relatia de prietenie!

relatia de prietenie,eu o consider,mai deosebita decat,iubirea.cand am prieteniu adevarati,sunt fericita.am cu cine comunica,am cui sa-i spun pasul,stiu sigur ca nu ma tradeaza.la orice ora avem nevoie unul de celalalt,raspundem prezent.pling pe umarul lor,ma bucur si rad cu ei ,suntem unul langa altul si la bine si la rau.pot sa vb liber de iubirile mele.la fel si ei.sfaturile lor ,sunt bune ca ei privesc din afara,fara afect.si aici vb cu multi prieteni.am insa o nedumerire.sunt unii carora le-am trimis invitatia sa imi devina prieteni.unii o au cam de multisor.ce pot sa fac pt ei sa ii conving,de loialitatea si cea mai buna intentie a mea???ce sfat imi dati?ce or astepta?poate nu stiu ce sa faca cu invitatia.daca doriti acceptati-o si gata.prietenii se discern ,de multe ori.eu va primesc cu inima curata si sincera.
allexanndrra
Postat pe 6 Iulie 2009 22:22
Unde ii primesti?
Micass
Postat pe 6 Iulie 2009 22:25
cred ca in inima.
albinutza45
Postat pe 6 Iulie 2009 22:28
Sa-ti spun un secret draga mea: chiar daca ai o lista impresionanta de prieteni la profil, nu inseaman ca iti sunt si prieteni. O prietenie inseamna mai mult decat a da "accept".
Micass
Postat pe 6 Iulie 2009 22:30
or astepta ei ceva. da' de ce sa te mai omori sa-i discerni? mai bine nu-i primesti si gata. sa stea afara si sa priveasca fara afect si multa nedumerire. nu?
tulipe
Postat pe 6 Iulie 2009 22:32
asa e.
albinutza45
Postat pe 6 Iulie 2009 22:32
mai femeie, tu chiar ai o problema...
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 22:34
Corect Micass!
Ce fantezie e mintea unora ca daca ai 200 de prieteni in lista chiar esti prieten cu ei.
Sa fi prietenul cuiva e mai mult decit sa-ti trimiti mesaje virtual.
Alex draga mea, comunica cu lumea aici fara sa faci un cerculet in cercul mare.Esti prieten pentru moment cu cei cu care faci dialog si uneori schimb de idei.Atit!
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 22:34
Chiruleeee, ce mai faci???
Uite vezi Alex, cam asa suntem prieteni.
Daca fac rost de citeva poze de la petrecerea de 4 Iulie poate le postez.
Ca eu n-am facut niciuna si trebuie sa rog pe cineva sa mi le trimita.
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 22:36
prietenia e un lucru profund..

He, he, Mica, abia astept pozele alea
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 22:37
Chirule, a fost de pomina iar!
Muzica din perioada '70-'80, mincare ca la balamuc si bautura....noroc ca a avut cine sa aduca familia acasa (adica eu) ca sotul meu ....era taaaare vesel
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 22:40
Nu o inteleg de ce sufera atat de mult ca nu are multi prieteni la profil. Decat multi cu care n-ai nici o treaba, mai bine mai putini, dar stii sau simti ca esti pe aceeasi lungime de unda cu ei. Parerea mea.
Micass
Postat pe 6 Iulie 2009 22:40
Oamenii umili nu se gandesc ca sunt sunt mai prejos decat altii: pur si simplu se gandesc la ei insisi mai putin decat altii....Alex gandeste te mai mult la tine......cine te stie aprecia si respecta iti va fi un foarte bun prieten...
camelia73
Postat pe 6 Iulie 2009 22:42
Las` ca asa-i bine!! ori chef , ori ce-i aia..

.
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 22:45
Co-rect!
Cele mai nashapa petreceri la care am fost vreodata au fost cele 100% americane.
Nu stiu dom'le astia sa se distreze.
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 22:46
Micasule, corect!
kyra
Postat pe 6 Iulie 2009 22:47
mai femeia lui dumnezeu....pune-ti singura o simpla intrebare, inainte sa deschizi un alt topic in care sa-mi raspunzi.....in atatea topicuri deschise de tine....in cate dintre ele ai mai intrat dupa ce ai postat prima oara???oare chiar nu ai avut absolut nimic de spus la cate commenturi ai primit??? macar asa....de florile marului.....si te mai intrebi de ce nu iti este apreciata prietenia...draga....prietenia implica dialogul....ori acest lucru nu se vede la tine.....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2009 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 11 De la: elodia 8 Septembrie 2011 18:42
Dragostea la vreme de internet 38 De la: Pasarea-Spin 17 Noiembrie 2015 05:48
ce o fi in mintea lui ? 18 De la: zack 22 Septembrie 2011 13:59
Vorbe intelepte 452 De la: Rotty 5 Decembrie 2015 10:16
Despre compatibilitate 2 De la: garbo094431 1 Februarie 2011 17:36
Setari Cookie-uri