relatii

oamenii din ziua de azi sunt dominati de sentimentul de control,sa detina controlul,odata ce apar sentimente totul se complica si controlul dispare si se ascund in spatele mastilor de oameni reci si calculati,sinceritatea sperie,deprimant
annie37
Postat pe 8 Martie 2014 15:36
Daca esti puternic,poti influenta oamenii din jurul tau.Eu nu reusesc asa de bine,dar am o vecina....este asa de buna la suflet,de calma,ca reuseste chiar sa impace oameni in toiul certurilor aprige...eu nu ma amestec,cand aud certuri intre vecini..,.ei se cearta,ei se impaca,dar ea inteaba,vrei sa iti vorbesc putin?Si cand incepe....e uimitoare.
Ideea e sa fim exemplu pentru cei din jur.Asa cum bucuria,sau tristetea ,sunt molipsitoare,asa si celelalte sunt molipsitoare.
Un comportament bun,poate da rezultate si mai tarziu,daca nu pe loc....
Uimitoare e povestea unui adolescent de 14 ani,expulzat din multe scoli,pentru ca crea probleme in clasa,era violent,cu colegii,parintii aveau serioase probleme cu el,etc.
A nimerit la o psiholoaga,care i-a spus cand l-a vazut pentru prima data: 'daca ai sti cat de mult te inteleg'
A izbucnit in plans adolescentul,si a acceptat colaborarea cu psiholoaga,si toate s-au rezolvat.
Trebuie sa oferim cat mai mult atata cat traim,mai ales sentimental.Indiferent daca merita sau nu.sunt seminte aruncate in lume,care pot incolti in pamantul potrivit.
daniilia
Postat pe 15 Martie 2014 07:34
teoretic Dani, practic greu mai este sa iti gasesti locul in lumea dominata de bani, mai ales cand ai un spirit altfel decat ceilalti !
garbo_19362
Postat pe 19 Martie 2014 17:55
Totul se poate. Daca esti altfel decat ceilalti, asta nu inseamna ca nu poti sa supravietuiesti in aceasta lume.
Traim intr-un ocean de negativitate emotionala este adevarat, unde pare, ca toata lumea alearga dupa bani. In realitate, cu totii alergam dupa fericire.
Fiecare dintre noi poate fi atat de puternic incat sa ii influenteze in mod pozitiv pe cei din jurul sau.
Daca vrem cu adevarat putem face o diferenta...
Haideti ca se poate!!!

www.putereaiubirii.ro
garbo_11524
Postat pe 26 Martie 2014 13:49
adevarat !
garbo_19362
Postat pe 27 Martie 2014 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea mea asteapta raspunsul vostru 51 De la: garbo044505 19 Octombrie 2011 11:09
exista viata dincolo de moarte? 132 De la: lumi_casia 28 Ianuarie 2011 13:11
CURIOZITATE 7 De la: Estera77 13 Decembrie 2015 20:08
relatie complicata.. 10 De la: 23 Mai 2018 17:36
link concurs 1 De la: garbo_7588 16 Septembrie 2012 13:26
Setari Cookie-uri