul alarmist, dar aştept septembrie. Aşa se vede din Nuc.
VasileDinNuc
Postat pe 28 August 2015 21:01
De la: Rotty, la data 2015-08-28 07:38:39Vasile , se pare ca tu esti mai invidios decat mine, daca ai inceput sa arunci cu meteoriti.


Da, când trec pe lângă mine, întind mâna, îi culeg şi le dau altă direcţie.
VasileDinNuc
Postat pe 28 August 2015 21:30
De la: Tommy_Boy, la data 2015-08-28 18:24:44M-ai pus pe jar Barbo.
O sa ma tin de capul sotului sa-mi accepte idea.
Pina la anul am timp destul.


Neata.
Da, da... asa sa faci, cu metoda asta o sa reusesti sa-ti accepte orice idee... chiar si un sejur in Somalia... !
barboneli
Postat pe 29 August 2015 07:36
ideea*
Axl_R
Postat pe 29 August 2015 20:20


"sa-ti accepte orice ideea"... ? Asa e mai corect decat "sa-ti accepte orice idee" ? Poate, dar mie nu-mi suna frumos...
barboneli
Postat pe 29 August 2015 20:52


Ma simt mai bine acum ,ca nu mai sunt luat peste picior de voi .Am zburat de la Praga la Bucuresti si am fost la Brasov , si intr-un restaurant am gasit-o pe Anca de la Deva cu un lup ce era programat la casting si am intrebat-o daca nu mai cheama lupii la Sibiu; O fi schimbat locatia cu Brasovul.I-am zis ! Imi pare rau ,esti o femeie ieftina si marunta ,nu prea ai apucat sa ciupesti prea mult ca o gaina de la mine dar daca vinzi tot ce ti-am daruit ,vei avea benzina pe 5 ani pentru Dacia ta comunista.
bobulica
Postat pe 30 August 2015 09:19
De la: Tommy_Boy, la data 2015-08-28 18:24:44M-ai pus pe jar Barbo.
O sa ma tin de capul sotului sa-mi accepte idea.
Pina la anul am timp destul.


ideea*
Axl_R
Postat pe 30 August 2015 09:23
Nici nu se merita efortul. Am picioare prea frumoase...
Schmetterling
Postat pe 30 August 2015 09:32
De la: bobulica, la data 2015-08-30 09:19:51

Ma simt mai bine acum ,ca nu mai sunt luat peste picior de voi .Am zburat de la Praga la Bucuresti si am fost la Brasov , si intr-un restaurant am gasit-o pe Anca de la Deva cu un lup ce era programat la casting si am intrebat-o daca nu mai cheama lupii la Sibiu; O fi schimbat locatia cu Brasovul.I-am zis ! Imi pare rau ,esti o femeie ieftina si marunta ,nu prea ai apucat sa ciupesti prea mult ca o gaina de la mine dar daca vinzi tot ce ti-am daruit ,vei avea benzina pe 5 ani pentru Dacia ta comunista.


Visezi Bobulica. Stai sa se mai incinga atmosfera si sa vezi tu haloimas.
Oricum tu ne provoci, esti irezistibil, parol d'honneur!

Tommy_Boy
Postat pe 30 August 2015 10:02
De la: bobulica, la data 2015-08-30 09:19:51

Ma simt mai bine acum ,ca nu mai sunt luat peste picior de voi .Am zburat de la Praga la Bucuresti si am fost la Brasov , si intr-un restaurant am gasit-o pe Anca de la Deva cu un lup ce era programat la casting si am intrebat-o daca nu mai cheama lupii la Sibiu; O fi schimbat locatia cu Brasovul.I-am zis ! Imi pare rau ,esti o femeie ieftina si marunta ,nu prea ai apucat sa ciupesti prea mult ca o gaina de la mine dar daca vinzi tot ce ti-am daruit ,vei avea benzina pe 5 ani pentru Dacia ta comunista.


Bine ai plecat de la Praga si ai sosit in Romania... ! Acolo unde se fac valuri in lighian... dupa spusele tale. Apropo de... stii cum aleg parintii numele copiilor lor, in China ? Iau un lighean de tabla ii dau drumul pe scari... si noteaza sunetele !!! Si ce poveste interesanta ne-ai povestit... ! Ce n-am retinut din cate ne-ai spus despre domnia ta este: ce inaltime (in centimetrii...) ai ? Asa de curiozitate. In tot cazul... vroiam sa te intreb ceva care numai tu stii cel mai bine: Ministerul Afacerilor de Interne e acelasi lucru cu Politia de azi ? Adica MAI-ul asta era pe vremea comunistilor... atunci cand mergeai si tu cu Dacia ? Apropo... un barbat asa bine ca tine, cu ce se deplaseaza azi de la Bucuresti la Brasov... cu masina marca Perpedes ? Sau... Doamne iarta-ma ce greseala, am vrut sa scriu Mercedes... sorry !
Si cum zicea si nea VasileDinNuc... imi pare rau ca i-am stricat topicul lui Claudiu...
barboneli
Postat pe 30 August 2015 21:25
De la: bobulica, la data 2015-08-30 09:19:51 Ma simt mai bine acum ,ca nu mai sunt luat peste picior de voi .Am zburat de la Praga la Bucuresti si am fost la Brasov , si intr-un restaurant am gasit-o pe Anca de la Deva cu un lup ce era programat la casting si am intrebat-o daca nu mai cheama lupii la Sibiu; O fi schimbat locatia cu Brasovul.I-am zis ! Imi pare rau ,esti o femeie ieftina si marunta ,nu prea ai apucat sa ciupesti prea mult ca o gaina de la mine dar daca vinzi tot ce ti-am daruit ,vei avea benzina pe 5 ani pentru Dacia ta comunista.


Corect !

Aşa şi este, minim 5 ani îi ajunge benzina, mai ales acum, când preţul barilului a scăzut considerabil....

Dar ce ai greşit, este că nu se zice Dacie comunistă, ci Dacie europeană !

Tot cu şapca de proletar ai rămas pe cap ?
VasileDinNuc
Postat pe 31 August 2015 01:23


Neata.
Inca nici nu si-a pus-o... inca n-a gasit femeia aceaa care il va face fericit si pentru care ar vrea sa munceasca... ! Cu sapca sau fara sapca....
barboneli
Postat pe 31 August 2015 06:17
Haideti mai baieti ! Ce tot vorbiti pe aici ? Vreti sa slabeasca daca se apuca de munca ? Sau ( Doamne feri` ) sa faca bataturi la frumoasele-i maini intretinute pe la saloane de infrumusetare ?
Rotty
Postat pe 31 August 2015 06:57
'Neata Vasile, Barbo, Rotty, da si inca de 10 ori pe luna.
Acum stau si cuget poate de aia nu are baiatul bani desi castiga 2500 euroi pe luna, saloanele de frumusete sint scumpe.

P.S.
Ore s-o si epila? Am vazut ca se poarta si la barbati acum.Toata pustimea si nu numai, care umbla in bermude e epilata.
Refuz sa ma gindesc pina unde au mers cu epilatul.
Tommy_Boy
Postat pe 31 August 2015 08:47
Pana la "vermisor" ?
Neata Tommy.

PS : Nu vreau sa fiu rea, dar daca se mai si epileaza, imi imaginez un melc fara casa la ce rotofei e.
Sorry Bobulica , dar ti-ai cam cautat-o.
Rotty
Postat pe 31 August 2015 08:54
De cind I-am vazut pozele , ma rontaie o intrebare
Uniforma aia alba de unde a acrosato ca MAI-ul neam de neamul lui nu a avut asa ceva in dotare.
O fi luat-o de la recuziterul operetei?
Oricum e demential in ea, parca ar fi un mic dictator asiatic intr-un moment de auto-admiratie extatica aflata in imediata vecinatate a unui orgasm intelectual.
Tommy_Boy
Postat pe 31 August 2015 09:22
In imediata indepartata vecinatate a orgasmului intelectual.Sau, daca ma gandesc mai bine, nu cred ca o sa-l aiba vreodata!!!
Sincer, stau si ma intreb: la sanatoriu este acces la internet?! Sau inca nu-I declarat? Pe langa prostia crunta, din care rezulta modul dezgustator si vulgar de exprimare, e cred ca mai aude voci si vede ce-o fi vazand.
Schmetterling
Postat pe 31 August 2015 09:56
Draga Barbo, nu credeam ca va simti cineva lipsa mea, dar apreciez. E adevarat, am fost in concediu. Nu am avut vreme sa mai intru pe forum, plus wireless-ul catastrofal de la hotelul unde ne-am cazat. Si constat ca nu s-a schimbat nimic. Aceleasi eterne dileme ca mai inainte. Ce nu pot eu pricepe este la ce folos sa faci depresie din cauza cuiva? Chiar nu isi da seama omul cand este "folosit"?
angel_forever
Postat pe 31 August 2015 19:25


Bine ai revenit angel... si daca nu ai avut timp sa intri pe forum asta ma bucura. Inseamna ca ai avut alte lucruri de facut, ca in concediu si sper ca ai avut placere de el.
Normal ca aici sunt aceleasi dileme, daca zici ca sunt eterne... e normal sa le gasesti iar. Dar uneori, unele sunt mai asa si altele sunt mai altfel... dar in total, dileme omensti. Si tu ai o dilema vad: "ce nu pot eu pricepe este la ce folos sa faci depresie din cauza cuiva?" Ei... raspunsul e cam complex si difera de la caz la caz. Depresia asta de care zici nu o alegi, vine ea si cand nu e chemata. Adica chiar find fara folos, exista. Asa ca, tu pune-ti hainele de concediu la locul lor si imbraca vesminte usoare si comode pentru forum siii... ne mai intalnim noi !

barboneli
Postat pe 31 August 2015 20:53
Mai Barbo, tu om inteligent te faci ca nu stii? Depresia o poti ocoli daca tii cu tot dinadinsul, chiar daca vine nechemata, cu conditia sa dibui primele simptome inainte de a-ti face rau. Si hainele de concediu le-am pus la pastrare, ca stiam ca voi avea din nou de a face cu... pepenii tai murati. Ha, ha, "te-am luat peste pepene" Ce, numai tu sa patentezi termeni noi in DEX?
angel_forever
Postat pe 1 Septembrie 2015 18:51
De la: Tommy_Boy, la data 2015-08-31 08:47:59'Neata Vasile, Barbo, Rotty, da si inca de 10 ori pe luna.
Acum stau si cuget poate de aia nu are baiatul bani desi castiga 2500 euroi pe luna, saloanele de frumusete sint scumpe.

P.S.1. Ore s-o si epila? Am vazut ca se poarta si la barbati acum.Toata pustimea si nu numai, care umbla in bermude e epilata.

2. Refuz sa ma gindesc pina unde au mers cu epilatul.


1. Pt epilatul pe picioare, câh.....
2. Pt unele zone, este chiar indicat epilatul.
VasileDinNuc
Postat pe 3 Septembrie 2015 22:05
De la: Schmetterling, la data 2015-08-31 09:56:53 In imediata indepartata vecinatate a orgasmului intelectual.Sau, daca ma gandesc mai bine, nu cred ca o sa-l aiba vreodata!!!
Sincer, stau si ma intreb: la sanatoriu este acces la internet?! Sau inca nu-I declarat?


O fi semnal wireless de la vreun personal medical de pe acolo.
VasileDinNuc
Postat pe 3 Septembrie 2015 22:07
De la: angel_forever, la data 2015-08-31 19:25:43Si constat ca nu s-a schimbat nimic. Aceleasi eterne dileme ca mai inainte. Ce nu pot eu pricepe este la ce folos sa faci depresie din cauza cuiva? Chiar nu isi da seama omul cand este "folosit"?


Şi sunt de când lumea aceste dileme.

Nu este de folos să faci depresie din cauza cuiva, ea vine fără veste. Depinde de la caz la caz, de la persoană la persoană.

Nu toţi îşi dau seama de asta (când sunt folosiţi), se spune că dragostea e oarbă. Dacă eşti naiv şi mergi pe încredere deplină, te arzi garantat.

Şi apoi vine şi doamna depresie.
VasileDinNuc
Postat pe 3 Septembrie 2015 22:13
Mersi,mult pentru cuvintele si sfaturile spuse!
Edward_Claudiu
Postat pe 4 Septembrie 2015 17:56
Multumesc pentru sfaturi! :D Multa sanatate va doresc!
Edward_Claudiu
Postat pe 4 Septembrie 2015 18:04
Multumesc pentru sfaturi! :D Multa sanatate va doresc!
Edward_Claudiu
Postat pe 4 Septembrie 2015 18:04
Draga Vasile, dragostea nu e oarba. Pasiunea e oarba. Un om indragostit vede totul in roz o bucata de vreme. Apoi ca dupa un dus rece se trezeste si se intreba cum a putut fi asa de orb. Un om care iubeste vede toate defectele celuilalt dar decide ca il poate accepta asa cum este cu calitati si defecte, fara a incerca sa il schimbe tocmai fiindca il iubeste. Sau si tu te faci ca nu stii lucrurile astea?
angel_forever
Postat pe 4 Septembrie 2015 18:49
De la: Edward_Claudiu, la data 2015-09-04 18:04:47Multumesc pentru sfaturi! :D Multa sanatate va doresc!


Cum a rămas în final ? Ce aţi făcut ?
VasileDinNuc
Postat pe 4 Septembrie 2015 20:40
De la: angel_forever, la data 2015-09-04 18:49:18Draga Vasile, dragostea nu e oarba. Pasiunea e oarba. Un om indragostit vede totul in roz o bucata de vreme. Apoi ca dupa un dus rece se trezeste si se intreba cum a putut fi asa de orb. Un om care iubeste vede toate defectele celuilalt dar decide ca il poate accepta asa cum este cu calitati si defecte, fara a incerca sa il schimbe tocmai fiindca il iubeste. Sau si tu te faci ca nu stii lucrurile astea?


Nucul meu este primitiv...nu sunt aşa evoluat ca alţii....

PS. De ce nu merge să-ţi trimit mesaj privat ?
VasileDinNuc
Postat pe 4 Septembrie 2015 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O IUBESC,MA IUBESTE,SI VOM INVINGE 114 De la: SIMPATICILA 21 Noiembrie 2014 18:42
Relatie incheiata brusc fara motiv..... 5 De la: me_reloaded 17 Mai 2011 18:02
nu stiu ce sa fac.... 13 De la: garbo004600 30 Decembrie 2010 01:27
Rsul este molipsitor i previne cancerul 51 De la: simonik_scumpik 4 Aprilie 2011 18:29
despre relatia mea ..daca o pot numi asa 10 De la: anna_gratiela 1 Martie 2010 12:00
Setari Cookie-uri