O iubesc!!!!

youtube.com/watch?v=Uj3Cs2ZmZz0

Schmetterling
Postat pe 24 August 2015 12:04
De la: bobulica, la data 2015-08-24 04:48:24Pentru fiecare primeam cate 17 procente in plus la solda si mai tarziu mi-am dat seama ca pot avea usor masele la degetul mic si ii pot manipula usor si pot deveni oricand un lider.Stiu ca rade lumea de mine dar aici la Praga sunt foarte apreciat ,nu as vrea sa intru in amanunt ca sa nu starnesc invidia,si eu aici comunic in ceha ,rusa ,germana ,franceza ,engleza si pot sa le arat ca sunt inteligent si am o cultura generala foarte solida


Ce trist că nu mai există Pannonia 374 că dădeam o fugă acolo să văd lupul.

Come with me on mars ?
VasileDinNuc
Postat pe 24 August 2015 12:26
De la: bobulica, la data 2015-08-23 15:17:211. dar vad ca sunteti niste oameni cu acte in regula pusi sa radeti de oameni si sa ii luati peste picior.
2. Problema cu IQ cred ca va starneste invidia.Cu cititul este dupa cum v-am spus,eu preferam sa citesc carti nu sa fiu sclavul
3. calculatorului.,vreau sa citez sau sa il citez din memorie pe
3. Eminescu ,
4. Citez: Citind mereu,creierul tau va deveni un laborator sau ca un adevarat laborator de idei si si imagini care cu ajutorul acestuia vei putea intocmi si intelege filosofia tuturor lucrurilor in viata ) incheiat citatul.
5. Cei ce m-au luat in (furci) pe nedrept


1. De cine suntem puşi ?
2. O daaaaa, clar, suntem copleşiţi de invidie.
3. Tot la capitolul erudiţie, virgula, adică acest semn mic : , se pune imediat după cuvânt, nu se lasă un spaţiu, şi apoi se pune virgula.
4. În loc de cuvintele : "citez" şi "încheiat citatul" , se poate pune nişte semne, numite ghilimele, făcute special pt acest scop. Arată aşa : " .

Nu ştiu cum de nu le ştii, la cât de erudit eşti.....

5. De ce ai pus cuvântul "furci" în paranteză ?
VasileDinNuc
Postat pe 24 August 2015 12:37


Pai bine mai, nea Vasile... asa te-am invatat eu sa scri... "se poate pune nişte semne, numite ghilimele, făcute special pt acest scop. Arată aşa : " ." ??? Vezi ca te corecteaza nea bobulica si iti spune ca se scrie: "se pot pune niste semne....", ca e mai multe !!! Iar la intrebarea ta despre paranteze... cred ca la Paga se folosesc parantezele in loc de ghilimele, ai vazut ca el nu stie ce e alea... !!! Acum zi si tu VasileDinNuc... am luat noi in furca (furci) pe cineva ? Pai eu n-am mai tinut o furca in maini din anul... stai asaaa... da, cred ca din anul 1907 ! Zau ! Nu ne-ar fi rusinea mai mare de l-am facut pe bobulica sa creada ca l-am luat in furci !!! Iertare, in cazul asta....

barboneli
Postat pe 24 August 2015 18:26
De la: Schmetterling, la data 2015-08-24 12:04:00youtube.com/watch?v=Uj3Cs2ZmZz0



Brrrr... ! Oribil.... Apropo, tu ai pus cantecul, hai sa-i zic asa... ca sa faci comparatie cu bobulica al nostru sau ca sa ne arati ca ce bine seamana bobulica cu ala din randul 4 cu palaria neagra, Mitu... zis si nu mai stiu cum ??? Daca ai intrat pe profilul lui bobulica si ai vazut acolo si pozele lui.... parca e el insusi ! La Mitu ma refer. Teribil ce seamana intre ei... parol !
barboneli
Postat pe 24 August 2015 18:33
Cum sa nu intru?! Dar nu am picat pe spate,cred ca e rezistent scaunul. Intreaga melodie mi se pare reprezentativă,exprimarea,unele personaje.Surprinde perfect mesajul domnului. Cum am citit de dimineata ceea ce ne a mai spus,mi a si venit cântecul in cap,desi nu e genul meu de muzică.
Schmetterling
Postat pe 24 August 2015 18:49


Era si pacat sa cazi... faceai o vanataie la cot... Doamne fereste !!! Ai nimerit cu cantecul exact cum spui... e asortat teribil cu ce a scris domnul Bobulica. Dar nu numai cuvintele se potrivesc... am descoperit ca si unul din personajele clipului, actorul cu nume pe care nu-l stiu, frumosul cu palarie neagra si numit Mitu... seamana teribil cu domnul Bobulica ! Si ca lumea sa inteleaga despre ce e vorba, pun link-ul clipului ca sa se deschida la toti si pozele respective ! Daca-i bal... bal sa fie ! Totul in gluma, fara pic de rautate sau invidie...

www.youtube.com/watch?v=Uj3Cs2ZmZz0

Domnul Bobulica

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/9/9/5/5195991.jpg

Domnul Mitu, actorul care apare in clipul lui Margineanu "Ma iubeste femeile"... !!!

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/0/0/6/5196001.jpg
barboneli
Postat pe 24 August 2015 19:28


DEX:
CALCULATÓR s. (TEHN.) 1. mașină de calcul. 2. calculator electronic v. computer. Calculator (electronic) = ansamblu de sisteme mecanice, electromagnetice și electronice destinat prelucrării informației; computer, ordinator. [Cf. fr. calculateur]

În lb mea se face diferență, számológép (pt calcule) și számítógép (computer).
Nu că ar interesa pe cineva, dar mă laud și io cu un IQ mareeee.
Axl_R
Postat pe 24 August 2015 19:32
Niciun strop de invidie, fiecare cu ce are.Ce putem noi face daca "ma iubeste femeile si e moarte dupe mine".Mai bine ar muri inainte!
Barbo, fix acelasi personaj m-a "izbit" si pe mine,jos de pe scaun.
Sunt rea?!
Schmetterling
Postat pe 24 August 2015 19:40


Nu ! De loc ! Ai doar spirit de observatie dezvoltat ! Da ce seamana... !!! O fi fratele lui, mai stii... ?!! Sa fie sanatosi amandoi...
barboneli
Postat pe 24 August 2015 20:04
Distinse domn!!!


Eu am computer (laptop) cu meniu in Ceha si greu ii nimeresc tastele ,asta nu inseamna ca sunt analfabet si nu cunosc cum sqa folosesc semnele de punctuatie si ortografie si sa stitii ca eu va scriu cand vin pe la oorele 03.00 -04.00 dimineata.Si nu ma comparati pe mine cu Mitu ,fiindca eu sunt unic si nu stau eu sa joc in filme de 2 lei cum o face el
Cu respect si consideratie
bobulica
Postat pe 25 August 2015 02:13
poza aceia este actuala si sa stiti ca putin am mai schimbat cate ceva,eu nu stiu de cate ori mergeti dumneavoastra la salon de frumusete dar eu merg de cel putin 10 (zece) ori pe luna sunt un barbat atragator dar asta nu inseamna ca ma merita toate (hoastele care se cred toate mai ceva ca Cleopatra si care isi schimba chilotii galbeni de pipi o data la saptamana si in afara de ochiuri prajite nu stiu sa faca nimic
Cu respect si consideratie
bobulica
Postat pe 25 August 2015 02:16
FRumusetea aceasta din poza la 50 de ani este mostenita de la mama mea .Era o ucrainianca frumoasa
bobulica
Postat pe 25 August 2015 02:25
Mai, nene ! Tanti ce esti nu vreau sa ma scuzi dar leptopul meu este nou si are tastatura dupa limba ceha si nu le nimeresc ,stai fara grija cu nu sunt eu agramat si nici analfabet
Cu respect tanti sau nene
bobulica
Postat pe 25 August 2015 02:29
Am impresia ca esti in criza de facut misto de oameni nu ai stil si esenta.
Cu respect
bobulica
Postat pe 25 August 2015 02:34
madam garbo _409465 nu stiu cine esti dar sunteti cu capul pe umeri si ganditi nu traiti si faceti orice dupa cum bate toba soldatul Sweg
Cu respect Bobulica
bobulica
Postat pe 25 August 2015 02:38
De la: bobulica, la data 2015-08-25 02:16:56poza aceia este actuala si sa stiti ca putin am mai schimbat cate ceva,eu nu stiu de cate ori mergeti dumneavoastra la salon de frumusete dar eu merg de cel putin 10 (zece) ori pe luna sunt un barbat atragator dar asta nu inseamna ca ma merita toate (hoastele care se cred toate mai ceva ca Cleopatra si care isi schimba chilotii galbeni de pipi o data la saptamana si in afara de ochiuri prajite nu stiu sa faca nimic
Cu respect si consideratie


Recunosc ca n-am intrat niciodata la un salon de frumusete decat sa schimb 100 de lei ca sa am maruntis pentru inghetata... dar daca tu zici ca mergi de cel putin 10 ori pe luna.... inseamna ca chiar ai nevoie ! Siii... au reusit sa te faca acolo pana la urma mai frumos ? Sau o sa continui sa insisti... ? Succes cinstite barbat atragator ! Mai spune-mi o data te rog, ce ziceai ca atragi... ca am uitat ?!?
barboneli
Postat pe 25 August 2015 07:36
".Si nu ma comparati pe mine cu Mitu ,fiindca eu sunt unic..."

Ce usurare ! Ce naiba ne faceam cu inca vreo doi , trei ca tine ?
Rotty
Postat pe 25 August 2015 07:52


Intr-un fel, are dreptate ! Nu mereu dai de cate un unicat ca asta... !
barboneli
Postat pe 25 August 2015 08:05
Mi-am luat inima in dinti sa ma uit la profilul lui bobulica
Am ramas uimita de ce pot face saloanele de infrumusetare... ce bine si diferit arata in poza nr.5...zici ca este o fata frumoasa... Acum inteleg unde i se duc banii... pensia, plus de 8 ori cate 17%, plus cei 2500 de la "functia RENUMERATA"... (?)
I-am citit si profilul "Sunt un barbat care nu se poate renunta usor.In rest femeia care o voi cunoaste ,o sa vrea sa ma faca fericit"... ca si eu am computer (laptop)... si cum sunt singura, ma uit dupa barbati... Dar nu am inteles... cum adica un barbat care nu se poate renunta usor? (Ajutati-ma barbati sa inteleg!)... Apoi... o sa vrea femeia ... sa-l faca fericit...
Sper sa fiu si maine tot in casa mea, sa nu raman pierduta pe o banca in parc si sa numar pietricele...

maria1956
Postat pe 25 August 2015 21:52
Bobulica, este o vorba: NU-I FRUMOS CE-I FRUMOS, E FRUMOS CE-TI PLACE! Iar frumusetea, nu inseamna neaparat frumusete fizica...
Eu cred ca suferi de narcisism...
Daca nu ma ignori total, ca sunt asa de mica (1,62 m) si neinsemnata
(nu am nici o facultate, nu am fost niciodata la un salon de frumusete)... spune-mi, te rog, pana la varsta asta nu ai gasit nici o femeie de care sa te atasezi?
maria1956
Postat pe 25 August 2015 22:00
De la: barboneli, la data 2015-08-24 18:26:49

Pai bine mai, nea Vasile... asa te-am invatat eu sa scri... "se poate pune nişte semne, numite ghilimele, făcute special pt acest scop. Arată aşa : " ." ??? Vezi ca te corecteaza nea bobulica si iti spune ca se scrie: "se pot pune niste semne....", ca e mai multe !!! Iar la intrebarea ta despre paranteze... cred ca la Paga se folosesc parantezele in loc de ghilimele, ai vazut ca el nu stie ce e alea... !!! Acum zi si tu VasileDinNuc... am luat noi in furca (furci) pe cineva ? Pai eu n-am mai tinut o furca in maini din anul... stai asaaa... da, cred ca din anul 1907 !


Ai dreptate, iniţial am vrut să scriu direct cuvântul "ghilimele" şi apoi am adăugat restul, de aceea a rămas aşa formularea.

Eu am ţinut o furcă în mână anul trecut.

Despre paranteze, am întrebat de ce n-a pus-o şi pe-aia de închidere.
VasileDinNuc
Postat pe 25 August 2015 23:00
femeile in ziua de azi sta cu tine doar sa ciuguleasca sa stranga ca si gainile si cand barbatii isi dau seama in cele din urma le parasesc si raman singure si apoi bocesc si isi cumpara un caine si un calculator si se apuca de arat prin site-ri de dating poate gaseste prosti ca mine sa le umple frigiderul ,o rata doua pe la banci de platit,de umplut frigiderul parintilor si la frati surori daca se poate si daca i-o trage ,femeia se spala si este ca noua ,In limba rusa aceasta se numeste AFERISM.Eu sunt unul patit de multe ori ,iar la romani este o vorba Cine-i prost (la scoala vietii) sa moara,Cu respect .De la un timp sunt mai precaut.
bobulica
Postat pe 26 August 2015 03:36
Eu stiu ca sunt un barbat care ma ingrijesc si daca sunt in patul unei femei fiti sigur ca nu imi va spune ca imi incolteste graul intre degete la picioare .Hai! Sa fim cinstiti.Stiu eu pe unele care isi cumpara trusa de manichiura si pedichiura cu 5 roni chinezeasca si un lac de unghii de 2 roni doua pensule cred de la fondul plastic de langa oficiul postal nr.12 Gara de Nord si ceva pudra ce a stat in depozite doua sau trei legislaturi si apoi a fost pusa in vanzare la promotii si stau in fata oglinzii si fac valuri si se agita cu pensula ca niste pictori agitati.Dar vreau sa stiu cate femei sunt care cunosc arta machiajului a intretinerii fetei cu creme naturale din fructe sau masti naturale .Vax albina .Unele femei au fata neingrijita cu cosuri parca este harta in basorelief de dare a misiunii la infanterie ,nu sunt epilate si subtiori au par de pot sa faci pensula pentru pictat iar parul pubian nu este ras si emana arome de pipi pe timp de vara cu gust de femeie ,despre par neingrijit nu se mai pune vorba dsar sunt imbracate cu haine (cica de firma care le-au facut croitorii sub influenta alcoolica .Of! Doamne ! Unde sunt femeile anilor 50-60-70? Cu respect Bobulica!
bobulica
Postat pe 26 August 2015 03:47
Sunte-ti libera ? Veniti la Praga sa ne oficiem relatia si va cant din chitara tiganeasca cu 7(sapte corzi) si sa va iubesc ca un rus .Ia te bea ocin liubliu krasnia devuska .Pajalusta adviceat menea .Ia ne magu bes tebea ,ia haciu tebea ,ia liubliu tebea
bobulica
Postat pe 26 August 2015 03:51
Tanti Maria !!! Serios iti spun ca acum doua zile duduia din Deva mi-a scris si ii pare rau si fel de fel de scuze dar eu i-am spus ca trebuia sa isi taie de mult timp cordonul ombilical de la hoasca acea de mama a ei si ca trenul a plecat de mult si acum sta si numara si culege in parc pietre mici fara valoare si ea imi spune ca a fost la cumparaturi ca ea stiu ca adat salarul pe doua saptamani la plaja la Marea Neagra cu fosila aceea de ,mama si apoi a cumparat baterie nou la Dacia tip vechi lasata de raposat ,plus intretinerea ,medicamente si produse alimentare ,si ea imi spune de shoping ,vrajeala...
bobulica
Postat pe 26 August 2015 03:57
Esti mica de statura ,imi placi te pot saruta pe par daca este ingrijit ,dar asculta ce zice bobulica,esentele tari se tin in sticle mici ,ai grija ce iti doresti sa nu se indeplineasca,daca esti hotarata ,hai la verighete ,luna de miere,apoi tu iti pui baticul de femeie pe cap si eu basca de proletar si voi munci pentru binele nostru si pensia militara este pentru seminte si pufarine
bobulica
Postat pe 26 August 2015 04:01
da! Sunt unicat Si stiu acest lucru .Dar ar fi bine sa dezvolti subiectul/Cu respect Bobulica
bobulica
Postat pe 26 August 2015 04:03
Daca vrei sa te mariti ai grija sa nu se indeplineasca ,eu daca imi placi nu stau mult pe ganduri ,am venit ,am vazut ,am luat
bobulica
Postat pe 26 August 2015 04:05
Asa este scris de in act de nastere madam Bovari
bobulica
Postat pe 26 August 2015 04:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SARBATORI FERICITE PENTRU TOATE FEMEILE SINGURE! 6 De la: VOIAJOR 23 Septembrie 2012 03:54
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna? 86 De la: zara28 25 Aprilie 2011 17:55
heelp! 10 De la: ica2 4 Mai 2010 19:13
ma puteti ajuta? 21 De la: romanov_ella 18 Ianuarie 2013 22:20
Setari Cookie-uri