Te-ai casatori cu un barbat cu copil dintr-o alta relatie?

Buna dragii mei. Eu nu am avut copiii si la un moment dat acum 26 de ani nefiind casatorita (nici nu fusesem) am cunoscut pe cineva care-I decdase sotia si avea doua fetite minunate. Ne-am cunoscut intamplator si din prima discutie mi-a spus ca are doi copii (eu reprosandu-i ca agata lumea pe strada) deci nu avea timp de asa ceva deci ma cunostea pur si simplu pentru ca locuiam de fapt in acelasi bloc u 6 scari, eu necunoscandu-l. Deci a trecut o perioada de tatonare din partea lui eu refuzandu-l pana cand am acceptat ne-am casatorit anul urmator. Fetele acum sunt mari una are 38 si cea mica anul acesta face 34. Acum 5 ani insa sotul a decedat si noi fetele suntem bine, ne ipacam foarte bine, ne iubim. Chiar daca nu stam in acelasi oras vorbil chiar 2 - 3 ori la telefon , iar la doua luni aproximativ vin acasa si ne simtim foarte bine. Nici nu se cunoaste ca eu doar le-am crescut. Stiti cum e daca le oferi dragoste si cat pot si ai material ele nu-ti reproseaza ca le dat prea putin material daca simt din plin dragostean ta. Eu mi-am dat si mi-as da sufletul pentru ele. Deci depinde de cum te comporti ca toti sa ne simtim bine. Sa ne respectam, sa nu ne mintim (chiar daca stiti cum sunt unnii barbate sau unele femei) mai mintim cate odata, insa fiecare sa stie sa depaseasca momentele. Si bineinteles comunicarea in familie. Va imbratisez si va urez numai ganduri bune. Doamne ajuta.
garbo028809
Postat pe 9 Mai 2014 11:02
dar cand barbatul care divorteaza si are un copil , dar inca fosta il mai vrea inapoi si inventeaza diverse chestii care sa l cheme de exemplu ca e bolnav copilul , si el pleaca 3 ore si nu ma suna doar imi trimite un msg cand isi mai aduce aminte ce parere aveti ????
garbo_406119
Postat pe 30 Septembrie 2014 12:39
Persoana care se casatoreste sperand sa aiba in sotul ei un pansament pentru o lipsa interioara este putin probabil sa se descurce cu un "bagaj" atat de voluminos cum sunt copiii dintr-o casatorie anterioara, si nu numai (fosta sotie, fostii prieteni comuni, etc). Pentru cele care vor sa fie centrul atentiei, fie si cea mai mica umbra poate otravi relatia. Deci, cunoaste-te pe tine ca sa stii daca POTI duce un angajament de lunga durata si dificil totodata cum este casatoria, mai ales cu un barbat cu "bagaj".
Numai bine!
LumiCodrescu
Postat pe 30 Septembrie 2014 18:07
Perfect de acord cu tine, 448! Daca eu sunt libera, fara "bagaj" am pretentia ca si cel de langa mine sa fie in aceeasi situatie. O femeie fara copil care este intr-o relatie cu un barbat cu copil intotdeauna va avea de suferit din aceasta pricina indiferent daca barbatul isi vede copilul rar sau des, important e ca acel copil EXISTA si e groaznic sa stii ca nu esti singura pe care barbatul o iubeste. De ce sa sufae eu pentru un ?
Barbaraa
Postat pe 3 Mai 2015 18:07
Deci un copil = sau bagaj.


Axl_R
Postat pe 4 Mai 2015 13:13
Felicitari celor care au reusit. Si ma bucur mult pt faptul ca ati facut din asta un lucru minunat. Ma bucur ca existati.
Adrian_Mircea_Bondoc_1
Postat pe 16 Ianuarie 2016 23:51
Frumos
Adrian_Mircea_Bondoc_1
Postat pe 16 Ianuarie 2016 23:54
Multumesc quasaria
Adrian_Mircea_Bondoc_1
Postat pe 17 Ianuarie 2016 00:02
Daca accepti un barbat cu copil/copii ai mai multe responsabilitati decat un barbat care accepta copilul unei femei , tatal nu este asa de implicat in cresterea copilului cum este mama!
Mortii_Matii_1
Postat pe 8 Iulie 2016 15:29
Wooow!...

Numai ... mizericordioase, pline de empatie si luminoase fapturi 'ascensionale' pe-aici!


Carevasazica ... barbatzi cu "bagaj", nu?


Chiar sint curioasa, oare cum s-or numi descreierate alea de-si parasesc...
...PROPRIUL 'BAGAJ' prin maternitati, camine, colturile blocurilor sau chiar pe la...
...TOMBEROANE ?!?


garbo101426
Postat pe 9 Iulie 2016 07:25
Oricum, numai mame nu. Greseli ale naturii ?
Rotty
Postat pe 9 Iulie 2016 08:37
Buna...Sa va spun pe scurt trăirile noastre ...Când mi-am cunoscut actualul soț, amândoi aveam copii...culmea e o diferență de 3 săptămâni intre ei (11 ani și un pic acum) amândoi băieți. ..eu am și acum băiatul lângă mine. ..Soțul nu ...După ani de judecați prin tribunale probabil ar fi trebuit sa deschidem alte procese. ...Avem multe drepturi pe care nu le putem folosi....Avemi însă speranțe ca la majoratul lui singur își va da seama de dragostea tatălui sau. ...Intre timp....Noi avem și un băiețel al nostru...are 4 anișori. ..și-ar mai fi pe drum un alt bebe...dragostea noastră, respectul și copiii noștri ne-au ajutat sa trecem atâția ani plini de dragoste. Au fost diferențe de comportament fata de băiatul meu dar nu din partea soțului ci a rudelor...dar știți ceva .? Soțul meu este primul care îi ia apărarea. ... . Iar noi ne iubim mai mult decât acum 10 ani...
Atât am vrut sa spun ...se poate....
Maria_Iuliana_Badea_1
Postat pe 9 Iulie 2016 09:26
Bineinteles ca se poate Maria.
Totul depinde de cei doi implicati in relatie.
S-au vazut atitea cazuri in care el sau ea au venit cu "bagaj" (ce cuvint urit pt. un pui de om) in relatie si totul a fost OK.
Dar pe lumea asta mai exista si exceptii nefericite.
Tommy_Boy
Postat pe 9 Iulie 2016 09:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea.... 33 De la: garbo110498 26 Aprilie 2010 23:16
De ce credeti ca la patroni nu le pasa de angajati? 6 De la: blondy_made_to_love 7 Septembrie 2010 10:00
Viata sexuala ordonata este elixirul vietii 102 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 11:45
am facut ce am vrut 13 De la: SAL 7 Ianuarie 2012 11:21
sa zambim putin! 1 De la: francisca 26 Ianuarie 2011 10:17
Setari Cookie-uri