Sarcina si menstruatia

Buna, ma numesc mira cu ceva timp in urma aproximativ 5luni am fost la un medic ginecolog pt un consult deoarece simtomele imi ziceau ca as fi insarcinata dar zecile de teste facute ieseau negative medicul nu a fost deloc de ajutor si dupa consult cand lam intrebat daca sunt insarcinata a zis"tu ce zici,esti sau nu?".am plecat nervoasa dupa un consult platit degeaba si am mai facut cateva teste cele mai scumpe ce le-am gasit la farmacie si acelasi rezultat. am mai consultat 2medici dintre care unul a zis ca e o posibila raceala si celalalt ca ar fi vorba de un chist.nu am vrut sa cred asta si am fost la inca un doctor care mia facut 3eco vaginale dupa care mia zis ca nu stie sigur pt ca nu poate vedea bine din cauza usoarei singerari,dar se observa ceva mic si parerea lui a fost ca sunt insarcinata.de acum 5luni de cand au aparut primele simtome menstruatia nu a mai fost la fel ci a fost mult mai putin. Inainte dura 5zile iar acum intro zi cu maxim doua tampoane trece tot medicul a zis ca tocmai singerarile acestea mici sunt motivul pt care testele iasa negativ . Acum ce sa cred, sunt sau nu insarcinata
, desi am toate simptomele unei femei insarcinate. Chiar am intrat pe diferite site-uri si am luat simptomele la rand. Chiar fiecare din ele mi se potriveste (fara voma si greata) dar nimeni nu imi poate spune clar daca sunt sau nu insarcinata, nici medic nici test.
In seara asta
Am observat ca m-ampatat cu ceva rosu -maroniu. Nu stiu ce sa mai cred astept parerile voastre. Multumesc!









garbo338430
Postat pe 14 Octombrie 2014 23:26
HMMM... daca de acum 5 luni ti-au aparut simptomele, nu trebuia sa fii deja gravida in 5 luni? N-ai burta? Sau esti prea grasa ca sa se observe?
Daca nici ginecologii care ti-au vazut "pasarica" in interior nu-ti pot spune cu exactitate, crezi ca e cineva de pe forum clarvazator sa-ti zica tie daca esti gravida sau nu?
garbo_8209
Postat pe 20 Noiembrie 2014 09:47
De la: garbo338430, la data 2014-10-14 23:26:28Buna, ma numesc mira cu ceva timp in urma aproximativ 5luni am fost la un medic ginecolog pt un consult deoarece simtomele imi ziceau ca as fi insarcinata dar zecile de teste facute ieseau negative medicul nu a fost deloc de ajutor si dupa consult cand lam intrebat daca sunt insarcinata a zis"tu ce zici,esti sau nu?".am plecat nervoasa dupa un consult platit degeaba si am mai facut cateva teste cele mai scumpe ce le-am gasit la farmacie si acelasi rezultat. am mai consultat 2medici dintre care unul a zis ca e o posibila raceala si celalalt ca ar fi vorba de un chist.nu am vrut sa cred asta si am fost la inca un doctor care mia facut 3eco vaginale dupa care mia zis ca nu stie sigur pt ca nu poate vedea bine din cauza usoarei singerari,dar se observa ceva mic si parerea lui a fost ca sunt insarcinata.de acum 5luni de cand au aparut primele simtome menstruatia nu a mai fost la fel ci a fost mult mai putin. Inainte dura 5zile iar acum intro zi cu maxim doua tampoane trece tot medicul a zis ca tocmai singerarile acestea mici sunt motivul pt care testele iasa negativ . Acum ce sa cred, sunt sau nu insarcinata
, desi am toate simptomele unei femei insarcinate. Chiar am intrat pe diferite site-uri si am luat simptomele la rand. Chiar fiecare din ele mi se potriveste (fara voma si greata) dar nimeni nu imi poate spune clar daca sunt sau nu insarcinata, nici medic nici test.
In seara asta
Am observat ca m-ampatat cu ceva rosu -maroniu. Nu stiu ce sa mai cred astept parerile voastre. Multumesc!









Exista analiza de sange care iti arata clar daca esti sau nu insarcinata , medicii la care ai fost nu sunt deloc profesionesti ... Mergi la un ginecolog bun , si nu pleca de acolo fara o consultatie corecta . Pentru ca daca esti si nu ai facut pana acum analizele corespunzatoare sarcinii si mai ales nu ai luat suplimentele cu acid folic absolut necesare pentru ca acest copilas sa nu aiba malformatii , este grav , foarte grav ... Citeste despre importanta acidului folic in primele 5 saptamani de sarcina !
garbo_19362
Postat pe 20 Noiembrie 2014 13:18
Nu ai spus un amanunt important: te-ai regulat? si daca da in ce pozitie ai stat? fara futut zdravan nu poti ramane insarcinata-ba da se poate prin inseminare artificiala.
spor la futut! dupa nastere nici nu vei mai sti cum arata putza de barbat.
garbo_14245
Postat pe 23 Noiembrie 2014 06:37
sa va duceti la mama dracului de mamici, ”bebei” , burtici si pizdici.
garbo_14245
Postat pe 23 Noiembrie 2014 06:40
De la: garbo_14245, la data 2014-11-23 06:40:41sa va duceti la mama dracului de mamici, ”bebei” , burtici si pizdici.


În loc de, bună dimineața!
Axl_R
Postat pe 23 Noiembrie 2014 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina 6 De la: eu_geminy 7 Februarie 2012 01:31
buna 6 De la: garbo173271 16 Mai 2012 21:05
Buna mamicilor! 4 De la: rheiush 17 Aprilie 2012 16:19
E posibil ca dupa primul avort femeia sa nu mai poata face copii? 57 De la: LorenaMatei 27 Septembrie 2019 12:27
pastila de a 2 a zi 156 De la: RamonaPopescu 21 Ianuarie 2020 10:23
Setari Cookie-uri